Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ω ρε κοπέλα μου τί αγχος τραβάτε, τί ταλαιπωρία!

Κι εσυ +7; Μόνο εγω ειμαι η χοντρή εδω μεσα +8; χαχαχαχαχα. 

Άσε και πριν χαμός έγινε...…

Αυτό με τις λιγούρες δεν μπορώ να το ελέγξω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σωστα τα λετε..Πρεπει να παρουμε διαφορες για δοκιμη..Θελω να αδειασω μια το δωματιο του μωρου απο τα πραγματα που εχουμε για να συγκεντρωθει η σκεψη μου..Τωρα μου ερχοντα ολα τουρλουμπουκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Φαε ενα και για μενα!! Χαχα!! 

Θα το κάνω...θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα θυσιαστώ για χαρη σου! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Ναι σωστα τα λετε..Πρεπει να παρουμε διαφορες για δοκιμη..Θελω να αδειασω μια το δωματιο του μωρου απο τα πραγματα που εχουμε για να συγκεντρωθει η σκεψη μου..Τωρα μου ερχοντα ολα τουρλουμπουκι!!!

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο μου συμβαινει κι εμενα. Πραγματα που εχουν αποθηκευτει εκει τωρα πρεπει να βολευτουν αλλου....και τα χω κανει κι εγω μανταρα στο μυαλο μου! 

Εχουμε τωρα και τη θερμομονωση γυρω απο το δωματιο του μωρου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zen_K είπε:

@Kit1982 όλα καλά, εδώ δουλίτσα στο γραφείο.... (και κλασσικά στα κενά μου χωμένη σε σελίδες με βρεφικά χαχαχαχα)

Εδώ και μερικές ημέρες νοιώθω κάτι περίεργο, ακριβώς κάτω από το αριστερό πλευρό, νοιώθω μια "κίνηση" σα να σέρνεται κάτι εκεί πέρα. Διαρκεί λίγο και δεν είναι ενοχλητική αλλά μου κάνει εντύπωση. Να είναι τόσο ψηλά το μωρό το αποκλείω.... θα ρωτήσω και το γιατρό γιατί μου κάνει πολλή εντύπωση. 

Επίσης, μιας και βλέπω είδη βρεφικά και θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά τις αγορές, ξέρετε εάν γίνονται και σε αυτά εκπτώσεις το διάστημα του Νοεμβρίου; Αν και όπως το κόβω, τότε θα γίνει η μεγάλη παραγγελία....

Μια χαρά σε βρίσκω!! Για την κίνηση κάτω από το πλευρό, δεν νομίζω ότι είναι κάτι. Ίσως επειδή σιγά σιγά μετατοπίζονται όλα μέσα μας, ή τίποτα νευρικό από μυες. Ρωτα και τον γιατρό σου να είσαι σίγουρη. Τώρα που το λες, εχθές εκεί που καθόμουν, ένιωσα και εγώ μια "κίνηση " ψηλά δεξιά κάτω από το στέρνο. Λέω, μπα... αποκλείεται. Δεν το ξαναενιωσα. 

Νομίζω ότι θα μπούνε εκπτώσεις σε ρουχαλάκια, κουβερτουλες, πετσέτες κλπ. Δεν ξέρω αν μπαίνουν στα έπιπλα π.χ. σε κούνιες. Σιγουρα παντως ανα διαστηματα βγαζουν προσφορες σε καποια κομματια.

@Annouli μη βιαστείς με τις πάνες γιατί όπως λένε και τα κορίτσια δεν ξέρεις ποιά θα βολέψει. Εν τω μεταξύ, μέσα στο μαιευτήριο, περνούν οι εταιρείες και δίνουν δείγματα. Εμένα μου είχαν δώσει απο καθε εταιρεια ένα πακέτο-δώρο που είχε μέσα πάνες, αφρόλουτρο κλπ. Γίνεται promotion.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Μια χαρά σε βρίσκω!! Για την κίνηση κάτω από το πλευρό, δεν νομίζω ότι είναι κάτι. Ίσως επειδή σιγά σιγά μετατοπίζονται όλα μέσα μας, ή τίποτα νευρικό από μυες. Ρωτα και τον γιατρό σου να είσαι σίγουρη. Τώρα που το λες, εχθές εκεί που καθόμουν, ένιωσα και εγώ μια "κίνηση " ψηλά δεξιά κάτω από το στέρνο. Λέω, μπα... αποκλείεται. Δεν το ξαναενιωσα. 

Νομίζω ότι θα μπούνε εκπτώσεις σε ρουχαλάκια, κουβερτουλες, πετσέτες κλπ. Δεν ξέρω αν μπαίνουν στα έπιπλα π.χ. σε κούνιες. Σιγουρα παντως ανα διαστηματα βγαζουν προσφορες σε καποια κομματια.

@Annouli μη βιαστείς με τις πάνες γιατί όπως λένε και τα κορίτσια δεν ξέρεις ποιά θα βολέψει. Εν τω μεταξύ, μέσα στο μαιευτήριο, περνούν οι εταιρείες και δίνουν δείγματα. Εμένα μου είχαν δώσει απο καθε εταιρεια ένα πακέτο-δώρο που είχε μέσα πάνες, αφρόλουτρο κλπ. Γίνεται promotion.  

 Και εγώ έτσι πιστεύω, ότι ίσως μετακινείται κάποιο όργανο ή τα έντερα και η όλη κίνηση γίνεται αισθητή σε εκείνο το σημείο.

Ναι με ενδιαφέρει κυρίως έκπτωση σε τέτοια είδη και ίσως και σε καρότσια, ριλάξ, συσκευές που θα χρειαστούμε  κτλ (καλά δεν περιμένω και δραματική μείωση αλλά και κάτι λίγο από εδώ και εκεί θα βοηθήσει).

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημερα γλυκουλα!! Κάποιες φορές νιώθεις και σαν μπούκωμα; Για δευτερόλεπτα. 

Πως είσαι γλυκιά μου?μπούκωμα δν θα έλεγα ότι νιώθω!!πιέζεται η κύστη κ πρέπει να ουρήσω αλλιώς δν μπορώ να κοιμηθώ ή να γυρίσω πλευρό!!νιώθω βάρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Eγω βρε κοριτσια ειμαι πελαγωμενη στο θεμα βρεφικα..Με δωματιο-καροτσι ειμαι οκ, το 'χω υπο έλεγχο..Αλλα για τα αλλα δεν εχω ιδεα..Πηγαμε προχθες στο σουπερ κ κοιτουσα πανες (ετσι για μια πρωτη επαφη) κ λεω ποιες να παιρνω(γιατι θα πρεπει πριν γεννηθει το παιδι να εχεις ενα back up για 40 μερες σιγουρα)..Ειδα αυτες τις Agnotis, τις προωθουν και στο Instagram αρκετα, αλλα θα ειναι καλες;

η κάθε εταιρεία έχει τα δικά της νούμερα!!βεβαια συνήθως για αρχή θα θες το 1 νούμερο!!δίπλα γράφει τα κιλά πχ απο 2-5 κιλά!!εγω θα πάω κλασσικά πάμπερσ κ βλέπουμε!!τα βρήκα στο σαιτ που ψωνίζω κ βιταμίνες κτλπ φαρμακείο!!θα δειξει κι όλας το κάθε παιδάκι τι θα του κάτσει ποιά μάρκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Ω ρε κοπέλα μου τί αγχος τραβάτε, τί ταλαιπωρία!

Κι εσυ +7; Μόνο εγω ειμαι η χοντρή εδω μεσα +8; χαχαχαχαχα. 

τρελούλααααα!!κάτσε να ζυγιστώ κ γω την Δευτέρα!!μάζι πάμε μην νιώθεις μόνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι γλυκιά μου?μπούκωμα δν θα έλεγα ότι νιώθω!!πιέζεται η κύστη κ πρέπει να ουρήσω αλλιώς δν μπορώ να κοιμηθώ ή να γυρίσω πλευρό!!νιώθω βάρος!!

Καλά γλυκούλα μου!! Περιμένω να περάσουν οι ημέρες να πάω για την Β επιπέδου. Προηγεισαι εσύ!! Κοντεύεις!! Τι ώρα έχεις ραντεβου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Καλά γλυκούλα μου!! Περιμένω να περάσουν οι ημέρες να πάω για την Β επιπέδου. Προηγεισαι εσύ!! Κοντεύεις!! Τι ώρα έχεις ραντεβου;

ναι ναι!!8 εχω κ έχει κ η κολλητη μου ραντεβου πριν απο μενα γενναει σε 2 βδομάδες!!στανταρ 9 θα με πάρει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

ναι ναι!!8 εχω κ έχει κ η κολλητη μου ραντεβου πριν απο μενα γενναει σε 2 βδομάδες!!στανταρ 9 θα με πάρει!!

Φάε ένα γλυκάκι όσο θα περιμένεις, μισή ώρα πριν μπεις για να κουνιέται!! 

Η φίλη σου γεννάει με προγραμματισμενο τοκετό ή φυσιολογικα; Με το καλό η κοπέλα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Φάε ένα γλυκάκι όσο θα περιμένεις, μισή ώρα πριν μπεις για να κουνιέται!! 

Η φίλη σου γεννάει με προγραμματισμενο τοκετό ή φυσιολογικα; Με το καλό η κοπέλα 

 

εχει δυο παιδάκια με καισαρική κ θα πάνε κ τώρα με καισαρική!!ελεγα να μην φάω γτ στην αυχενική δν χρειάστηκε όπως έβλεπα άλλες κοπέλες κ βγαίνανε για να ξαναμπουν!!αλλά θα έχω μαζί μου καβάτζα!!ευχαριστώ για το tip!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

εχει δυο παιδάκια με καισαρική κ θα πάνε κ τώρα με καισαρική!!ελεγα να μην φάω γτ στην αυχενική δν χρειάστηκε όπως έβλεπα άλλες κοπέλες κ βγαίνανε για να ξαναμπουν!!αλλά θα έχω μαζί μου καβάτζα!!ευχαριστώ για το tip!!

Μονο μη σε δει ο γιατρος όταν το τρως!! Χαχαχαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ξέρω πως πολλές δεν μένετε Αθήνα απλά να σας ενημερώσω ότι το ΣΚ 19-20 Οκτωβρίου έχει έκθεση με βρεφικά είδη κλπ στο εκθεσιακό κέντρο Περιστερίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και από εμένα!

Αναφορικά με το βρεφικό δωμάτιο που είδα να συζητάτε, απλά να υπενθυμίσω ότι από το νέο έτος πέφτει ο φόρος στα βρεφικά είδη στο 13% οπότε θα πρέπει να τα βρείτε όλα φτηνότερα τότε. Είχα πάει κι εγώ στην αγορά να ρίξω μια ματιά, αλλά τελικά θα το αφήσουμε για μετά τις γιορτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα σε όλες και από εμένα!

Αναφορικά με το βρεφικό δωμάτιο που είδα να συζητάτε, απλά να υπενθυμίσω ότι από το νέο έτος πέφτει ο φόρος στα βρεφικά είδη στο 13% οπότε θα πρέπει να τα βρείτε όλα φτηνότερα τότε. Είχα πάει κι εγώ στην αγορά να ρίξω μια ματιά, αλλά τελικά θα το αφήσουμε για μετά τις γιορτές.

Μακάρι να μπορούσα να περιμένω μεχρι τότε. Αλλα η μπέμπα θα γεννηθεί τον Φλεβάρη πρώτα ο Θεός. Κρεβατάκι και ρούχα εχω απο την αδερφή μου ευτυχώς. Μονο ελαχιστα επιπλα θα χρειαστω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα σε όλες και από εμένα!

Αναφορικά με το βρεφικό δωμάτιο που είδα να συζητάτε, απλά να υπενθυμίσω ότι από το νέο έτος πέφτει ο φόρος στα βρεφικά είδη στο 13% οπότε θα πρέπει να τα βρείτε όλα φτηνότερα τότε. Είχα πάει κι εγώ στην αγορά να ρίξω μια ματιά, αλλά τελικά θα το αφήσουμε για μετά τις γιορτές.

Αυτό θα ήταν το ιδανικό αλλά κ εγώ αρχές Ιανουαρίου μπαίνω στο μπαίνω στο μήνα μου οπότε τότε θα κάνω καποιες αγορές τελευταίας στιγμής.

Μακάρι να μειωθεί ο ΦΠΑ σε πολλά προϊόντα, γιατί πλέον τα είδη ανάγκης θα καταλήξουν είδη πολυτελείας......

Επί της ευκαιρίας, κάτι πήρε το αυτί μου για επίδομα 2000 ευρώ για κάθε γέννα από το 2020 (καλά σίγουρα θα έχουν κριτήρια). Ακούσατε κάτι; Έχει οριστικοποιηθεί;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! Νομίζω ο ΦΠΑ θα βοηθήσει πολύ με τα αναλώσιμα ( pampers , γάλα ) . Τα άλλα είμαστε στο μεταίχμιο και ίσως θα επιβαρυνθούμε . Αυτό για το επίδομα ακούγεται αλλά δεν είδα να έχει ψηφιστεί κάτι . Στον έκτο σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε ; Έχω μπερδευτεί . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Αυτό θα ήταν το ιδανικό αλλά κ εγώ αρχές Ιανουαρίου μπαίνω στο μπαίνω στο μήνα μου οπότε τότε θα κάνω καποιες αγορές τελευταίας στιγμής.

Μακάρι να μειωθεί ο ΦΠΑ σε πολλά προϊόντα, γιατί πλέον τα είδη ανάγκης θα καταλήξουν είδη πολυτελείας......

Επί της ευκαιρίας, κάτι πήρε το αυτί μου για επίδομα 2000 ευρώ για κάθε γέννα από το 2020 (καλά σίγουρα θα έχουν κριτήρια). Ακούσατε κάτι; Έχει οριστικοποιηθεί;

 

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!κ μεις πριν θα τις κάνουμε τις αγορές!Μπορεί κούνια κ καροτσι να κάνουν κ 1 μήνα να τα παραλάβουμε!θα το δώσουν σίγουρα το επίδομα αλλα νομίζω τα κριτήρια δν τα έχουν αναφέρει ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Νομίζω ο ΦΠΑ θα βοηθήσει πολύ με τα αναλώσιμα ( pampers , γάλα ) . Τα άλλα είμαστε στο μεταίχμιο και ίσως θα επιβαρυνθούμε . Αυτό για το επίδομα ακούγεται αλλά δεν είδα να έχει ψηφιστεί κάτι . Στον έκτο σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε ; Έχω μπερδευτεί . 

Εμένα ο ντοκ μου ειχε πει Αλλαγή κάθε 8 του μήνα!την Τρίτη μπαίνω στον 6!λογικά οταν έχεις την πητ Ημερομηνία κάθε τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Νομίζω ο ΦΠΑ θα βοηθήσει πολύ με τα αναλώσιμα ( pampers , γάλα ) . Τα άλλα είμαστε στο μεταίχμιο και ίσως θα επιβαρυνθούμε . Αυτό για το επίδομα ακούγεται αλλά δεν είδα να έχει ψηφιστεί κάτι . Στον έκτο σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε ; Έχω μπερδευτεί . 

Αν δν κάνω λάθος την 22 βδομάδα ξεκινά ο εκτός μηνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...