Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα φίλη!!Πως είσαι?Εμενα στην μαμα μου δίνανε Πητ 8/2 όπως κ σε μένα για τον μπέμπη κ τελικά γεννήθηκα 27/1!!Κ έτσι λέω καλύτερα τον Ιανουάριο να είναι όλα έτοιμα πέφτουν κ οι γιορτές που κάπως υπολειτούργει το πράγμα!!

Καλη σου μερα φιλη!!!! κοιτα να δεις θα γεννησουμε μαζι χαχαχ!!! ναι δν το συζητω και εγω ολα ετοιμα θελω να ειναι γτ να αγχωθουμε και να τρεχουμε δν ξερεις πως θα παει!!!ασε που θα εχουμε βαρυνει πολυ και ποιος ψαχνει  χχχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ερευνα αγοράς δεν έκανα, ούτε καν ξέρω τι πρέπει να πάρω, αλλά φανταζόμουν ότι θα πάω σε ένα κατάστημα και θα πάρω όλα όσα χρειάζομαι για το μωρο και για μένα εκείνη τη στιγμή ή άντε να πάω και μια δεύτερη φορά. Αν και δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι με την κοιλιά στο στόμα.

Β' επιπέδου έχω τέλη Οκτωβρίου, χτες είχα απλό ραντεβού όπου ειδαμε το μπεμπάκι και ήταν πολύ ζωηρό κιόλας ? 

αχ τι ωραια να ειναι ζωηρο!!!! μπορεις μετα την β επιπεδου σιγα σιγα να ψαχνεις και οταν θελεις κανεις αγορες...απλα κουνια καροτσι κλπ αν θα παρεις γνωμη μου ειναι να μν τα αφησεις για το τελος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Καλη σου μερα φιλη!!!! κοιτα να δεις θα γεννησουμε μαζι χαχαχ!!! ναι δν το συζητω και εγω ολα ετοιμα θελω να ειναι γτ να αγχωθουμε και να τρεχουμε δν ξερεις πως θα παει!!!ασε που θα εχουμε βαρυνει πολυ και ποιος ψαχνει  χχχα!!!

χαχαχχα μη συζητάς!!Ηδη εγώ που κατέβηκα στα μαγαζιά για ρούχα γτ εχω βάπτιση να πάω δν άντεξα όπως άντεχα πριν!!Ναι ναι πολύ πιθανόν μαζί να γεννάμε!!Γτ κ μενα ο ντοκ μου πέταξε για τέλη Ιανουάριου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχχα μη συζητάς!!Ηδη εγώ που κατέβηκα στα μαγαζιά για ρούχα γτ εχω βάπτιση να πάω δν άντεξα όπως άντεχα πριν!!Ναι ναι πολύ πιθανόν μαζί να γεννάμε!!Γτ κ μενα ο ντοκ μου πέταξε για τέλη Ιανουάριου!!

και εγω κοιταω !!! σκεφτεσαι καθολου την γεννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

και εγω κοιταω !!! σκεφτεσαι καθολου την γεννα?

Να σου πω που έπαθα πλάκα!!Οταν κοιτούσα για ρούχα πέρασα έξω απ το Ηρα!!Λέω δν μπαίνω μέσα εκπτώσεις έχουμε να δω αν έχουν κ αυτοί εκπτώσεις!!Βλέπω ένα λίκνο κ αρχίζει η κοπέλα έχει ανάκλιση το στρώμα,ανοίγει μπροστά κ ενώνει με το κραββάτι 200ε!!Λέω ωραίο αλλά ακριβό!!Μιλάω χτες με μια φίλη κ έχει λίκνο με τις ίδιες ιδιότητες 90ε!!Θέλει ψάξιμο κάπως!!

Την γέννα να είμαι ειλικρινής δν την σκέφτομαι!!Φοβάμαι λίγο μην γεννήσω πρόωρα όχι ότι συντρέχει λόγος αλλά έτσι σαν φόβος!!Οπως κ με καισαρική να γεννήσω δν με χαλάει!!Οπως έρθει!!Με φοβίζει λίγο το μετά!!Πως θα το πλένω κ τέτοια χαχχαχαχχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να σου πω που έπαθα πλάκα!!Οταν κοιτούσα για ρούχα πέρασα έξω απ το Ηρα!!Λέω δν μπαίνω μέσα εκπτώσεις έχουμε να δω αν έχουν κ αυτοί εκπτώσεις!!Βλέπω ένα λίκνο κ αρχίζει η κοπέλα έχει ανάκλιση το στρώμα,ανοίγει μπροστά κ ενώνει με το κραββάτι 200ε!!Λέω ωραίο αλλά ακριβό!!Μιλάω χτες με μια φίλη κ έχει λίκνο με τις ίδιες ιδιότητες 90ε!!Θέλει ψάξιμο κάπως!!

Την γέννα να είμαι ειλικρινής δν την σκέφτομαι!!Φοβάμαι λίγο μην γεννήσω πρόωρα όχι ότι συντρέχει λόγος αλλά έτσι σαν φόβος!!Οπως κ με καισαρική να γεννήσω δν με χαλάει!!Οπως έρθει!!Με φοβίζει λίγο το μετά!!Πως θα το πλένω κ τέτοια χαχχαχαχχα!!

εγω σκεφτομαι τον φυσιολογικο!!!!εχεις καποιον στην αρχη να σε βοηθησει? ψαξε να κανεις και σεμιναρια αν μπορεις πιστευω βοηθάνε!!! κυριως οι μεγαλες αγορες θελουν ψαξιμο γι αυτο αρχιστε χαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

εγω σκεφτομαι τον φυσιολογικο!!!!εχεις καποιον στην αρχη να σε βοηθησει? ψαξε να κανεις και σεμιναρια αν μπορεις πιστευω βοηθάνε!!! κυριως οι μεγαλες αγορες θελουν ψαξιμο γι αυτο αρχιστε χαχαχ!!!

Θα ήθελα κ γω φυσιολογικό αλλά δν μπορώ γενικά κ την ταλαιπωρία!!Πχ δν θα ήθελα να προσπαθώ 12 ώρες φυσιολογικά κ στο τέλος να γίνει καισαρική γτ βλέπω γίνεται συχνά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Θα ήθελα κ γω φυσιολογικό αλλά δν μπορώ γενικά κ την ταλαιπωρία!!Πχ δν θα ήθελα να προσπαθώ 12 ώρες φυσιολογικά κ στο τέλος να γίνει καισαρική γτ βλέπω γίνεται συχνά!!

καλα αυτο μακαρι να μν μας τυχει...βεβαια εξαρταται και απο τον γιατρο! θα δουμε πως θα παει!! παιζουν πολλα ρολο να φτασεις στον φυσιολογικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

καλα αυτο μακαρι να μν μας τυχει...βεβαια εξαρταται και απο τον γιατρο! θα δουμε πως θα παει!! παιζουν πολλα ρολο να φτασεις στον φυσιολογικο!!!

Πέτυχα στον γιατρό μου μια κοπέλα κ πιάναμε κουβέντα!!Εφτασε η ώρα να γεννήσει!!Εφτασε στην πητ της!!Δν σπάσανε τα νερά αναγκαστικά της έβαλε υπόθετο να προκαλέσει συσπάσεις!!Της είπε ξεκινάμε φυσιολογικά αφού το θες κι όλας αλλά δν θα σε ταλαιπωρήσω!!Βλέπω το παιδί δν έχει πάρει θέση!!Οντως ξεκινουν φυσιολογικά περίμενε 7 ώρες τίποτα!!Τελικά έγινε καισαρική!!Μου άρεσε που δν περίμενε ώρες ο γιατρός!!Γτ ακούω κάτι 12 ώρες 20 ώρες κ τελικά καισαρική!!

Παίζουν πολλά ρόλο όπως λες κ όπως επιθυμεί κ η  κάθε κοπέλα όπως κρίνει ο ντοκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πέτυχα στον γιατρό μου μια κοπέλα κ πιάναμε κουβέντα!!Εφτασε η ώρα να γεννήσει!!Εφτασε στην πητ της!!Δν σπάσανε τα νερά αναγκαστικά της έβαλε υπόθετο να προκαλέσει συσπάσεις!!Της είπε ξεκινάμε φυσιολογικά αφού το θες κι όλας αλλά δν θα σε ταλαιπωρήσω!!Βλέπω το παιδί δν έχει πάρει θέση!!Οντως ξεκινουν φυσιολογικά περίμενε 7 ώρες τίποτα!!Τελικά έγινε καισαρική!!Μου άρεσε που δν περίμενε ώρες ο γιατρός!!Γτ ακούω κάτι 12 ώρες 20 ώρες κ τελικά καισαρική!!

Παίζουν πολλά ρόλο όπως λες κ όπως επιθυμεί κ η  κάθε κοπέλα όπως κρίνει ο ντοκ!!

ας μην τα σκεφτομαστε τωρα και αγχωνομαστε χαχχα!!! καλυτερα να πουμε για τα πραγματα του μωρου χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

ας μην τα σκεφτομαστε τωρα και αγχωνομαστε χαχχα!!! καλυτερα να πουμε για τα πραγματα του μωρου χαχαχαχ

 χαχαχχαχ συμφωνώ!!Με τις γέννεσ μας θα πάνε όλα υπέροχα!!!Να δούμε να βρούμε σωστα πραγματάκια!!Εμενα με απασχολεί να χωράει το καρότσι πίσω στο αυτοκίνητο!!Θα τους πω μπορούμε να πάρουμε τον σκελετο να δοκιμάσουμε αν χωράει χαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

 χαχαχχαχ συμφωνώ!!Με τις γέννεσ μας θα πάνε όλα υπέροχα!!!Να δούμε να βρούμε σωστα πραγματάκια!!Εμενα με απασχολεί να χωράει το καρότσι πίσω στο αυτοκίνητο!!Θα τους πω μπορούμε να πάρουμε τον σκελετο να δοκιμάσουμε αν χωράει χαχχαχαχ

Εμενα να χωραει στο ασανσερ χαχαχχα!!!!!! εχεις σκεφτει κανενα καροτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Εμενα να χωραει στο ασανσερ χαχαχχα!!!!!! εχεις σκεφτει κανενα καροτσι?

Σωστό κ αυτό που λες!!Δν έχω ιδέα!!Σίγουρα 3 σε 1!!Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σωστό κ αυτό που λες!!Δν έχω ιδέα!!Σίγουρα 3 σε 1!!Εσύ?

δεν εχω δει μαρκες ακομα αλλα 3 σε 1 και εγω!! σε γκρι λες να το παρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

δεν εχω δει μαρκες ακομα αλλα 3 σε 1 και εγω!! σε γκρι λες να το παρεις?

Ναι απο μάρκες δν ξέρω κ εγώ!!Ναι σε γκρι σκεφτόμουν!!Τα ανοιχτόχρωμα θα λερώνουν!!Μου είπε επίσης η φίλη μου να πάρω ένα στρωμάτακι μεμορι μου είπε το ζητάς έχει 15ε κ το βάζεις μέσα στην καλαθούνα είτε την έχεις κουμπένη στο καρότσι είτε στον καναπέ πχ!!Είναι λεει πιο ανατομικά έτσι για το μωράκι!!Και χτυπίεται συνέχεια μ ακους στα λέω γτ τα ξεχνάς αυτό θα πάρεις κ την ζελατίνα σε περίπτωση που βρέχει!!Μην τα ξεχάσεις χαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλημέρα!!εγώ το έχω νιώσει αλλά το Σάββατο επειδή περπατούσα όλη μέρα και μετά είχαμε μια βάφτιση δεν το ένιωθα! Την επόμενη μέρα λίγο αλλά από Δευτέρα κανονικά! Είναι αναλόγως και τη θέση και την εβδομάδα! Μην ανησυχείς! Άμα περπατάμε και κουραζόμαστε θα κινείται κ αυτο. Απλά μπορεί να μην είναι γυρισμένο προς την πλευρά της μήτρας για να χτυπάει στα τοιχώματα και έτσι να το νιώθουμε κ εμείς. ?

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Οποτε θελήσεις γλυκιά μου τα ψωνίζεις κ εννοείτε οι εκπτώσεις ήταν το καλύτερο!!Μόνο κάνε πιο πριν ερώτηση αν θα τα έχουν έτοιμα!!Γτ στις  φίλες μου οι κούνιες ήταν ετοιμοπαράδωτες μετά απο  μήνα!!Ρώτα το για σιγουριά!!Εγω πολύ πιθανόν να γεννήσω κ τέλη Ιανουαρίου είναι κ οιγιορτές των Χριστουγέννων!!

@Annie28Τον είδατε τον μπεμπούλη?Εγω τον κατάλαβα για ωρίτσα Κυριακή βράδυ αλλά τώρα 2 μέρες σχεδόν τιποτα!!Είναι κ η θέση όπως είπε το κορίτσι κ η θέση πλακούντα!!Και στις βδομάδες που είμαστε το καταλαβαίνουμε τελείως ξαπλωμένες όταν είμαστε!!

Ναι, τον είδαμε! Έχω πρόσθιο πλακούντα, παίζει όντως ρόλο;

Σήμερα ένιωσα κάτι απαλά χτυπηματάκια κάτω κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Σημερα μπήκα 20η

Εγώ ένιωσα το μωράκι την 19η βδομάδα και για περίπου 2 εβδομάδες δεν το ένιωθα καθημερινά. Τώρα που πλέον που είμαι στην 25η το νιώθω κάθε μέρα κ συχνά. Μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Ναι, τον είδαμε! Έχω πρόσθιο πλακούντα, παίζει όντως ρόλο;

Σήμερα ένιωσα κάτι απαλά χτυπηματάκια κάτω κάτω.

εγω εχω οπισθιο τι σημαινει θα αργησω να το ακουσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι απο μάρκες δν ξέρω κ εγώ!!Ναι σε γκρι σκεφτόμουν!!Τα ανοιχτόχρωμα θα λερώνουν!!Μου είπε επίσης η φίλη μου να πάρω ένα στρωμάτακι μεμορι μου είπε το ζητάς έχει 15ε κ το βάζεις μέσα στην καλαθούνα είτε την έχεις κουμπένη στο καρότσι είτε στον καναπέ πχ!!Είναι λεει πιο ανατομικά έτσι για το μωράκι!!Και χτυπίεται συνέχεια μ ακους στα λέω γτ τα ξεχνάς αυτό θα πάρεις κ την ζελατίνα σε περίπτωση που βρέχει!!Μην τα ξεχάσεις χαχαχαχα!!

να το δουμε και αυτο!!!!!οτι βρεις και εσυ να τα λεμε μπας και τα ξεδυαλινουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

εγω εχω οπισθιο τι σημαινει θα αργησω να το ακουσω?

Όχι. Λένε πως ο πρόσθιος εμποδίζει, όχι ο οπίσθιος. Ετσι λενε, δεν το ξερω απο τον γιατρο μου αλλά πολλά παιζουν ρολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ ένιωσα το μωράκι την 19η βδομάδα και για περίπου 2 εβδομάδες δεν το ένιωθα καθημερινά. Τώρα που πλέον που είμαι στην 25η το νιώθω κάθε μέρα κ συχνά. Μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικο

Αλήθεια;;; Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Όχι. Λένε πως ο πρόσθιος εμποδίζει, όχι ο οπίσθιος. Ετσι λενε, δεν το ξερω απο τον γιατρο μου αλλά πολλά παιζουν ρολο

λιγο υπομονη ειμαστε κοντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι, τον είδαμε! Έχω πρόσθιο πλακούντα, παίζει όντως ρόλο;

Σήμερα ένιωσα κάτι απαλά χτυπηματάκια κάτω κάτω.

Ναι έτσι κ γω κάτι απαλά χτυπαματάκια!!Κ πχ χτες ένιωσα 2 φορές απο ένα-δυο χτυπήματα χτύπημα!!Λένε με πρόσθιο πλακούντα μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις γτ απορροφά τους κραδασμούς ο πλακούντας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...