Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχχαχαχ!!!Μπορεί να θέλω συγκεκριμένη τυρόπιτα που δν είναι εύκολο να πάω να την πάρω χαχαχαχ!!Ετσι θα συμβιβατσώ με το τσαγάκι μου κ κουλουράκια!!Χτες πήρε ο άντρας μου γύρο το βράδυ!!Λέω έλαα μη φας κ βλέπω!!Μετα λέω αντε μωρε κρίμα πάρε!!Και τελικά του έπεσε βαρύς!!Λέω καλά να πάθεις σου είπα μην φας χαχχαχχα

Ιιιιι καλέ, κρίμα ο άνθρωπος! Καλέ γιατί δεν πήρες κι εσυ ενα σουβλάκι; κι ας μην ηταν με γυρο...τι σου φταινε οι άλλοι μανα μου; χαχααχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Ιιιιι καλέ, κρίμα ο άνθρωπος! Καλέ γιατί δεν πήρες κι εσυ ενα σουβλάκι; κι ας μην ηταν με γυρο...τι σου φταινε οι άλλοι μανα μου; χαχααχαχαχα

Φοβήθηκα λόγω διάρροιας!!Ασε κ που ο γύρος μου έλειψε αλλά θα μου π΄σει βαρύς πιστεύω!!Είχα κ σχεδόν 3 μήνες που λόγο κορτιζόνης δν έτρωγα αλάτι καθόλου!!Προς το τέλος αμάρτησα με φέτα!!Και όο αυτό με πήγε πίσω με κάποια φαγάκια!!Αλλά ναι συμπαράσταση χαχαχαχχαχαχα!!Ααααα έφαγε κ ενα τεμάχιο μπιφτέκι γεμιστό!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Φοβήθηκα λόγω διάρροιας!!Ασε κ που ο γύρος μου έλειψε αλλά θα μου π΄σει βαρύς πιστεύω!!Είχα κ σχεδόν 3 μήνες που λόγο κορτιζόνης δν έτρωγα αλάτι καθόλου!!Προς το τέλος αμάρτησα με φέτα!!Και όο αυτό με πήγε πίσω με κάποια φαγάκια!!Αλλά ναι συμπαράσταση χαχαχαχχαχαχα!!Ααααα έφαγε κ ενα τεμάχιο μπιφτέκι γεμιστό!!

 

εεε οχι οτι φταις εσυ τοτε!!!Εφαγε κ το μπιφτεκι του ο κυριος!!!χχαχαχχαχα...Κ εσυ σαν τον σκυλο διπλα να σου τρεχουν τα σαλια...αχαχχα..ολες σε αυτη την κατασταση ειμαστε μου φαινεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

εεε οχι οτι φταις εσυ τοτε!!!Εφαγε κ το μπιφτεκι του ο κυριος!!!χχαχαχχαχα...Κ εσυ σαν τον σκυλο διπλα να σου τρεχουν τα σαλια...αχαχχα..ολες σε αυτη την κατασταση ειμαστε μου φαινεται!!

αχαχχαχχα πες τα!!!Αμα σου πω λέω φέρω έστω να μυρίσω λίγο κ οι πατάτες μου μύρισαν πλαστικό!!!Εγω θέλω γενικά αλμυρά!!Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marillia είπε:

αχαχχαχχα πες τα!!!Αμα σου πω λέω φέρω έστω να μυρίσω λίγο κ οι πατάτες μου μύρισαν πλαστικό!!!Εγω θέλω γενικά αλμυρά!!Εσύ?

Τα γλυκα μου φερνουν ξινιλες πλεον?Ενω τα θελω, μετα είμαι χαλια..Οποτε κλινω περισσοτερο στα αλμυρα, αναγκαστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια....στα πατώματα αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη. Έχω στίγμα και ανεκαθεν ημουν χαμηλά αλλά τωρα παραεγινε. Πρέπει να γινει πιο αυστηρη η διατροφη μου και να μην παραλειπω τον χυμο πορτοκάλι...αγχωθηκα λιγο τωρα αλλά αυριο θα δω τον γιατρό μου ευτυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσια....στα πατώματα αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη. Έχω στίγμα και ανεκαθεν ημουν χαμηλά αλλά τωρα παραεγινε. Πρέπει να γινει πιο αυστηρη η διατροφη μου και να μην παραλειπω τον χυμο πορτοκάλι...αγχωθηκα λιγο τωρα αλλά αυριο θα δω τον γιατρό μου ευτυχώς.

Ποσό έχεις ; Και εγώ που δεν έχω έπεσε αλλά τώρα που παίρνω σίδηρο μαζί με φελισιν μετά το μεσημεριανό ( δεν τρώω γαλακτομικο) και καπάκι απογευματινο 2 ακτινίδια και αμύγδαλα νιώθω πολύ καλύτερα και άλλαξε το Χρώμα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσια....στα πατώματα αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη. Έχω στίγμα και ανεκαθεν ημουν χαμηλά αλλά τωρα παραεγινε. Πρέπει να γινει πιο αυστηρη η διατροφη μου και να μην παραλειπω τον χυμο πορτοκάλι...αγχωθηκα λιγο τωρα αλλά αυριο θα δω τον γιατρό μου ευτυχώς.

Πόσο αιματοκρίτη έχεις?Εγω 33 είχα!!Και η αιμοσφαιρίνη κάτω απ τα όρια!!Να τρως μοσχάρι είτε έτσι σαν κρέας είτε σε κιμά,μπρίζολα!!Και χυμό μαζί μ χυμό πορτοκάλι!!Και μπορεί να σοτ αυξήσει το σίδηρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσια....στα πατώματα αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη. Έχω στίγμα και ανεκαθεν ημουν χαμηλά αλλά τωρα παραεγινε. Πρέπει να γινει πιο αυστηρη η διατροφη μου και να μην παραλειπω τον χυμο πορτοκάλι...αγχωθηκα λιγο τωρα αλλά αυριο θα δω τον γιατρό μου ευτυχώς.

Σορρυ χυμό πορτοκαλί μαζί με το φιλισν ήθελα να γράψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φφφ...27.1 αιματοκριτη και αιμοσφαιρινη 8.5 που ειναι κατω απο το οριο αλλα ειναι και πολυ κοντα στο 8 οπου χρειαζεται μεταγγιση αιματος. Ελπιζω να μην φτασω εκει αλλα τωρα εχω αγχωθει μηπως το μωρο μου δεν παιρνει αυτο που πρεπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Φφφ...27.1 αιματοκριτη και αιμοσφαιρινη 8.5 που ειναι κατω απο το οριο αλλα ειναι και πολυ κοντα στο 8 οπου χρειαζεται μεταγγιση αιματος. Ελπιζω να μην φτασω εκει αλλα τωρα εχω αγχωθει μηπως το μωρο μου δεν παιρνει αυτο που πρεπει...

Θα μιλήσεις με τον ντοκ σου θα σε κατευθυνει μην φοβάσαι!!Εχω ακούσει να κάνουν ενέσεις με σίδηρο στην χειρότερη!!Δηλ μην σκέφτσεσαι για μετάγγιση!!Και το μωράκι τρέφεται!!Θα πάρει απο σενα αυτά που θέλει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Θα μιλήσεις με τον ντοκ σου θα σε κατευθυνει μην φοβάσαι!!Εχω ακούσει να κάνουν ενέσεις με σίδηρο στην χειρότερη!!Δηλ μην σκέφτσεσαι για μετάγγιση!!Και το μωράκι τρέφεται!!Θα πάρει απο σενα αυτά που θέλει!!

Εγώ θα κάνω ο,τι χρειαστεί αλλά ανησυχώ μην εχει πάθει κάτι το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Εγώ θα κάνω ο,τι χρειαστεί αλλά ανησυχώ μην εχει πάθει κάτι το μωρό...

Λογικό να ανησυχείς αλλά το μωράκι είναι καλά!!Πχ με το ασβέστιο αν έχει πέσει!!Το μωράκι θα τρωεει αλλά της μαμας θα χαλάσουν τα δόντια!!Και εμετεους οταν κάνουν οι έγκυες που δν μπορουν να φανε κ φτάνουν μέχρι νοσηλεία λόγω αφυδάτωσης τα μωράκια δν παθαίνουν κάτι!!Αν θες πάρε ένα τηλ τον ντοκ να μιλήσετε μέχρι να πας στο ραντεβού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Λογικό να ανησυχείς αλλά το μωράκι είναι καλά!!Πχ με το ασβέστιο αν έχει πέσει!!Το μωράκι θα τρωεει αλλά της μαμας θα χαλάσουν τα δόντια!!Και εμετεους οταν κάνουν οι έγκυες που δν μπορουν να φανε κ φτάνουν μέχρι νοσηλεία λόγω αφυδάτωσης τα μωράκια δν παθαίνουν κάτι!!Αν θες πάρε ένα τηλ τον ντοκ να μιλήσετε μέχρι να πας στο ραντεβού!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Έχεις σε όλα δίκιο...μίλησα μαζί του τωρα. Μου είπε ο,τι μου ειπες. Πως το μωρο εχει ο,τι χρειαζεται, γ αυτο εγω ξεμενω. Ειναι τοσο καλος και υποστηρικτικος, μεχρι και ψυχολογικα με καθησυχασε....τον αγαπω.

Σας ευχαριστω πολυ κι εσας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Έχεις σε όλα δίκιο...μίλησα μαζί του τωρα. Μου είπε ο,τι μου ειπες. Πως το μωρο εχει ο,τι χρειαζεται, γ αυτο εγω ξεμενω. Ειναι τοσο καλος και υποστηρικτικος, μεχρι και ψυχολογικα με καθησυχασε....τον αγαπω.

Σας ευχαριστω πολυ κι εσας

Μπράβο γλυκιά μου πολύ χαίρομαι!!Μα το βλέπω κ απ μένα!!Δν έτρωγα απ τις αναγούλες κ έχω ένα δίμηνο τώρα που έκοψα χυμό πορτοκάλι,γιαούρτι κ πολλά άλλα πειδή έχω μαλακές κενώσεις κ με πειράζουν αλλά μια χαρά πέρνει ο μπέμπης!!Με το καλό κ το ραντεβουδάκι να τον δείτε!!Εμείς χτες δν είδαμε κ πολύ φατσούλα γτ μετρούσε ο ντοκ τα όργανα αλλά δν πειράζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Ποσό έχεις ; Και εγώ που δεν έχω έπεσε αλλά τώρα που παίρνω σίδηρο μαζί με φελισιν μετά το μεσημεριανό ( δεν τρώω γαλακτομικο) και καπάκι απογευματινο 2 ακτινίδια και αμύγδαλα νιώθω πολύ καλύτερα και άλλαξε το Χρώμα μου 

Εγώ έκανα το λάθος να τρώω το πρωί δημητριακά με γάλα, μετά εμαθα πως δεν κανει. 

Μετά, είπα θα πινω χυμο πορτοκάλι αλλά δεν το εκανα καθε μερα. Πρέπει να γίνω λίγο πιο συνεπής με τους συνδυασμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annie28 ειναι λογικο να εχεις αγχος απο τα αποτελεσματα κ εγω καθε φορα κοιταω ποσο εχει παει ο αιματοκριτης μου κ γτ επεσαν οι δεικτες..Ολα αυτα πριν μιλησω με τον γιατρο..Σαν μιλησω ολα ηρεμουν.. Απλα πρεπει να αλλαξουμε τη ρουτινα που ειχαμε πριν..Ευτυχως ερχεται φθινοπωρο κ θα υπαρχουν αρκετα πορτοκαλια κ θα στιβουμε ενα καθε μερα γτ τους συσκευασμενους δεν τους θελω..Σαν τους ανοιξεις πρεπει να τους πιεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

@marillia σε ευχαριστώ για όλα! Το Πάσχα κερνάω τσίπουρο!

χαχαχχα εννοείτε να πίουμε κ να φάμε που δν τρώμε τώρα!!Εγω λατρεύω κ τα όστρακα κ τώρα δν κάνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εγώ έκανα το λάθος να τρώω το πρωί δημητριακά με γάλα, μετά εμαθα πως δεν κανει. 

Μετά, είπα θα πινω χυμο πορτοκάλι αλλά δεν το εκανα καθε μερα. Πρέπει να γίνω λίγο πιο συνεπής με τους συνδυασμούς.

Να σε ρωτησω γτ δν κανει δημητριακα με γαλα?? Και εγω τρωω..χυμο πορτοκαλι στυμενο πινω καθε μερα να πινεις εγω επινα και πριν μεινω καθε μερα!!!!! Δν μπορω μια μερα αν δν πιω!!  να το βαλεις καθε μερα !! Θα σε βοηθησει!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Να σε ρωτησω γτ δν κανει δημητριακα με γαλα?? Και εγω τρωω..χυμο πορτοκαλι στυμενο πινω καθε μερα να πινεις εγω επινα και πριν μεινω καθε μερα!!!!! Δν μπορω μια μερα αν δν πιω!!  να το βαλεις καθε μερα !! Θα σε βοηθησει!!

 

Δν θέλει γαλακτοκομικά μαζί με το σίδηρο δν γίνεται απορρόφηση!!Θέλει κάποια ώρα διαφορά να τρως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Δν θέλει γαλακτοκομικά μαζί με το σίδηρο δν γίνεται απορρόφηση!!Θέλει κάποια ώρα διαφορά να τρως!!

Α οκ αυτο το ξερω...μετα απο μια ωρα το τρωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ελάαα?Βρε την μπεμπούλα!!Γιουρτάκι να τρως κ αυτό έχει ασβέστιο!!Εγω το αυγό δν πολύ θέλω!!

Το γιαούρτι δεν το πολυθελω. Αλλά το προσπαθώ που και που. αυγουλακι τρώω ένα κάθε ημέρα για δεκστιανο μαζί με χυμό πορτοκάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Το γιαούρτι δεν το πολυθελω. Αλλά το προσπαθώ που και που. αυγουλακι τρώω ένα κάθε ημέρα για δεκστιανο μαζί με χυμό πορτοκάλι. 

Νομίζω τα αμύγδαλα έχουν ασβέστιο?Αν δν είπα χαζόμαρα!!Μια χαρά το αυγουλάκι!!Εγω ξεκίνησα να πίνω χυμό κ τώρα τον έκοψα πάλι λόγο εντέρου!!Να δω αργότερα!!Πως είσαι γενικώς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...