Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

ΘΑ ειναι όλα καλά βρε χαζούλι.???

 

Κορίτσια δε θελω να το παιξω εξυπνη αλλά επειδή στο παρελθόν εχω περάσει αγχωδη διαταραχή με φοβία υγείας και η ψυχοθεραπεία με εχει βοηθησει πολύ, έφτασα ευτυχώς σ αυτη τη φαση της ζωής μου να εχω μειωσει τις ανησυχίες μου. Εννοείται ανησυχώ κι εγω για μικρα πραγματα καποιες φορες αλλά κατα βαση εχω φανεί δυνατή και πολλές χαζες σκεψεις εχω καταφερει να τις καταπολεμησω.

Να ξερετε πως καταλαβαινω πραγματικά την παραμικρή ανησυχία σας...

Και γω παλιά ήμουν με πολλές φοβίες,έτρεχα σε διάφορες ειδικότηατες νομίζωντας κάτι έχω,γυρνούσα με το οινόπνευμα συνέχεια!!Το ξεπέρασα όμως κατα πολύ!!Αφου κ η μικροβιολόγος μου τώρα το σχολίασε στην εγκυμοσύνη πόσο χαλαρή είμαι σε σχέση με παλιά!!

Εννοείτε όλες μας περνουν απ το μυαλό διάφορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και γω παλιά ήμουν με πολλές φοβίες,έτρεχα σε διάφορες ειδικότηατες νομίζωντας κάτι έχω,γυρνούσα με το οινόπνευμα συνέχεια!!Το ξεπέρασα όμως κατα πολύ!!Αφου κ η μικροβιολόγος μου τώρα το σχολίασε στην εγκυμοσύνη πόσο χαλαρή είμαι σε σχέση με παλιά!!

Εννοείτε όλες μας περνουν απ το μυαλό διάφορα!!

Πόσο ψυχοφθόρο ε; Αλλά τώρα ευτυχώς που το εχουμε ξεπερασει, είναι πολύ σημαντικό ειδικά στη φαση που διανυουμε.

Άγχος εχω ακομα απλα ω περιορισει τους παραλογισμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Πόσο ψυχοφθόρο ε; Αλλά τώρα ευτυχώς που το εχουμε ξεπερασει, είναι πολύ σημαντικό ειδικά στη φαση που διανυουμε.

Άγχος εχω ακομα απλα ω περιορισει τους παραλογισμούς!

Πάρα πολύ ψυχοφθόρο!!Εδικά όταν αντιλάμβανεσαι ότι γίνεσαι παράλογος και δν μπορείς να το αλλάξεις!!Εννοείτε ακόμα θα ρθουν σκέψεις αλλά πρεέπει να φεύγουν!Ευτυχώς έχω κ τον άντρα μου που του τα εκφράζω κ μου λεει όταν κάπου είμαι υπερβολική κ τον εμπιστεύομαι γτ αν κάτι όντως είναι ανησυχητικό δν με αφήνει!!

Εγω πλέον γλυκιά μου δν αφήνω κ τον περίγυρο να με επηρεάσει!!Πχ ο ντοκ μου κάνει αυχενική,β επιπεδου!!Εδω στην πόλη μου όλες πηγαίνουν σε άλλη γιατρό συγκεκριμένη!!Εχουν παέι να μου αρχίσουν τα μα μου κ τα ξεκόβω!!Μπορεί με το τρόπο που σκεφτόμουν παλιά να έλεγα τώρα τι θα κάνω κ να πάω να πάρω δεύτερη γνώμη κ να αγχωνόμουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πάρα πολύ ψυχοφθόρο!!Εδικά όταν αντιλάμβανεσαι ότι γίνεσαι παράλογος και δν μπορείς να το αλλάξεις!!Εννοείτε ακόμα θα ρθουν σκέψεις αλλά πρεέπει να φεύγουν!Ευτυχώς έχω κ τον άντρα μου που του τα εκφράζω κ μου λεει όταν κάπου είμαι υπερβολική κ τον εμπιστεύομαι γτ αν κάτι όντως είναι ανησυχητικό δν με αφήνει!!

Εγω πλέον γλυκιά μου δν αφήνω κ τον περίγυρο να με επηρεάσει!!Πχ ο ντοκ μου κάνει αυχενική,β επιπεδου!!Εδω στην πόλη μου όλες πηγαίνουν σε άλλη γιατρό συγκεκριμένη!!Εχουν παέι να μου αρχίσουν τα μα μου κ τα ξεκόβω!!Μπορεί με το τρόπο που σκεφτόμουν παλιά να έλεγα τώρα τι θα κάνω κ να πάω να πάρω δεύτερη γνώμη κ να αγχωνόμουν!!

Πωπω ναι....αυτο που λες για τον γιατρο το καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ!

Ευτυχως κι εμενα ο αντρας μου ειναι ετσι κι αυτο με εχει βοηθήσει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Πωπω ναι....αυτο που λες για τον γιατρο το καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ!

Ευτυχως κι εμενα ο αντρας μου ειναι ετσι κι αυτο με εχει βοηθήσει πολύ!

Τωρα στην κύηση έχω φοβία με τα κρέατα έξω!!Βγήκαμε μια μέρα τρωω 3 κομμάτια σουβλάκι το άφησα!!Μου φάνηκε ροζ!!Μου λεει ο άντρας μου όσο κ να ψηνόταν μέσα το κρεας έτσι θα ήταν!!Γτ έξω φαινόταν καλοψημένο!!Μετα μου κόλλησε θα κολλήσω τοξόπλασμα!!Για 3 μέρες απο μια φορά τον ρωτούσα?Τώρα θα πάθω τοξόπλασμα?εεε αρχίζει τα ουυυ τα σίγουρα τι λες τώρα!!Τώρα αν ήταν κ ο άντρας μου σαν και μένα καήκαμε!!Ετσι έχουμε τις ισορροπίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

ΘΑ ειναι όλα καλά βρε χαζούλι.???

 

Κορίτσια δε θελω να το παιξω εξυπνη αλλά επειδή στο παρελθόν εχω περάσει αγχωδη διαταραχή με φοβία υγείας και η ψυχοθεραπεία με εχει βοηθησει πολύ, έφτασα ευτυχώς σ αυτη τη φαση της ζωής μου να εχω μειωσει τις ανησυχίες μου. Εννοείται ανησυχώ κι εγω για μικρα πραγματα καποιες φορες αλλά κατα βαση εχω φανεί δυνατή και πολλές χαζες σκεψεις εχω καταφερει να τις καταπολεμησω.

Να ξερετε πως καταλαβαινω πραγματικά την παραμικρή ανησυχία σας...

Κορίτσια όλα καλά η μπεμπούλα! Έφαγα και ένα γλυκάκι πριν πάω και κούναγε χεράκια ποδαράκια. Η καρδούλα της μια χαρά. Νομίζω ότι μου έφυγαν 20 κιλά άγχους-βάρους. 

@Annie28 σε ευχαριστω πολυ πολυ!!❤❤❤ Έχω περασει και εγω απο ψυχοθεραπεια λογω αγχους. Το προβλημα μου ηταν παντα το stress. Και εγω εχω δει μεγάλη βελτιωση. Φαντασου τι αγχος ειχα πριν. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια όλα καλά η μπεμπούλα! Έφαγα και ένα γλυκάκι πριν πάω και κούναγε χεράκια ποδαράκια. Η καρδούλα της μια χαρά. Νομίζω ότι μου έφυγαν 20 κιλά άγχους-βάρους. 

@Annie28 σε ευχαριστω πολυ πολυ!!❤❤❤ Έχω περασει και εγω απο ψυχοθεραπεια λογω αγχους. Το προβλημα μου ηταν παντα το stress. Και εγω εχω δει μεγάλη βελτιωση. Φαντασου τι αγχος ειχα πριν. ?

Μπράβο κορίτσι μου, είδες η μπέμπα σου; Χορό έχει στήσει εκεί μεσα ❤

Πολύ καλό πράγμα η ψυχοθεραπεία, απαλλάσεσαι από πολλά. Εγώ συνεχίζω. Και παίρνω πολλά μπράβο από κέίνη για την ηρεμία που διατηρώ στην εγκυμοσύνη. ΦΑΝΤΑΣΟΥ πως ήμουν κι εγώ πριν, χαχαχαχαα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!!!!! τι κανετε? πως ειστε?

Καλημέρα κορίτσι μου!

Καλά, εγω σηκωθηκα από νωρίς γιατι εχουμε μαστορα, τωρα ξαπλωσα λιγο γτ με επιασε η μεση μου.

Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!!!!! τι κανετε? πως ειστε?

Καλημέρα σε όλες? Εμείς βγήκαμε μια βόλτα..Έχει ανοίξει πολύ καλός μας φίλος γυμναστήριο κ πάμε για να του ευχηθούμε..Μετά σούπερ κλπ ..Σάββατο σήμερα, κλασικές δουλειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Καλά, εγω σηκωθηκα από νωρίς γιατι εχουμε μαστορα, τωρα ξαπλωσα λιγο γτ με επιασε η μεση μου.

Εσυ;

Εγω ειμαι στην δουλεια, σχολαω το μεσημερι και μετα λεω μηπως πηγαιναμε να δουμε τπτ για το μωρο, ετσι να εχουμε μια ιδεα!! δν ξερω θα δουμε!! κανετε δουλιτσες σπιτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα σε όλες? Εμείς βγήκαμε μια βόλτα..Έχει ανοίξει πολύ καλός μας φίλος γυμναστήριο κ πάμε για να του ευχηθούμε..Μετά σούπερ κλπ ..Σάββατο σήμερα, κλασικές δουλειες...

μια χαρα !!!! ωραιες οι βολτουλες!!!καλα να περασετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Εγω ειμαι στην δουλεια, σχολαω το μεσημερι και μετα λεω μηπως πηγαιναμε να δουμε τπτ για το μωρο, ετσι να εχουμε μια ιδεα!! δν ξερω θα δουμε!! κανετε δουλιτσες σπιτι?

Αχ κι εγω θελω να παω για μπεμπεεεεεε things. 

Πολλες δουλειες! Διπλα απο το σπιτι μαα εχουμε ακομα ενα μικρο διαμερισματακι το οποιο ηταν παρατημενο και τωρα το φτιαχνουμε λιγο για να το εκμεταλλευομαστε κ αυτο για διαφορα. Επισης, αλλαξαμε τις αποχετευσεις τις εξωτερικες που τις ειχαμε αφησει στην ανακαινιση και θα κανουμε και θερμομονωση στο παιδικο δωματιο. Και μετα...ξεκαθαρισμα ντουλαπων και πραγματων απο το δωματιο που θα μπει ο μπεμπακος μας. Ευγνωμονω ακομα μια φορα τους γονεις μου που τους εχει φυγει ο πωπος να βοηθανε και τα πεθερικα μου που αν και ειναι μακρια μας βοηθουν οικονομικα σε αυτες τις εργασιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!!!!! τι κανετε? πως ειστε?

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Εμεις πηγαμε H&M και σουπερ μαρκετ. Ειχα να μπω σε σουπερ απο τον Μάιο. Απο τα H&M πήρα 2 κολαν, καλτσουλες και εσωρουχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Εμεις πηγαμε H&M και σουπερ μαρκετ. Ειχα να μπω σε σουπερ απο τον Μάιο. Απο τα H&M πήρα 2 κολαν, καλτσουλες και εσωρουχα. 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εγω σήμερα νυστάζω πολύ!!

Με γειά τα ρουχαλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα :)

Πήγαμε χτες να δούμε πως θα κάνουμε το παιδικό δωμάτιο αλλά δεν καταλήξαμε πουθενά. Εχουμε 9 τετραγωνικά μέτρα και σκεφτήκαμε για αρχή να πάρουμε ένα μονό κρεβάτι και μια ντουλάπα. Τα υπόλοιπα προς το χειμώνα μάλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Εμεις πηγαμε H&M και σουπερ μαρκετ. Ειχα να μπω σε σουπερ απο τον Μάιο. Απο τα H&M πήρα 2 κολαν, καλτσουλες και εσωρουχα. 

Με γεια σου καλοφορετα!!! Τα κολαν ειναι φοβερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλησπέρα :)

Πήγαμε χτες να δούμε πως θα κάνουμε το παιδικό δωμάτιο αλλά δεν καταλήξαμε πουθενά. Εχουμε 9 τετραγωνικά μέτρα και σκεφτήκαμε για αρχή να πάρουμε ένα μονό κρεβάτι και μια ντουλάπα. Τα υπόλοιπα προς το χειμώνα 

Ναι είναι τελεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!!Τι κάνετε; να σας ρωτήσω αν και είναι νωρίς έχετε να προτείνετε καρότσι αν θα αγοράσετε και δεν σας δώσουν? έτσι να 'εχουμε μια ιδέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!!Τι κάνετε; να σας ρωτήσω αν και είναι νωρίς έχετε να προτείνετε καρότσι αν θα αγοράσετε και δεν σας δώσουν? έτσι να 'εχουμε μια ιδέα!!

Καλημεραααα...Εμεις ειδαμε ενα της Anex στα ΚIDDO κ μαλλον αυτο θα παρουμε..Ειναι 3 σε 1..Εχει καθισμα αυτοκινητου,πορτ μπεμπε και το καθισμα το κανονικο του καροτσιου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημεραααα...Εμεις ειδαμε ενα της Anex στα ΚIDDO κ μαλλον αυτο θα παρουμε..Ειναι 3 σε 1..Εχει καθισμα αυτοκινητου,πορτ μπεμπε και το καθισμα το κανονικο του καροτσιου..

ααα το χω δει στο site...μηπως μπορεις να μου πεις τιμη? η στειλε μου σε προσωπικο αν θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

ααα το χω δει στο site...μηπως μπορεις να μου πεις τιμη? η στειλε μου σε προσωπικο αν θες

800€ με την καρτα KIDDO απο 1000€..Εχουμε δει κ αλλα πιο οικονομικα αλλα αυτο ειχε εξαιρετικες αναρτησεις..σαν πουπουλο πηγαινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και δεν θέλω να κοιτάξω τπτ φοβάμαι ακόμα, να δω μετά την β΄ επιπέδου ότι είναι όλα καλά. Σχετικά με τα καροτσάκια απο οτι έχω ακούσει της inglesina είναι καλά.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο? Από ακράτεια πως τα πάτε? Εγώ το πρωί που σηκώνομαι από το κρεββάτι με έντονη επιθυμία για τουαλέτα εννοείται με το ζόρι να φτάσω μου έχουν φύγει τα μισά στο δρόμο. Και κάποια πρωινά έχω αρκετά υγρά στο εσώρουχο. Το παθαίνει καμμία άλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και δεν θέλω να κοιτάξω τπτ φοβάμαι ακόμα, να δω μετά την β΄ επιπέδου ότι είναι όλα καλά. Σχετικά με τα καροτσάκια απο οτι έχω ακούσει της inglesina είναι καλά.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο? Από ακράτεια πως τα πάτε? Εγώ το πρωί που σηκώνομαι από το κρεββάτι με έντονη επιθυμία για τουαλέτα εννοείται με το ζόρι να φτάσω μου έχουν φύγει τα μισά στο δρόμο. Και κάποια πρωινά έχω αρκετά υγρά στο εσώρουχο. Το παθαίνει καμμία άλλη?

Συμφωνω μαζι σου..Ο,τι παρουμε θα το παρουμε αφου κανουμε τη β' επιπεδου..Απο θεμα ακρατειας ειμαι οκ..Αλλα απο αλλες κοπελες ξερω πως συμβαινει συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και δεν θέλω να κοιτάξω τπτ φοβάμαι ακόμα, να δω μετά την β΄ επιπέδου ότι είναι όλα καλά. Σχετικά με τα καροτσάκια απο οτι έχω ακούσει της inglesina είναι καλά.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο? Από ακράτεια πως τα πάτε? Εγώ το πρωί που σηκώνομαι από το κρεββάτι με έντονη επιθυμία για τουαλέτα εννοείται με το ζόρι να φτάσω μου έχουν φύγει τα μισά στο δρόμο. Και κάποια πρωινά έχω αρκετά υγρά στο εσώρουχο. Το παθαίνει καμμία άλλη?

Καλημέρα!! καλα ναι μετα την β επιπεδου θα αγορασουμε και μην σου πω και τον Νοεμβριο!! απλα ετσι να δουμε  τι παιζει!!! οσο αφορα την ακρατεια και εμενα μου συμβαινει αλλα οχι παντα!!!και πολλα υγρα γενικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...