Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι μίλησα με τον γιατρό μου στην Αθήνα και μου είπε ή ακράτεια ούρων ή κολπιτιδα. Θα πάω την Δευτέρα να μου ρίξει μια ματιά ο γιατρός εδώ στα Χανιά. Και αυτός πιστεύει ούρα. 

Άρα να μην ανησυχείς σε καμία περίπτωση κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zen_K είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη.

Γενικά έχω υποστεί πολλή καταπίεση για το σώμα και τα κιλά μου και ώρες ώρες με παίρνει τόσο από κάτω, αλλά με βοηθάει πολύ ο περίγυρος και εσείς φυσικά με τα σχόλια σας μου δίνετε πολύ κουράγιο.

Καλά, όσον αφορά το στήθος.... μπορεί να μείνει έτσι για πάντα; ???

Δεν μπορεί το άτιμο! Δεν μπορεί!

Αγάπη μου, δεν είναι ώρα να σκέφτεσαι ενοχικά για τα κιλά σου. Να φροντίζεις τον εαυτό σου όσο και όπως μπορείς χωρίς όμως να καταπιέζεσαι ή να μετράς την ψυχολογία σου με τα νούμερα της ζυγαριάς. Οι άντρες μας μάς βλέπουν όμορφες σε κάθε μας φαση όπως κι εμείς εκέίνους άλλωστε. Γι'αυτό βγάλε από το μυαλό σου ενοχικές σκέψεις, ζήσε τις στιγμές σου με τον αντρούλη σου χωρίς καμία ανασφάλεια και απόλαυσε κάθε κιλό της εγκυμοσύνης σου γιατί είναι αποτέλεσμα ενός θαύματος που σου συμβαίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι μίλησα με τον γιατρό μου στην Αθήνα και μου είπε ή ακράτεια ούρων ή κολπιτιδα. Θα πάω την Δευτέρα να μου ρίξει μια ματιά ο γιατρός εδώ στα Χανιά. Και αυτός πιστεύει ούρα. 

Ευτυχώς κορίτσι μου όλα καλά!!Η μπεμπούλα σας πως είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ευτυχώς κορίτσι μου όλα καλά!!Η μπεμπούλα σας πως είναι?

Την είδαμε προχθές. Καλά είναι η ζουμπουρλου μας!! Έχει πολύ γέλιο. Όλο μας κρύβεται τώρα τελευταία. Βάζει χέρια πόδια στην γραμμή και δεν βλέπουμε το πρόσωπό της χαχαχαχα Ούτε συσπάσεις φάνηκαν στον υπέρηχο οπότε αυτά τα πονακια που είχα είναι από το μεγάλωμα της μητρας. Μου άλλαξε το μαγνήσιο και αυξήσαμε και την δόση και έχω δει μεγάλη διαφορά. Με τον γιατρό μας μιλάω κάθε μέρα. Του λέω δε μπορώωωω μακριά σου και γελάει. Εχω αγχωθεί μέχρι να το δω ότι είναι καλά ο αμνιακος σάκος. Αλλα οκ δεν νομιζω. Πότε έχεις υπέρηχο με το καλο εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Την είδαμε προχθές. Καλά είναι η ζουμπουρλου μας!! Έχει πολύ γέλιο. Όλο μας κρύβεται τώρα τελευταία. Βάζει χέρια πόδια στην γραμμή και δεν βλέπουμε το πρόσωπό της χαχαχαχα Ούτε συσπάσεις φάνηκαν στον υπέρηχο οπότε αυτά τα πονακια που είχα είναι από το μεγάλωμα της μητρας. Μου άλλαξε το μαγνήσιο και αυξήσαμε και την δόση και έχω δει μεγάλη διαφορά. Με τον γιατρό μας μιλάω κάθε μέρα. Του λέω δε μπορώωωω μακριά σου και γελάει. Εχω αγχωθεί μέχρι να το δω ότι είναι καλά ο αμνιακος σάκος. Αλλα οκ δεν νομιζω. Πότε έχεις υπέρηχο με το καλο εσυ; 

Ξέρω ότι πολλοί γιατροί κάνουν κολπικό υπέρηχο για την μέτρηση του τραχήλου γτ είναι πιο αξιόπιστο!!Αρα καάλ έκανε ο ντοκ!!Δν έχουμε ακούσει απο υπέρηχο να χάνει το αμνιακό!!!Ταράχτηκες λογικό αλλά είναι πολύ πιθανό να είναι ακράτεια ούρων!!χαχχαχα βρε τον γιατρούλη γελούσε εεε?Πόσες φορές πίνεις μαγνήσιο την μέρα?μήπως σου έδωσε αυτήν την αμπούλα?

Εγω έχω υπέρηχο την Δευτέρα!!Πάντα όταν φτάνουν οι μέρες μου φαίνεται αιώνας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσια εμένα δεν μου κάνει κολπικό καθόλου πια...

Κ σε μένα..μόνο όταν είχα πάει στο νοσοκομείο γτ φοβήθηκα από κάτι πονάκια μου έκαναν κολπικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Κ σε μένα..μόνο όταν είχα πάει στο νοσοκομείο γτ φοβήθηκα από κάτι πονάκια μου έκαναν κολπικό...

Άρα λογικά οι γιατροί μας θα βλέπουν οκ τον τράχηλο πχ στον κοιλιακο και γι'αυτο δεν προχωράνε σε κολπικό λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Άρα λογικά οι γιατροί μας θα βλέπουν οκ τον τράχηλο πχ στον κοιλιακο και γι'αυτο δεν προχωράνε σε κολπικό λες;

Αννούλα μου είναι καθαρά τακτική του γιατρού!!Μερικοι την 16-17 βδομάδα βλέπουν τον τράχηλο κολπικά!!Χωρίς να σημαίνει εξωτερικά δν είναι έγκυρη η μέτρηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αννούλα μου είναι καθαρά τακτική του γιατρού!!Μερικοι την 16-17 βδομάδα βλέπουν τον τράχηλο κολπικά!!Χωρίς να σημαίνει εξωτερικά δν είναι έγκυρη η μέτρηση!!

Οκ τότε! Σε ευχαριστώ γλυκούλα μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Εμενα κοριτσια την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν 17η εβδ μου κοιταξε τον τραχηλο με το χερι!!!

Οπως θεωρεί καλύτερα ο ντοκ!!Πως είσαι κορίτσι μου?Θα πάτε καμιά βολτούλα ή θα την αράξετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πονάνε οι γάμπες μου και έχω μια κούραση . Βαριέμαι να βγω έξω αλλά πρέπει να περπατήσω λίγο σήμερα ... και θα πρέπει να βγω μπου ....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Οπως θεωρεί καλύτερα ο ντοκ!!Πως είσαι κορίτσι μου?Θα πάτε καμιά βολτούλα ή θα την αράξετε?

Ελα κουκλα μου! καλα ειμαι εσυ τι κανεις? μαλλον θα αραξουμε!!!χθες πηγαμε θεατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα κορίτσια αισίως στις 30 και εβδομάδες. Με ελέγχει από τον υπέρηχο τον τράχηλο...... ? Μου λέει όταν μειωθεί. Τότε θα το δούμε με το χέρι..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ξέρω ότι πολλοί γιατροί κάνουν κολπικό υπέρηχο για την μέτρηση του τραχήλου γτ είναι πιο αξιόπιστο!!Αρα καάλ έκανε ο ντοκ!!Δν έχουμε ακούσει απο υπέρηχο να χάνει το αμνιακό!!!Ταράχτηκες λογικό αλλά είναι πολύ πιθανό να είναι ακράτεια ούρων!!χαχχαχα βρε τον γιατρούλη γελούσε εεε?Πόσες φορές πίνεις μαγνήσιο την μέρα?μήπως σου έδωσε αυτήν την αμπούλα?

Εγω έχω υπέρηχο την Δευτέρα!!Πάντα όταν φτάνουν οι μέρες μου φαίνεται αιώνας!!

Χάπια μου έδωσε, 2 φορές την ημέρα.  Με το καλό την Δευτέρα. Αιώνας ναι έτσι ειναι. Ολα καλα θα ειναι.

@Annie28 μην ανησυχείς οπως λέει και η @marillia ειναι θεμα γιατρου. Δεν ειχε σκοπο να μου κάνει κολπικο, ομως εκει που ειχε κατσει το μωρο,  έκρυβε την εικονα του τραχηλου και για να μη με πιέζει αλλο στην κοιλιά, το εκανε με κολπικο. Για αυτο με πιεζε πολυ. Για να δει τον τραχηλο απο την κοιλια. 

@Littleme αφου δεν βγαινει καποιο μικροβιο, ολα καλα. Καλη βολτούλα να εχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kit1982 είπε:

Χάπια μου έδωσε, 2 φορές την ημέρα.  Με το καλό την Δευτέρα. Αιώνας ναι έτσι ειναι. Ολα καλα θα ειναι.

@Annie28 μην ανησυχείς οπως λέει και η @marillia ειναι θεμα γιατρου. Δεν ειχε σκοπο να μου κάνει κολπικο, ομως εκει που ειχε κατσει το μωρο,  έκρυβε την εικονα του τραχηλου και για να μη με πιέζει αλλο στην κοιλιά, το εκανε με κολπικο. Για αυτο με πιεζε πολυ. Για να δει τον τραχηλο απο την κοιλια. 

@Littleme αφου δεν βγαινει καποιο μικροβιο, ολα καλα. Καλη βολτούλα να εχεις. 

Αααα οκ. Ευχαριστω κοπελίτσα μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα γλύκες!!Εννοείτε ότι ο αντρούλης σου σε ποθεί!!Και είτε πάρουμε κιλάκια είτε αλλάξει το οτιδήποτε πάνω μας!!Εγω είχα βγάλει τρίχες στο πρόσωπο πολλές απ την κορτιζόνη που έπινα!!Επίσης έχω πολλές στην κοιλιά θα την έλεγα αρκετά τριχωτή!!Αλλά χαλάλι για τα μωρούλια!!Θα επανέλθουμε με τον καιρό κ ας πάρει πολύ!!

Εγω φίλες μου το πρωί ήμουν σαν ναρκωμένη!!Δν μπορούσα να ναοίξω τα μάτια μου!!Και με πονανε τα ποδιά μου!!Ελπίζω να μην με τριγυρίζει τίποτα η να κρύωσα!!

Ας ειναι γερα και τα υπολοιπα παλεύονται!!!

εισαι καλύτερα τωρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Δεν μπορεί το άτιμο! Δεν μπορεί!

Αγάπη μου, δεν είναι ώρα να σκέφτεσαι ενοχικά για τα κιλά σου. Να φροντίζεις τον εαυτό σου όσο και όπως μπορείς χωρίς όμως να καταπιέζεσαι ή να μετράς την ψυχολογία σου με τα νούμερα της ζυγαριάς. Οι άντρες μας μάς βλέπουν όμορφες σε κάθε μας φαση όπως κι εμείς εκέίνους άλλωστε. Γι'αυτό βγάλε από το μυαλό σου ενοχικές σκέψεις, ζήσε τις στιγμές σου με τον αντρούλη σου χωρίς καμία ανασφάλεια και απόλαυσε κάθε κιλό της εγκυμοσύνης σου γιατί είναι αποτέλεσμα ενός θαύματος που σου συμβαίνει!

Σε ευχαριστω τόσο πολυ!!!

Big hug ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Ας ειναι γερα και τα υπολοιπα παλεύονται!!!

εισαι καλύτερα τωρα;;;

Ναι είμαι καλύτερα ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Ελα κουκλα μου! καλα ειμαι εσυ τι κανεις? μαλλον θα αραξουμε!!!χθες πηγαμε θεατρο!!

Ποιά παράσταση είδατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ποιά παράσταση είδατε?

Καλημερα κουκλα μου καλη Κυριακη!! 3 φονοι...καμια κηδεια ειναι ο τιτλος με τον Αποστολακη Κωστα ειχαμε προσκληση!! Πως εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα κουκλα μου καλη Κυριακη!! 3 φονοι...καμια κηδεια ειναι ο τιτλος με τον Αποστολακη Κωστα ειχαμε προσκληση!! Πως εισαι;;

Πολύ ωραία!εμένα με πονάνε τα πόδια πολύ!απ τα γόνατα κ κάτω κ λέω απ την κύηση να ειναι?νιώθω σαν να έχω περπατήσει πολύ!Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πολύ ωραία!εμένα με πονάνε τα πόδια πολύ!απ τα γόνατα κ κάτω κ λέω απ την κύηση να ειναι?νιώθω σαν να έχω περπατήσει πολύ!Εσύ πως είσαι?

Καλημέρα! Κι εμενα με πονάνε κάποιες φορές, υποθέτω έίναι από το έξτρα βάρος κι από την κούραση που πλέον έίναι δεδομένη στην κατάστασή μας.

 

Εμένα βρε κορίτσια με πιάνουν από χθες ενοχλήσεις στιγμιαίες κάτω δεξιά ή και αριστερά με το που σηκώνομαι και περπατάω. Έμαθα πως συμβαίνει συχνά. Σας εχει συμβεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...