Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!! Παρομοιως αλλα λιγο χαμηλοτερα. Οταν ειναι σπιτι ο αντρας μου, τον βαζω να με τραβαει. Χαχαχαχααα Φιλη μου, σημερα έχω πονοκέφαλο που δε μπορώ να ανοιξω τα ματια μου!!

@marillia εφτασε η ημέρα!! Τι ωραια!! Περιμενουμε τα νεακια σου!! 

Κι εμενα λιγο χαμηλοτερα απλα το περιεγραψα ετσι χοντρικα. Πως σε τραβαει; Στα ποδια;

Για το κεφαλακι σου να επαιρνες κανα ντεπον αν ειναι τοσο εντονος ο πονος;

 

@marillia οταν ειμαι ξαπλωμενη η καθιστη δεν ποναω! Μαλλον με το που πεφτει το βαρος επιβαρυνονται τα οστα. Καλή επιτυχία σήμερα, τι ωρα εχεις ραντεβου;

@Marouli_89 καλή επιτυχία και σε εσενα κορίτσι μου, τι ωρα θα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημερα σε ολες..Κ εγω ψιλο-υποφερω..στα κοκαλα κατω στο εσωρουχο και λιγο η μεση..Ακριβως οταν σηκωνομαι..Σαν την γρια παω μεχρι να ισιωσω..

Καλημέρα Αννούλα μου! Ακριβώς αυτό, σαν συγκαμένη περπατάω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marillia είπε:

δν ήταν εγκυος όταν το πάθαινε!!αγγεια που σπάζανε ήταν!!κ της είχε πει να μην γερνει πίσω το κεφάλι όπως συνήθως κάνουμε!!πιστευω απ τις ορμόνες μπορει να το έπαθες αλλά ρώτα κ τον ντοκ όπως πάντα!!

Ναι από τις ορμόνες είναι. Θα του το πω ναι.

@Annouli η τελευταια φραση σου, με εκφραζει απολυτα χαχαχαααααα Πιανω και τη μεση μου, και περπαταω τσουκου τσουκου σκυφτη αχαχαααααααααααααα 

Βρε κοριτσια, να σας ρωτησω. Απο κοιλια πώς πατε; Εμένα φαινεται ότι ειμαι εγκυος, απο ανθρωπους στον δρομο, αλλα δεν μπορώ να πω οτι εχω τουμπανιασει ακόμη. Εσεις; Φοβαμαι μηπως εχω μικρη κοιλιά.. χαχαααχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια και καλη εβδομαδα!! @marillia και @Marouli_89 καλη επιτυχια σημερα και ολα καλα να πανε!!! μια ερωτηση γτ εχω μπερδευτει....ειδα οτι λεγατε ποτε μπαινουμε στον 6ο!! εγω ξερω 22 εβδ!! λοιπον εγω 22 εβδ θα ειμαι την Πεμπτη και ο μηνας θα εχει 10/10 ομως ο γιατρος μου εχει πει καθε 13 του μηνα αλλαζω μηνα!!! εδω φαινονται 3 μερες αποκλιση!!!κατι δν καταλαβαινω σωστα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εμενα λιγο χαμηλοτερα απλα το περιεγραψα ετσι χοντρικα. Πως σε τραβαει; Στα ποδια;

Για το κεφαλακι σου να επαιρνες κανα ντεπον αν ειναι τοσο εντονος ο πονος;

 

@marillia οταν ειμαι ξαπλωμενη η καθιστη δεν ποναω! Μαλλον με το που πεφτει το βαρος επιβαρυνονται τα οστα. Καλή επιτυχία σήμερα, τι ωρα εχεις ραντεβου;

@Marouli_89 καλή επιτυχία και σε εσενα κορίτσι μου, τι ωρα θα πατε;

Ναι πέφτει όλο το βάρος στα πόδια και ζορίζομαι να σηκωθώ. Ειδικά αν κάτσω κάπου χαμηλά, με τραβάει πίσω. Πονάνε και τα πόδια και καπάκια η μέση. Και πάω σκυφτή χαχαχαααα. Ειδικά τη νύχτα που πάω τουαλέτα, υποφέρω πιο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι από τις ορμόνες είναι. Θα του το πω ναι.

@Annouli η τελευταια φραση σου, με εκφραζει απολυτα χαχαχαααααα Πιανω και τη μεση μου, και περπαταω τσουκου τσουκου σκυφτη αχαχαααααααααααααα 

Βρε κοριτσια, να σας ρωτησω. Απο κοιλια πώς πατε; Εμένα φαινεται ότι ειμαι εγκυος, απο ανθρωπους στον δρομο, αλλα δεν μπορώ να πω οτι εχω τουμπανιασει ακόμη. Εσεις; Φοβαμαι μηπως εχω μικρη κοιλιά.. χαχαααχαα

Εμένα φαινεται οτι ειμαι εγκυος αλλα οχι κατι το συγκλοντιστικό..Η κρεοπωλισσα προχθες μου ειπε οτι εχω πολυ αστεια κοιλια...Εεεεε γελα μου ηρθε να πω!!!Αχαχαχ..Ελα Χριστε & Παναγια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εμενα λιγο χαμηλοτερα απλα το περιεγραψα ετσι χοντρικα. Πως σε τραβαει; Στα ποδια;

Για το κεφαλακι σου να επαιρνες κανα ντεπον αν ειναι τοσο εντονος ο πονος;

 

@marillia οταν ειμαι ξαπλωμενη η καθιστη δεν ποναω! Μαλλον με το που πεφτει το βαρος επιβαρυνονται τα οστα. Καλή επιτυχία σήμερα, τι ωρα εχεις ραντεβου;

@Marouli_89 καλή επιτυχία και σε εσενα κορίτσι μου, τι ωρα θα πατε;

σ ευχαριστώ πολύ!!εχω στις 8 ραντεβού αλλά σίγουρα κατα τις 9 θα με πάρει μέσα!!οσο μπορείς να ξαπλώνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι πέφτει όλο το βάρος στα πόδια και ζορίζομαι να σηκωθώ. Ειδικά αν κάτσω κάπου χαμηλά, με τραβάει πίσω. Πονάνε και τα πόδια και καπάκια η μέση. Και πάω σκυφτή χαχαχαααα. Ειδικά τη νύχτα που πάω τουαλέτα, υποφέρω πιο πολύ. 

Ναι, το βραδυ οντως...

Οσον αφορα την κοιλια εμενα φαινεται οτι ειμαι εγκυος, εχει φουσκωσει κι απο ψηλα αλλα ακομα βλεπω τα γεννητικα μου οργανα, χαχαχαχα. Πραγμα που σημαινει πως δεν εχει γινει και πολυυυ μεγαλη. Αλλα αυτο ειναι σχετικο με σωματοτυπο, με φαί κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Ναι, το βραδυ οντως...

Οσον αφορα την κοιλια εμενα φαινεται οτι ειμαι εγκυος, εχει φουσκωσει κι απο ψηλα αλλα ακομα βλεπω τα γεννητικα μου οργανα, χαχαχαχα. Πραγμα που σημαινει πως δεν εχει γινει και πολυυυ μεγαλη. Αλλα αυτο ειναι σχετικο με σωματοτυπο, με φαί κλπ. 

χαχαχχα μια χαρά!!εγω δν το βλέπω κ όταν ξυρίστηκα δν το 'εκανα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημέρα κοριτσια και καλη εβδομαδα!! @marillia και @Marouli_89 καλη επιτυχια σημερα και ολα καλα να πανε!!! μια ερωτηση γτ εχω μπερδευτει....ειδα οτι λεγατε ποτε μπαινουμε στον 6ο!! εγω ξερω 22 εβδ!! λοιπον εγω 22 εβδ θα ειμαι την Πεμπτη και ο μηνας θα εχει 10/10 ομως ο γιατρος μου εχει πει καθε 13 του μηνα αλλαζω μηνα!!! εδω φαινονται 3 μερες αποκλιση!!!κατι δν καταλαβαινω σωστα??

Γεια σου αγάπη! 22η ξεκιναει ο 6ος...πλεον συνηθιζεται να πηγαινουμε με βδομαδες και ετσι να υπολογιζεται ο μηνας, εξαρταται κι απο τον γιατρο ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

χαχαχχα μια χαρά!!εγω δν το βλέπω κ όταν ξυρίστηκα δν το 'εκανα καλά!!

Εγώ ακόμα το βλέπω αν ζοριστώ λίγο, περίμενα οτι μετα τον 7ο θα δυσκολευομαι αλλα τελικα αρχισαμε απο τωρα...ρε συ αυτο με το ξυρισμα, διαβαζω για γυναικες που ξυριστηκαν σπιτι πριν πανε για γεννα, μα πωωωως;;; πως βλεπουνε; δεν καταλαβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σου αγάπη! 22η ξεκιναει ο 6ος...πλεον συνηθιζεται να πηγαινουμε με βδομαδες και ετσι να υπολογιζεται ο μηνας, εξαρταται κι απο τον γιατρο ομως.

ελα κουκλα αρα εγω καλα το μετραω σαν εβδομαδες ασχετο πως πεφτουν ημερολογιακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Εγώ ακόμα το βλέπω αν ζοριστώ λίγο, περίμενα οτι μετα τον 7ο θα δυσκολευομαι αλλα τελικα αρχισαμε απο τωρα...ρε συ αυτο με το ξυρισμα, διαβαζω για γυναικες που ξυριστηκαν σπιτι πριν πανε για γεννα, μα πωωωως;;; πως βλεπουνε; δεν καταλαβαινω

έλα ντε?μήπως με βοήθεια ή καθρέφτη?βάσανο κ αυτό το ξύρισμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

ελα κουκλα αρα εγω καλα το μετραω σαν εβδομαδες ασχετο πως πεφτουν ημερολογιακα?

Ναι!!! Κι εγω ετσι το παω. Ουσιαστικα υπαρχουν 2 τροποι υπολογισμου. Απλα να ξερεις καποιοι μηνες περιεχουν 5 εβδομαδες, οπως πχ ο 3ος μηνας ηταν απο 9η εως 13η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Ναι!!! Κι εγω ετσι το παω. Ουσιαστικα υπαρχουν 2 τροποι υπολογισμου. Απλα να ξερεις καποιοι μηνες περιεχουν 5 εβδομαδες, οπως πχ ο 3ος μηνας ηταν απο 9η εως 13η.

ναι το ξερω αυτο , απλα το εχω παρατηρησει να συμβαινει καθε μηνα και παντα ειχα την περιεργεια!!χαχαχ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Κι εμενα λιγο χαμηλοτερα απλα το περιεγραψα ετσι χοντρικα. Πως σε τραβαει; Στα ποδια;

Για το κεφαλακι σου να επαιρνες κανα ντεπον αν ειναι τοσο εντονος ο πονος;

 

@marillia οταν ειμαι ξαπλωμενη η καθιστη δεν ποναω! Μαλλον με το που πεφτει το βαρος επιβαρυνονται τα οστα. Καλή επιτυχία σήμερα, τι ωρα εχεις ραντεβου;

@Marouli_89 καλή επιτυχία και σε εσενα κορίτσι μου, τι ωρα θα πατε;

Στις 6:30!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρινορραγίες έχω κάθε μα κάθε μέρα, δεν είναι τίποτα είπε ο γιατρός :)

Για το ξύρισμα που λέτε, είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη; Έκανα λέηζερ πριν την εγκυμοσύνη και τώρα που χρειάζομαι αποτρίχωση σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα μέχρι μετά τη γέννα.. λέτε να σοκαριστεί πολύ ο γιατρός αν πάω σαν μαιμου μεθαύριο που έχω ραντεβού; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ρινορραγίες έχω κάθε μα κάθε μέρα, δεν είναι τίποτα είπε ο γιατρός :)

Για το ξύρισμα που λέτε, είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη; Έκανα λέηζερ πριν την εγκυμοσύνη και τώρα που χρειάζομαι αποτρίχωση σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα μέχρι μετά τη γέννα.. λέτε να σοκαριστεί πολύ ο γιατρός αν πάω σαν μαιμου μεθαύριο που έχω ραντεβού; ?

Καλησπέρα!! Καλά κάνεις και δεν κάνεις αποτρίχωση. Και εγώ σαν μαϊμού ήμουν μέχρι τώρα όσες φορές με έχει δει. Χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη νοιάζεστε βρε για τις τριχες...εδω θα μας δουν απο ολες τις πλευρες την ωρα της γεννας, δεν υπαρχουν ντροπες. Ουτε εγω ξυριζομαι συχνα, μονο καπου καπου. Αλλα δε νομιζω πως μπορω να το ξανακανω, η ορατοτητα στο σημειο μειωνεται σημαντικα.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μη νοιάζεστε βρε για τις τριχες...εδω θα μας δουν απο ολες τις πλευρες την ωρα της γεννας, δεν υπαρχουν ντροπες. Ουτε εγω ξυριζομαι συχνα, μονο καπου καπου. Αλλα δε νομιζω πως μπορω να το ξανακανω, η ορατοτητα στο σημειο μειωνεται σημαντικα.???

Χαχαχαχαχαχα παιδιά ούτε εγώ αρχίζω και βλέπω και απορώ και εγώ Πως ξυρίζονται σε προχωρημένη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μη νοιάζεστε βρε για τις τριχες...εδω θα μας δουν απο ολες τις πλευρες την ωρα της γεννας, δεν υπαρχουν ντροπες. Ουτε εγω ξυριζομαι συχνα, μονο καπου καπου. Αλλα δε νομιζω πως μπορω να το ξανακανω, η ορατοτητα στο σημειο μειωνεται σημαντικα.???

Χαχαααααααα Εγώ πλέον παραιτούμαι και από το ξύρισμα των ποδιών. Κάτω κάτω δεν φτάνω ούτε καθιστή. Για να φτάσω πρέπει να πιέσω την κοιλιά μου. Σήμερα έχω υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μη νοιάζεστε βρε για τις τριχες...εδω θα μας δουν απο ολες τις πλευρες την ωρα της γεννας, δεν υπαρχουν ντροπες. Ουτε εγω ξυριζομαι συχνα, μονο καπου καπου. Αλλα δε νομιζω πως μπορω να το ξανακανω, η ορατοτητα στο σημειο μειωνεται σημαντικα.???

 χαχχαχ δν πειράζει χειμώνας είναι!!έχουν δει κ οι γιατροί σιγά!!στα πόδια εμένα μεγάλωνουν με απίστετους ρυθμους!!αλλά κάθομαι στην τουάλετα κ έτσι δν με κουράζει καθόλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Χαχαααααααα Εγώ πλέον παραιτούμαι και από το ξύρισμα των ποδιών. Κάτω κάτω δεν φτάνω ούτε καθιστή. Για να φτάσω πρέπει να πιέσω την κοιλιά μου. Σήμερα έχω υπέρηχο. 

αα έχεις υπέρηχο?άρα έχουμε κ απο σενα νεάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

αα έχεις υπέρηχο?άρα έχουμε κ απο σενα νεάκια!!!

Ναι, κανονικά ήταν για Πέμπτη αλλά με πήραν πριν λιγο τηλ να πάω σήμερα στις 8. Μου είπαν να πάρω τηλ στις 7:30 για να μου οριατικοποιησουν την ωρα. Εν τω μεταξύ, έκατσα με το ένα πόδι σαν στραβοποδι και με έπιασε πονακι κάτω χαμηλά σαν περιόδου. Τρόμαξα τώρα λίγο. Χαμηλά δεξιά στον σύνδεσμο της μήτρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι, κανονικά ήταν για Πέμπτη αλλά με πήραν πριν λιγο τηλ να πάω σήμερα στις 8. Μου είπαν να πάρω τηλ στις 7:30 για να μου οριατικοποιησουν την ωρα. Εν τω μεταξύ, έκατσα με το ένα πόδι σαν στραβοποδι και με έπιασε πονακι κάτω χαμηλά σαν περιόδου. Τρόμαξα τώρα λίγο. Χαμηλά δεξιά στον σύνδεσμο της μήτρας. 

Λογικό!!θα περάσει!!εμενα με κλώτσησε χτες το βράδυ ο μπεμπης κ νομίζω με κλώτσησε στις ωοθήκες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...