Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα ελπιζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ μπήκα στην 18η εβδομάδα αλλά δεν έχω ακούσει τον μπεμπουλη μου ... να ανησυχώ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! @Annouli και @Annie28 φαίνεται ότι εχθές ήταν η ημέρα της ταραχής. Ταραχτηκα πολύ και θέλω την γνώμη σας, οποιο κορίτσι ξέρει. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έπαιρνα ένα αναβραζον μαγνήσιο την ημέρα. Επειδή είχε έλλειψη, μου είπε ο γιατρός να πάρω το trofocard. Δύο χάπια το πρωί και δύο το βράδυ. Εχθές το βράδυ, όπως καθόμουν, παίρνει το μάτι μου ότι το κουτί του φαρμάκου γράφει trofocard MAX. Ωχχχχχ τρελάθηκα! Λέω δηλαδή υπάρχει και απλο υπάρχει και MAX? Ήταν αργά. Ντρεπόμουν να πάρω τον γιατρό τηλ. Διαβάζω την δοσολογία του φαρμάκου και έλεγε μέχρι 3 την ημερα.Λέω κάτσε να διαβάσω και στο GOOGLE και είδα ότι έγραφε ότι η υπερδοσολογια μπορεί να προκαλέσει ανακοπή καρδιάς. Ε καλάααα. Χαμός. Κλάματα, άγχος. Εστειλα μηνυμα στον γιατρό μου στην Αθήνα και μου είπε να μην ανησυχώ ότι έπαθε κάτι το μωρό απλα να παίρνω ένα πρωί ένα βράδυ από σήμερα. Πολύ καθησυχαστικος. Δεν μου πρότεινε καν να πάω για υπέρηχο. Θα πάω όμως. Σήμερα το βράδυ. Μίλησα και με τον γιατρό εδω στην Κρήτη και μου είπε και εκείνος το ίδιο. Κορίτσια έχω κατουρηθει πανω μου. Έχετε ακούσει κάτι για το μαγνήσιο αν πάρει κάποιος παραπάνω; 5 ημέρες το έπαιρνα έτσι. 

@marillia και εμένα δεν μου έδωσε ακόμη ασβέστιο ο γιατρός μας. Η μαία του, μου είχε πει ότι θα μου δώσει μόνο αν δεν τρώω καθόλου γαλακτοκομικά. Κάπου διάβασα ότι το δίνουν στον 6ο μήνα και πάνω. 

Κορίτσια βοηθηστε, έχω τρελαθεί με το μαγνησιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Skiouros83 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ελπιζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ μπήκα στην 18η εβδομάδα αλλά δεν έχω ακούσει τον μπεμπουλη μου ... να ανησυχώ;;;

Μην ανησυχείς. Η πλειοψηφία το νιώθει γύρω στην 21η εβδομάδα. Ίσως να το έχεις νιώσει και να μην το έχεις καταλάβει. Είναι πολύ αμυδρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! @Annouli και @Annie28 φαίνεται ότι εχθές ήταν η ημέρα της ταραχής. Ταραχτηκα πολύ και θέλω την γνώμη σας, οποιο κορίτσι ξέρει. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έπαιρνα ένα αναβραζον μαγνήσιο την ημέρα. Επειδή είχε έλλειψη, μου είπε ο γιατρός να πάρω το trofocard. Δύο χάπια το πρωί και δύο το βράδυ. Εχθές το βράδυ, όπως καθόμουν, παίρνει το μάτι μου ότι το κουτί του φαρμάκου γράφει trofocard MAX. Ωχχχχχ τρελάθηκα! Λέω δηλαδή υπάρχει και απλο υπάρχει και MAX? Ήταν αργά. Ντρεπόμουν να πάρω τον γιατρό τηλ. Διαβάζω την δοσολογία του φαρμάκου και έλεγε μέχρι 3 την ημερα.Λέω κάτσε να διαβάσω και στο GOOGLE και είδα ότι έγραφε ότι η υπερδοσολογια μπορεί να προκαλέσει ανακοπή καρδιάς. Ε καλάααα. Χαμός. Κλάματα, άγχος. Εστειλα μηνυμα στον γιατρό μου στην Αθήνα και μου είπε να μην ανησυχώ ότι έπαθε κάτι το μωρό απλα να παίρνω ένα πρωί ένα βράδυ από σήμερα. Πολύ καθησυχαστικος. Δεν μου πρότεινε καν να πάω για υπέρηχο. Θα πάω όμως. Σήμερα το βράδυ. Μίλησα και με τον γιατρό εδω στην Κρήτη και μου είπε και εκείνος το ίδιο. Κορίτσια έχω κατουρηθει πανω μου. Έχετε ακούσει κάτι για το μαγνήσιο αν πάρει κάποιος παραπάνω; 5 ημέρες το έπαιρνα έτσι. 

@marillia και εμένα δεν μου έδωσε ακόμη ασβέστιο ο γιατρός μας. Η μαία του, μου είχε πει ότι θα μου δώσει μόνο αν δεν τρώω καθόλου γαλακτοκομικά. Κάπου διάβασα ότι το δίνουν στον 6ο μήνα και πάνω. 

Κορίτσια βοηθηστε, έχω τρελαθεί με το μαγνησιο

ελα κουκλα μου να μν ανυσυχεις αφου και οι γιατροι σου δν σου ειπαν οτι εγινε κατι ανυσυχητικο...και εγω το trofocard max παιρνω 3 την ημερα... το ειχα διαβασει και εγω αυτο στις οδηγιες... δν νομιζω οτι σε 5 παραπανω μερες εκανες υπερδοσολογια στον οργανισμο σου... θα δεις θα κανεις τον υπερυχο σου και ολα θα ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Μην ανησυχείς. Η πλειοψηφία το νιώθει γύρω στην 21η εβδομάδα. Ίσως να το έχεις νιώσει και να μην το έχεις καταλάβει. Είναι πολύ αμυδρό.

Σ ευχαριστώ πολυ την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρό μου όποτε θα τον ρωτήσω!! Κι εσύ θεωρώ ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι για το μαγνήσιο αφού μίλησες με το γιατρό σου, μην ταράζεσαι γιατί ταράζεται και το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! @Annouli και @Annie28 φαίνεται ότι εχθές ήταν η ημέρα της ταραχής. Ταραχτηκα πολύ και θέλω την γνώμη σας, οποιο κορίτσι ξέρει. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έπαιρνα ένα αναβραζον μαγνήσιο την ημέρα. Επειδή είχε έλλειψη, μου είπε ο γιατρός να πάρω το trofocard. Δύο χάπια το πρωί και δύο το βράδυ. Εχθές το βράδυ, όπως καθόμουν, παίρνει το μάτι μου ότι το κουτί του φαρμάκου γράφει trofocard MAX. Ωχχχχχ τρελάθηκα! Λέω δηλαδή υπάρχει και απλο υπάρχει και MAX? Ήταν αργά. Ντρεπόμουν να πάρω τον γιατρό τηλ. Διαβάζω την δοσολογία του φαρμάκου και έλεγε μέχρι 3 την ημερα.Λέω κάτσε να διαβάσω και στο GOOGLE και είδα ότι έγραφε ότι η υπερδοσολογια μπορεί να προκαλέσει ανακοπή καρδιάς. Ε καλάααα. Χαμός. Κλάματα, άγχος. Εστειλα μηνυμα στον γιατρό μου στην Αθήνα και μου είπε να μην ανησυχώ ότι έπαθε κάτι το μωρό απλα να παίρνω ένα πρωί ένα βράδυ από σήμερα. Πολύ καθησυχαστικος. Δεν μου πρότεινε καν να πάω για υπέρηχο. Θα πάω όμως. Σήμερα το βράδυ. Μίλησα και με τον γιατρό εδω στην Κρήτη και μου είπε και εκείνος το ίδιο. Κορίτσια έχω κατουρηθει πανω μου. Έχετε ακούσει κάτι για το μαγνήσιο αν πάρει κάποιος παραπάνω; 5 ημέρες το έπαιρνα έτσι. 

@marillia και εμένα δεν μου έδωσε ακόμη ασβέστιο ο γιατρός μας. Η μαία του, μου είχε πει ότι θα μου δώσει μόνο αν δεν τρώω καθόλου γαλακτοκομικά. Κάπου διάβασα ότι το δίνουν στον 6ο μήνα και πάνω. 

Κορίτσια βοηθηστε, έχω τρελαθεί με το μαγνησιο

Κορίτσι μου , εγω επαιρνα το trofocard 121,5mg 1 καθε βραδυ και τωρα παιρνω το max σε σκονη που διαλυεται στο νερο 243mg..Στις οδηγιες γραφουν οοοοοολλλλες τις περιπτωσεις που αν και εφοσον εχουν γινει, δεν σημαινει οτι ειναι ο απολυτος κανονας.αφου οι γιατροι ειναι κουλ, μη κλαις βρε κοριτσι μου αδικα κ ζοριζεις κ το μωρο..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! @Annouli και @Annie28 φαίνεται ότι εχθές ήταν η ημέρα της ταραχής. Ταραχτηκα πολύ και θέλω την γνώμη σας, οποιο κορίτσι ξέρει. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έπαιρνα ένα αναβραζον μαγνήσιο την ημέρα. Επειδή είχε έλλειψη, μου είπε ο γιατρός να πάρω το trofocard. Δύο χάπια το πρωί και δύο το βράδυ. Εχθές το βράδυ, όπως καθόμουν, παίρνει το μάτι μου ότι το κουτί του φαρμάκου γράφει trofocard MAX. Ωχχχχχ τρελάθηκα! Λέω δηλαδή υπάρχει και απλο υπάρχει και MAX? Ήταν αργά. Ντρεπόμουν να πάρω τον γιατρό τηλ. Διαβάζω την δοσολογία του φαρμάκου και έλεγε μέχρι 3 την ημερα.Λέω κάτσε να διαβάσω και στο GOOGLE και είδα ότι έγραφε ότι η υπερδοσολογια μπορεί να προκαλέσει ανακοπή καρδιάς. Ε καλάααα. Χαμός. Κλάματα, άγχος. Εστειλα μηνυμα στον γιατρό μου στην Αθήνα και μου είπε να μην ανησυχώ ότι έπαθε κάτι το μωρό απλα να παίρνω ένα πρωί ένα βράδυ από σήμερα. Πολύ καθησυχαστικος. Δεν μου πρότεινε καν να πάω για υπέρηχο. Θα πάω όμως. Σήμερα το βράδυ. Μίλησα και με τον γιατρό εδω στην Κρήτη και μου είπε και εκείνος το ίδιο. Κορίτσια έχω κατουρηθει πανω μου. Έχετε ακούσει κάτι για το μαγνήσιο αν πάρει κάποιος παραπάνω; 5 ημέρες το έπαιρνα έτσι. 

@marillia και εμένα δεν μου έδωσε ακόμη ασβέστιο ο γιατρός μας. Η μαία του, μου είχε πει ότι θα μου δώσει μόνο αν δεν τρώω καθόλου γαλακτοκομικά. Κάπου διάβασα ότι το δίνουν στον 6ο μήνα και πάνω. 

Κορίτσια βοηθηστε, έχω τρελαθεί με το μαγνησιο

Γλυκια μου δν γνωρίζω κάτι για το μαγνήσιο αλλα υποθέτω για 1 χάπι παραπανω να μην πειράζει!!αν ηταν θα ανησυχούσε ο ντοκ!!εγω μια φορα ήπια παραπανω κορτιζόνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια νιώθετε τραβήγματα λες και σας ξεχειλωνουν την κοιλιά ;μυϊκά τραβήγματα . Χαμηλά και στο ύψος αφαλού και πιο πάνω ; Πήγα σήμερα γιατρό γιατί πάλι εοχα την εντύπωση ουι έχω τσούξιμο κλπ και ξανάκανα πάλι καλλιέργειες ... αλλά από χθες το βράδυ πέθανα . Μου είπε ότι δεβ είναι κάτι . Πάντως όσον αφορά την κίνηση η Μπέμπα δεν καθόταν σε Μια μέρα και δεβ καταλάβαινα τίποτα . Ήθελα να ακούσω την καρδούλα και πήγαινε πέρα δώθε. Με έπιασε το άγχος τώρα να πάω και σε καρδιολόγο μετά τη β επιπέδου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Κοριτσια νιώθετε τραβήγματα λες και σας ξεχειλωνουν την κοιλιά ;μυϊκά τραβήγματα . Χαμηλά και στο ύψος αφαλού και πιο πάνω ; Πήγα σήμερα γιατρό γιατί πάλι εοχα την εντύπωση ουι έχω τσούξιμο κλπ και ξανάκανα πάλι καλλιέργειες ... αλλά από χθες το βράδυ πέθανα . Μου είπε ότι δεβ είναι κάτι . Πάντως όσον αφορά την κίνηση η Μπέμπα δεν καθόταν σε Μια μέρα και δεβ καταλάβαινα τίποτα . Ήθελα να ακούσω την καρδούλα και πήγαινε πέρα δώθε. Με έπιασε το άγχος τώρα να πάω και σε καρδιολόγο μετά τη β επιπέδου . 

Συγγνώμη δν κατ΄λαβα τον λόγο που θες να πας στον καρδιολογο?εύχομαι καλα αποτελεσματα με τις καλλιέργειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Συγγνώμη δν κατ΄λαβα τον λόγο που θες να πας στον καρδιολογο?εύχομαι καλα αποτελεσματα με τις καλλιέργειες

Σε καρδιολόγο για έμβρυα . Μακάρι να είναι καλά ... γιατί από το πολύ νερό που πίνω μάλλον ερεθίζεται η ουρήθρα και σκούπισε σκούπισε γίνεται ευαίσθητη. Γιατί ούτε υγρά έχω ούτε κανένα άλλο σύμπτωμα . Είδα σε αλλά θέματα που είναι κοπέλες στον έκτο τις στέλνουν προληπτικά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Σε καρδιολόγο για έμβρυα . Μακάρι να είναι καλά ... γιατί από το πολύ νερό που πίνω μάλλον ερεθίζεται η ουρήθρα και σκούπισε σκούπισε γίνεται ευαίσθητη. Γιατί ούτε υγρά έχω ούτε κανένα άλλο σύμπτωμα . Είδα σε αλλά θέματα που είναι κοπέλες στον έκτο τις στέλνουν προληπτικά . 

Νομίζω αν χρειαστείς καρδιολόγο εμβρύων θα στο έλεγε κ ο ντοκ!!Και στην β επιπεδου πάλι θα τα δείτε όλα αναλυτικά!!Οπως νιώθεις βέβαια!!Ναι όπως τα λες όλη την ώρα με το χαρτί ερεθίζεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Νομίζω αν χρειαστείς καρδιολόγο εμβρύων θα στο έλεγε κ ο ντοκ!!Και στην β επιπεδου πάλι θα τα δείτε όλα αναλυτικά!!Οπως νιώθεις βέβαια!!Ναι όπως τα λες όλη την ώρα με το χαρτί ερεθίζεται!!

Μπα εδώ που ζω εχει γίνει μόδα όλες τις στελνουν. Την β θα την κάνω στο Νικολαιδη. Εσυ πότε θα την κανεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Littleme είπε:

Μπα εδώ που ζω εχει γίνει μόδα όλες τις στελνουν. Την β θα την κάνω στο Νικολαιδη. Εσυ πότε θα την κανεις ;

Αααα μάλιστααα!!εγω είμαι επαρχία!!εχουμε μια εμβρυολογο που έχει ιατρείο κ αναλαμβάνει μόνο αυχενικές κ β επιπέδου!!εγω όμως θα την κάνω στον γυναικολόγο μου έχει πιστοποιήση γι αυτους υπερήχους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kit1982 κορίτσι μου γλυκό γιατί.;;;; Γιατί κοπέλα μου; Έχεις εντονο αγχος, αυτο ειναι όλο. Τίποτα μα τίποτα δεν εχει συμβεί. Πολλές κοπέλες πάίρνουν μόνιμα 3 την ημέρα. Σε παρακαλώ, προσπάθησε να το παλέψεις, μην τρελαίνεσαι τόσο ευκολα, ο γιατρός σου σού εξηγησε, δεν γίνονται ετσι αυτα βρε αγάπη μου. Και το ντεπον να διαβασεις κατι ανησυχητικό θα βρεις, να χαρεις. Αντε στον υπέρηχο να πάρεις τα πάνω σου και υποσχέσου στον εαυτό σου, στο μωρό σου και σε εμάς φυσικά πως θα προσπαθήσεις να αγχώνεσαι λιγότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Κοριτσια νιώθετε τραβήγματα λες και σας ξεχειλωνουν την κοιλιά ;μυϊκά τραβήγματα . Χαμηλά και στο ύψος αφαλού και πιο πάνω ; Πήγα σήμερα γιατρό γιατί πάλι εοχα την εντύπωση ουι έχω τσούξιμο κλπ και ξανάκανα πάλι καλλιέργειες ... αλλά από χθες το βράδυ πέθανα . Μου είπε ότι δεβ είναι κάτι . Πάντως όσον αφορά την κίνηση η Μπέμπα δεν καθόταν σε Μια μέρα και δεβ καταλάβαινα τίποτα . Ήθελα να ακούσω την καρδούλα και πήγαινε πέρα δώθε. Με έπιασε το άγχος τώρα να πάω και σε καρδιολόγο μετά τη β επιπέδου . 

Κοπέλα μου καλή σε καρδιολόγο πάμε εφ'όσον κριθέί απαραίτητο...προσωπικά καμία δεν εχω ακουσει να χρειαζεται. Δικάίωμά σου και επιλογή σου να τα αναλύσεις όλα αλλά νομίζω ότι αυτό έίναι έντονο, ανεξέλεγκτο άγχος. Έχω περάσει στο παρελθον κατάσταση ψυχολογική και συγκεκριμένα με φοβίες ασθενείας και ξέρω τι σου λέω...Αν επιλέγεις συνειδητά να πας σε όλους τους γιατρούς οκ, αν το άγχος το αναίτιο σε οδηγεί εκεί όμως τότε προσπάθησε να το πολεμήσεις.

Φιλικά!

 

Υ.Γ. Εδώ και μέρες νιώθω τραβήγματα και όλα έίναι μια χαρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κοπέλα μου καλή σε καρδιολόγο πάμε εφ'όσον κριθέί απαραίτητο...προσωπικά καμία δεν εχω ακουσει να χρειαζεται. Δικάίωμά σου και επιλογή σου να τα αναλύσεις όλα αλλά νομίζω ότι αυτό έίναι έντονο, ανεξέλεγκτο άγχος. Έχω περάσει στο παρελθον κατάσταση ψυχολογική και συγκεκριμένα με φοβίες ασθενείας και ξέρω τι σου λέω...Αν επιλέγεις συνειδητά να πας σε όλους τους γιατρούς οκ, αν το άγχος το αναίτιο σε οδηγεί εκεί όμως τότε προσπάθησε να το πολεμήσεις.

Φιλικά!

 

Υ.Γ. Εδώ και μέρες νιώθω τραβήγματα και όλα έίναι μια χαρα

 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή ! Ίσως να είμαι υπερβολική αλλά όλες μου οι φίλες έχουν πάει . Μάλιστα πριν να έχει εδώ που ζω κάνανε ταξίδι Αθήνα . Και εμένα μπυ φαίνεται υπερβολικό αλλά απλά ρώτησα . Συγνώμη αν άγχωσα κάποιες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Κοριτσια νιώθετε τραβήγματα λες και σας ξεχειλωνουν την κοιλιά ;μυϊκά τραβήγματα . Χαμηλά και στο ύψος αφαλού και πιο πάνω ; Πήγα σήμερα γιατρό γιατί πάλι εοχα την εντύπωση ουι έχω τσούξιμο κλπ και ξανάκανα πάλι καλλιέργειες ... αλλά από χθες το βράδυ πέθανα . Μου είπε ότι δεβ είναι κάτι . Πάντως όσον αφορά την κίνηση η Μπέμπα δεν καθόταν σε Μια μέρα και δεβ καταλάβαινα τίποτα . Ήθελα να ακούσω την καρδούλα και πήγαινε πέρα δώθε. Με έπιασε το άγχος τώρα να πάω και σε καρδιολόγο μετά τη β επιπέδου . 

Ίσως μεγαλώνει κ η κοιλιά σου γι αυτό να το νιώθεις αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ πολύ όλες σας, μέσα απο την καρδια μου. Στέλνω σε ολες σας φιλακια και καρδούλες. ?????❤❤❤❤❤❤❤

Νιώθω πολύ χαζή που δεν πρόσεξα καλά το κουτί. Ας είναι όλα καλά σήμερα να ηρεμήσω γιατί αγχώθηκα και στεναχωρεθηκα πολύ. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ πολύ όλες σας, μέσα απο την καρδια μου. Στέλνω σε ολες σας φιλακια και καρδούλες. ?????❤❤❤❤❤❤❤

Νιώθω πολύ χαζή που δεν πρόσεξα καλά το κουτί. Ας είναι όλα καλά σήμερα να ηρεμήσω γιατί αγχώθηκα και στεναχωρεθηκα πολύ. 

 

 

Πάντως για να μην άγχωνεσαι η κολλητη μου έπαιρνε μετά τον εκτο 3 Μαξ έως το τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια τι κανετε? τα βραδυα που κοιμαμαι με τραβαει η πλατη μου και η μεση μου πολυ το παθαινει καμια κοπελα αυτο? επισης κοιμαμαι στα πλαγια και οταν παω να γυρισω πλευρο νοιωθω τραβηγματα στην κοιλια μου....τι γινεται?

Το βράδυ πονάει η μέση μου, όταν γυρίζω πλευρό και λίγο η κοιλιά. Τα τραβηγματακια στην κοιλιά είναι επειδή μεγαλώνει. Η μέση τραβάει γιατί μεγαλώνει η μήτρα μας. Από εδώ και πέρα θα τα έχουμε πιο συχνα αυτα που θα μεγαλώσουν οι κοιλιές μας. Μην αγχώνεσαι καθόλου.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή ! Ίσως να είμαι υπερβολική αλλά όλες μου οι φίλες έχουν πάει . Μάλιστα πριν να έχει εδώ που ζω κάνανε ταξίδι Αθήνα . Και εμένα μπυ φαίνεται υπερβολικό αλλά απλά ρώτησα . Συγνώμη αν άγχωσα κάποιες .

Αν το θέλεις εσύ πραγματικά να πας!!Και να το συζητήσεις με το ντοκ αν συμφωνεί!!Αλλά όχι επειδή πηγαίνουν όλες!!Εμένα καμία φίλη ή συγγενής δν έχει πάει!!Θα το σκεφτείς βέβαια μην σε αγχώνει έχεις χρόνο ακόμα!!Και δν πιστεύω να αγχώθηκε καμιά κοπέλα εδώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή ! Ίσως να είμαι υπερβολική αλλά όλες μου οι φίλες έχουν πάει . Μάλιστα πριν να έχει εδώ που ζω κάνανε ταξίδι Αθήνα . Και εμένα μπυ φαίνεται υπερβολικό αλλά απλά ρώτησα . Συγνώμη αν άγχωσα κάποιες .

Να μην ζητάς συγγνώμη!!! Η καθεμια εκφραζει τις ανησυχιες της, τις σκεψεις και τους φοβους της.

Καταλαβαινω πως οταν ολοι γυρω σου εχουν παει τοτε κρινεις οκ το να πας, λογικο!!!

Να μην ανησυχείς όμως καθόλου! Προσπάθησε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ πολύ όλες σας, μέσα απο την καρδια μου. Στέλνω σε ολες σας φιλακια και καρδούλες. ?????❤❤❤❤❤❤❤

Νιώθω πολύ χαζή που δεν πρόσεξα καλά το κουτί. Ας είναι όλα καλά σήμερα να ηρεμήσω γιατί αγχώθηκα και στεναχωρεθηκα πολύ. 

 

 

ΘΑ ειναι όλα καλά βρε χαζούλι.???

 

Κορίτσια δε θελω να το παιξω εξυπνη αλλά επειδή στο παρελθόν εχω περάσει αγχωδη διαταραχή με φοβία υγείας και η ψυχοθεραπεία με εχει βοηθησει πολύ, έφτασα ευτυχώς σ αυτη τη φαση της ζωής μου να εχω μειωσει τις ανησυχίες μου. Εννοείται ανησυχώ κι εγω για μικρα πραγματα καποιες φορες αλλά κατα βαση εχω φανεί δυνατή και πολλές χαζες σκεψεις εχω καταφερει να τις καταπολεμησω.

Να ξερετε πως καταλαβαινω πραγματικά την παραμικρή ανησυχία σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...