Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marillia είπε:

αυτό το γαλοζογκρι κ γω σκέφτομαι!!γενικά λένε τα μωράκια θέλουν παλ τόνους για ηρεμία!!

Ωραία που θα το κάνει ο σύζυγος!!εγω σκέφτομαι τα μαστόρια μες στο σπίτι κ νευριάζω χαχχαχα

Παραδόξως,είχαμε μαστόρια πρόσφατα γιατί κάναμε εγκατάσταση λέβητα, αλλαγή σωμάτων κτλ. και δεν κατάλαβα ότι μπήκε άνθρωπος μέσα στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα διαβάζω τα μνμ σας για την εξετάση β΄ επιπέδου κι έχουν πάει σε όλες τέλεια και χαίρομαι πολύ. Εγώ την έχω αύριο το απόγευμα κι έχω τρελαθεί από την αγωνία μου να είναι όλα καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι να κινηθώ στους τόνους του γκρι (τι πρωτότυπο χαχχα) και να παίξω με ροζ παστέλ αποχρώσεις σε καδρακια, διακοσμητικά κ στην πάντα της κούνιας...

Θα είναι ονειρεμένο δωμάτιο!!!

Το γκρι τελικά είναι πολύ safe χρώμα, ουδέτερο και δεν έχει αυτή την ψυχρότητα του λευκού. (όλο το σπίτι μου γκρι το έχω χαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Giota83 είπε:

Βλεπω ολες αρχισατε τις προετοιμασίες για το  βρεφικό δωμάτιο. Εγω σκέφτομαι να ξεκινησω απο την αλλη βδομάδα με το καλο γιατι θελω να μας πει σίγουρα ο γιατρός αν είναι κορίτσι ή αγόρι. Δε θελω να βάψω το δωμάτιο και να έχουμε απρόοπτα ?  Σκέφτομαι να το κανω σε ουδέτερη απόχρωση κατι σε πράσινο μέντας και ισως ενα ελαφρύ γκρι . Ακόμα και αν είναι κορίτσι δεν πρόκειται να το βάψω ροζ με τίποτα , ενα ελαφρύ μωβ λιλά ίσως. Μισώ το ροζ και γενικά τις ετικέτες ροζ για κορίτσια - μπλέ για αγόρια .. Ευτυχώς έπιπλα εχω απο την αδερφή μου οποτε δεν θα μας βγει ο κούκος αηδόνι στα έξοδα. 

Σωστηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Παραδόξως,είχαμε μαστόρια πρόσφατα γιατί κάναμε εγκατάσταση λέβητα, αλλαγή σωμάτων κτλ. και δεν κατάλαβα ότι μπήκε άνθρωπος μέσα στο σπίτι. 

αχχχ έχουμε κ μεις αλλαγή μόνο λέβητα!!μπράβο καλό αυτό!!!εμενα συνήθως μου αφήνουν κ σκουπιδάκια!!αλλά δν είναι αυτό!!γενικά αναστατωση να έχεις τον νου σου ξένοι άνθρωποι μες στο σπίτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Giota83 είπε:

Βλεπω ολες αρχισατε τις προετοιμασίες για το  βρεφικό δωμάτιο. Εγω σκέφτομαι να ξεκινησω απο την αλλη βδομάδα με το καλο γιατι θελω να μας πει σίγουρα ο γιατρός αν είναι κορίτσι ή αγόρι. Δε θελω να βάψω το δωμάτιο και να έχουμε απρόοπτα ?  Σκέφτομαι να το κανω σε ουδέτερη απόχρωση κατι σε πράσινο μέντας και ισως ενα ελαφρύ γκρι . Ακόμα και αν είναι κορίτσι δεν πρόκειται να το βάψω ροζ με τίποτα , ενα ελαφρύ μωβ λιλά ίσως. Μισώ το ροζ και γενικά τις ετικέτες ροζ για κορίτσια - μπλέ για αγόρια .. Ευτυχώς έπιπλα εχω απο την αδερφή μου οποτε δεν θα μας βγει ο κούκος αηδόνι στα έξοδα. 

και της μέντας φοβερή απόχρωση!!με ηρεμεί πολύ!!κ σε ρούχα μ αρέσει παντού!!εγω πάλι το ροζ το αγαπώ!!αλλά σε τοίχο δν θα το έβαζα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Giota83 είπε:

Βλεπω ολες αρχισατε τις προετοιμασίες για το  βρεφικό δωμάτιο. Εγω σκέφτομαι να ξεκινησω απο την αλλη βδομάδα με το καλο γιατι θελω να μας πει σίγουρα ο γιατρός αν είναι κορίτσι ή αγόρι. Δε θελω να βάψω το δωμάτιο και να έχουμε απρόοπτα ?  Σκέφτομαι να το κανω σε ουδέτερη απόχρωση κατι σε πράσινο μέντας και ισως ενα ελαφρύ γκρι . Ακόμα και αν είναι κορίτσι δεν πρόκειται να το βάψω ροζ με τίποτα , ενα ελαφρύ μωβ λιλά ίσως. Μισώ το ροζ και γενικά τις ετικέτες ροζ για κορίτσια - μπλέ για αγόρια .. Ευτυχώς έπιπλα εχω απο την αδερφή μου οποτε δεν θα μας βγει ο κούκος αηδόνι στα έξοδα. 

Συμφωνώ! Ούτε εμένα μου αρεσει το κλασσικό ροζ ή γαλαζιο...τυχερούληδες ειστε με τα επιπλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

και της μέντας φοβερή απόχρωση!!με ηρεμεί πολύ!!κ σε ρούχα μ αρέσει παντού!!εγω πάλι το ροζ το αγαπώ!!αλλά σε τοίχο δν θα το έβαζα!!

 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Συμφωνώ! Ούτε εμένα μου αρεσει το κλασσικό ροζ ή γαλαζιο...τυχερούληδες ειστε με τα επιπλα!

marillia το απαλό ροζ μου αρέσει .  Το κουφετι - nude που λένε ειναι ωραια. Αλλα τα έντονα δεν τα μπορώ καθολου. 

Annie28 ναι ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να πάρουμε πολλα πράγματα για το δωμάτιο. Μια συρταριέρα ισως και αλλαξιερα. Ολα τα αλλα τα έχουμε απο την αδερφή μου που εχει 2 παιδιά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια μου όμορφα διαβάζω τα μνμ σας για την εξετάση β΄ επιπέδου κι έχουν πάει σε όλες τέλεια και χαίρομαι πολύ. Εγώ την έχω αύριο το απόγευμα κι έχω τρελαθεί από την αγωνία μου να είναι όλα καλά!!!! 

Καλησπέρα!!!

Όλα θα είναι τέλεια με το μωράκι σας!!!

Θυμάσαι και εγώ τι περιπετειούλα είχα κατά την αυχενική; ευτυχώς και η παραμικρή αμφιβολία έφυγε.

Περιμένουμε τα νέα σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Giota83 είπε:

 

 

marillia το απαλό ροζ μου αρέσει .  Το κουφετι - nude που λένε ειναι ωραια. Αλλα τα έντονα δεν τα μπορώ καθολου. 

Annie28 ναι ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να πάρουμε πολλα πράγματα για το δωμάτιο. Μια συρταριέρα ισως και αλλαξιερα. Ολα τα αλλα τα έχουμε απο την αδερφή μου που εχει 2 παιδιά . 

ναι συμφωνω γτ έχουν κ πόσες αποχρώσεις!!είναι μερικές εκνευριστικές στο μάτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marillia είπε:

αχχχ έχουμε κ μεις αλλαγή μόνο λέβητα!!μπράβο καλό αυτό!!!εμενα συνήθως μου αφήνουν κ σκουπιδάκια!!αλλά δν είναι αυτό!!γενικά αναστατωση να έχεις τον νου σου ξένοι άνθρωποι μες στο σπίτι!!

Ναι είναι μεγάλο ζόρι αυτό..... πρέπει να έχεις σε όλα το νου σου.... καλά ξεμπερδέματα με τις εργασίες τώρα, τουλάχιστον μετά θα έχουμε έτοιμα δωματιάκια για να δημιουργήσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kit1982Πήρα τα αποτελέσματα!!η μια τιμή απο 55 πήγε 44!!και η άλλη απο 33 πήγε 25!!απο αύριο ξεκινάω μαγνήσιο κ σίδηρο αλλά όχι τις πολυβιταμίνες που έπινα!!θα τον δω κ τον ντοκ απο κοντα στην β επιιπέδου θα τα αναλύσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marillia είπε:

@Kit1982Πήρα τα αποτελέσματα!!η μια τιμή απο 55 πήγε 44!!και η άλλη απο 33 πήγε 25!!απο αύριο ξεκινάω μαγνήσιο κ σίδηρο αλλά όχι τις πολυβιταμίνες που έπινα!!θα τον δω κ τον ντοκ απο κοντα στην β επιιπέδου θα τα αναλύσουμε!!

Πολύ καλό φίλη μου, που πέσανε! Επομένως ξεκουραστηκε κάπως και ξέρει τώρα και ο ντοκ τι θα κάνει. Μπράβο καρδούλα μου!! Με το καλό η Β επιπέδου! Νιώθεις καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Πολύ καλό φίλη μου, που πέσανε! Επομένως ξεκουραστηκε κάπως και ξέρει τώρα και ο ντοκ τι θα κάνει. Μπράβο καρδούλα μου!! Με το καλό η Β επιπέδου! Νιώθεις καλύτερα;

Να είμαι ειλικρινής είμαι λίγο κάπως!!Γτ πριν την εγκυμοσύνη τα συκώτια μου ήταν στο 9!!Και λέω θυροειδή έκανα στην κύηση,το συκώτι τσίμπησε δυσκολεύτηκα κ με την εξωσωματική κ με πιάνει το παράπονο!!Αλλά οκ θα μου περάσει απ τη στιγμή που όλα κοντρολάρονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να είμαι ειλικρινής είμαι λίγο κάπως!!Γτ πριν την εγκυμοσύνη τα συκώτια μου ήταν στο 9!!Και λέω θυροειδή έκανα στην κύηση,το συκώτι τσίμπησε δυσκολεύτηκα κ με την εξωσωματική κ με πιάνει το παράπονο!!Αλλά οκ θα μου περάσει απ τη στιγμή που όλα κοντρολάρονται!!!

Ακριβώς! Όλα ελέγχονται, οι τιμούλες κατέβηκαν...όλα καλά γλυκούλα μου! Να μην στεναχωριέσαι.

Εγω περιμένω να μπω για την Β' επιπεδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Ακριβώς! Όλα ελέγχονται, οι τιμούλες κατέβηκαν...όλα καλά γλυκούλα μου! Να μην στεναχωριέσαι.

Εγω περιμένω να μπω για την Β' επιπεδου.

ευχαριστώ πολύ Αννούλα μου!!ναι θα περιμένουμε τα ευχάριστα κ τις λεπτομέρειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να είμαι ειλικρινής είμαι λίγο κάπως!!Γτ πριν την εγκυμοσύνη τα συκώτια μου ήταν στο 9!!Και λέω θυροειδή έκανα στην κύηση,το συκώτι τσίμπησε δυσκολεύτηκα κ με την εξωσωματική κ με πιάνει το παράπονο!!Αλλά οκ θα μου περάσει απ τη στιγμή που όλα κοντρολάρονται!!!

Ζούμε μια ορμονική έκρηξη στην εγκυμοσύνη και κάποιες φορές επηρεάζονται διάφορα. Το θετικό είναι οτι δεν είναι παθολογικά αυτα, και ειναι ελεγχομενα. Μην στεναχωριέσαι καρδούλα μου! Κοντευεις και με την Β επιπεδου και θα τα συζητησετε αναλυτικά, σύντομα. Θα δεις οτι θα ερθουν στα ισια τους. Ηδη πηραν την κατηφορα. 

Κοριτσια εγω μαλλον επαθα για αλλη μια φορα κολπιτιδα. Πλενομαι εξωτερικα με χαμομηλι. Μολις πάρω τον γιατρο θα μου πει κολπικη πλυση με σοδα και νερο. Το εχω ξανακανει αλλα ειναι τρομαχτικο. Αν δεν υποχωρησει μεχρι αυριο, θα τον ενοχλησω. Εχει συμβει σε καμια;

@Annie28 περιμένουμε τα νεακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα τα βρήκε τέλεια, ο μπέμπης έίναι σούπερ! Σχολίασε βεβαια το αρκετό αμνιακό υγρό και έίπε πως σημερα οσες εχουν πάει για εξεταση εχουν αρκετο αμνιακο υγρο. Ειπε πως θα μπορουσε να ειναι ενδειξη ζαχαρου....και εχω φρικαρει λιγο τωρα γιατι τελευταια φορα ειχα 70 που ειναι πολυ καλο και γενικα δεν τρωω πολλα γλυκα ουτε πολλα μακαρονια γιατι προσεχω. Με ρωτησε αν ετρωγα πολυ σταφυλι και ειπα ναι...θα κανω αμεσα καμπυλη ζαχαρου και βλεπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ζούμε μια ορμονική έκρηξη στην εγκυμοσύνη και κάποιες φορές επηρεάζονται διάφορα. Το θετικό είναι οτι δεν είναι παθολογικά αυτα, και ειναι ελεγχομενα. Μην στεναχωριέσαι καρδούλα μου! Κοντευεις και με την Β επιπεδου και θα τα συζητησετε αναλυτικά, σύντομα. Θα δεις οτι θα ερθουν στα ισια τους. Ηδη πηραν την κατηφορα. 

Κοριτσια εγω μαλλον επαθα για αλλη μια φορα κολπιτιδα. Πλενομαι εξωτερικα με χαμομηλι. Μολις πάρω τον γιατρο θα μου πει κολπικη πλυση με σοδα και νερο. Το εχω ξανακανει αλλα ειναι τρομαχτικο. Αν δεν υποχωρησει μεχρι αυριο, θα τον ενοχλησω. Εχει συμβει σε καμια;

@Annie28 περιμένουμε τα νεακια σου!!

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Όλα τα βρήκε τέλεια, ο μπέμπης έίναι σούπερ! Σχολίασε βεβαια το αρκετό αμνιακό υγρό και έίπε πως σημερα οσες εχουν πάει για εξεταση εχουν αρκετο αμνιακο υγρο. Ειπε πως θα μπορουσε να ειναι ενδειξη ζαχαρου....και εχω φρικαρει λιγο τωρα γιατι τελευταια φορα ειχα 70 που ειναι πολυ καλο και γενικα δεν τρωω πολλα γλυκα ουτε πολλα μακαρονια γιατι προσεχω. Με ρωτησε αν ετρωγα πολυ σταφυλι και ειπα ναι...θα κανω αμεσα καμπυλη ζαχαρου και βλεπουμε..

Μπράβο γλυκούλα μου τέλεια!!Ουτως ή άλλως στα κοντά θα έκανες καμπύλη σακχάρου!!Κάντην απο τώρα να σου φύγουν κ οι υπόνοιες!!Καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Όλα τα βρήκε τέλεια, ο μπέμπης έίναι σούπερ! Σχολίασε βεβαια το αρκετό αμνιακό υγρό και έίπε πως σημερα οσες εχουν πάει για εξεταση εχουν αρκετο αμνιακο υγρο. Ειπε πως θα μπορουσε να ειναι ενδειξη ζαχαρου....και εχω φρικαρει λιγο τωρα γιατι τελευταια φορα ειχα 70 που ειναι πολυ καλο και γενικα δεν τρωω πολλα γλυκα ουτε πολλα μακαρονια γιατι προσεχω. Με ρωτησε αν ετρωγα πολυ σταφυλι και ειπα ναι...θα κανω αμεσα καμπυλη ζαχαρου και βλεπουμε..

Μπράβο κοπέλα μου!! Όπως λέει και η @marillia θα την έκανες συντομα την καμπυλη, οποτε καντην να ησυχασεις. Ολα καλα θα ειναι. Ποση ωρα διηρκησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια αλλά για να έίμαι ειλικρινής έχω αγχωθεί ιδιαίτερα...

Διήρκησε γυρω στα 45'.

Για το σάκχαρο εεε?λογικό να εχεις αγχωθεί!Καντη όσο πιο σύντομα μπορείς για να ξαλαφρωσεις!με την διατροφη πεφτει αν εχει τσιμπησει ευχομαι βεβαισ να βγει μια χαρα!δν ξέρω από το προηγούμενο βράδυ τι ώρα τρωμε τελευταίο γεύμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Για το σάκχαρο εεε?λογικό να εχεις αγχωθεί!Καντη όσο πιο σύντομα μπορείς για να ξαλαφρωσεις!με την διατροφη πεφτει αν εχει τσιμπησει ευχομαι βεβαισ να βγει μια χαρα!δν ξέρω από το προηγούμενο βράδυ τι ώρα τρωμε τελευταίο γεύμα?

Δεν ξερω...

Εγω δεν εχω φοβο μην ανεβηκε, ξερω οτι πεφτει με προσοχη στη διατροφη. Εγω για διαβητη φοβαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Annie28 μπράβο για το μπεμπακο σου!!! Είχα κάνει πριν ένα μήνα την πρώτη καμπύλη σακχάρου και μέχρι το μεσημέρι είχα φάει κανονικά. Μετά είχα φάει ελαφριά αλλά όχι φρούτα με ζάχαρη. 

Τώρα επειδή είμαστε στον 6 μάλλον θα λάβουμε τη μεγαλύτερη ποσότητα γλυκόζης, εγώ είχα πιει 50 gr και μου είχαν πάρει στη μία ώρα αίμα πάλι. 

Όλα καλά μην αγχώνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...