Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Δηλ στο 19+1 διάβαζουμε την ανάπτυξη για την 20 βδομάδα?Το είχα απορία αυτό

Ναι! Γιατι την 20η διανυεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

τωρα με εχει πιασει ανησυχια!

ΒΡΕ ΜΗ ΣΚΑΣ!!!!!Εμενα ο γιατρος μ ειχε πει την 20η θα το ακουσω και ετυχε νωριτερα..Μπορει αυτο να χτυπαει και εσυ να μη το αντιλαμβανεσαι..Αν δεν με ελεγε η μανα μου οτι αυτο ειναι το παιδι κ οχι το εντερο θα περιμενα μεχρι την 20η..Μην αγχωνεσαι αδικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

τωρα με εχει πιασει ανησυχια!

Γλυκιά μου μην ανησυχείς!!Ξέρουν οι γιατροί κ λένε απο 17-20 βδομάδες θα τα ακουσουν οι εγκυες!!Παίζει ρόλο η θέση του μωρου κ πολλά άλλα!!Εμενα με ρωτούσαν πολλοί το άκουσες κ με νευριάζαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

τωρα με εχει πιασει ανησυχια!

Όχι όχι!!! Η κουμπάρα μου τον ένιωσε 23η, μια φίλη μου την ενιωσε 22η, η ξαδέρφη μου 21η!!!. Καθόλου να μην ανησυχείς! Μα καθόλου! Εχω διαβασει και πως πολλοί γιατροί λένε μετά την 20η ετσι κι αλλιώς. Πραγματικά στο λέω, ούτε καν να ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσια ομως ολες σας λιγο πολυ το ακουσατε!!!!! εγω ακομα τπτ!!! και τωρα με επιασε αγχος!!! και αργει παλι το νεο ραντεβου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

ναι κοριτσια ομως ολες σας λιγο πολυ το ακουσατε!!!!! εγω ακομα τπτ!!! και τωρα με επιασε αγχος!!! και αργει παλι το νεο ραντεβου!

Κορίτσι μου εμένα ο γιατρός όταν του είπα οτι το ακουσα με κοιτουσε καλα καλα! Αμυδρα το νιωθουμε κι εμεις, δες πως το περιγραφουμε...ετυχε καποιες απο μας να το νιωσουν νωρις. Εγω σε οσες δικες μου το ειπα μου ελεγαν "Αντε ρε, πολύ νωρίς". Ετυχε και κάποιες το ακουσαμε νωρίς, δεν εχεις αργησει εσυ! Εσυ εισαι στα κανονικα πλαισια και εχεις ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

ναι κοριτσια ομως ολες σας λιγο πολυ το ακουσατε!!!!! εγω ακομα τπτ!!! και τωρα με επιασε αγχος!!! και αργει παλι το νεο ραντεβου!

Και μετα θα έχεις άγχος ενώ το άκουσες γτ δν το ακους πάλι συχνά!!Ετσι πάει!!Εμενα με το ακούγανε ότι είμαι 4 μηνων αααα το καταλάβες?και γω το είχα νιώσει κτλπ!!Ο κάθε οργανισμός κ μπεμπάκι είναι μοναδικό!!Οταν έρθει η ώρα του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσι μου εμένα ο γιατρός όταν του είπα οτι το ακουσα με κοιτουσε καλα καλα! Αμυδρα το νιωθουμε κι εμεις, δες πως το περιγραφουμε...ετυχε καποιες απο μας να το νιωσουν νωρις. Εγω σε οσες δικες μου το ειπα μου ελεγαν "Αντε ρε, πολύ νωρίς". Ετυχε και κάποιες το ακουσαμε νωρίς, δεν εχεις αργησει εσυ! Εσυ εισαι στα κανονικα πλαισια και εχεις ακομα!

λες να ειναι ετσι? θα το αφησω και λιγες μερες και βλεπω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

λες να ειναι ετσι? θα το αφησω και λιγες μερες και βλεπω!!!!!

Ετσι ειναι Σ Ι Γ Ο Υ Ρ Α! 100%. Όλοι το λένε καλή μου. Στα αλήθεια είναι νωρίς. Καθόλου να μην φοβάσαι, αν όμως συνεχίσεις να αμφιβάλλεις μια ερώτηση στον γιατρό σου θα σου επιβεβαιώσει όσα σου λέμε! Τόσο απλό :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Ετσι ειναι Σ Ι Γ Ο Υ Ρ Α! 100%. Όλοι το λένε καλή μου. Στα αλήθεια είναι νωρίς. Καθόλου να μην φοβάσαι, αν όμως συνεχίσεις να αμφιβάλλεις μια ερώτηση στον γιατρό σου θα σου επιβεβαιώσει όσα σου λέμε! Τόσο απλό :-)

σε ευχαριστω πολυ!!!! θα περιμενω!!! ελπιζω να μν αργησει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

λες να ειναι ετσι? θα το αφησω και λιγες μερες και βλεπω!!!!!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!μια φίλη μου είχε κλεισει 5 μηνών και δεν το είχε ακούσει! Και οι γιατροί άμα τους ρωτήσεις πότε θα το ακούσω κτλ σου λένε είναι νωρίς ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ μου εφυγε λιγο το αγχος τωρα που μου τα λετε και εσεις!!!

Κι εδώ μέσα δε λέμε λόγια παρήγορα ετσι για να τα πούμε. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και γνώση αλλά αν ποτέ δούμε κάτι που ξέρουμε πως είναι ανησυχητικό οφέίλουμε να το πούμε η μία στην άλλη χωρίς να την αγχώσουμε φυσικά, προσέχοντας τα λόγια μας, μη δίνοντας λεπτομέρειες γιατί γιατροί δεν είμαστε και.πάντα παραπέμποντας στους γιατρούς μας! 

Στην περίπτωσή σου ούτε τηλ στον γιατρό δεν χρειάζεται, το πρότεινα μόνο γιατί λογικό ειναι να τον εμπιστευεσαι και να ειναι ο μονος που μπορει να σε καθησυχάσει 100%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστά τα λες Αννούλα!!

Κορίτσια είναι κάποιες τροφές που αποφεύγεται τώρα στην κύηση?Εγω δν τρωω ροκφορ που το έτρωγα αρκετά(ξέρω κάποιες θα πείτε μπλιάχ χαχχαχα) κ δν τρωω γύρο απ έξω σιχαίνομαι!!Καιτον έχω επιθυμήσει απίστευτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πολύ σωστά τα λες Αννούλα!!

Κορίτσια είναι κάποιες τροφές που αποφεύγεται τώρα στην κύηση?Εγω δν τρωω ροκφορ που το έτρωγα αρκετά(ξέρω κάποιες θα πείτε μπλιάχ χαχχαχα) κ δν τρωω γύρο απ έξω σιχαίνομαι!!Καιτον έχω επιθυμήσει απίστευτα!!!

Εγω που ημουν φααααν της σοκολατας πλεον οποτε την τρωω εχω ξινιλες..Αποφευγω τα γνωστα..Σαλατες απ'εξω, φραουλες,αυγα μελατα,μαγιονεζες και μπεργκερς (για το ψησιμο του κιμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πολύ σωστά τα λες Αννούλα!!

Κορίτσια είναι κάποιες τροφές που αποφεύγεται τώρα στην κύηση?Εγω δν τρωω ροκφορ που το έτρωγα αρκετά(ξέρω κάποιες θα πείτε μπλιάχ χαχχαχα) κ δν τρωω γύρο απ έξω σιχαίνομαι!!Καιτον έχω επιθυμήσει απίστευτα!!!

Μπλιαχ! Χαχαχα. Κοιτα..ολα ειναι σχετικα. Ο γυρος πχ δεν ειναι απαγορευτικος απλα καλο ειναι να αποφευγεται υποτιθεται. Εγω επειδη εχω κοψει το τσιγαρο κι εχω μειωσει και τον καφε δε μπορω να στερηθω και πολλα ακομη. Γυρο ανεκαθεν ετρωγα απο επιλεγμενα μαγαζια, αυτο κανω και τωρα. Εχω βρει ενα που πραγματικα δεν εχει ιχνοα λιπους και παιρνω μία στο τοσο για να μου φευγει ο καημος

 

Υ.Γ. Όπως ειπε και το @Annouli   οχι σαλατες απ'εξω! Εγώ παντα σιχαινομουν και τον κιμα απ εξω

Επεξεργάστηκε από Annie28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Εγω που ημουν φααααν της σοκολατας πλεον οποτε την τρωω εχω ξινιλες..Αποφευγω τα γνωστα..Σαλατες απ'εξω, φραουλες,αυγα μελατα,μαγιονεζες και μπεργκερς (για το ψησιμο του κιμα)

Ναι εε?Εμενα ο χυμός πορτοκάλι μου φέρνει ξινίλα!!Για τις φράουλες δν το ήξερα!!Δν έτυχε να φάω!!Γτ κάνουν πιο εύκολα αλλεργίες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Μπλιαχ! Χαχαχα. Κοιτα..ολα ειναι σχετικα. Ο γυρος πχ δεν ειναι απαγορευτικος απλα καλο ειναι να αποφευγεται υποτιθεται. Εγω επειδη εχω κοψει το τσιγαρο κι εχω μειωσει και τον καφε δε μπορω να στερηθω και πολλα ακομη. Γυρο ανεκαθεν ετρωγα απο επιλεγμενα μαγαζια, αυτο κανω και τωρα. Εχω βρει ενα που πραγματικα δεν εχει ιχνοα λιπους και παιρνω μία στο τοσο για να μου φευγει ο καημος.

χαχαχαχαχχα!!Δν τον τρωω γτ θα μου πέσει κ σαν τούβλο αλλά δν εχουμε κ κάποιο μαγαζί που να πεις οκ είναι εγγύηση!!Ξέρεις εσύ απ την πόλη μου χαχαχ!!Και το πεινιρλί μου έλειψε που αν το φάω θα φτάσω στα επείγοντα!!Και γω το έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι παραμονή της εμβρυομεταφοράς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

χαχαχαχαχχα!!Δν τον τρωω γτ θα μου πέσει κ σαν τούβλο αλλά δν εχουμε κ κάποιο μαγαζί που να πεις οκ είναι εγγύηση!!Ξέρεις εσύ απ την πόλη μου χαχαχ!!Και το πεινιρλί μου έλειψε που αν το φάω θα φτάσω στα επείγοντα!!Και γω το έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι παραμονή της εμβρυομεταφοράς!!!

Αχ, πράγματι...εχετε πολλά σουβλατζιδικα αλά καλό γυρο ακόμα δεν εχω εντοπίσει!

Αχ με αυτο το τσιγαρο...λίγα κάπνιζα αλλά το νοσταλγώ τοσο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι εε?Εμενα ο χυμός πορτοκάλι μου φέρνει ξινίλα!!Για τις φράουλες δν το ήξερα!!Δν έτυχε να φάω!!Γτ κάνουν πιο εύκολα αλλεργίες?

Ιδεα δεν εχω για ποιον λογο μου ειπε να μη τρωω..Βασικα ο γυναικολογος εχει δωρεαν διατροφολογο για την περιοδο της εγκυμοσυνης και μια φορα που ειχα παει με ειπε να μη τρωω φραγουλες σε οποιαδηποτε μορφη υπαρχουν (απο ζελε εως παγωτο)..Ποτε δεν τις λαχταρουσα οποτε δεν εγινε και κατι που δεν τρωω..Μονο σε κανενα ταρτακι την εξαφανιζα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Αχ, πράγματι...εχετε πολλά σουβλατζιδικα αλά καλό γυρο ακόμα δεν εχω εντοπίσει!

Αχ με αυτο το τσιγαρο...λίγα κάπνιζα αλλά το νοσταλγώ τοσο πολύ!

Στην αρχή και μένα μου έλειπε!!Τσιπουράκι κ τσιγαράκι!!Τώρα δν το θέλω!!Εγω κάπνιζα 10-15 την ημέρα!!Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Ιδεα δεν εχω για ποιον λογο μου ειπε να μη τρωω..Βασικα ο γυναικολογος εχει δωρεαν διατροφολογο για την περιοδο της εγκυμοσυνης και μια φορα που ειχα παει με ειπε να μη τρωω φραγουλες σε οποιαδηποτε μορφη υπαρχουν (απο ζελε εως παγωτο)..Ποτε δεν τις λαχταρουσα οποτε δεν εγινε και κατι που δεν τρωω..Μονο σε κανενα ταρτακι την εξαφανιζα ?

Αααα ωραίαα παροχή αυτή με τον διατροφολόγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Στην αρχή και μένα μου έλειπε!!Τσιπουράκι κ τσιγαράκι!!Τώρα δν το θέλω!!Εγω κάπνιζα 10-15 την ημέρα!!Εσύ?

Εγώ με τον καφέ το θελω τοοοοοσο πολυ! Εγώ 5-7 την ημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εγώ με τον καφέ το θελω τοοοοοσο πολυ! Εγώ 5-7 την ημερα.

Ναι με το καφέ απόλαυση!!Και όποτε έκοβα το τσιγαρό γτ στο παρελθόν το είχα ξανακόψει για 3 χρόνια έκοβα κ τον καφέ μαζί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι με το καφέ απόλαυση!!Και όποτε έκοβα το τσιγαρό γτ στο παρελθόν το είχα ξανακόψει για 3 χρόνια έκοβα κ τον καφέ μαζί!!

Μια μερα δεν ήπια καφέ και κόντεψα να κοιμηθώ 9άνω στο πληκτρολόγιο. Έχω πεθυμήσει τοσο πολύ το τσιγάρο που κάπου κάπου σκεφτομαι πως ενα τσιγαρο δεν βλάπτει αλλά κατευθείαν αλλάζω γνώμη, νιώθω ενοχές και ξέρω πως δε μπορω να το κάνω. Το μονο σιγουρο είναι πως θα ξανακαπνίσω όταν με το καλό μπορέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...