Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ότι καλύτερο εύχομαι και σε εσένα !!

Με παρακολουθεί ο γυναικολόγος Αντωνάκης στη Πάτρα και πήγα στο Γεωργόπουλο Νεοκλή τον ενδοκρινολόγο συνεργαζονται και τους θεωρώ πολύ καλούς και τους 2.

Ναι τους ξέρω είναι στο Ρίο. Εγώ πάω σε ιδιώτες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Μίλησα σήμερα με την γυναικολογο μου για να την ενημέρωσω και μου ειπε μονο ντεπον και οτριβιν παιδικό. Επειδή όμως και ο άντρας μου συναχωθηκε ειπε οταν του περάσει να κανει το εμβόλιο. Ελπίζω να μην χειροτερέψουμε και οι δυο. 

Εμενα μου εδωσε το physiomer που εχει θαλασσινο αλατι για πλυσεις στην μυτη ..τι να κανουμε, οσο και να προφυλαχτούμε το ανοσοποιητικο μας αυτή την περιοδο είναι πεσμενο..και να κολλησεις μην πανικοβληθείς ..ευχομαι όλα να πανε καλα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα και καλο σκ ...Χρονια πολλα και σε οσες/οσους γιορταζουν..Ηθελα να σας ρωτησω ποτε κατά την γνωμη σας πρεπει να ξεκινήσουμε τα απαραίτητα ψωνια ?ο αντρας μου λεει να ξεκινήσουμε σιγα σιγα μην μας πεσουν όλα μαζι.. εσεις εχετε ξεκινησει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου :)

Εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα, δεν έχω και ανήψια, αλλά θα αφήσω τα ψώνια για τις εκπτώσεις του χειμώνα. Και δεν έχω και ιδέα τι χρειάζεται ένα μωρό, θα τα πάρω όλα τον χειμώνα. 

Για την ώρα έχω ένα άδειο δωμάτιο στο σπίτι μου και πρέπει να βρω ντουλάπα και κρεβάτι κανονικό για να μείνει η μαμά μου όταν γεννήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η billbas είπε:

Κοριτσια καλημέρα και καλο σκ ...Χρονια πολλα και σε οσες/οσους γιορταζουν..Ηθελα να σας ρωτησω ποτε κατά την γνωμη σας πρεπει να ξεκινήσουμε τα απαραίτητα ψωνια ?ο αντρας μου λεει να ξεκινήσουμε σιγα σιγα μην μας πεσουν όλα μαζι.. εσεις εχετε ξεκινησει??

Μπορείς να πάρεις τα πιο ακριβά πράγματα τώρα που θα μπουν εκπτώσεις. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μπορείς να πάρεις τα πιο ακριβά πράγματα τώρα που θα μπουν εκπτώσεις. ??

Ετσι σκέφτομαι να κανω και προς το τελος ρουχαλάκια και τα πιο αναλωσιμα (πιπιλες,μπιμπερο κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Ετσι σκέφτομαι να κανω και προς το τελος ρουχαλάκια και τα πιο αναλωσιμα (πιπιλες,μπιμπερο κτλ)

Ναι κ εγώ έτσι τα έκανα... Αύγουστο πήρα τα ακριβά κ μετά σιγά σιγά τα υπόλοιπα.. Εγώ έβαλα κ πολλά στη λίστα γέννας βέβαια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι περισσότεροι ετοιμάζουν ρούχα και παιδικό δωμάτιο απο τον 7ο μηνα. Ειναι πάντα καλύτερο να είσαι προετοιμασμένος παρα να τα ετοιμάζεις τελευταία στιγμή . Όπως και για τη βαλίτσα τού μαιευτηρίου καλο ειναι να ειναι έτοιμη οταν μπεις στο μηνα σου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η billbas είπε:

Κοριτσια καλημέρα και καλο σκ ...Χρονια πολλα και σε οσες/οσους γιορταζουν..Ηθελα να σας ρωτησω ποτε κατά την γνωμη σας πρεπει να ξεκινήσουμε τα απαραίτητα ψωνια ?ο αντρας μου λεει να ξεκινήσουμε σιγα σιγα μην μας πεσουν όλα μαζι.. εσεις εχετε ξεκινησει??

Γειά σου κοπέλα μου. Εμείς εδώ και λίγες μέρες ξεκινήσαμε έρευνα στα μαγαζιά για επιπλα, καροτσι, μπανακι και σήμερα καταλήξαμε (ειμαι 26η βδομ). Από βδομάδα θα τα παραγγείλουμε για να τα εχουμε σε 1μιση μηνα γιατι τα επιπλα αργουν! Νομιζω οτι οντως ειναι καλη περιοδος γιατι εγω φαντασου ηδη δεν την παλευω με το πηγαινε ελα στα μαγαζια, και τις τρεις φορες με επιασε η μεση μου πολυ ενω γενικα δεν ποναω. Αργοτερα, θα ειμαστε ακομα πιο βαριες και δεν πιστευω πως θα ειναι ευχαριστο να τρεχουμε για ερευνα και συγκριση.

Κατα τη γνωμη μου λοιπον, τωρα τα χοντρα και γυρω στις γιορτες ολα τα υπολοιπα που δεν θελουν και τρομερη ερευνα και συγκριση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα με το δωμάτιο σήμερα να βρω μια ταπετσαρία και μια κουρτίνα. Λέω τώρα αρχές Νοεμβρίου που θα μπω και στον 7 να κοιτάξω και για τα επιπλακια που θα είναι και το 10ημερο εκπτώσεων, και να πάρω και κάποια ρουχαλακια του παιδιού και δικά μου ίσως . Για καρότσι ίσως το αφήσω για Ιανουάριο με τις εκπτώσεις γιατί πιστεύω ότι δεν θα το χρειαστώ όταν με το καλό γεννήσω κι άμεσα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎26‎/‎10‎/‎2019 at 5:47 ΜΜ, ο/η Annie28 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου. Εμείς εδώ και λίγες μέρες ξεκινήσαμε έρευνα στα μαγαζιά για επιπλα, καροτσι, μπανακι και σήμερα καταλήξαμε (ειμαι 26η βδομ). Από βδομάδα θα τα παραγγείλουμε για να τα εχουμε σε 1μιση μηνα γιατι τα επιπλα αργουν! Νομιζω οτι οντως ειναι καλη περιοδος γιατι εγω φαντασου ηδη δεν την παλευω με το πηγαινε ελα στα μαγαζια, και τις τρεις φορες με επιασε η μεση μου πολυ ενω γενικα δεν ποναω. Αργοτερα, θα ειμαστε ακομα πιο βαριες και δεν πιστευω πως θα ειναι ευχαριστο να τρεχουμε για ερευνα και συγκριση.

Κατα τη γνωμη μου λοιπον, τωρα τα χοντρα και γυρω στις γιορτες ολα τα υπολοιπα που δεν θελουν και τρομερη ερευνα και συγκριση.

με το καλο ευχομαι κοριτσι μου!!εγώ είμαι μια βδομάδα πίσω από σενα ...κ οντως το χω παρατηρήσει κ γω αυτό ..ειδικα με τις σκαλες ..κανω δυο- τρία διαλείμματα μέχρι να ανέβω ...και μεις τα χοντρα θα αρχισουμε να ψωνιζουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2019 at 7:31 ΜΜ, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα με το δωμάτιο σήμερα να βρω μια ταπετσαρία και μια κουρτίνα. Λέω τώρα αρχές Νοεμβρίου που θα μπω και στον 7 να κοιτάξω και για τα επιπλακια που θα είναι και το 10ημερο εκπτώσεων, και να πάρω και κάποια ρουχαλακια του παιδιού και δικά μου ίσως . Για καρότσι ίσως το αφήσω για Ιανουάριο με τις εκπτώσεις γιατί πιστεύω ότι δεν θα το χρειαστώ όταν με το καλό γεννήσω κι άμεσα .

Να κοιτάξεις γιατί πολλά καρότσια δεν είναι ετοιμοπαραδοτα!!!! Επίσης εμείς πήραμε καρότσι που το αυγό μπαίνει στο αμάξι... Που το χρειαζόμαστε με την έξοδο από το μαιευτήριο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εχω μια απορία . Κάθε ποτε αλλάζουμε μηνα? Εχω ΤΕΡ 1/5 και μια εφαρμογή που έκανα με βγάζει οτι μολις μπήκα στον 7ο μήνα. Κανονικά δεν αλλαζουμε περίπου μια βδομάδα μετα μηνα. Δλδ ειχα ΤΕΡ 1-5 και αλλαζω 5 εως 7 μερες πιο μετα. Έτσι δεν πάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Giota83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εχω μια απορία . Κάθε ποτε αλλάζουμε μηνα? Εχω ΤΕΡ 1/5 και μια εφαρμογή που έκανα με βγάζει οτι μολις μπήκα στον 7ο μήνα. Κανονικά δεν αλλαζουμε περίπου μια βδομάδα μετα μηνα. Δλδ ειχα ΤΕΡ 1-5 και αλλαζω 5 εως 7 μερες πιο μετα. Έτσι δεν πάει?

https://www.onmed.gr/ygeia/story/337555/se-poio-mina-eimai-pos-tha-ypologisete-to-mina-egkymosynis

Μπες και διάβασε αυτό το άρθρο λέει στην  3βδομαδα που είσαι σε ποιο μήνα αντίστοιχει! Εγώ έτσι το μετράω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

https://www.onmed.gr/ygeia/story/337555/se-poio-mina-eimai-pos-tha-ypologisete-to-mina-egkymosynis

Μπες και διάβασε αυτό το άρθρο λέει στην  3βδομαδα που είσαι σε ποιο μήνα αντίστοιχει! Εγώ έτσι το μετράω! 

Την εχω δει την σελίδα αυτη αλλα και παλι δεν κατάλαβα πολλα. Σχεδόν ολες οι σελίδες που ειδα τα ίδια λένε και με μπερδεύει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Giota83 είπε:

Την εχω δει την σελίδα αυτη αλλα και παλι δεν κατάλαβα πολλα. Σχεδόν ολες οι σελίδες που ειδα τα ίδια λένε και με μπερδεύει ?

Σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εχω μια απορία . Κάθε ποτε αλλάζουμε μηνα? Εχω ΤΕΡ 1/5 και μια εφαρμογή που έκανα με βγάζει οτι μολις μπήκα στον 7ο μήνα. Κανονικά δεν αλλαζουμε περίπου μια βδομάδα μετα μηνα. Δλδ ειχα ΤΕΡ 1-5 και αλλαζω 5 εως 7 μερες πιο μετα. Έτσι δεν πάει?

Κι εγώ ίδια ΤΕΡ έχω....μετράω με εβδομάδες, ετσι συνηθίζεται πλέον. Μπήκα στην 27η αρα 7ο μηνα...

Υπολογίζεται με διαφορους τρόπους ομως. Αν το πάω με ΠΗΤ που εχω 05/02 θα ηταν αλλαγη μηνα καθε 5 αλλα αυτο θα σημαινε πωα θα γεννησω ακριβως στους 9 μηνες που αυτο δεν ισχυει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

Σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα? 

Σύμφωνα με την εφαρμογή που εχω μολις μπήκα στην 27η εβδομάδα αρα στον 7ο μήνα . 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εγώ ίδια ΤΕΡ έχω....μετράω με εβδομάδες, ετσι συνηθίζεται πλέον. Μπήκα στην 27η αρα 7ο μηνα...

Υπολογίζεται με διαφορους τρόπους ομως. Αν το πάω με ΠΗΤ που εχω 05/02 θα ηταν αλλαγη μηνα καθε 5 αλλα αυτο θα σημαινε πωα θα γεννησω ακριβως στους 9 μηνες που αυτο δεν ισχυει...

Και εγώ αυτό πίστευα . Οτι παει σύμφωνα με την ΠΗΤ που έχεις. Αλλά ολες οι εφαρμογές που ειδα σε διάφορες σελίδες με βγάζουν οτι μπήκα στον 7ο. Βέβαια ο μόνος τρόπος για να μαθω σίγουρα ειναι να ρωτήσω την γυναικολογο μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πολλή ησυχία έχει πέσει :)

Αυτό έβλεπα κ εγώ. Λέω τι γίνατε όλες.... Κάποια στιγμή όταν μπαίνω σας επισκέπτομαι κ εσάς..... Εσύ όλα καλά???. Εγώ μόλις γύρισα από γιατρό. 37+5 κ ο μπεμπης γιγαντωνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Αυτό έβλεπα κ εγώ. Λέω τι γίνατε όλες.... Κάποια στιγμή όταν μπαίνω σας επισκέπτομαι κ εσάς..... Εσύ όλα καλά???. Εγώ μόλις γύρισα από γιατρό. 37+5 κ ο μπεμπης γιγαντωνεται! 

Με ένα πόνο ο μπεμπαρος ! Νομίζω χρησιμοποιούν μια εφαρμογή και μιλούν πιο άμεσα .

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πολλή ησυχία έχει πέσει :)

Καλησπέρα! Καλά! Προσπαθώ να ξεκουράζομαι και να κοιμαμαι... όσο περνάει ο καιρός έχω μια δυσκολία γενικά στο περπατημα και κουράζομαι . Πεινάω απίστευτα και φυσικά υπακούω στις ορέξεις της μπουμπούς . Έφαγα τυρί με καρύδια  χθες κατά τις 4 το πρωί ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Με ένα πόνο ο μπεμπαρος ! Νομίζω χρησιμοποιούν μια εφαρμογή και μιλούν πιο άμεσα .

 

Καλησπέρα! Καλά! Προσπαθώ να ξεκουράζομαι και να κοιμαμαι... όσο περνάει ο καιρός έχω μια δυσκολία γενικά στο περπατημα και κουράζομαι . Πεινάω απίστευτα και φυσικά υπακούω στις ορέξεις της μπουμπούς . Έφαγα τυρί με καρύδια  χθες κατά τις 4 το πρωί ...

Εμένα τώρα δύο μέρες θέλει γίγαντες με γιαούρτι... Εγώ στην αναπνοή είμαι καλύτερα γιατί έχει εμπεδωθεί. Οπότε είμαι πιο καλά σε αυτό τον τομέα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εμένα τώρα δύο μέρες θέλει γίγαντες με γιαούρτι... Εγώ στην αναπνοή είμαι καλύτερα γιατί έχει εμπεδωθεί. Οπότε είμαι πιο καλά σε αυτό τον τομέα!!!! 

Άντε να τον πάρεις αγκαλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...