Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και δεν θέλω να κοιτάξω τπτ φοβάμαι ακόμα, να δω μετά την β΄ επιπέδου ότι είναι όλα καλά. Σχετικά με τα καροτσάκια απο οτι έχω ακούσει της inglesina είναι καλά.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο? Από ακράτεια πως τα πάτε? Εγώ το πρωί που σηκώνομαι από το κρεββάτι με έντονη επιθυμία για τουαλέτα εννοείται με το ζόρι να φτάσω μου έχουν φύγει τα μισά στο δρόμο. Και κάποια πρωινά έχω αρκετά υγρά στο εσώρουχο. Το παθαίνει καμμία άλλη?

Καλημέρα! Ναι το παθαινω εγώ! Κατουριεμαι πάνω μου! ????? Και εγώ είχα ανησυχήσει αλλά μου είπε ο γιατρός είναι οκ. Όχι όλες τις ημέρες. Κάποιες φορές εντονότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημέρα!! καλα ναι μετα την β επιπεδου θα αγορασουμε και μην σου πω και τον Νοεμβριο!! απλα ετσι να δουμε  τι παιζει!!! οσο αφορα την ακρατεια και εμενα μου συμβαινει αλλα οχι παντα!!!και πολλα υγρα γενικα!!!

Αυτα τα πολλά υγρά έχουν αρχίσει να με αγχώνουν, λεω λες να είναι αμνιακό υγρό????? Το μυαλό μου παίζει τρελά σενάρια!!!

Εσυ πως τα πας? Το άκουσες το μωράκι σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα! Ναι το παθαινω εγώ! Κατουριεμαι πάνω μου! ????? Και εγώ είχα ανησυχήσει αλλά μου είπε ο γιατρός είναι οκ. Όχι όλες τις ημέρες. Κάποιες φορές εντονότερα. 

Εγώ λέω να τον πάρω σήμερα το απόγευμα να του το πώ, αλλά επειδή είναι γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο φοβάμαι μην μου πεί κάνουμε εισαγωγή για παρακολούθηση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Αυτα τα πολλά υγρά έχουν αρχίσει να με αγχώνουν, λεω λες να είναι αμνιακό υγρό????? Το μυαλό μου παίζει τρελά σενάρια!!!

Εσυ πως τα πας? Το άκουσες το μωράκι σου???

να μν τα σκεφτεσαι αυτα!! φυσιολογικα υγρα ειναι!!! αυτο με το αμνιακο το χω σκεφτει και εγω χαχχα ολοι τελικα τους ιδιους φοβους και σκεψεις!! κοιτα εγω τι να πω που δεν ειμαι και εκατο τοις εκατο σιγουρη αν το ακουσα? νομιζω πως ναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

να μν τα σκεφτεσαι αυτα!! φυσιολογικα υγρα ειναι!!! αυτο με το αμνιακο το χω σκεφτει και εγω χαχχα ολοι τελικα τους ιδιους φοβους και σκεψεις!! κοιτα εγω τι να πω που δεν ειμαι και εκατο τοις εκατο σιγουρη αν το ακουσα? νομιζω πως ναι!!!!

μπράβο τελεία!!!!!! το μπεμπάκι σου είναι σίγουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Εγώ λέω να τον πάρω σήμερα το απόγευμα να του το πώ, αλλά επειδή είναι γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο φοβάμαι μην μου πεί κάνουμε εισαγωγή για παρακολούθηση????

Παρτον τηλ να τοκ ενημερώσεις αλλά δεν νομίζω νσ είναι αυτό που λες. Δε νομίζω να σου κάνει εισαγωγή. Το αμνιακό υγρό τσεκάρεται από τον υπέρηχο. Επίσης υπάρχει ένα χαρτάκι που το βάζουν στον κόλπο και αναλόγως το χρώμα που θα βγει αναγνωρίζει αν είναι ούρα ή αμνιακο. Την ιδια ανησυχία ειχα και εγω πριν μια εβδομαδα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου. Καλα...αυτό με τα υγρά και το αμνιακό το χουμε σκεφτει ΟΛΕΣ οι τρελές, θα μαζευτεί ο σύλλογος γυναικολόγων και θα μας βάλουν σε καμιά κλούβα κατευθείανγια Δαφνί! Χαχαχα.

@Κύνθια για πεεεεες, πως το ενιωσες το σπορακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Καλα...αυτό με τα υγρά και το αμνιακό το χουμε σκεφτει ΟΛΕΣ οι τρελές, θα μαζευτεί ο σύλλογος γυναικολόγων και θα μας βάλουν σε καμιά κλούβα κατευθείανγια Δαφνί! Χαχαχα.

@Κύνθια για πεεεεες, πως το ενιωσες το σπορακι;

Γυρω απο τον αφαλο σαν να εχω αερα και να σκαει κατι...λες να ειναι αυτο;;;;; χαχαχα οι ανυσηχιες μιας εγκυου ειναι πολλες και καποιες παραλογες αλλα οκ ετσι ειναι η φαση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Γυρω απο τον αφαλο σαν να εχω αερα και να σκαει κατι...λες να ειναι αυτο;;;;; χαχαχα οι ανυσηχιες μιας εγκυου ειναι πολλες και καποιες παραλογες αλλα οκ ετσι ειναι η φαση!!!!!

Αυτο ειναι...πολλές γυνάίκες το περιγράφουν έτσι! Καλώς τα δεχτηκες βρε! :-)

 

Κορίτσια εγώ απο το Σαββατο απογευμα τον εχω νιωσει 3 φορες ενώ ΠαρασκευηΣαββατο τον ενιωθα συνεχεια :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Γυρω απο τον αφαλο σαν να εχω αερα και να σκαει κατι...λες να ειναι αυτο;;;;; χαχαχα οι ανυσηχιες μιας εγκυου ειναι πολλες και καποιες παραλογες αλλα οκ ετσι ειναι η φαση!!!!!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!ναι το μπεμπέ είναι!!μερικές λένε ότι νιώθουν σαν να σκάει ποπ κόρν!!αυτό μου θύμησε όπως το περιέγραψες!!

Και μένα αυτές τις μέρες η κινητικότητα είναι λιγότερη συγκριτικά με τις προηγούμενες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!ναι το μπεμπέ είναι!!μερικές λένε ότι νιώθουν σαν να σκάει ποπ κόρν!!αυτό μου θύμησε όπως το περιέγραψες!!

Και μένα αυτές τις μέρες η κινητικότητα είναι λιγότερη συγκριτικά με τις προηγούμενες!!

Εγώ θελω να τον νιωθω συνεχειαααα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Εγώ θελω να τον νιωθω συνεχειαααα!!! 

Και γω αυτό έλεγα στην μαμά μου!!μου κακοφάνηκε αυτές τι μέρες που δν το ένιωθα πολύ!!αλλά σκέφτομαι ότι κ νωρίς το κατάλαβα άρα λογικό θα είναι!!χτες ήμουν με την φίλη μου που είναι στον μήνα της!!κ έκανε κύμματα η κοιλιά!!είχε πολύ πλάκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και γω αυτό έλεγα στην μαμά μου!!μου κακοφάνηκε αυτές τι μέρες που δν το ένιωθα πολύ!!αλλά σκέφτομαι ότι κ νωρίς το κατάλαβα άρα λογικό θα είναι!!χτες ήμουν με την φίλη μου που είναι στον μήνα της!!κ έκανε κύμματα η κοιλιά!!είχε πολύ πλάκα!!

Κυματα;;; πωωω...δεν ειναι λιγο ανατριχιαστικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κυματα;;; πωωω...δεν ειναι λιγο ανατριχιαστικο;

Που το έβλεπα δν ανατρίχιασα αλλά φοβήθηκα!!Λέω τι γίνεται?Δν είχα ξαναδεί τόσο πολύ απο κοντά!!Οκ απο άλλες φίλες έβλεπα κανέναν ποδαράκι η στρογγυλάδα κ λέγαμε θα είναι το πωπουδάκι!!Αλλά αυτό άλλο πράγμα χχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Αυτο ειναι...πολλές γυνάίκες το περιγράφουν έτσι! Καλώς τα δεχτηκες βρε! :-)

 

Κορίτσια εγώ απο το Σαββατο απογευμα τον εχω νιωσει 3 φορες ενώ ΠαρασκευηΣαββατο τον ενιωθα συνεχεια :-(

Ευχαρισστωωωωωω!!!! Δν το κανει συχνα!! Εγω θελω συνεχεια και πιο δυνατα..ας μη διαζομαστε ολα θα γινουν ♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!ναι το μπεμπέ είναι!!μερικές λένε ότι νιώθουν σαν να σκάει ποπ κόρν!!αυτό μου θύμησε όπως το περιέγραψες!!

Και μένα αυτές τις μέρες η κινητικότητα είναι λιγότερη συγκριτικά με τις προηγούμενες!!

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Αυτο ειναι...πολλές γυνάίκες το περιγράφουν έτσι! Καλώς τα δεχτηκες βρε! :-)

 

Κορίτσια εγώ απο το Σαββατο απογευμα τον εχω νιωσει 3 φορες ενώ ΠαρασκευηΣαββατο τον ενιωθα συνεχεια :-(

Κάποιες ημέρες είναι πιο πολύ και κάποιες πιο λίγο. Όντως. 

Κορίτσια εμένα με έχει φάει άλλο άγχος πάλι. Σε 20 ημέρες πρώτα ο Θεός,  θα πάω Αθήνα για την Β επιπέδου. Αποφάσισα να πάω με καράβι. Και πάλι όμως φοβάμαι. Ώρες ώρες μου έρχεται να μην πάω. Όμως θέλω να δω τον γιατρό μου. Τι να κανω;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia όντως κάνει κύματα.. χθες μπόρεσα να το τραβήξω σε βίντεο.. είχε πολλή πλάκα.. κάποιες μέρες είναι πολύ ήσυχο..σε σημείο που ανησυχώ..Την έχω παρατηρήσει ότι αυτές τις μέρες φωλιάζει αρκετά χαμηλά κ ίσως είναι σε σημείο που δε τη νιώθω καλά με το χέρι... Που να μεγαλώσουν κ άλλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

@marillia όντως κάνει κύματα.. χθες μπόρεσα να το τραβήξω σε βίντεο.. είχε πολλή πλάκα.. κάποιες μέρες είναι πολύ ήσυχο..σε σημείο που ανησυχώ..Την έχω παρατηρήσει ότι αυτές τις μέρες φωλιάζει αρκετά χαμηλά κ ίσως είναι σε σημείο που δε τη νιώθω καλά με το χέρι... Που να μεγαλώσουν κ 

Πόσο χαμηλά; Έχω αυτή την απορία. Μου κανει τον υπερηχο κατω απο τον αφαλό και οντως εκει την αισθανομαι. Ειμαι στην 19η εβδομαδα. Εσυ σε ποια εβδομάδα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Πόσο χαμηλά; Έχω αυτή την απορία. Μου κανει τον υπερηχο κατω απο τον αφαλό και οντως εκει την αισθανομαι. Ειμαι στην 19η εβδομαδα. Εσυ σε ποια εβδομάδα εισαι;

Διανύω την 21η.. αυτή την στιγμή τη νιώθω στο πιπι κοντά..εκεί που είναι το εσώρουχο μπροστά...χθες που ήταν πιο δραστήρια κ έκανε τρελές την ένιωθα πιο πάνω στο ύψος του αφαλού δεξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Πόσο χαμηλά; Έχω αυτή την απορία. Μου κανει τον υπερηχο κατω απο τον αφαλό και οντως εκει την αισθανομαι. Ειμαι στην 19η εβδομαδα. Εσυ σε ποια εβδομάδα εισαι;

Στον υπέρηχο σε κάποια φάση πήγε πάλι προς τα κάτω... Ήταν με το κεφάλι κάτω όπως όταν γεννιούνται, τέτοια στάση... Αλλάζουν συνέχεια όμως θέση πχ άμα πας τουαλέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Διανύω την 21η.. αυτή την στιγμή τη νιώθω στο πιπι κοντά..εκεί που είναι το εσώρουχο μπροστά...χθες που ήταν πιο δραστήρια κ έκανε τρελές την ένιωθα πιο πάνω στο ύψος του αφαλού δεξια!

Άρα μια χαρά την νιώθω κι εγώ. Μα λέω και εγώ τόσο χαμηλά ακόμη? Να δω τι άλλο θα μας αγχωσει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Άρα μια χαρά την νιώθω κι εγώ. Μα λέω και εγώ τόσο χαμηλά ακόμη? Να δω τι άλλο θα μας αγχωσει ???

Οουυυ κ που είσαι ακόμα...Το Σάββατο έκανα μια πιατέλα με τυριά,ντοματουλα, κεφτεδάκια από το μεσημέρι..έτσι για μεζέ..κ ανοίγω μια γραβιέρα (νέα συσκευασία χωρίς να έχει λήξει)που είχα στο ψυγείο..κ έφαγα ένα κομμάτι τόσο μικρό όσο το 1/3 από το μικρό μας δαχτυλακι..κ είχε κάτι μπιλακια μέσα κ λέω όπα δεν Μ αρέσει αυτό αλλά ήδη το είχα καταπιεί.. κ φυσικά πήγα κ έκανα εμετό!!! Παλιά ούτε που θα με ένοιαζε, ούτε θα το σκεφτόμουν!!! Τώρα ρε κορίτσια σκέφτομαι το παραμικρό.. Παράλογα φυσικά!!! Αλλά δεν γίνεται και να αφεθείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

@marillia όντως κάνει κύματα.. χθες μπόρεσα να το τραβήξω σε βίντεο.. είχε πολλή πλάκα.. κάποιες μέρες είναι πολύ ήσυχο..σε σημείο που ανησυχώ..Την έχω παρατηρήσει ότι αυτές τις μέρες φωλιάζει αρκετά χαμηλά κ ίσως είναι σε σημείο που δε τη νιώθω καλά με το χέρι... Που να μεγαλώσουν κ άλλο!!!!!

Ααα κ στη βδομαδα που εισαι τυχαινει να μην το νιωθεις πολυ?τι ομορφα που το εβγαλες κ βιντεο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ το νιώθω πολύ χαμηλά τις περισσότερες φορές.  Κι άλλες μέρες το νιώθω πολύ έντονα κι άλλες πολύ λιγότερο.  Νομίζω ότι όταν περπατάω περισσότερο δεν το νιώθω τόσο ή όταν είμαι κουρασμένη, ενώ όταν είμαι πιο χαλαρή και ξεκούραστη το νιώθω πολύ περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...