Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Earp είπε:

Εγω κορίτσια γέννησα 24 Ιανουαρίου με προκληση γιατί επαθα χολόστασης κύησης! 

Να σου ζήσει τυχερό και ευλογημένο! Και περαστικά σου...πως είναι η πρόκληση? Θες να μας πεις την εμπειρία σου?? Έκανες πολλές ώρες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

Εγω κορίτσια γέννησα 24 Ιανουαρίου με προκληση γιατί επαθα χολόστασης κύησης! 

Αν και δεν θυμάμαι τι είναι η χολόσταση ελπίζω να είστε καλά και οι 2 και να σου ζήσει!

Εγώ 39 και περιμένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ γέννησα ! 1.2.2020 :-) Με καισαρική ! Ήταν ζόρικα αλλά βρίσκεις δύναμη ! Είμαι ακόμα κλινική με τη Μπέμπα! Εγώ η πιο φοβητσιάρα του κόσμου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Και εγώ γέννησα στις 14/01 με καισαρική! Ήταν βιαστικος ο μπέμπης! Να σας ζήσουν σε όσες γεννησατε και με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Και εγώ γέννησα ! 1.2.2020 :-) Με καισαρική ! Ήταν ζόρικα αλλά βρίσκεις δύναμη ! Είμαι ακόμα κλινική με τη Μπέμπα! Εγώ η πιο φοβητσιάρα του κόσμου !

Ν σου ζήσει τυχερή και ευλογημένη!! Πόσα κιλακια??? Είναι δύσκολη η καισαρική???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλημέρα!

Και εγώ γέννησα στις 14/01 με καισαρική! Ήταν βιαστικος ο μπέμπης! Να σας ζήσουν σε όσες γεννησατε και με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια! 

Να σου ζήσει ο μπεμπακος σου!! Όλα τα καλά να έχει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Να σου ζήσει τυχερό και ευλογημένο! Και περαστικά σου...πως είναι η πρόκληση? Θες να μας πεις την εμπειρία σου?? Έκανες πολλές ώρες??

Σε ευχαριστώ πολύ! Ειμαι καλα τωρα! Στην δίκια μου περίπτωση επειδη με εβελαν με προκληση στις 37 εβδομάδες έκανα 5 μέρες να γεννήσω! Ειμαι αγγλια και εδω βαζουν μεσα στο κολπο κατι τζελ και ενα αλλο με ορμόνες για να μπεις σε φυσιολογικο τοκετο απο μονη σου στην δικη μου περίπτωση πηρε πολύ χρονο και την Πέμπτη μερα αφου επιτέλους κοντινε ο τραχυλος μου εβαλαν ορο και μου έσπασαν τα νερα και έκανα 16 ωρες να γεννήσω! Συμβουλη να κανεις επισκλιριδιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η aurora είπε:

Αν και δεν θυμάμαι τι είναι η χολόσταση ελπίζω να είστε καλά και οι 2 και να σου ζήσει!

Εγώ 39 και περιμένω... 

Σε ευχαριστώ πολύ 😘 

Ειναι οταν παυει να δουλεύει η χολη και επιβαρύνει το συκώτι! Συμβαίνει μονο στην εγκυμοσυνη

Αντε με το καλο λιγο έμεινε😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Και εγώ γέννησα ! 1.2.2020 :-) Με καισαρική ! Ήταν ζόρικα αλλά βρίσκεις δύναμη ! Είμαι ακόμα κλινική με τη Μπέμπα! Εγώ η πιο φοβητσιάρα του κόσμου !

Να σου ζήσει😊

Ελπίζω να πάτε σύντομα σπίτι σας😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ειμαι καλα τωρα! Στην δίκια μου περίπτωση επειδη με εβελαν με προκληση στις 37 εβδομάδες έκανα 5 μέρες να γεννήσω! Ειμαι αγγλια και εδω βαζουν μεσα στο κολπο κατι τζελ και ενα αλλο με ορμόνες για να μπεις σε φυσιολογικο τοκετο απο μονη σου στην δικη μου περίπτωση πηρε πολύ χρονο και την Πέμπτη μερα αφου επιτέλους κοντινε ο τραχυλος μου εβαλαν ορο και μου έσπασαν τα νερα και έκανα 16 ωρες να γεννήσω! Συμβουλη να κανεις επισκλιριδιο! 

Ταλαιπωρήθηκες αλλά τώρα κρατάς το αγγελούδι σου!! Εννοείται θα κάνω επισκληριδιο!! Εγώ μεθαύριο θα πάω πάλι γιατρό θ είμαι 39 εβδομάδων και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ εχτές με καισαρική !

Η μπεμπα μας μια χαρά εγώ πονάω ακόμα αρκετα. 

Να σας ζήσει να είναι γερή!! Δίνω τις ευχές μου και σε όλα τα κορίτσια που έχουν γεννήσει!!! Ποσό γεννήθηκε η μπεμπουλα σε βάρος;; Η καισαρική πονάει ε;;; Εγώ σε δυο εβδομάδες με καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Skiouros83 είπε:

Να σας ζήσει να είναι γερή!! Δίνω τις ευχές μου και σε όλα τα κορίτσια που έχουν γεννήσει!!! Ποσό γεννήθηκε η μπεμπουλα σε βάρος;; Η καισαρική πονάει ε;;; Εγώ σε δυο εβδομάδες με καισαρική 

Σε ευχαριστώ πολύ !! Η μικρή μου γεννήθηκε 3440.  Η καισαρική πονάει ναι, εγώ έβγαλα το καθετήρα όσο πιο γρήγορα μπορούσα και είναι σχετικά καλύτερα. Σήμερα μια μερα μετά πονάω,με δυσκολία σηκώνομαι κάθομαι, αλλά η διπλανή μου κορίτσια πετάει , είναι στον οργανισμό ίσως .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! Η μικρή μου γεννήθηκε 3440.  Η καισαρική πονάει ναι, εγώ έβγαλα το καθετήρα όσο πιο γρήγορα μπορούσα και είναι σχετικά καλύτερα. Σήμερα μια μερα μετά πονάω,με δυσκολία σηκώνομαι κάθομαι, αλλά η διπλανή μου κορίτσια πετάει , είναι στον οργανισμό ίσως .

 

Να σου ζήσει η μικρούλα!! Πως είναι η καισαρική σαν εμπειρία!? Ανεξάρτητα από τον πόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! Η μικρή μου γεννήθηκε 3440.  Η καισαρική πονάει ναι, εγώ έβγαλα το καθετήρα όσο πιο γρήγορα μπορούσα και είναι σχετικά καλύτερα. Σήμερα μια μερα μετά πονάω,με δυσκολία σηκώνομαι κάθομαι, αλλά η διπλανή μου κορίτσια πετάει , είναι στον οργανισμό ίσως .

 

Υπομονή με τον πόνο θα περάσει ... ναι κάποιες πονούν πολυ κάποιες το περνάνε πιο καλά. Η μπεμπουλα τσουπωτη ... μπράβο!!! Σε ποιο μαιευτήριο είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Skiouros83 είπε:

Υπομονή με τον πόνο θα περάσει ... ναι κάποιες πονούν πολυ κάποιες το περνάνε πιο καλά. Η μπεμπουλα τσουπωτη ... μπράβο!!! Σε ποιο μαιευτήριο είσαι;;;

Γέννησα στο δημόσιο νοσοκομείο στο Ρίο στην Πάτρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Να σου ζήσει η μικρούλα!! Πως είναι η καισαρική σαν εμπειρία!? Ανεξάρτητα από τον πόνο...

Όλα μια χαρά είναι !!! Δεν έχω κάνει και φυσιολογικό για να μπορώ να συγκρίνω. Γενικά όλα είναι μια πάρα πολύ. Όλη η διαδικασία είναι τέλεια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Skiouros83 είπε:

Να σας ζήσει να είναι γερή!! Δίνω τις ευχές μου και σε όλα τα κορίτσια που έχουν γεννήσει!!! Ποσό γεννήθηκε η μπεμπουλα σε βάρος;; Η καισαρική πονάει ε;;; Εγώ σε δυο εβδομάδες με καισαρική 

@ΝΑΚΑ Δεν ξέρω ποσο πόνεσες αλλά εγώ που έκανα καισαρική με επισκληρίδιο πονούσαν τα ραμματα κατα κύριο λόγο τις πρώτες μέρες. Αν δεν είχα το μαγικό φάρμακο που λέγεται μορφίνη θα υπέφερα βέβαια. 

@Skiouros83 Στη μόνη στιγμή που πόνεσα ηταν οταν μου έκαναν την ένεση για επισκληρίδιο. Πρέπει να εισαι ακίνητη για να βρει το σημείο που θα κάνει την ένεση αλλιώς δεν θα πιάσει. Ειναι πολυ ωραία εμπειρία επειδή βλέπεις το μωράκι σου με το που γεννιέται και πολύ συγκινητική. Σε σύγκριση με τον φυσιολογικό τοκετό εχει μεγάλη διαφορά καθως μια κοπέλα που ήμασταν μαζί στο δωμάτιο ηταν λες και δεν γέννησε. Περπατούσε άνετα και τη ζήλευα καθως εγω με το ζόρι σηκωνόμουν να κανω 20 βήματα επειδη τραβούσαν τα ράμματα αλλα έπρεπε να σηκωθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τις καλυτερες ευχες μου σε οσες γεννησαν.

Γεννησα κι εγω 03/02, μου σπασαν τα νερα μια μερα πριν την προγραμματισμενη προκληση. Περιμεναμε 9ωρες για φυσιολογικο μα τελικα δεν κατεβαινε ο μπεμπης και καναμε καισαρικη. Τελικα ειχε 3πλη περιτυλιξη στο λαιμο και για αυτο δεν μπορουσε να κατεβει.

3559γραμ 52εκατ.

Η καισαρικη σαν διαδικασια ητανε μια χαρα, δε νιωθεις πονο, ισα που καταλαβαινεις οτι καποιος κατι κανει στην κοιλια, σα να την ψιλοκουναει, δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ.

Μετα ειναι λιγο ταλαιπωρια  θελει 2-3 μερουλες για να αρχισουν να περνανε οι πονοι.

Με το καλο να γεννησετε κι οι υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, να μας ζήσουν τα μωράκια μας.. Εμένα ο μπέμπης ήρθε κάπως νωρίς στις 37 εβδομάδες 22/1 έσπασαν τα νερά και γέννησα πολύ γρήγορα... 3220 βάρος 50εκ.. Είναι πολύ ήσυχο μωρό.. Σιδερένιες εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Τις καλυτερες ευχες μου σε οσες γεννησαν.

Γεννησα κι εγω 03/02, μου σπασαν τα νερα μια μερα πριν την προγραμματισμενη προκληση. Περιμεναμε 9ωρες για φυσιολογικο μα τελικα δεν κατεβαινε ο μπεμπης και καναμε καισαρικη. Τελικα ειχε 3πλη περιτυλιξη στο λαιμο και για αυτο δεν μπορουσε να κατεβει.

3559γραμ 52εκατ.

Η καισαρικη σαν διαδικασια ητανε μια χαρα, δε νιωθεις πονο, ισα που καταλαβαινεις οτι καποιος κατι κανει στην κοιλια, σα να την ψιλοκουναει, δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ.

Μετα ειναι λιγο ταλαιπωρια  θελει 2-3 μερουλες για να αρχισουν να περνανε οι πονοι.

Με το καλο να γεννησετε κι οι υπολοιπες!

Να σου ζήσει ο μπεμπακος να τον χαίρεστε!!  Να σε ρωτήσω είχες καθόλου συσπάσεις τις μέρες πριν σου σπάσουν τα νερά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ρουλακι6 είπε:

Κοριτσάκια μου, να μας ζήσουν τα μωράκια μας.. Εμένα ο μπέμπης ήρθε κάπως νωρίς στις 37 εβδομάδες 22/1 έσπασαν τα νερά και γέννησα πολύ γρήγορα... 3220 βάρος 50εκ.. Είναι πολύ ήσυχο μωρό.. Σιδερένιες εύχομαι ❤️

Να σου ζήσει ο μικρός σου!! Ήταν διαστικός χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/2/2020 at 10:19 ΠΜ, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! Η μικρή μου γεννήθηκε 3440.  Η καισαρική πονάει ναι, εγώ έβγαλα το καθετήρα όσο πιο γρήγορα μπορούσα και είναι σχετικά καλύτερα. Σήμερα μια μερα μετά πονάω,με δυσκολία σηκώνομαι κάθομαι, αλλά η διπλανή μου κορίτσια πετάει , είναι στον οργανισμό ίσως .

 

Να σου ζήσει😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...