Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Εγώ 31εβδομαδα μου την έβγαλε τόσο βάρος. Κι εγώ με διαβήτη κύησης ειμαι. Έκανες 2 φορές ντομπλερ?

Έκανα Doppler 30η . Μετά ξανάχω 35η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 2:36 ΜΜ, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Εγώ κορίτσια πήγα στο γιατρό πριν λίγες μέρες και μας είπε ότι το μπεμπέ είναι περίπου 1590 γραμμάρια. Μου φάνηκε πάρα πολύ αλλά ο γιατρός μου είπε όλα οκ.

Αυτή την εβδομάδα έχω το ντομπλερ. Εμένα πιο πολύ με βασανίζει η δυσκολία στην αναπνοή από καούρες δεν μπορώ να πω ότι έχω και πολλές. 

Δεν το πιστεύω ότι φτάνει ο καιρός μαζεύω τα ρουχαλακια του και λέω για το δικό μας είναι ???????? Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου !!!!!

Καλησπέρα και από εμένα  . Ξαναζωντάνεψε βλεπω η συζήτηση.  Καιρό ειχα να μπω γιατι δεν εβλεπα κίνηση. Και εγω μια από τα ίδια . Έχω ετοιμάσει την βαλίτσα μαιευτηρίου και μερικές φορές δεν το πιστεύω ακομα ότι έρχεται το μωράκι μου. Αν δεν ειχα ετοιμάσει το δωμάτιο θα μου φαινόταν ψέμα . Ο γιατρός μου κανει ντοπλερ καθε φορά που παω . Δεν ξερω βέβαια αν εχει κατι πιο ιδιαίτερο η ξεχωριστή εξέταση ντοπλερ. Η μπέμπα μεσα σε ενα μηνα πήρε 500 περίπου γραμμάρια . Πηγα στις 17-10  στο γιατρό και ηταν 1000 γρ. Μετά  πηγα 29-11 ήταν 1450. Με προετοιμάζει πάντως λέγοντας μου πως θα είναι μεγάλο μωρό. Αυτή τη βδομάδα θα ξαναπάω επειδη μπηκα στον 8ο (31+4) και μου ειπε να πηγαίνω καθε 2 βδομάδες. Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Όταν είχε black Friday παρρήγειλα από το Λητώ κάποια απαραίτητα πράγματα. Μου έστειλαν μνμ οτι ισως καθυστερήσει λογω πολλών παραγγελιών . Περίπου πόσες μερες κάνει να έρθει μια παραγγελία τους. Στις 30 του μηνός τα παρήγγειλα και ακομα να έρθουν . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Πλεόν κοντευουμε κι ετοιμαζόμαστε σιγα σιγά. Εγώ είμαι 32η βδομάδα, σήμερα εχω το ντοπλερ. Ο δικός μου στην 30η βδομ ηταν 1600, μην ανησυχείτε, μια χαρα ειναι! Κι εγω ειχα ανησυχησει αδικα. Κι εγω περιμενω τα πραγματα να ερθουν απο μερα σε μερα να φτιαξουμε το δωματιο επιτέλους. Έχουμε σχεδόν τελειώσει με τα ψώνια, μένουν μόνονκατι λιγα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Ανυπομονώ να περασουν οι γιορτές να μπω στον μήνα μου. Πλέον αγκομαχαω για να αλλαξω πλευρο,ποναω μυικα χαμηλα χαμηλα και στις κλειδωσεις στους προσαγωγους, σαν παπια παω. Εχω και φουλ καουρες κι αστα να πανε. Αλλα παλι καλα, ειμαστε υγιεις κι αυτο ειναι το πιο σημαντικο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα  . Ξαναζωντάνεψε βλεπω η συζήτηση.  Καιρό ειχα να μπω γιατι δεν εβλεπα κίνηση. Και εγω μια από τα ίδια . Έχω ετοιμάσει την βαλίτσα μαιευτηρίου και μερικές φορές δεν το πιστεύω ακομα ότι έρχεται το μωράκι μου. Αν δεν ειχα ετοιμάσει το δωμάτιο θα μου φαινόταν ψέμα . Ο γιατρός μου κανει ντοπλερ καθε φορά που παω . Δεν ξερω βέβαια αν εχει κατι πιο ιδιαίτερο η ξεχωριστή εξέταση ντοπλερ. Η μπέμπα μεσα σε ενα μηνα πήρε 500 περίπου γραμμάρια . Πηγα στις 17-10  στο γιατρό και ηταν 1000 γρ. Μετά  πηγα 29-11 ήταν 1450. Με προετοιμάζει πάντως λέγοντας μου πως θα είναι μεγάλο μωρό. Αυτή τη βδομάδα θα ξαναπάω επειδη μπηκα στον 8ο (31+4) και μου ειπε να πηγαίνω καθε 2 βδομάδες. Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Όταν είχε black Friday παρρήγειλα από το Λητώ κάποια απαραίτητα πράγματα. Μου έστειλαν μνμ οτι ισως καθυστερήσει λογω πολλών παραγγελιών . Περίπου πόσες μερες κάνει να έρθει μια παραγγελία τους. Στις 30 του μηνός τα παρήγγειλα και ακομα να έρθουν . 

Πάρε τηλ και πρηξτους χαχα!  Δεν ξέρω δεν έχω πάρει τίποτα από λητω . Από mothercare δεν είχα θέμα μέχρι τώρα . 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Πλεόν κοντευουμε κι ετοιμαζόμαστε σιγα σιγά. Εγώ είμαι 32η βδομάδα, σήμερα εχω το ντοπλερ. Ο δικός μου στην 30η βδομ ηταν 1600, μην ανησυχείτε, μια χαρα ειναι! Κι εγω ειχα ανησυχησει αδικα. Κι εγω περιμενω τα πραγματα να ερθουν απο μερα σε μερα να φτιαξουμε το δωματιο επιτέλους. Έχουμε σχεδόν τελειώσει με τα ψώνια, μένουν μόνονκατι λιγα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Ανυπομονώ να περασουν οι γιορτές να μπω στον μήνα μου. Πλέον αγκομαχαω για να αλλαξω πλευρο,ποναω μυικα χαμηλα χαμηλα και στις κλειδωσεις στους προσαγωγους, σαν παπια παω. Εχω και φουλ καουρες κι αστα να πανε. Αλλα παλι καλα, ειμαστε υγιεις κι αυτο ειναι το πιο σημαντικο???

Ναι υγεία πάνω από όλα και υπομονή !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες ... πλησιάζει ο καιρός και δεν το πιστεύω !! Εμένα ο μπέμπης στις 28 και 5 ήταν 1400! Κι εγώ έχω παραγγείλει τα πραγματάκια του και τα περιμένω στα μέσα Γενάρη.. ανυπομονω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Skiouros83 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες ... πλησιάζει ο καιρός και δεν το πιστεύω !! Εμένα ο μπέμπης στις 28 και 5 ήταν 1400! Κι εγώ έχω παραγγείλει τα πραγματάκια του και τα περιμένω στα μέσα Γενάρη.. ανυπομονω 

Γεια σου κοπέλα μου!!!

Μια χαρα ο μπεμπακος σου :-)

πότε εχεις ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Είστε καλά ; Κάποια από εσάς έχει ξεκινήσει μαθήματα ανώδυνου τοκετού ; Αν ναι τα βρίσκετε χρήσιμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Είστε καλά ; Κάποια από εσάς έχει ξεκινήσει μαθήματα ανώδυνου τοκετού ; Αν ναι τα βρίσκετε χρήσιμα;

Γεια σου κορίτσι μου. Εγώ αυριο θα πάω πρωτη φορά, οποτε από βδομαδα που θα εχω εικόνα θα σου πω :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Εγώ αυριο θα πάω πρωτη φορά, οποτε από βδομαδα που θα εχω εικόνα θα σου πω :-)

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ από Δευτέρα θα πάω στο ΙΚΑ της περιοχής μου κάνουν δωρεάν κ είναι τέλεια!!! Είδα τον χώρο κ ενθουσιαστηκε!!! Εγώ λόγω διδύμων θα κάνω καισαρική αλλά πάω να με βοηθήσουν για τον θηλασμό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!!!

Μια χαρα ο μπεμπακος σου :-)

πότε εχεις ΠΗΤ;

Εμένα είναι τα πιο μικρά μάλλον!!! Στις 29και5 η μπέμπα ήταν 1400γρ και ο μπέμπης 1170γρ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Είστε καλά ; Κάποια από εσάς έχει ξεκινήσει μαθήματα ανώδυνου τοκετού ; Αν ναι τα βρίσκετε χρήσιμα;

Καλημέρα, παρακολουθώ μαθήματα προγεννητικής αγωγής. Αυτά λες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, παρακολουθώ μαθήματα προγεννητικής αγωγής. Αυτά λες; 

Πού τα παρακολουθείς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2019 at 4:34 ΜΜ, ο/η Skiouros83 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες ... πλησιάζει ο καιρός και δεν το πιστεύω !! Εμένα ο μπέμπης στις 28 και 5 ήταν 1400! Κι εγώ έχω παραγγείλει τα πραγματάκια του και τα περιμένω στα μέσα Γενάρη.. ανυπομονω 

Καλημέρα . Εγώ είμαι τώρα στην 33η εβδομάδα και ακομα δεν μπορώ να το πιστέψω ποτε εκανα το τεστ ποτε είδαμε για πρώτη φορα το μωρο και οτι σε ενα μηνα περίπου θα εχω το μωράκι μου . Τέλη γενάρη πρωτα ο Θεός γενναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Καλημέρα . Εγώ είμαι τώρα στην 33η εβδομάδα και ακομα δεν μπορώ να το πιστέψω ποτε εκανα το τεστ ποτε είδαμε για πρώτη φορα το μωρο και οτι σε ενα μηνα περίπου θα εχω το μωράκι μου . Τέλη γενάρη πρωτα ο Θεός γενναω

Καλημέρα, αχ κι εγώ το ίδιο! 33η βδομάδα κι εγώ και προσπαθώ μα συνειδητοποιήσω ότι κοντεύει αυτή η στιγμή. Θα περασουν οι γιορτές και θα μπούμε στον μήνα μας...στην τελική ευθεία. Με φαντάζομαι να καθομαι ακίνητη σε εναν καναπε με το βλέμμα της αγελάδας και να περιμένω τα σημαδια του τοκετού, χαχαχαχα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια  σας ρε κοριτσαρες ,πλησιάζει ο καιρός  ?. Εκει που θελω να αδειασω όλα τα ραφια νιώθω σαν να εχω φαει ένα βοδι απ τις καουρες… Αγχωθηκα λιγο με το Doppler και την εκατοστιαια θεση ,ο γιατρος που μου την εκανε μου ειπε όλα καλα και φυσιολογικα εγω από περιεργεια ρωτησα και την θεια που είναι γυναικολόγος σε άλλη πολη και μου ειπε ναι μεν φυσιολογικα αλλα δεν είναι μεγάλο μωρό και με ανησύχησε...ξέρει καμια τι ρόλο παιζει αυτή η εκατοστιαια θέση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η billbas είπε:

Γεια  σας ρε κοριτσαρες ,πλησιάζει ο καιρός  ?. Εκει που θελω να αδειασω όλα τα ραφια νιώθω σαν να εχω φαει ένα βοδι απ τις καουρες… Αγχωθηκα λιγο με το Doppler και την εκατοστιαια θεση ,ο γιατρος που μου την εκανε μου ειπε όλα καλα και φυσιολογικα εγω από περιεργεια ρωτησα και την θεια που είναι γυναικολόγος σε άλλη πολη και μου ειπε ναι μεν φυσιολογικα αλλα δεν είναι μεγάλο μωρό και με ανησύχησε...ξέρει καμια τι ρόλο παιζει αυτή η εκατοστιαια θέση????

Μην αγχώνεσαι απλά οι μέτρησεις του βιοφυσικού προφίλ το κατατατασσουν σε αυτή τη θέση . Δεν είναι κάτι απόλυτο πάντως . Της κολλητής μοθ ήταν πολύ μεγάλη η μικρή αλλά στο τέλος βγήκε μινιόν  μ. Μη σκας . Εμένα 30η ήταν στην 48,5. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Μην αγχώνεσαι απλά οι μέτρησεις του βιοφυσικού προφίλ το κατατατασσουν σε αυτή τη θέση . Δεν είναι κάτι απόλυτο πάντως . Της κολλητής μοθ ήταν πολύ μεγάλη η μικρή αλλά στο τέλος βγήκε μινιόν  μ. Μη σκας . Εμένα 30η ήταν στην 48,5. 

Προσπαθω αλλα ξερεις πως είναι αμα σου μπει κατι στο μυαλο ..εμενα ηταν στην 26,5 θεση στην 31 εβδομαδα .βεβαια ο γιατρος που μ εκανε την εξεταση μου ειπε ότι είναι τοσο μεγαλο το ευρος από 5-95 που θεωρούνται φυσιολογικα ...με το καλο ευχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2019 at 10:10 ΜΜ, ο/η billbas είπε:

Προσπαθω αλλα ξερεις πως είναι αμα σου μπει κατι στο μυαλο ..εμενα ηταν στην 26,5 θεση στην 31 εβδομαδα .βεβαια ο γιατρος που μ εκανε την εξεταση μου ειπε ότι είναι τοσο μεγαλο το ευρος από 5-95 που θεωρούνται φυσιολογικα ...με το καλο ευχομαι 

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω τελευταία και αναφερθήκατε σε αυτη την εκατοστιαία θεση . Τι ακριβώς είναι επειδή ο γιατρός μου δεν μου ειπε τιποτα επειδή εχω κανει doppler καξ δε μου ανέφερε κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι καλημέρα

Κι εμένα στο ντομπλερ δεν μου ανέφερε τπτ για θέση. εμένα μου είπε ότι βγαίνει μεγαλύτερη απο το μέσο όρο ήμουν στη 31 εβδομάδα και βγήκε 1877 γραμμάρια . Επειδή έχω ζάχαρο με ανησύχησε λιγο το ίσως παραπάνω βάρος.

Έχω από εχτές νιώθω πολύ τέντωμα στη κοιλιά ,γενικά δεν έχω μεγάλη κοιλιά δεν έχω πάρει πολλά κιλά 7 μέχρι τώρα, δεν ξέρω μήπως το παιδί δεν χωράει και τεντώνεται??? Με πονάει η κοιλιά μου ψηλά κάθομαι βέβαια και στο γραφείο δεν έχω σταματήσει ακόμα τη δουλειά. Έχει καμμία νιώσει κάτι παρόμοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω τελευταία και αναφερθήκατε σε αυτη την εκατοστιαία θεση . Τι ακριβώς είναι επειδή ο γιατρός μου δεν μου ειπε τιποτα επειδή εχω κανει doppler καξ δε μου ανέφερε κατι

Γεια σου κοριτσι μου ,είναι μια απ τις μετρήσεις που κανουν και σχετίζεται με την φυσιολογικη αναπτυξη του εμβρυου βαση μετρήσεων και σε αλλα εμβρυακια ...εγω φοβηθηκα λιγο αλλα το ευρος μετρησης είναι πολύ μεγαλο από 5-95 .αν ησουν μεσα σ αυτό το πλαισιο λογικο να μην σ αναφερει κατι ..ουτε εμενα μου ανεφερε ο ανθρωπος απλα επειδή την εδειξα κ αλλου  κ μ ειπε ότι δεν είναι μεγαλο μωρο αμεσως φοβηθηκα γτ θεωρησα ότι κατι δεν παει καλα….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κοριτσάκι καλημέρα

Κι εμένα στο ντομπλερ δεν μου ανέφερε τπτ για θέση. εμένα μου είπε ότι βγαίνει μεγαλύτερη απο το μέσο όρο ήμουν στη 31 εβδομάδα και βγήκε 1877 γραμμάρια . Επειδή έχω ζάχαρο με ανησύχησε λιγο το ίσως παραπάνω βάρος.

Έχω από εχτές νιώθω πολύ τέντωμα στη κοιλιά ,γενικά δεν έχω μεγάλη κοιλιά δεν έχω πάρει πολλά κιλά 7 μέχρι τώρα, δεν ξέρω μήπως το παιδί δεν χωράει και τεντώνεται??? Με πονάει η κοιλιά μου ψηλά κάθομαι βέβαια και στο γραφείο δεν έχω σταματήσει ακόμα τη δουλειά. Έχει καμμία νιώσει κάτι παρόμοιο?

Γεια σου κοπελα μου και με το καλο...για να μην ανεφερε θα ησουν μεσα στο ευρος μετρήσεων ,ουτε εμενα μου ειπε αλλα ξερεις μεσα στο αγχος αν σου πει καποιος μια κουβεντα τρελενεσαι και σκέφτεσαι μηπως δεν παει κατι καλα...κ μενα η κοιλιτσα μικρη είναι παρολο που τα χω παρει τα κιλακια μου,εννοειται ότι αυτά τεντώνονται μεσα κ εγω ωρες ωρες βλεπω την κοιλια μου να μεταφερεται απ την μια μερια στην άλλη...αν σε ποναει η κοιλια συμβουλεψου τον γιατρο σου μηπως χρειαζεσαι μαγνησιο εξτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Γεια σου κοπελα μου και με το καλο...για να μην ανεφερε θα ησουν μεσα στο ευρος μετρήσεων ,ουτε εμενα μου ειπε αλλα ξερεις μεσα στο αγχος αν σου πει καποιος μια κουβεντα τρελενεσαι και σκέφτεσαι μηπως δεν παει κατι καλα...κ μενα η κοιλιτσα μικρη είναι παρολο που τα χω παρει τα κιλακια μου,εννοειται ότι αυτά τεντώνονται μεσα κ εγω ωρες ωρες βλεπω την κοιλια μου να μεταφερεται απ την μια μερια στην άλλη...αν σε ποναει η κοιλια συμβουλεψου τον γιατρο σου μηπως χρειαζεσαι μαγνησιο 

Το λες μήπως είναι συσπάσεις ? Για αυτό να πάρω το έξτρα μαγνήσιο?

Δεν νομίζω ότι είναι συσπάσεις αυτό που νιώθω .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Το λες μήπως είναι συσπάσεις ? Για αυτό να πάρω το έξτρα μαγνήσιο?

Δεν νομίζω ότι είναι συσπάσεις αυτό που νιώθω .

 

ναι για καλο και για κακο.. αλλα μπορει να είναι κ το μπεμπακι κ να σε κοπανάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Το λες μήπως είναι συσπάσεις ? Για αυτό να πάρω το έξτρα μαγνήσιο?

Δεν νομίζω ότι είναι συσπάσεις αυτό που νιώθω .

 

Το παιδι μεγαλώνει με το τράβηγμα , προσπαθεί να βρει το χώρο του. Εγώ έκανα καρδιοτοκογραφο προληπτικά για συσπάσεις γιατί θα εΙμαι εκτός και ήθελε ο γιαττος να δει για συσπάσεις . Σας πληροφορώ έπαθα πλάκα γιατί κάποια πονάκια και κινήσεις νόμιζα ουι ήταν συσπάσεις αλλά ήταν η μικρή που κοπαναγε . Εγώ υποφέρω από καούρες , μου φεύγουν τα ούρα και πονάει το διάφραγμα . Είμαι σε μια φάση δεν την παλεύω . Από simeco πήγα gaviscon. Ελπίζω να κάνει δουλειά. Μη σκάτε με τος εκατοστιαίες θέσεις όλα είναι σχετικά και μερικές φορές τα απεικονιστικά καμία σχέση με πραγματικότητα όπως ειπα . Να ξεκουράζεστε, να ενυδατώνεστε όσον μπορείτε και να τρώτε  και να έχετε θετικές σκέψεις χαϊδεύοντας τις κοιλίτσες σας. Είναι μοναδικές στιγμές και το άγχος δε βοηθάει . Όλα καλά είναι και μην κοιτάτε κλίμακες κλπ άλλωστε όλοι αυτοί χρησιμοποιούν κλίμακες εμβρύων όχι από Ελλάδα αλλά απ εξωτερικό και τα βάζουν όλα σε ένα τσουβάλι αγόρια κορίτσια . Ας προσπαθήσω να ξα να κοιμήθω γιατί πάλι ξύπνησα με καούρα και πόνο . Μου το σμπαράλιασε η μικρή το διάφραγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...