Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!!!!Όλα όσα λέτε είναι φυσιολογικά!σας διάβασα λιγάκι και θυμηθηκα την εγκυμοσύνη μου!Η μπέμπα μου σε 4 μέρες γίνεται 4 μηνών!

Και τα υγρά φυσιολογικά είναι και οι κινήσεις που νιώθετε τόσο χαμηλά!Από εκεί ξεκινάει το μωράκι και όσο πάει θα μεγαλώνει μαζί με το σάλο και θα ανεβαίνει πιο ψηλά!είχα ρίξει κλάμα εγώ γιατί νόμιζα ότι δεν είναι φυσιολογικό και ας μου έλεγε ο γιατρός όλα καλά!μέρες έκλαιγα γιατί ήταν πολυ χαμηλά η μικρή από πολύ νωρίς!

Όσες δεν είστε σίγουρες αν νιώσατε το μωράκι σας και όσες θέλετε δοκιμάστε το εξής!!!(μου το είχε πει η μαμά μου και το έκανα συνέχεια μέχρι να αρχίσει να φαίνεται)βάλτε το τηλεκοντρόλ στο σημείο που συνήθως κλωτσάνε τα μπεμπακια σας και  μείνετε ξαπλωμένες!θα δειτε και εσείς και ο άντρας σας πως κουνιέται απο τις κινησεις του μωρου σας !!!!Είναι σίγουρο κόλπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ααα κ στη βδομαδα που εισαι τυχαινει να μην το νιωθεις πολυ?τι ομορφα που το εβγαλες κ βιντεο!

Ίσως το σκ επειδή είμαι πιο χαλαρή ασχολούμαι όλη μέρα μαζί του κ το νιώθω.. Μεσοβδόμαδα μπορεί να μη το νιώθω τόσο επειδή όλη μέρα έχω δουλειές εδώ κ εκεί κ όταν αυτό χτυπάει απλά να μη το καταλαβαίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!!!!Όλα όσα λέτε είναι φυσιολογικά!σας διάβασα λιγάκι και θυμηθηκα την εγκυμοσύνη μου!Η μπέμπα μου σε 4 μέρες γίνεται 4 μηνών!

Και τα υγρά φυσιολογικά είναι και οι κινήσεις που νιώθετε τόσο χαμηλά!Από εκεί ξεκινάει το μωράκι και όσο πάει θα μεγαλώνει μαζί με το σάλο και θα ανεβαίνει πιο ψηλά!είχα ρίξει κλάμα εγώ γιατί νόμιζα ότι δεν είναι φυσιολογικό και ας μου έλεγε ο γιατρός όλα καλά!μέρες έκλαιγα γιατί ήταν πολυ χαμηλά η μικρή από πολύ νωρίς!

Όσες δεν είστε σίγουρες αν νιώσατε το μωράκι σας και όσες θέλετε δοκιμάστε το εξής!!!(μου το είχε πει η μαμά μου και το έκανα συνέχεια μέχρι να αρχίσει να φαίνεται)βάλτε το τηλεκοντρόλ στο σημείο που συνήθως κλωτσάνε τα μπεμπακια σας και  μείνετε ξαπλωμένες!θα δειτε και εσείς και ο άντρας σας πως κουνιέται απο τις κινησεις του μωρου σας !!!!Είναι σίγουρο κόλπο!

Να σου ζήσει!!!!!❤️♥️❤️.. Με την ταλάντωση λες ε;; Τέλεια ιδέα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Ίσως το σκ επειδή είμαι πιο χαλαρή ασχολούμαι όλη μέρα μαζί του κ το νιώθω.. Μεσοβδόμαδα μπορεί να μη το νιώθω τόσο επειδή όλη μέρα έχω δουλειές εδώ κ εκεί κ όταν αυτό χτυπάει απλά να μη το καταλαβαίνω

Πριν λιγο με κλωτσησε πολυ!κ οταν το νιωθω τοσο εντονα με πιανουν τα γελια!κ εχω παρατηρησει αν βαζω το χερι σταματαει!μπορει να ειναι κ συμπτωση δν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πριν λιγο με κλωτσησε πολυ!κ οταν το νιωθω τοσο εντονα με πιανουν τα γελια!κ εχω παρατηρησει αν βαζω το χερι σταματαει!μπορει να ειναι κ συμπτωση δν ξερω

Και εγώ αυτό παθενω όταν κουνιέται έντονα γελάω μόνη μου?? και εγώ όταν χαϊδεύω την κοιλια και βάζω το χέρι μου σταματάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Earp είπε:

Και εγώ αυτό παθενω όταν κουνιέται έντονα γελάω μόνη μου?? και εγώ όταν χαϊδεύω την κοιλια και βάζω το χέρι μου σταματάει 

Αααα το παρατηρησες κ εσυ οτι σταματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Οουυυ κ που είσαι ακόμα...Το Σάββατο έκανα μια πιατέλα με τυριά,ντοματουλα, κεφτεδάκια από το μεσημέρι..έτσι για μεζέ..κ ανοίγω μια γραβιέρα (νέα συσκευασία χωρίς να έχει λήξει)που είχα στο ψυγείο..κ έφαγα ένα κομμάτι τόσο μικρό όσο το 1/3 από το μικρό μας δαχτυλακι..κ είχε κάτι μπιλακια μέσα κ λέω όπα δεν Μ αρέσει αυτό αλλά ήδη το είχα καταπιεί.. κ φυσικά πήγα κ έκανα εμετό!!! Παλιά ούτε που θα με ένοιαζε, ούτε θα το σκεφτόμουν!!! Τώρα ρε κορίτσια σκέφτομαι το παραμικρό.. Παράλογα φυσικά!!! Αλλά δεν γίνεται και να αφεθείς..

Χαχαχααα τα ιδια σκέφτομαι και εγώ. Τα ίδια κάνω. Μέχρι να γεννησουμε θα τους τρελανουμε όλους. Ο άντρας μου και ο γυναικολόγος μου, έχουν ακούσει όλα τα τρελά και απίθανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!!!!Όλα όσα λέτε είναι φυσιολογικά!σας διάβασα λιγάκι και θυμηθηκα την εγκυμοσύνη μου!Η μπέμπα μου σε 4 μέρες γίνεται 4 μηνών!

Και τα υγρά φυσιολογικά είναι και οι κινήσεις που νιώθετε τόσο χαμηλά!Από εκεί ξεκινάει το μωράκι και όσο πάει θα μεγαλώνει μαζί με το σάλο και θα ανεβαίνει πιο ψηλά!είχα ρίξει κλάμα εγώ γιατί νόμιζα ότι δεν είναι φυσιολογικό και ας μου έλεγε ο γιατρός όλα καλά!μέρες έκλαιγα γιατί ήταν πολυ χαμηλά η μικρή από πολύ νωρίς!

Όσες δεν είστε σίγουρες αν νιώσατε το μωράκι σας και όσες θέλετε δοκιμάστε το εξής!!!(μου το είχε πει η μαμά μου και το έκανα συνέχεια μέχρι να αρχίσει να φαίνεται)βάλτε το τηλεκοντρόλ στο σημείο που συνήθως κλωτσάνε τα μπεμπακια σας και  μείνετε ξαπλωμένες!θα δειτε και εσείς και ο άντρας σας πως κουνιέται απο τις κινησεις του μωρου σας !!!!Είναι σίγουρο κόλπο!

Ευχαριστουμε για το κολπακι!! Να σου ζησει η μπεμπα!!Να μας γραφεις εσυ που τα περασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ευχαριστουμε για το κολπακι!! Να σου ζησει η μπεμπα!!Να μας γραφεις εσυ που τα περασες!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Να σου ζήσει!!!!!❤️♥️❤️.. Με την ταλάντωση λες ε;; Τέλεια ιδέα!!!!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια!Και εσείς με το καλό!τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ τότε και όλες τα ίδια νιώθουμε!Να μην ανησυχείτε!θετικές σκέψεις!Και τα πονακια και όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι!Από τη στιγμή που θα νιώσετε να κοιτάτε να τα νιώθετε κάθε μέρα έστω και από λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Πως είστε σήμερα?εγω πήγα για εξετάσεις αίματος πήρα κ ένα ζεστό τσουρεκάκι απ το φούρνο!!Το πάει για βροχή σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Πως είστε σήμερα?εγω πήγα για εξετάσεις αίματος πήρα κ ένα ζεστό τσουρεκάκι απ το φούρνο!!Το πάει για βροχή σήμερα!!

Καλημερααα,,Ζεστο τσουρεκι ε;;Τι ειπες τωρα!!!!!!Να το απολαυσεις και για εμας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Καλημερααα,,Ζεστο τσουρεκι ε;;Τι ειπες τωρα!!!!!!Να το απολαυσεις και για εμας!!

εννοείτε!!!εσύ γλυκιά μου στη δουλίτσα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

εννοείτε!!!εσύ γλυκιά μου στη δουλίτσα είσαι?

Ναι στο γραφειο ?..Κ νιωθω οτι αρρωσταινω..Βασικα οτι θα κανω βηχα..Απο τσαι τι πινετε εσεις, εαν πινετε..Γιατι διαβασα οτι δεν κανει να τα πινουμε ολα..Προς το παρον τη βγαζω με ζεστο γαλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Ναι στο γραφειο ?..Κ νιωθω οτι αρρωσταινω..Βασικα οτι θα κανω βηχα..Απο τσαι τι πινετε εσεις, εαν πινετε..Γιατι διαβασα οτι δεν κανει να τα πινουμε ολα..Προς το παρον τη βγαζω με ζεστο γαλα..

κσι γω χτες είχα αγκάθια στον λαίμο σήμερα είμαι οκ!!Το μαύρο αυτό με τις γεύσεις έχει καφείνη!!ή χαμομήλι να πίεις αλλά ένα δν ξέρω κ σίγουρα γι αυτό ή τσάι βουνού πιστεύω είναι το πιο καλό!!Αλλά κ αυτό ένα!!εγω λόγω διάρροιας έπινα κ το μαύρο αλλά δν πίνω καφέ!!βάζε κ λίγο μέλι που είναι μαλακτικό καμιά ζεστή σούπα για φαγητό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

κσι γω χτες είχα αγκάθια στον λαίμο σήμερα είμαι οκ!!Το μαύρο αυτό με τις γεύσεις έχει καφείνη!!ή χαμομήλι να πίεις αλλά ένα δν ξέρω κ σίγουρα γι αυτό ή τσάι βουνού πιστεύω είναι το πιο καλό!!Αλλά κ αυτό ένα!!εγω λόγω διάρροιας έπινα κ το μαύρο αλλά δν πίνω καφέ!!βάζε κ λίγο μέλι που είναι μαλακτικό καμιά ζεστή σούπα για φαγητό!!

K γω τον εχω κοψει τον καφε..θα δω εδω στη δουλεια τι τσαι εχει κ θα κανω ενα..Κ το μεσημερι εχει σουπιτσα οπως λες...κ ειναι κ χαλια ο καιρος κ την  τραβαει τη σουπα ετσι κ αλλιως..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Πως είστε σήμερα?εγω πήγα για εξετάσεις αίματος πήρα κ ένα ζεστό τσουρεκάκι απ το φούρνο!!Το πάει για βροχή σήμερα!!

Καλημέρα ! Αχ τσουρεκακι! Ζεστό! Έχω να φάω 2 χρόνια ... Σε εμάς βρέχει πολύ! Πίνω τον καφέ μου και βλέπω ειδήσεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

K γω τον εχω κοψει τον καφε..θα δω εδω στη δουλεια τι τσαι εχει κ θα κανω ενα..Κ το μεσημερι εχει σουπιτσα οπως λες...κ ειναι κ χαλια ο καιρος κ την  τραβαει τη σουπα ετσι κ αλλιως..?

ναι ναι ότι πρέπει!!!εγω τρωω μια φορά τη βδομάδα με μοσχάρι,καρότο,πατάτα για να παίρνω κ λίγο σίδηρο απ το μοσχάρι!!ή κ με κριθάρι!!σήμερα αυτό θα φάω!!για να δω κ αύριο πόσο πήγε ο αιματικρίτης μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Littleme είπε:

Καλημέρα ! Αχ τσουρεκακι! Ζεστό! Έχω να φάω 2 χρόνια ... Σε εμάς βρέχει πολύ! Πίνω τον καφέ μου και βλέπω ειδήσεις .

εγω γενικά είμαι του αλμυρού τώρα τελευταία θέλω γλυκά!!Πως είσαι κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ο γιατρός με αφήνει να πίνω μια δόση  καφέ . Έχω υπόταση τρομερή. Δε μπορώ να τον κόψω 2 μέρες προσπάθησα και είχε σπάσει το κεφάλι μου. Πολλούς χυμούς δεν κάνει λόγω σακχάρου. Τσάι είναι ακριβώς το ίδιο . Ο λαιμός μπορεί να ΕΙναη ερεθισμένος που έχουμε μπουκωμένες μυτούλες σε συνδυασμό με την υγρασία . Κάντε γαργάρες με νερό και αλάτι και όλα καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

εγω γενικά είμαι του αλμυρού τώρα τελευταία θέλω γλυκά!!Πως είσαι κορίτσι μου?

Καλά είμαι. Χαλαρά. Την άλλη εβδομάδα θα μπει ο σύζυγος να βγάλει τη χολή και είχα και τη μαμά με κάτι θεματάκια αλλά οκ. Αγχώθηκα αλλά λέω όλα καλά θα πάνε !

Από τότε που πήγα στη Λευκού και μπυ είπε μακριά από γλουτένη την Αποφεύγω ευλαβικά ... δεν ξαναβαλα τίποτα στο στόμα μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Littleme είπε:

Καλά είμαι. Χαλαρά. Την άλλη εβδομάδα θα μπει ο σύζυγος να βγάλει τη χολή και είχα και τη μαμά με κάτι θεματάκια αλλά οκ. Αγχώθηκα αλλά λέω όλα καλά θα πάνε !

Από τότε που πήγα στη Λευκού και μπυ είπε μακριά από γλουτένη την Αποφεύγω ευλαβικά ... δεν ξαναβαλα τίποτα στο στόμα μου .

Φάνηκε στις εξετάσεις δυσανεξία ή ήταν συμβουλή για καλύτερα διατροφή χωρίς γλουτένη?2 φορές είχα πάρει καταλάθος μακαρόνια χωρίς γλουτένη κ μετά το φαγητό δν ένιωθα βάρος κ φουσκωμα!!

Περαστικά στον σύζυγο κ με το καλό το χειρουργείο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Annouli τσαγάκι μπορείς να πίνεις ένα την ημέρα αφού δεν πίνεις καφέ.

@Littleme καλή επιτυχία στον άντρα σου και σιδερένιος να βγει. Όλα καλά θα πάνε!

Εγώ είμαι στη δουλειά, κοιμάμαι όρθια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Annouli τσαγάκι μπορείς να πίνεις ένα την ημέρα αφού δεν πίνεις καφέ.

@Littleme καλή επιτυχία στον άντρα σου και σιδερένιος να βγει. Όλα καλά θα πάνε!

Εγώ είμαι στη δουλειά, κοιμάμαι όρθια!

Ευχαριστούμε :) Καλό κουράγιο ! Εγώ χθες ήμουν πολύ βαριά σα ζόμπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...