Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Να σε ρωτησω γτ δν κανει δημητριακα με γαλα?? Και εγω τρωω..χυμο πορτοκαλι στυμενο πινω καθε μερα να πινεις εγω επινα και πριν μεινω καθε μερα!!!!! Δν μπορω μια μερα αν δν πιω!!  να το βαλεις καθε μερα !! Θα σε βοηθησει!!

 

Οπως ειπε και η φιλη μας, δεν πρεπει να λαμβανουμε ασβεστιο κοντα στο σιδηρο, γι αυτο. Για τον χυμο εχεις δικιο αλλα καποια πρωινα αν αργησω να σηκωθω λιγα λεπτα μετα βιαζομαι να προλαβω την κινηση στους δρομους, φευγω 7και απο το σπιτι και μονο πρωινο τυπο δε με λες. 

Αλλά τωρα θα συμμορφωθω...εχεις δικιο. Πρεπει καθε μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Οπως ειπε και η φιλη μας, δεν πρεπει να λαμβανουμε ασβεστιο κοντα στο σιδηρο, γι αυτο. Για τον χυμο εχεις δικιο αλλα καποια πρωινα αν αργησω να σηκωθω λιγα λεπτα μετα βιαζομαι να προλαβω την κινηση στους δρομους, φευγω 7και απο το σπιτι και μονο πρωινο τυπο δε με λες. 

Αλλά τωρα θα συμμορφωθω...εχεις δικιο. Πρεπει καθε μερα

Καλε πιες το οταν γυρισεις ουτε εγω πινω χυμο 7 το πρωι ειπαμε... ναι το ξερω αλλα τα τρωω μετα απο μια ωρα αν καιο γιατρος λεει μετα απο μιση...και δν τρωω και καθε μερα...αααα δν μπορω να μν τρωω και δημητριακα χαχααχχαχ ειπαμε προσεχω προσεχω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Νομίζω τα αμύγδαλα έχουν ασβέστιο?Αν δν είπα χαζόμαρα!!Μια χαρά το αυγουλάκι!!Εγω ξεκίνησα να πίνω χυμό κ τώρα τον έκοψα πάλι λόγο εντέρου!!Να δω αργότερα!!Πως είσαι γενικώς?

Ναι όντως τα αμύγδαλα έχουν ασβέστιο. Εχεις δίκιο. Τα είχα ξεχάσει. Ηρέμησα αρκετά ψυχολογικά με το θέμα. Εχθές δεν πήγα για τον έξτρα υπέρηχο γιατί επιβεβαίωσα και εγώ ότι ήταν ούρα.  Εχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα. Ψαχνομαι και για κανέναν άλλον εδώ στα Χανιά,  αλλά δεν έχω βρει ακόμη κάτι. Ο άντρας μου, μου λεει ας πηγαίνουμε για έναν υπέρηχο και βλεπουμε. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός για να πάω στον γιατρό μας. Τι έπαθες με το έντερο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι όντως τα αμύγδαλα έχουν ασβέστιο. Εχεις δίκιο. Τα είχα ξεχάσει. Ηρέμησα αρκετά ψυχολογικά με το θέμα. Εχθές δεν πήγα για τον έξτρα υπέρηχο γιατί επιβεβαίωσα και εγώ ότι ήταν ούρα.  Εχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα. Ψαχνομαι και για κανέναν άλλον εδώ στα Χανιά,  αλλά δεν έχω βρει ακόμη κάτι. Ο άντρας μου, μου λεει ας πηγαίνουμε για έναν υπέρηχο και βλεπουμε. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός για να πάω στον γιατρό μας. Τι έπαθες με το έντερο; 

Συμφωνώ με τον σύζυγο!!Λίγο ακόμα υπομονούλα για την β επιπέδου!!Ποιο μαγνήσιο πίνεις?Μέχρι τον 3 μήνα είχα δυσκοιλιότητα!!Μετά είχα μαλακές κενώσεις!!Ρώτησα τον ντοκ είπε δν πειράζει!!Αλλά αν έτρωγα κάτι όπως μπρόκολο ή ροδάκινα ήταν χειρότερα!!Ετρωγα πατατες,μακαρόνια,μπανανες κανένα τσαγάκι!!Εστρωσα κάπως τώρα για 2 μήνες μου κράτησε αυτό!!και πάλι επιφυλακτικά θα φάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Συμφωνώ με τον σύζυγο!!Λίγο ακόμα υπομονούλα για την β επιπέδου!!Ποιο μαγνήσιο πίνεις?Μέχρι τον 3 μήνα είχα δυσκοιλιότητα!!Μετά είχα μαλακές κενώσεις!!Ρώτησα τον ντοκ είπε δν πειράζει!!Αλλά αν έτρωγα κάτι όπως μπρόκολο ή ροδάκινα ήταν χειρότερα!!Ετρωγα πατατες,μακαρόνια,μπανανες κανένα τσαγάκι!!Εστρωσα κάπως τώρα για 2 μήνες μου κράτησε αυτό!!και πάλι επιφυλακτικά θα φάω!!

Παίρνω το trofocard. Εσυ; 

Και εγώ έτσι. Στην αρχή δυσκοιλιοτητα και μετα μαλακές κενώσεις. Αν παραγίνει καμία μέρα, τρώω λαπα και ισιωνω. Το τσάι μπορούμε να το πίνουμε; Πόσο μου έχει λείψει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Φφφ...27.1 αιματοκριτη και αιμοσφαιρινη 8.5 που ειναι κατω απο το οριο αλλα ειναι και πολυ κοντα στο 8 οπου χρειαζεται μεταγγιση αιματος. Ελπιζω να μην φτασω εκει αλλα τωρα εχω αγχωθει μηπως το μωρο μου δεν παιρνει αυτο που πρεπει...

Ειναι πολυ λογικο να αγχωνεσαι αλλα αφου μιλησες με τον γιατρό σου, και αυριο εχεις ραντεβου, μην φοβασαι. Θα σου το φτιαξει. Προσπαθησε να πινεις τον χυμο σου το πρωι και οσο μπορεις τρωγε πρασινα σκουρα φυλλωδη λαχανικα. Εχει και ψωμακι με αλεύρι εμπλουτισμενο με σιδηρο. Α και κρεας αφθονο κυρίως μοσχαρι. Ολα καλα θα πανε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Παίρνω το trofocard. Εσυ; 

Και εγώ έτσι. Στην αρχή δυσκοιλιοτητα και μετα μαλακές κενώσεις. Αν παραγίνει καμία μέρα, τρώω λαπα και ισιωνω. Το τσάι μπορούμε να το πίνουμε; Πόσο μου έχει λείψει. 

Αλήθεια κ εσύ έτσι?Δν ρώτησα να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω ότι το τσάι είναι σαν τον καφέ!!Πίνω για τις μαλακές κενώσεις μαύρο τσάι αυτά τα κίτρινα φακελάκια!!Εγω πίνω το solumug  μαγνήσιο κ δν μ αρέσει καθόλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Αλήθεια κ εσύ έτσι?Δν ρώτησα να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω ότι το τσάι είναι σαν τον καφέ!!Πίνω για τις μαλακές κενώσεις μαύρο τσάι αυτά τα κίτρινα φακελάκια!!Εγω πίνω το solumug  μαγνήσιο κ δν μ αρέσει καθόλου!!

Ναι ναι και εγώ τα ίδια. Έπινα πριν το mag iasis. Πιο καλό το trofocard. Με βολεύει που είναι χάπι. Συν ότι με έπιασε καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι ναι και εγώ τα ίδια. Έπινα πριν το mag iasis. Πιο καλό το trofocard. Με βολεύει που είναι χάπι. Συν ότι με έπιασε καλύτερα. 

Εμενα μου κάνει δουλίτσα αλλά δν μ αρέσει η γεύση χαχαχαχ!!Και επειδή πίνω 2 φορές την μέρα σίδηρο θα έμπλεκα με τα χάπια για το μαγνήσιο κ λέω άντε υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εμενα μου κάνει δουλίτσα αλλά δν μ αρέσει η γεύση χαχαχαχ!!Και επειδή πίνω 2 φορές την μέρα σίδηρο θα έμπλεκα με τα χάπια για το μαγνήσιο κ λέω άντε υπομονή!!

Τα χάπια μαγνησιου είναι μπέρδεμα με το σιδηρο; 

Πάντως μόλις επιβεβαίωσα ότι η σοκολάτα μου φέρνει πονακια περιόδου. Έφαγα ένα παγωτό σοκολάτα, και πονάω πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Αλήθεια κ εσύ έτσι?Δν ρώτησα να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω ότι το τσάι είναι σαν τον καφέ!!Πίνω για τις μαλακές κενώσεις μαύρο τσάι αυτά τα κίτρινα φακελάκια!!Εγω πίνω το solumug  μαγνήσιο κ δν μ αρέσει καθόλου!!

Γεια σας κορίτσια μου!!εγώ ξέρω ότι το μαύρο τσάι δεν κάνει γιατί όπως και ο καφές και η κόκα κόλα περιέχουν καφεινη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!εγώ ξέρω ότι το μαύρο τσάι δεν κάνει γιατί όπως και ο καφές και η κόκα κόλα περιέχουν καφεινη. 

 

Ναι γι αυτό είπα είναι σαν τον καφέ!!Καφέ εγώ δν πίνω ουτως ή άλλως!!Και άλλοι γιατροί λένε επιτρέπεται ένας κανονικός καφές άλλοι λένε ντεκαφεινε!!Αναλογως τον ντοκ!!Πως είσαι κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Τα χάπια μαγνησιου είναι μπέρδεμα με το σιδηρο; 

Πάντως μόλις επιβεβαίωσα ότι η σοκολάτα μου φέρνει πονακια περιόδου. Έφαγα ένα παγωτό σοκολάτα, και πονάω πολύ. 

Εμενα με δυσκολευει που πίνω το χάπι του θυρπειδή!!Οποιοδήποτε χάπι πρέπει να το πιω μετά απο  3 ώρες!!Μετα με το μαγνήσιο κ το σίδηρο δν θέλει γαλακτοκομικα κ το μαγνήσιο να απέχει απ το σίδηρο!!Αρα τα χάπια επειδή θα ήταν πιο πολλές φορές την μέρα θα ζοριζομουν!!Ενω το φιαλίδιο είναι μια φορά την μέρα!!

Αυτό δν ξέρω δν το έχω ξανακούσει!!Μήπως έτυχε να φας παγωτό κ να έχεις πονάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Εμενα με δυσκολευει που πίνω το χάπι του θυρπειδή!!Οποιοδήποτε χάπι πρέπει να το πιω μετά απο  3 ώρες!!Μετα με το μαγνήσιο κ το σίδηρο δν θέλει γαλακτοκομικα κ το μαγνήσιο να απέχει απ το σίδηρο!!Αρα τα χάπια επειδή θα ήταν πιο πολλές φορές την μέρα θα ζοριζομουν!!Ενω το φιαλίδιο είναι μια φορά την μέρα!!

Αυτό δν ξέρω δν το έχω ξανακούσει!!Μήπως έτυχε να φας παγωτό κ να έχεις πονάκια

Αα για αυτο με τα χάπια παίρνω πρωί βράδυ. Ε ναι πού να χωρέσουν όλα. Θα πρέπει να βάζεις ξυπνητήρι από τα χαράματα οποτε κάνε υπομονή.

Μάλλον με ενοχλεί η σοκολάτα. Τις ημέρες που έφαγα λίγη μερέντα ποναγα. Την έκοψα και σταμάτησαν. Εκτός και αν είναι τυχαίο. Ο γιατρός δεν είχε δει συσπάσεις στον τελευταίο υπέρηχο παρότι ποναγα την προηγούμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Αα για αυτο με τα χάπια παίρνω πρωί βράδυ. Ε ναι πού να χωρέσουν όλα. Θα πρέπει να βάζεις ξυπνητήρι από τα χαράματα οποτε κάνε υπομονή.

Μάλλον με ενοχλεί η σοκολάτα. Τις ημέρες που έφαγα λίγη μερέντα ποναγα. Την έκοψα και σταμάτησαν. Εκτός και αν είναι τυχαίο. Ο γιατρός δεν είχε δει συσπάσεις στον τελευταίο υπέρηχο παρότι ποναγα την προηγούμενη. 

Οι πόνοι δν σημαίνει κ σύσπαση απαραίτητα!!Ναι μπορεί να είναι αλλά όχι πάντα!!Η σύσπαση συνοδεύεται και με πέτρωμα στην κοιλιά!!Πόνοι περιόδου μπορεί να είναι κ απ το μεγάλωμα της μήτρας!!Πάρε κ τον ντοκ αν κάτι σε ανησυχεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Τσάι δεν επιτρέπεται γθατι προκαλεί συσπάσεις.... Μόνο χαμομήλι!!!! ?

Πως είσαι κορίτσι μου?Κοντεύεις?Εγω είχα διαβάσει σε άρθρο ότι το χαμομήλι δν κάνει κ γενικά τα βότανα!Εμένα δν μου προκάλεσε σύσπαση το τσάι!!Και το μαύρο βοηθά στην διάρροια που είχα κ δν πίνω κάθε μέρα!!Ξέρω δν κάνει λόγο καφεινης αλλά δν πίνω κ επιπλέον καφέ ή κοκα κόλες ο'ύτε καν σοκολάτες!!Βέβαια δν παροτρύνω τα κορίτσια να πίουν τσάι χωρίς να ρωτήσουν τον γιατρό τους!!Γενικά νομίζω όλες ρωτάμε τους γιατρους μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου?Κοντεύεις?Εγω είχα διαβάσει σε άρθρο ότι το χαμομήλι δν κάνει κ γενικά τα βότανα!Εμένα δν μου προκάλεσε σύσπαση το τσάι!!Και το μαύρο βοηθά στην διάρροια που είχα κ δν πίνω κάθε μέρα!!Ξέρω δν κάνει λόγο καφεινης αλλά δν πίνω κ επιπλέον καφέ ή κοκα κόλες ο'ύτε καν σοκολάτες!!Βέβαια δν παροτρύνω τα κορίτσια να πίουν τσάι χωρίς να ρωτήσουν τον γιατρό τους!!Γενικά νομίζω όλες ρωτάμε τους γιατρους μας!!

Καλύτερα είμαι αν κ ξεκίνησα δουλειά. Οποτε υπάρχει κουραση όσο να ναι... Ναι είμαι στις 31 εβδομάδες κοντά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλύτερα είμαι αν κ ξεκίνησα δουλειά. Οποτε υπάρχει κουραση όσο να ναι... Ναι είμαι στις 31 εβδομάδες κοντά 

Πέρασε ο καιρός εεε!!Πως σου φάνηκε γρήγορα?Με το καλό όλα!!!Απ την δουλειά πότε θα φύγεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.. Το κορίτσι μου είναι 320 γρ. περίπου 24 εκ. κ για ακόμα μια φορά είχε τα χέρια στο πρόσωπο κ δεν μπορούσαμε να τη δούμε καλά..Χαλάλι της.. Β επιπέδου μου έβαλε για 30/9!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.. Το κορίτσι μου είναι 320 γρ. περίπου 24 εκ. κ για ακόμα μια φορά είχε τα χέρια στο πρόσωπο κ δεν μπορούσαμε να τη δούμε καλά..Χαλάλι της.. Β επιπέδου μου έβαλε για 30/9!!! 

Τέλειααα νεάκια!!!Αν δν κάνω λάθος είσαι η πρώτη που θα κάνεις β επιπέδου!!Να μας πεις εντυπώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Τέλειααα νεάκια!!!Αν δν κάνω λάθος είσαι η πρώτη που θα κάνεις β επιπέδου!!Να μας πεις εντυπώσεις!!

Κ μας έβαλε 9 η ώρα το βράδυ κ αν κρίνουμε από το μωρό που δεν κάθεται κ πολύ ήσυχο, καλά μεσάνυχτα θα τελειώσουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Κ μας έβαλε 9 η ώρα το βράδυ κ αν κρίνουμε από το μωρό που δεν κάθεται κ πολύ ήσυχο, καλά μεσάνυχτα θα τελειώσουμε ?

Και γω 8 το βράδυ την έχω!!Για να δούμε!!Στην αυχενική χρειάστηκε να βγεις να κάνεις βόλτα ή να φας ή πιεις κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πέρασε ο καιρός εεε!!Πως σου φάνηκε γρήγορα?Με το καλό όλα!!!Απ την δουλειά πότε θα φύγεις?

Την άλλη Τετάρτη.... 56 μέρες πριν την πητ... Κ Πέμπτη πάω ΙΚΑ!!!!!. Τώρα νομίζω προχωράει..... Από την 20η έως 27η ήταν πολύ αργή φάση νομίζω!!!!!! Τώρα με τη δουλειά κ τα ψώνια νομίζω προχωράνε οι μέρες.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.. Το κορίτσι μου είναι 320 γρ. περίπου 24 εκ. κ για ακόμα μια φορά είχε τα χέρια στο πρόσωπο κ δεν μπορούσαμε να τη δούμε καλά..Χαλάλι της.. Β επιπέδου μου έβαλε για 30/9!!! 

Και μένα έτσι είναι συνεχώς. Δνε μπορούμε να τον βγάλουμε μια σωστή φώτο!!!!! Ντροπιαρης!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...