Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Α, ο δικος σου θα βγει πιο αντρακλας μου φαίνεται! Χαχα...αν και ακομα δεν μπορουμε να κρινουμε αν θα βγουν μεγαλα η μικρουλια.

χαχχαχαχ χοντρό μπιζέλι το λέω!!Η μια κολλητή μου είναι έγκυος τώρα 7 μηνων!!Στις ίδιες νδομάδες ήταν έτσι πιο πολλα γραμμάρια αλλά μετά ισοβαθμίστηκε!!Οπως λες θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κέντρο κάτω από τον αφαλό. Αναλόγως που βολεύεται θα το νιώθουμε. Κορίτσια, ξαπλώνετε πάντα προς την αριστερή πλευρά; Προσπαθώ αλλά πιανομαι και γυρνάω και από την δεξιά. 

Όχι πάντα.. Δεν ξέρω αν κάνει αλλά τώρα τελευταία κοιμάμαι κ ανάσκελα..ίσως επειδή ισιωνει η μέση μου κ ανακουφίζομαι. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Όχι πάντα.. Δεν ξέρω αν κάνει αλλά τώρα τελευταία κοιμάμαι κ ανάσκελα..ίσως επειδή ισιωνει η μέση μου κ ανακουφίζομαι. .

Κορίτσια κ εγώ προσπαθώ από την αριστερή αλλά ανακουφίζομαι όταν κοιμάμαι ανάσκελα (ενώ πριν την εγκυμοσύνη ποτέ δεν κοιμόμουν έτσι). Τώρα τελευταία ξυπνάω συγκεκριμένες ώρες και αυτές τα δύο βράδια ξυπνάω επειδή με πιάνουν κράμπες. Εσείς το νιώθετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κέντρο κάτω από τον αφαλό. Αναλόγως που βολεύεται θα το νιώθουμε. Κορίτσια, ξαπλώνετε πάντα προς την αριστερή πλευρά; Προσπαθώ αλλά πιανομαι και γυρνάω και από την δεξιά. 

Κι εγώ το ίδιο...ήδη με κουράζει που δεν κοιμάμαι μπρούμυτα. Δεν μπορώ να κάτσω και σε μια πλευρά μονο με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marouli_89 είπε:

Κορίτσια κ εγώ προσπαθώ από την αριστερή αλλά ανακουφίζομαι όταν κοιμάμαι ανάσκελα (ενώ πριν την εγκυμοσύνη ποτέ δεν κοιμόμουν έτσι). Τώρα τελευταία ξυπνάω συγκεκριμένες ώρες και αυτές τα δύο βράδια ξυπνάω επειδή με πιάνουν κράμπες. Εσείς το νιώθετε? 

Ναι φυσικά με έπιασαν κ εμένα στις γάμπες.. Σαν ξεκίνησα το μαγνήσιο δεν το ξαναεπαθα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marouli_89 είπε:

Κορίτσια κ εγώ προσπαθώ από την αριστερή αλλά ανακουφίζομαι όταν κοιμάμαι ανάσκελα (ενώ πριν την εγκυμοσύνη ποτέ δεν κοιμόμουν έτσι). Τώρα τελευταία ξυπνάω συγκεκριμένες ώρες και αυτές τα δύο βράδια ξυπνάω επειδή με πιάνουν κράμπες. Εσείς το νιώθετε? 

Πως θα τις περιέγραφες τις κράμπες?Εγω καμια φορά νιώθω σαν να μαγκώνει η μήτρα για δευτερόλεπτα κ περνάει!!Οπως είναι η κράμπα στην γάμπα!!

Και γω ανάσκελα κοιμάμαι κ λίγο πλάι αριστέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Κορίτσια κ εγώ προσπαθώ από την αριστερή αλλά ανακουφίζομαι όταν κοιμάμαι ανάσκελα (ενώ πριν την εγκυμοσύνη ποτέ δεν κοιμόμουν έτσι). Τώρα τελευταία ξυπνάω συγκεκριμένες ώρες και αυτές τα δύο βράδια ξυπνάω επειδή με πιάνουν κράμπες. Εσείς το νιώθετε? 

Κι εγώ ανακουφίζομαι ανασκελα! Κραμπες στη γαμπα μες στη νυχτα ναι! Και ειναι φυσιολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Πως θα τις περιέγραφες τις κράμπες?Εγω καμια φορά νιώθω σαν να μαγκώνει η μήτρα για δευτερόλεπτα κ περνάει!!Οπως είναι η κράμπα στην γάμπα!!

Και γω ανάσκελα κοιμάμαι κ λίγο πλάι αριστέρα!!

Ναι έτσι ακριβώς!μερικές φορές μπορεί να με πιάσει λίγο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι. Λένε ότι είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Και για τα πονακια το έχω παρατηρήσει με πιάνουν όταν αλλάζω μήνα κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marouli_89 είπε:

Ναι έτσι ακριβώς!μερικές φορές μπορεί να με πιάσει λίγο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι. Λένε ότι είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Και για τα πονακια το έχω παρατηρήσει με πιάνουν όταν αλλάζω μήνα κορίτσια. 

Ναι όντως όταν αλλάζουμε μήνα ή κλαι βδομάδα γίνονται αλλαγές!!Εμενα κ σε φτέρνισμα με έχει πιάσει κράμπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Ναι έτσι ακριβώς!μερικές φορές μπορεί να με πιάσει λίγο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι. Λένε ότι είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Και για τα πονακια το έχω παρατηρήσει με πιάνουν όταν αλλάζω μήνα κορίτσια. 

Κι εμένα με πιάνουν όταν αλλάζω μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι όντως όταν αλλάζουμε μήνα ή κλαι βδομάδα γίνονται αλλαγές!!Εμενα κ σε φτέρνισμα με έχει πιάσει κράμπα!!

Είναι αστείο αλλά μερικές φορές και όταν γελάω!!ωραία κορίτσια που έχουμε κοινά! Γιατί σε όσους το λέω με κοιτάνε σαν εξωγήινο η με θεωρούν υπερβολική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω και εγώ κράμπες μέσα στην νυχτα και γενικά δεν κοιμάμαι και πολύ καλά τα βράδια δεν βολευόμαι πουθενά πήρα και μαξιλάρι για εγκύους που μπαίνει ανάμεσα στα πόδια και είναι λίγο καλύτερα! 

Εγω έχω πονακια όταν αλλάζω εβδομάδα και συνήθως πονάω στην μέση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Earp είπε:

Κορίτσια έχω και εγώ κράμπες μέσα στην νυχτα και γενικά δεν κοιμάμαι και πολύ καλά τα βράδια δεν βολευόμαι πουθενά πήρα και μαξιλάρι για εγκύους που μπαίνει ανάμεσα στα πόδια και είναι λίγο καλύτερα! 

Εγω έχω πονακια όταν αλλάζω εβδομάδα και συνήθως πονάω στην μέση! 

Ποιο μαξιλάρι πήρες γιατί κ εγώ κοιτούσα να πάρω? Κ εγώ πονάω στη μέση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Είναι αστείο αλλά μερικές φορές και όταν γελάω!!ωραία κορίτσια που έχουμε κοινά! Γιατί σε όσους το λέω με κοιτάνε σαν εξωγήινο η με θεωρούν υπερβολική. 

Ναι ναι είναι ευχάριστο που έχουμε κοινά!!Οχι με τίποτα υπερβολική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Ποιο μαξιλάρι πήρες γιατί κ εγώ κοιτούσα να πάρω? Κ εγώ πονάω στη μέση! 

https://www.mothercare.com/pregnancy-care/mothercare-multi-purpose-pillow/845920.html?cgid=new_mum_equipment#start=3

Αυτό είναι το link και μετά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για το θηλασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Earp είπε:

https://www.mothercare.com/pregnancy-care/mothercare-multi-purpose-pillow/845920.html?cgid=new_mum_equipment#start=3

Αυτό είναι το link και μετά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για το θηλασμό 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Κι εγώ το ίδιο...ήδη με κουράζει που δεν κοιμάμαι μπρούμυτα. Δεν μπορώ να κάτσω και σε μια πλευρά μονο με τιποτα!

Δύσκολο για τόσους μήνες να καθόμαστε μονόπλευρα. Θα πιαστούμε ?? 

@Marouli_89 κσι @Earpκαλησπέρα! Τα πονακια στη μέση είναι σαν περιόδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Δύσκολο για τόσους μήνες να καθόμαστε μονόπλευρα. Θα πιαστούμε ?? 

@Marouli_89 κσι @Earpκαλησπέρα! Τα πονακια στη μέση είναι σαν περιόδου?

Καλημέρα!! Η μέση πονάει σαν να έχω περπατήσει πάρα πολλές ώρες. Στην περίοδο δεν με έπιανε τόσο πολύ. Πονακια περιόδου νιώθω χαμηλά στη μήτρα. Σαν να έχω ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Για κάποιον λόγο πάλι ανησυχώ για το αν νιώθω το μωρό, από χθες εχω νιωσει χτυπηματακια σε ενα ακριβως σημειο, ε δε μπορει και χθες και σημερα να χτυπαει σε ενα σημειο και συμπεραινω μηπως χτυπαει το εντερο. Απο την αλλη το εντερο χτυπαει συχνα κι οχι μια δυο φορες.

Αχ, δεν ξερω, παλι αγχωθηκα οπως την προηγουμενη βδομαδα πριν παω στον γιατρο...κι ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Για κάποιον λόγο πάλι ανησυχώ για το αν νιώθω το μωρό, από χθες εχω νιωσει χτυπηματακια σε ενα ακριβως σημειο, ε δε μπορει και χθες και σημερα να χτυπαει σε ενα σημειο και συμπεραινω μηπως χτυπαει το εντερο. Απο την αλλη το εντερο χτυπαει συχνα κι οχι μια δυο φορες.

Αχ, δεν ξερω, παλι αγχωθηκα οπως την προηγουμενη βδομαδα πριν παω στον γιατρο...κι ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

Καλημέρα!!!! Το άγχος σου είναι απολύτως φυσιολογικό! Λοιπόν ,θα σου πρότεινα το εξής...Πάνε τουαλέτα κ άδειασε το έντερο σου.. Μετά από λίγο(όχι απευθείας γτ μπορεί να δουλεύει ακόμα) ξάπλωσε κ παρατήρησε το..Δεν είναι λογικό να είναι το έντερο όταν είσαι χορτατη κ έχεις πάει τουαλέτα... Τουλάχιστον εγώ το είχα κάνει κ δούλεψε κ λέω εεε δεν μπορεί να είναι κ πάλι το έντερο..εκτός κ αν έχω σπαστική κολίτιδα,που δεν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Για κάποιον λόγο πάλι ανησυχώ για το αν νιώθω το μωρό, από χθες εχω νιωσει χτυπηματακια σε ενα ακριβως σημειο, ε δε μπορει και χθες και σημερα να χτυπαει σε ενα σημειο και συμπεραινω μηπως χτυπαει το εντερο. Απο την αλλη το εντερο χτυπαει συχνα κι οχι μια δυο φορες.

Αχ, δεν ξερω, παλι αγχωθηκα οπως την προηγουμενη βδομαδα πριν παω στον γιατρο...κι ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

καλημερα!!!! το μωρακι σου  ειναι!!! εγω εχω αγχωθει γτ ακομα δν το εχω ακουσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα!!!! Το άγχος σου είναι απολύτως φυσιολογικό! Λοιπόν ,θα σου πρότεινα το εξής...Πάνε τουαλέτα κ άδειασε το έντερο σου.. Μετά από λίγο(όχι απευθείας γτ μπορεί να δουλεύει ακόμα) ξάπλωσε κ παρατήρησε το..Δεν είναι λογικό να είναι το έντερο όταν είσαι χορτατη κ έχεις πάει τουαλέτα... Τουλάχιστον εγώ το είχα κάνει κ δούλεψε κ λέω εεε δεν μπορεί να είναι κ πάλι το έντερο..εκτός κ αν έχω σπαστική κολίτιδα,που δεν.

Αννούλα μου σε ευχαριστώ. Πάω κανονικά τουαλέτα και εχω φάει. Έχω κολλίτιδα αλλά δεν είναι αυτο το τραβηγμα, στην κολλίτιδα εχεις φουσκωμα, πονο και τραβηγμα.

Εγώ νιώθω χτυπηματακια απαλά τοκ τοκ. Μια δυο φορες χαμηλα πανω απο το τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

 

καλημερα!!!! το μωρακι σου  ειναι!!! εγω εχω αγχωθει γτ ακομα δν το εχω ακουσει!!!!

Καλημέρα κοπέλα μου! Λένε πως συνηθως το ακους ως την 22η αρα νορμαλ εισαι. Εγω αγχωνομαι που ενω το εχω καταλαβει, δεν το καταλαβαινω συχνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...