Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Εμένα ο ντοκ μου ειχε πει Αλλαγή κάθε 8 του μήνα!την Τρίτη μπαίνω στον 6!λογικά οταν έχεις την πητ Ημερομηνία κάθε τοτε

Το γνωρίζω αυτό αλλά πάει με εβδομάδες ... άλλου λέει 21η αλλού 22η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Littleme είπε:

Το γνωρίζω αυτό αλλά πάει με εβδομάδες ... άλλου λέει 21η αλλού 22η...

Εγώ ένα πίνακι που βρήκα λεει 22!κάποιοι μήνες έχουν 5 βδομάδες για να κλείσουν Όχι 4!Αυτό μου το χει πει κ η μαία μου!πχ ο τρίτος μήνας έκλεινε στις 13 βδομάδες Όχι 12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Εγώ ένα πίνακι που βρήκα λεει 22!κάποιοι μήνες έχουν 5 βδομάδες για να κλείσουν Όχι 4!Αυτό μου το χει πει κ η μαία μου!πχ ο τρίτος μήνας έκλεινε στις 13 βδομάδες Όχι 12

Αυτη την απορία την εχω και εγω. Εχω ΠΗΤ 5/2 Και συμφωνα με μια σελίδα που γραφει μηνα ανα βδομάδες εχω μπει στον 6ο μηνα . Η αδερφή μου επιμένει οτι κανω λαθος αλλα ειμαι 22+3 βδομάδες . Αρχες του άλλου μηνα θα ετοιμάσω το παιδικό δωμάτιο επειδή δεν εχω κατι να αγοράσω ή τουλάχιστον είναι πολυ λίγα τα πράγματα που θα παρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εμένα έχουν ξεκινήσει οι αϋπνίες..Και τώρα που ξαπλώνω νιώθω μια δυσκολία στην αναπνοή. Το νιώθετε κ εσείς? Επίσης τις τελευταίες δυο μέρες λίγες φορές όταν κλωτσαει το μωρό και καταλαβαίνω ότι βρίσκεται χαμηλά νιώθω και μια πίεση στο κόλπο ταυτόχρονα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Αυτό θα ήταν το ιδανικό αλλά κ εγώ αρχές Ιανουαρίου μπαίνω στο μπαίνω στο μήνα μου οπότε τότε θα κάνω καποιες αγορές τελευταίας στιγμής.

Μακάρι να μειωθεί ο ΦΠΑ σε πολλά προϊόντα, γιατί πλέον τα είδη ανάγκης θα καταλήξουν είδη πολυτελείας......

Επί της ευκαιρίας, κάτι πήρε το αυτί μου για επίδομα 2000 ευρώ για κάθε γέννα από το 2020 (καλά σίγουρα θα έχουν κριτήρια). Ακούσατε κάτι; Έχει οριστικοποιηθεί;

 

Γεια σου κοπέλα μου, ναι! Ο νόμος αυτός πέρασε, θα δοθεί το επιδομα αυτο στους περισσοτερους. Τα κριτηρια δεν ειναι αυστηρα, ουσιαστικα το δικαιουνται ολοι εκτος απο τους πολυ ευκαταστατους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εμένα έχουν ξεκινήσει οι αϋπνίες..Και τώρα που ξαπλώνω νιώθω μια δυσκολία στην αναπνοή. Το νιώθετε κ εσείς? Επίσης τις τελευταίες δυο μέρες λίγες φορές όταν κλωτσαει το μωρό και καταλαβαίνω ότι βρίσκεται χαμηλά νιώθω και μια πίεση στο κόλπο ταυτόχρονα.. 

Γειά σου καλή μου! Κι εγω πλεον νιωθω δυσκολία στην αναπνοή, μόνο όταν κοιμάμαι στο αριστερό πλευρό νιώθω οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εμένα έχουν ξεκινήσει οι αϋπνίες..Και τώρα που ξαπλώνω νιώθω μια δυσκολία στην αναπνοή. Το νιώθετε κ εσείς? Επίσης τις τελευταίες δυο μέρες λίγες φορές όταν κλωτσαει το μωρό και καταλαβαίνω ότι βρίσκεται χαμηλά νιώθω και μια πίεση στο κόλπο ταυτόχρονα.. 

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια!! Ακριβως μα ακριβως το ιδιο ενιωσα και εγω δύο με τρεις φορες πριν λιγες ημερες. Το ειχα γράψει κιόλας. Ειχα ρωτήσει την μαία και μου ειπε οτι δεν είναι τιποτα. Η αληθεια ειναι οτι τρόμαξα πολυ. Φοβήθηκα μην βγαίνει. Η μητερα μου, μου ειπε οτι το ενιωθε και εκείνη συχνά. Μηπως πιεζουν με το κεφαλάκι τους; μην ανησυχείς πάντως. Και εγω νιώθω δυσφορια στην αναπνοή, ανασκελα κορίτσια. Θελω να ειμαι πλαγια. 

@Zen_K θα το παρουμε λογικα. Υπαρχει μία σκέψη να μην το παρουν οι παρα πολυ υψηλα εισοδηματικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια!! Ακριβως μα ακριβως το ιδιο ενιωσα και εγω δύο με τρεις φορες πριν λιγες ημερες. Το ειχα γράψει κιόλας. Ειχα ρωτήσει την μαία και μου ειπε οτι δεν είναι τιποτα. Η αληθεια ειναι οτι τρόμαξα πολυ. Φοβήθηκα μην βγαίνει. Η μητερα μου, μου ειπε οτι το ενιωθε και εκείνη συχνά. Μηπως πιεζουν με το κεφαλάκι τους; μην ανησυχείς πάντως. Και εγω νιώθω δυσφορια στην αναπνοή, ανασκελα κορίτσια. Θελω να ειμαι πλαγια. 

@Zen_K θα το παρουμε λογικα. Υπαρχει μία σκέψη να μην το παρουν οι παρα πολυ υψηλα εισοδηματικα. 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια!! Ακριβως μα ακριβως το ιδιο ενιωσα και εγω δύο με τρεις φορες πριν λιγες ημερες. Το ειχα γράψει κιόλας. Ειχα ρωτήσει την μαία και μου ειπε οτι δεν είναι τιποτα. Η αληθεια ειναι οτι τρόμαξα πολυ. Φοβήθηκα μην βγαίνει. Η μητερα μου, μου ειπε οτι το ενιωθε και εκείνη συχνά. Μηπως πιεζουν με το κεφαλάκι τους; μην ανησυχείς πάντως. Και εγω νιώθω δυσφορια στην αναπνοή, ανασκελα κορίτσια. Θελω να ειμαι πλαγια. 

@Zen_K θα το παρουμε λογικα. Υπαρχει μία σκέψη να μην το παρουν οι παρα πολυ υψηλα εισοδηματικα.

Ναι θυμόμουν ότι είχε συμβεί σε μια από εσάς!! Ναι κ εγώ τρόμαξα! Γιατί το ένιωσα σαν σύσπαση του κόλπου,βασικά δεν ξέρω πως να το περιγράψω κ αν το περιγράφω σωστά!Τη στιγμή που κλωτσούσε σαν να με πίεζε ταυτόχρονα και εκεί. Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

 

Ναι θυμόμουν ότι είχε συμβεί σε μια από εσάς!! Ναι κ εγώ τρόμαξα! Γιατί το ένιωσα σαν σύσπαση του κόλπου,βασικά δεν ξέρω πως να το περιγράψω κ αν το περιγράφω σωστά!Τη στιγμή που κλωτσούσε σαν να με πίεζε ταυτόχρονα και εκεί. Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Αυτό το νιώθω κι εγω οταν κλωτσαει χαμηλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Αυτη την απορία την εχω και εγω. Εχω ΠΗΤ 5/2 Και συμφωνα με μια σελίδα που γραφει μηνα ανα βδομάδες εχω μπει στον 6ο μηνα . Η αδερφή μου επιμένει οτι κανω λαθος αλλα ειμαι 22+3 βδομάδες . Αρχες του άλλου μηνα θα ετοιμάσω το παιδικό δωμάτιο επειδή δεν εχω κατι να αγοράσω ή τουλάχιστον είναι πολυ λίγα τα πράγματα που θα παρω. 

Μπήκες χτες στον 6!!!εμεις αυτό τον μήνα θα βάψουμε κ τον Νοέμβριο θα κάνουμε αγορές!!μετα για τις γιορτες να έχουμε τελειώσει να τρώμε μελομακάρονα χχαχαχ!!!Τι σου λείπει?εγω τα θέλω όλα απ την αρχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Αυτό θα ήταν το ιδανικό αλλά κ εγώ αρχές Ιανουαρίου μπαίνω στο μπαίνω στο μήνα μου οπότε τότε θα κάνω καποιες αγορές τελευταίας στιγμής.

Μακάρι να μειωθεί ο ΦΠΑ σε πολλά προϊόντα, γιατί πλέον τα είδη ανάγκης θα καταλήξουν είδη πολυτελείας......

Επί της ευκαιρίας, κάτι πήρε το αυτί μου για επίδομα 2000 ευρώ για κάθε γέννα από το 2020 (καλά σίγουρα θα έχουν κριτήρια). Ακούσατε κάτι; Έχει οριστικοποιηθεί;

 

Για το επίδομα, αρχικά άκουσα ότι θα το πάρουν όσες είναι κάτω των 30. Μετά βγήκαν στην τηλεόραση και είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και θα δοθεί σε όλους. Δεν ξέρω αν θα υπάρχουν εισοδηματικά κριτήρια, προς το παρόν λέγεται ότι θα δοθεί σε όλους. Θα δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου! Τί κανετε; Καλή βδομάδα!

Εγω εχω αρχίσει και αγκομαχάω με τους μυικους πονους ψηλα στα ποδια εκει που ξεκιναει το εσωρουχο. Οταν σηκωνομαι πεφτει ολο το βαρος και ποναω...Θεέ μου τι θα κανω αργοτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα φίλες μου! Τί κανετε; Καλή βδομάδα!

Εγω εχω αρχίσει και αγκομαχάω με τους μυικους πονους ψηλα στα ποδια εκει που ξεκιναει το εσωρουχο. Οταν σηκωνομαι πεφτει ολο το βαρος και ποναω...Θεέ μου τι θα κανω αργοτερα;

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!! Παρομοιως αλλα λιγο χαμηλοτερα. Οταν ειναι σπιτι ο αντρας μου, τον βαζω να με τραβαει. Χαχαχαχααα Φιλη μου, σημερα έχω πονοκέφαλο που δε μπορώ να ανοιξω τα ματια μου!!

@marillia εφτασε η ημέρα!! Τι ωραια!! Περιμενουμε τα νεακια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!! Παρομοιως αλλα λιγο χαμηλοτερα. Οταν ειναι σπιτι ο αντρας μου, τον βαζω να με τραβαει. Χαχαχαχααα Φιλη μου, σημερα έχω πονοκέφαλο που δε μπορώ να ανοιξω τα ματια μου!!

@marillia εφτασε η ημέρα!! Τι ωραια!! Περιμενουμε τα νεακια σου!! 

Kαλημέρα γλυκιά μου!!εχεις πονοκέφαλο εε?εφτασε ναι να πάνε όλα καλά να ξεκινήσω κ τις δουλειές που θέλω!!σήμερα έχει β επιπεδου και η 

@Marouli_89

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα φίλες μου! Τί κανετε; Καλή βδομάδα!

Εγω εχω αρχίσει και αγκομαχάω με τους μυικους πονους ψηλα στα ποδια εκει που ξεκιναει το εσωρουχο. Οταν σηκωνομαι πεφτει ολο το βαρος και ποναω...Θεέ μου τι θα κανω αργοτερα;

Kαλημέρα κορίτσι μου!!βοηθά όταν είσαι ξαπλωμένη ή το ίδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα γλυκιά μου!!εχεις πονοκέφαλο εε?εφτασε ναι να πάνε όλα καλά να ξεκινήσω κ τις δουλειές που θέλω!!σήμερα έχει β επιπεδου και η 

@Marouli_89

Όλα καλά θα πάνε!! @Marouli_89 με το καλο και εσυ κοπελα μου! Αναμένουμε τα νεακια σου!! 

Ναι πονοκέφαλο και το βραδυ άνοιξε και η μυτη μου. Άντε να περασουν οι ημερες για τη β επιπεδου. Κολλησαν νομιζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Όλα καλά θα πάνε!! @Marouli_89 με το καλο και εσυ κοπελα μου! Αναμένουμε τα νεακια σου!! 

Ναι πονοκέφαλο και το βραδυ άνοιξε και η μυτη μου. Άντε να περασουν οι ημερες για τη β επιπεδου. Κολλησαν νομιζω. 

σου φάνηκε κ πολύ γτ έχεις καιρό να σε δει ο ντοκ μας!!σου ανοιγελι συχνά η μύτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

σου φάνηκε κ πολύ γτ έχεις καιρό να σε δει ο ντοκ μας!!σου ανοιγελι συχνά η μύτη?

Τωραστην εγκυμοσύνη μου ανοιξε 2 φορες. Πριν 10 ημερες και εχθες. Το εχεις και εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Τωραστην εγκυμοσύνη μου ανοιξε 2 φορες. Πριν 10 ημερες και εχθες. Το εχεις και εσυ;

οχι!!το πάθαινε όμως η κολλητή μου γενικά συχνά έν α διάστημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

οχι!!το πάθαινε όμως η κολλητή μου γενικά συχνά έν α διάστημα!!

Της είχε πει κάτι ο γιατρος για αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Της είχε πει κάτι ο γιατρος για αυτό;

δν ήταν εγκυος όταν το πάθαινε!!αγγεια που σπάζανε ήταν!!κ της είχε πει να μην γερνει πίσω το κεφάλι όπως συνήθως κάνουμε!!πιστευω απ τις ορμόνες μπορει να το έπαθες αλλά ρώτα κ τον ντοκ όπως πάντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marillia είπε:

δν ήταν εγκυος όταν το πάθαινε!!αγγεια που σπάζανε ήταν!!κ της είχε πει να μην γερνει πίσω το κεφάλι όπως συνήθως κάνουμε!!πιστευω απ τις ορμόνες μπορει να το έπαθες αλλά ρώτα κ τον ντοκ όπως πάντα!!

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ έχω τρομερό πονοκέφαλο σημερα,δεν έχω κοιμηθεί καθόλου καλά. Ξύπνησα πάλι κατά τις 3 και πεινούσα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Και τώρα είμαι στη δουλειά. 

Σήμερα θα πάμε να δούμε το μπεμπέ!!θα σας στείλω μόλις τελειώσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ έχω τρομερό πονοκέφαλο σημερα,δεν έχω κοιμηθεί καθόλου καλά. Ξύπνησα πάλι κατά τις 3 και πεινούσα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Και τώρα είμαι στη δουλειά. 

Σήμερα θα πάμε να δούμε το μπεμπέ!!θα σας στείλω μόλις τελειώσω!!

Το πάθα κ γω ένα βράδυ κ είχα φάει μπανάνα!!Τι ώρα έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα φίλες μου! Τί κανετε; Καλή βδομάδα!

Εγω εχω αρχίσει και αγκομαχάω με τους μυικους πονους ψηλα στα ποδια εκει που ξεκιναει το εσωρουχο. Οταν σηκωνομαι πεφτει ολο το βαρος και ποναω...Θεέ μου τι θα κανω αργοτερα;

Καλημερα σε ολες..Κ εγω ψιλο-υποφερω..στα κοκαλα κατω στο εσωρουχο και λιγο η μεση..Ακριβως οταν σηκωνομαι..Σαν την γρια παω μεχρι να ισιωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Το πάθα κ γω ένα βράδυ κ είχα φάει μπανάνα!!Τι ώρα έχεις?

Μπανάνα έφαγα προχθές!χθες έφαγα γιαούρτι με μπανάνα! Έχω στις 6:30. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...