Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα! Κι εμενα με πονάνε κάποιες φορές, υποθέτω έίναι από το έξτρα βάρος κι από την κούραση που πλέον έίναι δεδομένη στην κατάστασή μας.

 

Εμένα βρε κορίτσια με πιάνουν από χθες ενοχλήσεις στιγμιαίες κάτω δεξιά ή και αριστερά με το που σηκώνομαι και περπατάω. Έμαθα πως συμβαίνει συχνά. Σας εχει συμβεί;

Καλημέρα. Το παθαίνω και εγώ. Όχι όταν περπατάω. Όταν είμαι ξαπλωμένη και όταν κάθομαι. Σαν τσιμπιες ή σουβλιες. Μεγαλώνει η μήτρα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα. Το παθαίνω και εγώ. Όχι όταν περπατάω. Όταν είμαι ξαπλωμένη και όταν κάθομαι. Σαν τσιμπιες ή σουβλιες. Μεγαλώνει η μήτρα μας.

Ναι, κάπως ετσι το νιωθω στιγμιαία. Γενικά από χθες εχω και φουσκωμα, ίσως να είναι και εντερο μαζι, ποιος ξέρει.

Κι ελεγα τωρα να μαγειρεψω ένα μπελαλίδικο φαί αλλά θα κάτσω στα αυγά μου να κάνω κάτι απλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα! Κι εμενα με πονάνε κάποιες φορές, υποθέτω έίναι από το έξτρα βάρος κι από την κούραση που πλέον έίναι δεδομένη στην κατάστασή μας.

 

Εμένα βρε κορίτσια με πιάνουν από χθες ενοχλήσεις στιγμιαίες κάτω δεξιά ή και αριστερά με το που σηκώνομαι και περπατάω. Έμαθα πως συμβαίνει συχνά. Σας εχει συμβεί;

Εγώ χθες βράδυ πάλι είχα κράμπες στις γάμπες... τουλάχιστον 3 φορές.. επίσης πονούσα μέσα στην εβδομάδα ελαφριά επιδερμικά κοντά στον αφαλό...Νομίζω ότι είναι από το γραφείο γτ "βρίσκω" εκεί..Που να φουσκωσουμε κ άλλο τι έχει να γίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγώ χθες βράδυ πάλι είχα κράμπες στις γάμπες... τουλάχιστον 3 φορές.. επίσης πονούσα μέσα στην εβδομάδα ελαφριά επιδερμικά κοντά στον αφαλό...Νομίζω ότι είναι από το γραφείο γτ "βρίσκω" εκεί..Που να φουσκωσουμε κ άλλο τι έχει να γίνει....

Κι εγώ είχα χθες βράδυ 3 φορές!!! Άννα ειλικρινά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι, κάπως ετσι το νιωθω στιγμιαία. Γενικά από χθες εχω και φουσκωμα, ίσως να είναι και εντερο μαζι, ποιος ξέρει.

Κι ελεγα τωρα να μαγειρεψω ένα μπελαλίδικο φαί αλλά θα κάτσω στα αυγά μου να κάνω κάτι απλό.

Κυριακουλα σήμερα, χαλάρωσε καλύτερα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα! Κι εμενα με πονάνε κάποιες φορές, υποθέτω έίναι από το έξτρα βάρος κι από την κούραση που πλέον έίναι δεδομένη στην κατάστασή μας.

 

Εμένα βρε κορίτσια με πιάνουν από χθες ενοχλήσεις στιγμιαίες κάτω δεξιά ή και αριστερά με το που σηκώνομαι και περπατάω. Έμαθα πως συμβαίνει συχνά. Σας εχει συμβεί;

Εγώ νιώθω τραβήγματα!πονάκια έχω αν σηκωθώ απότομα!μεγαλώνει η μήτρα συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Πολύ ωραία!εμένα με πονάνε τα πόδια πολύ!απ τα γόνατα κ κάτω κ λέω απ την κύηση να ειναι?νιώθω σαν να έχω περπατήσει πολύ!Εσύ πως είσαι?

Και εμενα μου εχει τυχει αυτο με τα ποδια!! Με επιανε καμια φορα και σαν συμπτωμα οταν περιμενα περιοδο!! Καλα ειμαι περιμεναω να καταλαβω τον μπεμπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Και εμενα μου εχει τυχει αυτο με τα ποδια!! Με επιανε καμια φορα και σαν συμπτωμα οταν περιμενα περιοδο!! Καλα ειμαι περιμεναω να καταλαβω τον μπεμπη!!

Τώρα που το λες κ μένα με έπιανε στην περίοδο!με το καλοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κυριακουλα σήμερα, χαλάρωσε καλύτερα. ?

Να σου πω...στο τσακ ημουν να επιλεξω delivery αλλα λέω αστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγώ νιώθω τραβήγματα!πονάκια έχω αν σηκωθώ απότομα!μεγαλώνει η μήτρα συνέχεια!

Ναι ναι...κι εγω νιωθω τραβηγματα καπου καπου.

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι ναι...κι εγω νιωθω τραβηγματα καπου καπου.

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

Καλημεραααα!Εγώ πέρασα απίστευτους πόνους να μην μπορώ να κοιμηθώ το πρώτο τρίμηνο!Τώρα με έπιασε πάλι φαγούρα τσιτωνει το δέρμα χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, η μέτρηση τραχήλου τί είναι;

Εμένα μου κάνει μόνο κοιλιακό υπέρηχο ο γιατρός, νόμιζα ότι γλίτωσα από κολπικούς μέχρι τη γέννα.. πω πω είμαι και ντροπαλή και πολύυυυυυυυ φοβιτσιάρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλησπέρα, η μέτρηση τραχήλου τί είναι;

Εμένα μου κάνει μόνο κοιλιακό υπέρηχο ο γιατρός, νόμιζα ότι γλίτωσα από κολπικούς μέχρι τη γέννα.. πω πω είμαι και ντροπαλή και πολύυυυυυυυ φοβιτσιάρα. 

Γεια σου!

Απ'ο,τι κατάλαβα κολπικό κάνει αν το κρίνει απαραίτητο για μεγαλύτερη ακρίβεια. Επίσης, μια φίλη μου έίπε οτι κολπικό της έκαναν στη Β'επιπεδου.

Το μέγεθος του τραχήλου το τσεκάρουν γιατί μεταβάλλεται κατά τη διάρκεια της κύησης και αν μικρυνει πολύ πάίρνουν τα μέτρα τους για να λύσουν ενδεχόμενο προβλημα. Έίναι συχνό φαινόμενο αλλά δεν χρειάζεται να στο αναλύσω λεπτομερώς, προσωπικά με αγχώνουν οι πολλές αναλύσεις και τα νούμερα. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! ?

Πώς είστε; Γυμνάζεστε καθόλου; Εγώ κανα μισάωρο περπατάω και αυτό όχι πάντα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! ?

Πώς είστε; Γυμνάζεστε καθόλου; Εγώ κανα μισάωρο περπατάω και αυτό όχι πάντα.. 

Καλημέρα! Δυστυχώς όχι...μόνο περπάτημα αλλά όχι κάθε μέρα. Τώρα λέω να ξεκινήσω πάλι το κολυμβητήριο, θέλω να το συζητήσω με τον γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Δεν είναι λίγο επίφοβο να μπεις σε πισίνα; Γράψε μας αν θες τι θα σου πει ο γιατρός. 

Ίσως είναι, ναι. Απλά εχω μια ελπίδα γιατί οταν πήγαινα έβλεπα πολλές εγκυμονούσες.. θα σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! ?

Πώς είστε; Γυμνάζεστε καθόλου; Εγώ κανα μισάωρο περπατάω και αυτό όχι πάντα.. 

Καλημέρα...Καθόλου όμως..Δεν γυμναζόμουν κ πριν απλα τωρα φροντιζω λιγο να περπαταω.Κανει καλο λένε και στη γεννα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το περπάτημα είναι η καλύτερη γυμναστική. Είμαι ακούραστη, αλλά όταν δεν έχω παρέα τεμπελιάζω και φοβάμαι κιόλας τα τεράστια σκυλιά της γειτονιάς μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Το περπάτημα είναι η καλύτερη γυμναστική. Είμαι ακούραστη, αλλά όταν δεν έχω παρέα τεμπελιάζω και φοβάμαι κιόλας τα τεράστια σκυλιά της γειτονιάς μου.

ειναι ελευθερα τα σκυλακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, τα αδέσποτα είναι μεγάλα και δεν τα φοβάμαι τόσο όσο τα μεγάλα μη-αδέσποτα, τα οποία τα αφήνουν ελεύθερα στα πάρκα οι ιδιοκτήτες και όταν τρέχουν προς το μέρος μου, με πιάνει τρέμουλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ναι, τα αδέσποτα είναι μεγάλα και δεν τα φοβάμαι τόσο όσο τα μεγάλα μη-αδέσποτα, τα οποία τα αφήνουν ελεύθερα στα πάρκα οι ιδιοκτήτες και όταν τρέχουν προς το μέρος μου, με πιάνει τρέμουλο.

α καταλαβα!! δν εχει καπου αλλου να πας να κανεις καμια βολτιτσα? εργαζεσαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπαίνω σε λεωφορεία τώρα στην εγκυμοσύνη για να πάω οπουδήποτε, αλλά όταν είναι ξεκούραστος ο άντρας μου πάμε και περπατάμε τα βράδια στην παραλία. 

Δεν εργάζομαι, αλλά για να είμαι σε κίνηση, βάζω μουσική και χορεύω (που και που) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...