Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

@Annouli σε εξέτασε και κολπικά χθες;

Οχι..Αν και μας εδωσαν ενα ενημερωτικο φυλλαδιο νωριτερα που εγραφε πως αν η θεση του μωρου μπορει να γινει και κολπικα...Ενιωθα να κλωτσαει κ το εβλεπα στην οθονη πως κουνιεται..Μαγικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Οχι..Αν και μας εδωσαν ενα ενημερωτικο φυλλαδιο νωριτερα που εγραφε πως αν η θεση του μωρου μπορει να γινει και κολπικα...Ενιωθα να κλωτσαει κ το εβλεπα στην οθονη πως κουνιεται..Μαγικο!!!

Τέλειο!!!

Αχ, δε θέλω να κάνω κολπικό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@marillia με το καλό οι εξετάσεις!!

@Annouli όλα καλά!!!συνεχίζουμε!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας καινούργιο κορίτσι!!κ εγώ 05/02 μου έχει δώσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Οχι..Αν και μας εδωσαν ενα ενημερωτικο φυλλαδιο νωριτερα που εγραφε πως αν η θεση του μωρου δεν ειναι καλη μπορει να γινει και κολπικα...Ενιωθα να κλωτσαει κ το εβλεπα στην οθονη πως κουνιεται..Μαγικο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες μανούλες!!

@Giota83 Καλώς ήρθες στην παρέα μας.... Θα χαρούμε να μαθαίνουμε τα νέα σας. Με το καλό η β επιπέδου....

@Annouli Πόσο χαίρομαι που όλα είναι καλά με τη μπεμπούλα σας!!! Είδατε και το προσωπάκι της ε? Και πάλι νομίζω οι σχεδόν 2 ώρες είναι στα καλά πλαίσια (έχω ακούσει για κάτι 5ωρα). Διάβασα στον άντρα μου αυτό για τα ουίσκι κυλικείο και τρελάθηκε πάντως χαχαχαχα.

@anna28 Άννα μου με το καλό και εσύ σήμερα!! Περιμένουμε νέα ❤️

@marilia Καλά αποτελέσματα αγάπη!!! (Το τσουρεκάκι είναι σκέτο ή με σοκολάτα??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Καλημέρα όμορφες μανούλες!!

@Giota83 Καλώς ήρθες στην παρέα μας.... Θα χαρούμε να μαθαίνουμε τα νέα σας. Με το καλό η β επιπέδου....

@Annouli Πόσο χαίρομαι που όλα είναι καλά με τη μπεμπούλα σας!!! Είδατε και το προσωπάκι της ε? Και πάλι νομίζω οι σχεδόν 2 ώρες είναι στα καλά πλαίσια (έχω ακούσει για κάτι 5ωρα). Διάβασα στον άντρα μου αυτό για τα ουίσκι κυλικείο και τρελάθηκε πάντως χαχαχαχα.

@anna28 Άννα μου με το καλό και εσύ σήμερα!! Περιμένουμε νέα ❤️

@marilia Καλά αποτελέσματα αγάπη!!! (Το τσουρεκάκι είναι σκέτο ή με σοκολάτα??)

Πως είσαι κορίτσι μου?Και ο δικόσ μου πάντως θα τα χτυπούσε τα ουισκάκια χαχαχχαχα!!!Σκέτο είναι το τσουρεκάκι κ ζεστό απ την λαμαρίνα μου το βγάζει!!ευχαριστώ πολύ το απόγευμα θα τα έχω!!

Να ρωτήσω εξαρτατάται απ την θέση του μωρου για να κάνει τις μετρήσεις ο ντοκ γι αυτό παίρνει ώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου?Και ο δικόσ μου πάντως θα τα χτυπούσε τα ουισκάκια χαχαχχαχα!!!Σκέτο είναι το τσουρεκάκι κ ζεστό απ την λαμαρίνα μου το βγάζει!!ευχαριστώ πολύ το απόγευμα θα τα έχω!!

Να ρωτήσω εξαρτατάται απ την θέση του μωρου για να κάνει τις μετρήσεις ο ντοκ γι αυτό παίρνει ώρα?

Καλά είμαι, μου έχουν πέσει πολλά με τη δουλειά κτλ, ξεκινήσαμε και κάποιες δουλειές στο σπίτι τώρα που καταφέραμε να μαζευτούμε επιτέλους και ευνοεί ο καιρός....

Ναι, πρέπει να έχει σωστή θέση για να γίνουν οι μετρήσεις. Ο δικός μου στην αρχή ήταν μαζεμένος σαν κουβάρι.

Με κόλασες με το τσουρεκάκι να ξέρεις...… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zen_K είπε:

Καλά είμαι, μου έχουν πέσει πολλά με τη δουλειά κτλ, ξεκινήσαμε και κάποιες δουλειές στο σπίτι τώρα που καταφέραμε να μαζευτούμε επιτέλους και ευνοεί ο καιρός....

Ναι, πρέπει να έχει σωστή θέση για να γίνουν οι μετρήσεις. Ο δικός μου στην αρχή ήταν μαζεμένος σαν κουβάρι.

Με κόλασες με το τσουρεκάκι να ξέρεις...… 

χαχαχχαχ!!Αχχ ο κουτσουνάκος!!για να δούμε κ μεις!!σε 6 μέρες έχουμε το ραντεβουδάκι μας!!!μακάρι να τελειώσουν γρήγορα οι δουλίτσες σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχχαχ!!Αχχ ο κουτσουνάκος!!για να δούμε κ μεις!!σε 6 μέρες έχουμε το ραντεβουδάκι μας!!!μακάρι να τελειώσουν γρήγορα οι δουλίτσες σου!!

Άντε να περάσουν γρήγορα οι ημέρες να δείτε το μωράκι σας!

Ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου..... και εγώ αυτό ελπίζω.... αγχωθήκαμε λίγο με τον άντρα μου γιατί πρέπει να γίνουν όλα σε συγκεκριμένο χρόνο, να μπορέσω και εγώ μετά να κανονίσω τη γενική καθαριότητα να ξεμπερδεύουμε. Αδειάσαμε και το δωμάτιο που θα γίνει παιδικό για να το βάψουμε και να αποθηκεύουμε τα πραγματάκια που θα αγοράζουμε....

Θα γεμίσει ευχάριστα ο χειμώνας μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Άντε να περάσουν γρήγορα οι ημέρες να δείτε το μωράκι σας!

Ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου..... και εγώ αυτό ελπίζω.... αγχωθήκαμε λίγο με τον άντρα μου γιατί πρέπει να γίνουν όλα σε συγκεκριμένο χρόνο, να μπορέσω και εγώ μετά να κανονίσω τη γενική καθαριότητα να ξεμπερδεύουμε. Αδειάσαμε και το δωμάτιο που θα γίνει παιδικό για να το βάψουμε και να αποθηκεύουμε τα πραγματάκια που θα αγοράζουμε....

Θα γεμίσει ευχάριστα ο χειμώνας μας.....

εχουν κούραση αυτα αλλά το αποτέλεσμα θα σας αποζημιώση!!κ μεις για βάψιμο είμαστε!!μετα την β επιπεδου θα παρουμ ετηλ τον μαστορα να ρθει γτ ο άντρας μου δν προλαβαίνει με τίποτα να βάψει ο ίδιος!!τι χρώμα θα κάνεις το παιδικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς σε φάση εργασιών είμαστε! Βαρετό και κουραστικό το ξεκαθάρισμα αλλά μόλις αρχίσει να φτιάχνεται το δωμάτιο θα είναι πολύ όμορφη διαδικασία!

Εμείς θα κάνουμε κίτρινο-γκρι και θέμα Winnie. Μισώ το γαλάζιο χρώμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marillia είπε:

εχουν κούραση αυτα αλλά το αποτέλεσμα θα σας αποζημιώση!!κ μεις για βάψιμο είμαστε!!μετα την β επιπεδου θα παρουμ ετηλ τον μαστορα να ρθει γτ ο άντρας μου δν προλαβαίνει με τίποτα να βάψει ο ίδιος!!τι χρώμα θα κάνεις το παιδικό?

Εμένα ο καλός μου λύσσαξε να το βάψει με τα χεράκια του, και έχει και άποψη για το τις επιλογές και το ύφος του δωματίου.....

Γκρι θα το κάνουμε, αλλά με ουδέτερους υποτόνους για να μην είναι πολύ ψυχρό.

@Annie28 ούτε σε εμένα αρέσει το γαλάζιο (με κουράζει και στα μάτια πολύ), αλλά κόλλησα με το γαλαζογκρι και το πετρόλ αλλά στην πιο ανοιχτή εκδοχή του.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εμείς σε φάση εργασιών είμαστε! Βαρετό και κουραστικό το ξεκαθάρισμα αλλά μόλις αρχίσει να φτιάχνεται το δωμάτιο θα είναι πολύ όμορφη διαδικασία!

Εμείς θα κάνουμε κίτρινο-γκρι και θέμα Winnie. Μισώ το γαλάζιο χρώμα!

Πολύ όμορφη επιλογή!!Και μενα δν μ αρέσει το γαλάζιο ειδικά το baby blue!!Κ γω γκρι σκεφτόμουν με έναν τοίχο κάποια απόχρωση του μπλέ αλλά αν βρω να μου αρέσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zen_K είπε:

Εμένα ο καλός μου λύσσαξε να το βάψει με τα χεράκια του, και έχει και άποψη για το τις επιλογές και το ύφος του δωματίου.....

Γκρι θα το κάνουμε, αλλά με ουδέτερους υποτόνους για να μην είναι πολύ ψυχρό.

@Annie28 ούτε σε εμένα αρέσει το γαλάζιο (με κουράζει και στα μάτια πολύ), αλλά κόλλησα με το γαλαζογκρι και το πετρόλ αλλά στην πιο ανοιχτή εκδοχή του.... 

 

αυτό το γαλοζογκρι κ γω σκέφτομαι!!γενικά λένε τα μωράκια θέλουν παλ τόνους για ηρεμία!!

Ωραία που θα το κάνει ο σύζυγος!!εγω σκέφτομαι τα μαστόρια μες στο σπίτι κ νευριάζω χαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι να κινηθώ στους τόνους του γκρι (τι πρωτότυπο χαχχα) και να παίξω με ροζ παστέλ αποχρώσεις σε καδρακια, διακοσμητικά κ στην πάντα της κούνιας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Το γαλαζογκρι ειναι ομορφο! Ταιριάζουν τα γούστα μας κορίτσια...

@marillia αγριεμένη σε βρίσκω,ηδη λυπαμαι τους μαστόρους!

χαχχαχαχχαχ με κατάλαβες χαχαχ!!θα βάλεις κ αυτοκόλλητηα στους τοίχους με τον winie?εχω δει κάτι ωραία που είναι μαλακά αυτοκόλλητα!!νομίζω στα jumbo έχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι να κινηθώ στους τόνους του γκρι (τι πρωτότυπο χαχχα) και να παίξω με ροζ παστέλ αποχρώσεις σε καδρακια, διακοσμητικά κ στην πάντα της κούνιας...

Τέλειοοοοοο!!και το σοκολατί με ροζ είναι ωραίο μου θυμίζει γλυκάκι χαχαχχ!!Αλλά κ το γκρι τέλειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι να κινηθώ στους τόνους του γκρι (τι πρωτότυπο χαχχα) και να παίξω με ροζ παστέλ αποχρώσεις σε καδρακια, διακοσμητικά κ στην πάντα της κούνιας...

Υπέροχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχχαχαχχαχ με κατάλαβες χαχαχ!!θα βάλεις κ αυτοκόλλητηα στους τοίχους με τον winie?εχω δει κάτι ωραία που είναι μαλακά αυτοκόλλητα!!νομίζω στα jumbo έχει

Πονεμένη ιστορία...θέλαμε να κάνουμε τοιχογραφία ένα δέντρο όπου πάνω κάθονται αγκαλιασμένοι οι ήρωες του winnie σε baby φατσες...αλλά είναι ακριβούλι και το σκεφτομαστε. Κοστιζει γυρω στα 250-300...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Τέλειοοοοοο!!και το σοκολατί με ροζ είναι ωραίο μου θυμίζει γλυκάκι χαχαχχ!!Αλλά κ το γκρι τέλειο!!

? cupcakeprincess!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Πονεμένη ιστορία...θέλαμε να κάνουμε τοιχογραφία ένα δέντρο όπου πάνω κάθονται αγκαλιασμένοι οι ήρωες του winnie σε baby φατσες...αλλά είναι ακριβούλι και το σκεφτομαστε. Κοστιζει γυρω στα 250-300...

Αν μένετε σε δικό σας σπίτι είναι καλή φάση αλλά θα κάνει απόσβεση ; Θυμάμαι η συνυφαδα μου είχε φέρει ζωγράφο και στο τέλος δεν έλεγε και κάτι ... ψάξε να βρεις μήπως υπάρχει σε αυτοκόλλητα μεγάλα και όχι ζωγραφιστά ή ταπετσαρία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Πονεμένη ιστορία...θέλαμε να κάνουμε τοιχογραφία ένα δέντρο όπου πάνω κάθονται αγκαλιασμένοι οι ήρωες του winnie σε baby φατσες...αλλά είναι ακριβούλι και το σκεφτομαστε. Κοστιζει γυρω στα 250-300...

ωραία ιδέα!!!!!είτε το κ αμέσως να μην το κάνετε!!βέβαια μετά μαστόρους χαχχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλεπω ολες αρχισατε τις προετοιμασίες για το  βρεφικό δωμάτιο. Εγω σκέφτομαι να ξεκινησω απο την αλλη βδομάδα με το καλο γιατι θελω να μας πει σίγουρα ο γιατρός αν είναι κορίτσι ή αγόρι. Δε θελω να βάψω το δωμάτιο και να έχουμε απρόοπτα ?  Σκέφτομαι να το κανω σε ουδέτερη απόχρωση κατι σε πράσινο μέντας και ισως ενα ελαφρύ γκρι . Ακόμα και αν είναι κορίτσι δεν πρόκειται να το βάψω ροζ με τίποτα , ενα ελαφρύ μωβ λιλά ίσως. Μισώ το ροζ και γενικά τις ετικέτες ροζ για κορίτσια - μπλέ για αγόρια .. Ευτυχώς έπιπλα εχω απο την αδερφή μου οποτε δεν θα μας βγει ο κούκος αηδόνι στα έξοδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...