Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Earp είπε:

Εγώ κορίτσια  πριν τα Χριστούγεννα θα ετοιμάσω το σπίτι δεν γίνεται νωρίτερα γιατί έχω κόσμο στο σπίτι! Εγώ ακόμα δουλεύω οπότε δεν έχω χρόνο να πάω στα μαγαζιά να πάρω και πολλά οπότε Ιανουαρίου που θα είμαι σπιτι θα τα παρω τότε! Εγώ κόριτσια δεν ξέρω τι θέση έχει το μωρό επειδή μενω Αγγλία εδώ κάνουν μόνο 2 υπέρηχους οπότε θα πάω να κάνω έναν επί πληρωμή στης 34 εβδομάδες! 

Καλά αυτά όλο φέρνουν βόλτες . Και εδώ μη νομίζεις πληρώνουμε για να τα δούμε χαχα . Doppler κάνουν εκεί ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η billbas είπε:

Καλησπέρα στην ομαδα. Ευχομαι ολες να στε καλα..Ρε κορίτσια να σας ρωτησω γτ θα σκασω ..στον τελευταιο προγραμματισμένο υπέρηχο όλα καλά και το μωρακι το νιώθω καθημερινά δοξα το θεο ..αλλα εχω μερικα ποναλακια στην μεση και στα πλευρα ,εχει καμια άλλη? μονο εγω εχω γινει σαν γιουβαρλακι και ζορίζομαι??

Καλησπέρα!!και εγώ το ίδιο νιωθω. Πόνο στη μέση,χαμηλά και στα πλευρά! Επίσης είναι μέρες που δυσκολεύομαι να αναπνεύσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Καλά αυτά όλο φέρνουν βόλτες . Και εδώ μη νομίζεις πληρώνουμε για να τα δούμε χαχα . Doppler κάνουν εκεί

Οχι δεν κανουν Doppler μόνο ακούνε καρδιά μετά την Β'επίπεδου και σου μετράνε την κοιλιά η Μαία ! Εδώ ένας υπέροχος έχει 75 λίρες και το Doppler 3D 99 λίρες

Καλα ναι από βόλτες άλλο τίποτα μέσα στην κοιλιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα!!και εγώ το ίδιο νιωθω. Πόνο στη μέση,χαμηλά και στα πλευρά! Επίσης είναι μέρες που δυσκολεύομαι να αναπνεύσω. 

και γω δυσκολεύομαι να αναπνεύσω ειδικά σε σκαλες και το βραδυ όταν πεφτω για υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Εγώ Ειχα πολλά αλλά τώρα είμαι καλύτερα. Πήρα και ένα μαξιλάρι και νιώθω καλύτερα .

 

και κάτω έχω ... άσε ! Πάντως εγώ έπαθα κάτι που τρόμαξα . Ανεβαίνει πάνω πιέζει τρελά, με πιάνει βήχας και καούρα και δε μπορώ να πάρω ανάσα ( συν υγρασία ) . Γενικά αυτό με τρόμαξε το έπαθα 2 φορές . Ήταν ανυπόφορο ...

και γω εχω μαξιλαρι αλλα τιποτα ...μολις πω επιτελους βολευτηκα τσουπ θελω να αλλαξω θεση ..με το καλο ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Earp είπε:

Καλημέρα και από μένα 

Και εγώ έχω πονακια στην μέση και χαμηλα αριστερά και δεξιά ή Μαία μου είπε είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα και πιέζει τα πάντα! Εγώ στα πλευρα δεν έχω ενοχλήσεις ακόμα 

Είμαι και μινιόν θα δείξει 

Εγω γενικα είμαι μεγαλοσωμη δεν ξερω αν παιζει ρολο για τα πλευρα αυτό ..αλλα την μια μερα με ποναει το δεξι την άλλη το αριστερο κ παει λεγοντας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου. Βλέπω άρχισαν οι δυσκολίες για όλες μας.

Εγω ποναω πολυ στην μεση και στην πλατη, στους συνδεσμους χαμηλα στο πλαι και εκει που ξεκινανε τα ποδια, δυσκολευομαι στον υπνο...τελεια ειμαστε ολες!

Από ψωνια μεσα σε 2 βδομαδες τα εκανα σχεδον ολα, παραγγελια κουνια λικνο και καροτσι, διαλεξα μπανακι θα μας το παρει ο κουμπαρος, προικα μας πηρε η αλλη κουμπαρα και μου δωσε και τα ρουχαλακια, πηραμε και λιγα ακομα, κουβερτα,σεντονια, πανακια, σαλιαρες...θελουμε βεβαια κι αλλα αλλά εχουμε χρονο!

Ανυπομονω να γεννησω...σταματησε ο χρονος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισοδια της Θεοτοκου σημερα ,να μας εχει η Παναγιτσα καλα κ μας και τα μωράκια μας να ναι γερα πανω απ όλα...υπομονή κορίτσια...? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η billbas είπε:

και γω εχω μαξιλαρι αλλα τιποτα ...μολις πω επιτελους βολευτηκα τσουπ θελω να αλλαξω θεση ..με το καλο ευχομαι

Πήρα ένα μακρύ μαξιλάρι με βάση για την πλάτη . Με τα απλά είχα θέμα . Με αυτό πολύ καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Littleme είπε:

Πήρα ένα μακρύ μαξιλάρι με βάση για την πλάτη . Με τα απλά είχα θέμα . Με αυτό πολύ καλυτερα

και γω μακρυ εχω με βαση αλλα τιποτα..με τα απλα δεν γινεται δουλεια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η billbas είπε:

και γω εχω μαξιλαρι αλλα τιποτα ...μολις πω επιτελους βολευτηκα τσουπ θελω να αλλαξω θεση ..με το καλο ευχομαι

Ευχαριστώ ! Ευτυχβς με βόλεψε εμένα και αργήσα να το πάρω . Δεν ξέρω ποο μετά τι θα γίνει που θα μεγαλώσει καο άλλο η κοιλιά .Με ένα πόνο εύχομαι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου. Βλέπω άρχισαν οι δυσκολίες για όλες μας.

Εγω ποναω πολυ στην μεση και στην πλατη, στους συνδεσμους χαμηλα στο πλαι και εκει που ξεκινανε τα ποδια, δυσκολευομαι στον υπνο...τελεια ειμαστε ολες!

Από ψωνια μεσα σε 2 βδομαδες τα εκανα σχεδον ολα, παραγγελια κουνια λικνο και καροτσι, διαλεξα μπανακι θα μας το παρει ο κουμπαρος, προικα μας πηρε η αλλη κουμπαρα και μου δωσε και τα ρουχαλακια, πηραμε και λιγα ακομα, κουβερτα,σεντονια, πανακια, σαλιαρες...θελουμε βεβαια κι αλλα αλλά εχουμε χρονο!

Ανυπομονω να γεννησω...σταματησε ο χρονος!

Όλες ανυπομονούμε να τα αγκαλιάσουμε ! Να είναι καλά τα μικρά μας και χαλάλι η ταλαιπωρία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολες με τα προβληματακια μας βλεπω. Τελευταία δεν σταματάνε οι καούρες και ξινιλες. Αφηστε που δεν μου κανει όρεξη για τίποτα . Οτι και αν μυρισω μου φέρνει μια αηδία. Μπηκα στο 3ο τρίμηνο και διαβασα οτι οσο παει θα χειροτερέψουν οι καούρες. Ειχα που ειχα προβλημα με το στομάχι μου πριν την εγκυμοσύνη τωρα με σακατευει παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Ολες με τα προβληματακια μας βλεπω. Τελευταία δεν σταματάνε οι καούρες και ξινιλες. Αφηστε που δεν μου κανει όρεξη για τίποτα . Οτι και αν μυρισω μου φέρνει μια αηδία. Μπηκα στο 3ο τρίμηνο και διαβασα οτι οσο παει θα χειροτερέψουν οι καούρες. Ειχα που ειχα προβλημα με το στομάχι μου πριν την εγκυμοσύνη τωρα με σακατευει παραπανω

Εμενα η καούρες χειροτέρεψαν τώρα αλλά όταν τρώω συγκεκριμένα φαγητά όχι σε όλα! Καλά άμα έχεις από πρόβλημα από πριν είναι χειρότερα τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Ολες με τα προβληματακια μας βλεπω. Τελευταία δεν σταματάνε οι καούρες και ξινιλες. Αφηστε που δεν μου κανει όρεξη για τίποτα . Οτι και αν μυρισω μου φέρνει μια αηδία. Μπηκα στο 3ο τρίμηνο και διαβασα οτι οσο παει θα χειροτερέψουν οι καούρες. Ειχα που ειχα προβλημα με το στομάχι μου πριν την εγκυμοσύνη τωρα με σακατευει παραπανω

Κι εγω είχα καούρες διαρκώς. Τις τελευταίες μερες εκοψα πίτες, ζυμες, κουλούρια, εβαλα στο προγραμμα προιοντα ολικης, μείωσα τα μπαχαρικά στο φαί και είμαι πολύ καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, πολλή ησυχία έχει πέσει, που εξαφανιστήκατε;Τι κάνουν τα μωράκια σας; Το δικό μου πριν 1 εβδομάδα ήταν 1 κιλό μας είπε ο γιατρός :)

Χτες μπήκα στην 28η εβδομάδα, μοιάζω με μπαλόνι και άρχισα να εμφανίζω τα πρώτα σημάδια κούρασης όταν είμαι έξω, πόνους στη μέση και στις αρθρώσεις. Εσείς πώς είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλησπέρα, πολλή ησυχία έχει πέσει, που εξαφανιστήκατε;Τι κάνουν τα μωράκια σας; Το δικό μου πριν 1 εβδομάδα ήταν 1 κιλό μας είπε ο γιατρός :)

Χτες μπήκα στην 28η εβδομάδα, μοιάζω με μπαλόνι και άρχισα να εμφανίζω τα πρώτα σημάδια κούρασης όταν είμαι έξω, πόνους στη μέση και στις αρθρώσεις. Εσείς πώς είστε; 

Καλησπέρα κορίτσι 

Οντος πολύ ησυχία έπεσε! Εγώ αυριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα και μπορώ να πω ότι κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα και δεν την πολύ παλεύω! 

Και εγώ όταν περπατάω πολύ με πονάει μέση μου! Και δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλησπέρα, πολλή ησυχία έχει πέσει, που εξαφανιστήκατε;Τι κάνουν τα μωράκια σας; Το δικό μου πριν 1 εβδομάδα ήταν 1 κιλό μας είπε ο γιατρός :)

Χτες μπήκα στην 28η εβδομάδα, μοιάζω με μπαλόνι και άρχισα να εμφανίζω τα πρώτα σημάδια κούρασης όταν είμαι έξω, πόνους στη μέση και στις αρθρώσεις. Εσείς πώς είστε; 

Καλησπέρα ! Εγώ 30η έκανα και Doppler προληπτικά λόγω δβ κύησης . Εμένα με πονάει η μέση από κάτω . Κοιμάμαι πάλι όλη μέρα . Γενικά τρώω από λίγο . Εμένα είναι ψηλά και μου κόβει την ανάσα . Το ένα βράδυ θα κ κοιμηθώ το άλλο όχι . Αφήστε την καούρα . Πλησιάζει ο καιρός κορίτσια . Και νομίζω ότι ζω ένα όνειρο . Πήρα νυχτικακια στα prenatal από 90 ευρώ 30 με τηβ κάρτα και είναι πολύ καλά . Πήρα καο ένα χαζό φόρεμα από hm Santa baby . Δεβ πήρε μπουφάν και παλτά . Ας είναι ανοικτά μπροστά . Σιγα . Ζεσταίνομαι πολύ με κοντομάνικα είμαι 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

Καλησπέρα κορίτσι 

Οντος πολύ ησυχία έπεσε! Εγώ αυριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα και μπορώ να πω ότι κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα και δεν την πολύ παλεύω! 

Και εγώ όταν περπατάω πολύ με πονάει μέση μου! Και δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο! 

Άντε υπομονή λίγο έμεινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα ! Εγώ 30η έκανα και Doppler προληπτικά λόγω δβ κύησης . Εμένα με πονάει η μέση από κάτω . Κοιμάμαι πάλι όλη μέρα . Γενικά τρώω από λίγο . Εμένα είναι ψηλά και μου κόβει την ανάσα . Το ένα βράδυ θα κ κοιμηθώ το άλλο όχι . Αφήστε την καούρα . Πλησιάζει ο καιρός κορίτσια . Και νομίζω ότι ζω ένα όνειρο . Πήρα νυχτικακια στα prenatal από 90 ευρώ 30 με τηβ κάρτα και είναι πολύ καλά . Πήρα καο ένα χαζό φόρεμα από hm Santa baby . Δεβ πήρε μπουφάν και παλτά . Ας είναι ανοικτά μπροστά . Σιγα . Ζεσταίνομαι πολύ με κοντομάνικα είμαι 

 

Άντε υπομονή λίγο έμεινε 

Και εμένα είναι σχετικά ψηλα την παλεύω ακόμα! Καλά από καούρες άλλο τίποτα κάθε μέρα έχω σχεδόν όλη μέρα! Εγώ ξυπνάω πολλες φορές μέσα στην νυχτα και δουλεύω ακόμα και είμαι πολύ  κουρασμένη! Και εγώ ανυπομονώ λίγο έμεινε? ούτε εγώ πήρα μπουφάν τζάμπα λεφτά! Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα πολλά ψωνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Earp είπε:

Και εμένα είναι σχετικά ψηλα την παλεύω ακόμα! Καλά από καούρες άλλο τίποτα κάθε μέρα έχω σχεδόν όλη μέρα! Εγώ ξυπνάω πολλες φορές μέσα στην νυχτα και δουλεύω ακόμα και είμαι πολύ  κουρασμένη! Και εγώ ανυπομονώ λίγο έμεινε? ούτε εγώ πήρα μπουφάν τζάμπα λεφτά! Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα πολλά ψωνια! 

Για εμάς σουτιέν θέλει και νυχτικό αν δεν έχουμε . Εγώ δεν είχα . Μαξιλάρι που έχω γίνεται κ θηλασμού οκ. Μακάρι να τα καταφέρω . Γενικά σήμερα που βγήκα δεν μπόρεσα να βγω από το αμάξι και τις 2 φορές κ κούραστηκα νιώθω όπως στην αρχή εξάντληση . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια πήγα στο γιατρό πριν λίγες μέρες και μας είπε ότι το μπεμπέ είναι περίπου 1590 γραμμάρια. Μου φάνηκε πάρα πολύ αλλά ο γιατρός μου είπε όλα οκ.

Αυτή την εβδομάδα έχω το ντομπλερ. Εμένα πιο πολύ με βασανίζει η δυσκολία στην αναπνοή από καούρες δεν μπορώ να πω ότι έχω και πολλές. 

Δεν το πιστεύω ότι φτάνει ο καιρός μαζεύω τα ρουχαλακια του και λέω για το δικό μας είναι ???????? Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Εγώ κορίτσια πήγα στο γιατρό πριν λίγες μέρες και μας είπε ότι το μπεμπέ είναι περίπου 1590 γραμμάρια. Μου φάνηκε πάρα πολύ αλλά ο γιατρός μου είπε όλα οκ.

Αυτή την εβδομάδα έχω το ντομπλερ. Εμένα πιο πολύ με βασανίζει η δυσκολία στην αναπνοή από καούρες δεν μπορώ να πω ότι έχω και πολλές. 

Δεν το πιστεύω ότι φτάνει ο καιρός μαζεύω τα ρουχαλακια του και λέω για το δικό μας είναι ???????? Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου !!!!!

Μπράβο πολύ ωραία !!! Τι εβδομάδα είσαι ; Εμένα doppler με έβαλε 30η και 35η λόγω δβ κύησης . Ήταν 1500 30η και 29η 1300. Μου είπε είναι κανονικό . Με είχαν λαχταρησει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Μπράβο πολύ ωραία !!! Τι εβδομάδα είσαι ; Εμένα doppler με έβαλε 30η και 35η λόγω δβ κύησης . Ήταν 1500 30η και 29η 1300. Μου είπε είναι κανονικό . Με είχαν λαχταρησει ...

Εγώ 31εβδομαδα μου την έβγαλε τόσο βάρος. Κι εγώ με διαβήτη κύησης ειμαι. Έκανες 2 φορές ντομπλερ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Δεν το πιστεύω ότι φτάνει ο καιρός μαζεύω τα ρουχαλακια του και λέω για το δικό μας είναι ???????? Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου !!!!!

Κι εγώ άρχισα τις αγορές, έλεγα να τα αφήσω για μετά τις γιορτές αλλά εφόσον ήδη δυσκολεύομαι να είμαι πολλή ώρα έξω τα παρήγγειλα όλα από τώρα και σε 2 μήνες θα έρθουν τα έπιπλα και θα είναι έτοιμο το παιδικό δωμάτιο.. και το καροτσάκι.. και τα πανέμορφα ρούχα όμορφα τακτοποιημένα στην παιδική ντουλάπα. Τα κοιτούσα και χαιρόμουν κι εγώ τόσο πολύ ?

Θα ήθελα να ρωτήσω ακόμα κάτι..Μήπως κάποια νιώθει κάποιες ενοχλήσεις από κάτω; Τις τελευταίες μέρες νιώθω λίγο σαν να ανοίγω, δεν ξέρω πώς να το περιγράψω καλύτερα.. το ένιωθα λίγες μέρες πριν την περίοδο αυτό και τώρα που έχω την ίδια ενόχληση σκέφτομαι αν είναι φυσιολογικό ή σημάδι ότι πρέπει να προσέχω. Έχει κάποια κάτι αντίστοιχο; Είμαι στην 28η εβδομάδα, αλλά ντρέπομαι πολύ να τηλεφωνήσω στον γιατρό και να το αναφέρω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Κι εγώ άρχισα τις αγορές, έλεγα να τα αφήσω για μετά τις γιορτές αλλά εφόσον ήδη δυσκολεύομαι να είμαι πολλή ώρα έξω τα παρήγγειλα όλα από τώρα και σε 2 μήνες θα έρθουν τα έπιπλα και θα είναι έτοιμο το παιδικό δωμάτιο.. και το καροτσάκι.. και τα πανέμορφα ρούχα όμορφα τακτοποιημένα στην παιδική ντουλάπα. Τα κοιτούσα και χαιρόμουν κι εγώ τόσο πολύ ?

Θα ήθελα να ρωτήσω ακόμα κάτι..Μήπως κάποια νιώθει κάποιες ενοχλήσεις από κάτω; Τις τελευταίες μέρες νιώθω λίγο σαν να ανοίγω, δεν ξέρω πώς να το περιγράψω καλύτερα.. το ένιωθα λίγες μέρες πριν την περίοδο αυτό και τώρα που έχω την ίδια ενόχληση σκέφτομαι αν είναι φυσιολογικό ή σημάδι ότι πρέπει να προσέχω. Έχει κάποια κάτι αντίστοιχο; Είμαι στην 28η εβδομάδα, αλλά ντρέπομαι πολύ να τηλεφωνήσω στον γιατρό και να το αναφέρω. ?

Πονακια που και που έχω κι ενοχλήσεις. Αυτό που λες δεν το έχω νιώσει, γενικά ποτέ όχι μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη. Καλό θα ήταν να το πεις στο γιατρό σου αν και πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Εγώ ξέρω ότι το αίμα στα κακά υποδηλώνει αλλεργία. Πιθανόν κάτι να της έχει φέρει αλλεργία για αυτό και η αποστροφή! Γενικά θα το έχεις αυτό. Κάτι να το τρώει πολύ και ξαφνικά να το κόψει! Άσε να περάσουν 1-2 μέρες και ξανά δοκίμασε! Επίσης απ' όσο ξέρω ακτινίδιο και φράουλα είναι από τα "τελευταία" που κάνουμε εισαγωγή γιατί φέρνουν πολλές αλλεργίες! 3ημερη εισαγωγή κάνεις;
    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...