Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Καινούργια στην παρέα,πρώτη εγκυμοσύνη,αγχη  κ εγώ με το καλό θα γεννήσω τον Φεβρουάριο! Είμαι στον 4 και είναι αγοράκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Καλημερα και καλως ηρθες!! Με το καλο το μωρακι σου !! Αν θες πες μας ποσο Φεβρουαριου εισαι γτ κανουμε ενα πινακακι !! Οτι θες γραψε μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ έχω αναιμία, αιματοκρίτη 29! Τώρα αυξήσαμε το σίδηρο, παίρνω κι εγώ και ασβέστιο και μαγνήσιο και φυλλικό.

Κορίτσια θέλετε να πούμε ποιοι είναι οι γιατροί μας και που θα γεννήσουμε με το καλό;

Εγώ έχω τον Τσιρώνη Βασίλη και συνεργάζεται με αρκετά μαιευτήρια, μάλλον θα γεννήσω στο Γαία (στο Ιατρικό Αθηνών)

Καλημερα!! Εγω εχω τον Χριστοπουλο Αθανασιο ειναι στο Ιασω ! Τον Τσιρωνη τον εχω ξανακουσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ!!Είμαι 18 εβδομάδων σύμφωνα με την αυχενική διαφάνεια που έκανα στις 5 Αυγούστου! Μου το έβγαλε το μωράκι λίγο μεγαλύτερο από όσο υπολογίσαμε! Οπότε μου είπε ο γιατρός να το υπολογίζουμε σύμφωνα με αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Καλημέρα @marilia

 Ελπίζω να είσαι καλά.

Ναι, εγώ παίρνω :) 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Πως είσαι?Ναι μια χαρά είμαι!!Πήγα σήμερα οδοντιάτρο γτ είχα έναν έγκλειστο φρονιμήτη που με πονάει άλλα όχι κάθε μέρα!!Ευτυτχώς δν τον είδε πρησμένο ίσως κάποια νευραλγία μου είπε!!Ουτε καθαρισμό θέλουν!!Αλλά θα ζητήσω κ γω ασβέστιο στο επόμενο ραντεβού!!

Πήγα μια βόλτα κ στα μαγαζιά εχώ τέλη Σεπτέμβρη βάπτιση το μωράκι της φίλης μου κ βρήκα μια πουκαμισα λευκή γενικά ακόμα δν έχουν φέρει φθινοπωρινά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα κορίτσια έχω την εντύπωση κατάλαβα τον μπέμπη!!Ενιώσα το πρωί που ήμουν ξαπλωμένη στο κέντρο της κοιλιάς προς τα κάτω σαν χτυπήματα ελαφρά!!Θα δείξει βέβαια για σιγουριά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ααααα κορίτσια έχω την εντύπωση κατάλαβα τον μπέμπη!!Ενιώσα το πρωί που ήμουν ξαπλωμένη στο κέντρο της κοιλιάς προς τα κάτω σαν χτυπήματα ελαφρά!!Θα δείξει βέβαια για σιγουριά!!

Εγώ από χθες την καταλαβαίνω κανονικά..Πήγαμε σε μια εκδήλωση στην περιοχή μας κ σαν ξεκίνησε η μουσική γινόταν χαμός στην κοιλιά μου.. Τυχαίο ή ήταν λόγω φασαρίας δεν ξέρω.. Πάντως είχε πολύ πλάκα. Κ ο άντρας μου που έβαλε το χέρι του την κατάλαβε..Σαν χαζός έκανε...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Εγώ από χθες την καταλαβαίνω κανονικά..Πήγαμε σε μια εκδήλωση στην περιοχή μας κ σαν ξεκίνησε η μουσική γινόταν χαμός στην κοιλιά μου.. Τυχαίο ή ήταν λόγω φασαρίας δεν ξέρω.. Πάντως είχε πολύ πλάκα. Κ ο άντρας μου που έβαλε το χέρι του την κατάλαβε..Σαν χαζός έκανε...???

Ελάααααα?Το γλυκούλη!!!!!Θυμησέ μου πόσων εβδομάδων είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ελάααααα?Το γλυκούλη!!!!!Θυμησέ μου πόσων εβδομάδων είσαι?

Σήμερα εκλεισα την 18η.. ξάπλωνα χθες κ λέω τη μαμά μου έλα να δεις πως κάνει το...έντερο μου. Και μου λέει Άννα αυτό δεν είναι το έντερό σου...Χαχαχχα..Τόσο καλά!!!! Πηγαινει αυτό το γουργουρητο μια από δω μια από κει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Σήμερα εκλεισα την 18η.. ξάπλωνα χθες κ λέω τη μαμά μου έλα να δεις πως κάνει το...έντερο μου. Και μου λέει Άννα αυτό δεν είναι το έντερό σου...Χαχαχχα..Τόσο καλά!!!! Πηγαινει αυτό το γουργουρητο μια από δω μια από κει...

χαχχαχα οι μανούλες!!Και η δικιά μου όταν της είπα τι ένιωσα μου είπε το μωρό είναι δν πήγε το μυαλό μου!!Εγω είμαι 17 και 4 μέρες!!Νομίζω όταν αλλάζουμε βδομάδα θα γίνεται κ κάτι!!Εγώ μόλις είχα μπει στην 17 τσουπ ξαφνικά πετάχτηκε η κοιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

χαχχαχα οι μανούλες!!Και η δικιά μου όταν της είπα τι ένιωσα μου είπε το μωρό είναι δν πήγε το μυαλό μου!!Εγω είμαι 17 και 4 μέρες!!Νομίζω όταν αλλάζουμε βδομάδα θα γίνεται κ κάτι!!Εγώ μόλις είχα μπει στην 17 τσουπ ξαφνικά πετάχτηκε η κοιλιά!!

Συμφωνώ απόλυτα..στη 17η εβδομάδα η κοιλιά μου , ευδιάκριτη πλέον, βγήκε μέσα σε μια νύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ααααα κορίτσια έχω την εντύπωση κατάλαβα τον μπέμπη!!Ενιώσα το πρωί που ήμουν ξαπλωμένη στο κέντρο της κοιλιάς προς τα κάτω σαν χτυπήματα ελαφρά!!Θα δείξει βέβαια για σιγουριά!!

Αυτο ειναι. Αυτο ειναι! 

Κι εγω το νιωθω με σιγουρια πλεον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Αυτο ειναι. Αυτο ειναι! 

Κι εγω το νιωθω με σιγουρια πλεον!

Ναι εεεε?χαχαχ ωραία!!!Ακούγα για πετάρισμα αλλά δν το ένιωσα αυτό!!Κάτι σαν γαργαλητά ναι πριν κάποιες μέρες!!Αντε με το καλό να φάμε κ τις καλές χαχαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Σήμερα εκλεισα την 18η.. ξάπλωνα χθες κ λέω τη μαμά μου έλα να δεις πως κάνει το...έντερο μου. Και μου λέει Άννα αυτό δεν είναι το έντερό σου...Χαχαχχα..Τόσο καλά!!!! Πηγαινει αυτό το γουργουρητο μια από δω μια από κει...

Αννούλα κι εγώ σημερα κλείνω τη 18η...έίμαστε ακριβώς μαζί.

Και μάλιστα ενώ θυμόμουν ΠΗΤ 06/02 είναι πραγματι 05/02 όπως εσενα αν θυμάμαι καλά.

Δεν ειχα αναπροσαρμόσει το ημερολόγιο του κινητού μου μετά την αυχενική και βασιζόμουν σε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ναι εεεε?χαχαχ ωραία!!!Ακούγα για πετάρισμα αλλά δν το ένιωσα αυτό!!Κάτι σαν γαργαλητά ναι πριν κάποιες μέρες!!Αντε με το καλό να φάμε κ τις καλές χαχαχ!!

Εγώ νιώθω απαλά απαλά χτυπηματάκια πότε κέντρο και πότε πλάι!

Αχ, ανυπομονω να φαμε τις καλες! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Πως είσαι?Ναι μια χαρά είμαι!!Πήγα σήμερα οδοντιάτρο γτ είχα έναν έγκλειστο φρονιμήτη που με πονάει άλλα όχι κάθε μέρα!!Ευτυτχώς δν τον είδε πρησμένο ίσως κάποια νευραλγία μου είπε!!Ουτε καθαρισμό θέλουν!!Αλλά θα ζητήσω κ γω ασβέστιο στο επόμενο ραντεβού!!

Πήγα μια βόλτα κ στα μαγαζιά εχώ τέλη Σεπτέμβρη βάπτιση το μωράκι της φίλης μου κ βρήκα μια πουκαμισα λευκή γενικά ακόμα δν έχουν φέρει φθινοπωρινά!!

Καλησπέρα @marilia

Όλα μια χαρά εγώ, ετοιμάζομαι για ένα επαγγελματικό ταξίδι στο εξωτερικό.

Βασικά σε όσους το ανέφερα έπαθαν ένα σοκ "Καλά θα πας έγκυος στο εξωτερικό;;; και θα μπεις σε αεροπλάνο κτλ" αλλά δεν το αφήνω να με επηρεάσει.

Μακάρι να μην είναι κάτι περαστικό το θέμα με τον φρονιμίτη ώστε να μην χρειαστεί να ταλαιπωρηθείς.

Το Σάββατο πήγα για ψώνια, γενικά παντελόνια εγκυμοσύνης που δοκίμασα στο H&M μου επέπλεαν στην περιοχή της κοιλίτσας αυτά που μου έστρωναν καλά στο υπόλοιπο σώμα οπότε λέω να αγοράσω προς τα τέλη του μήνα. Πήρα μερικά παντελόνια μαλακά με λάστιχο στη μέση που είναι σούπερ άνετα και μερικά φορεματάκια σε πιο αέρινη γραμμή. Γενικά τώρα είναι η φάση που φέρνουν φθινοπωρινά-χειμωνιάτικα. 

Έψαχνα ένα φόρεμα για ένα γάμο που έχουμε τέλη Σεπτεμβρίου, είχα βάλει στο μάτι ένα αλλά δε το αγόρασα φοβούμενη μην έχω κάνει μεγάλη κοιλιά και τώρα έχει εξαντληθεί. Οπότε σκέφτομαι να φορέσω ένα μάξι φόρεμα σεμιζιέ που θα είναι και αεράτο και άνετο.

Γενικά οι πουκαμίσες είναι σωτηρία. Έχω μπόλικες και πιστεύω θα τις ευχαριστηθώ τώρα στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Καλησπέρα @marilia

Όλα μια χαρά εγώ, ετοιμάζομαι για ένα επαγγελματικό ταξίδι στο εξωτερικό.

Βασικά σε όσους το ανέφερα έπαθαν ένα σοκ "Καλά θα πας έγκυος στο εξωτερικό;;; και θα μπεις σε αεροπλάνο κτλ" αλλά δεν το αφήνω να με επηρεάσει.

Μακάρι να μην είναι κάτι περαστικό το θέμα με τον φρονιμίτη ώστε να μην χρειαστεί να ταλαιπωρηθείς.

Το Σάββατο πήγα για ψώνια, γενικά παντελόνια εγκυμοσύνης που δοκίμασα στο H&M μου επέπλεαν στην περιοχή της κοιλίτσας αυτά που μου έστρωναν καλά στο υπόλοιπο σώμα οπότε λέω να αγοράσω προς τα τέλη του μήνα. Πήρα μερικά παντελόνια μαλακά με λάστιχο στη μέση που είναι σούπερ άνετα και μερικά φορεματάκια σε πιο αέρινη γραμμή. Γενικά τώρα είναι η φάση που φέρνουν φθινοπωρινά-χειμωνιάτικα. 

Έψαχνα ένα φόρεμα για ένα γάμο που έχουμε τέλη Σεπτεμβρίου, είχα βάλει στο μάτι ένα αλλά δε το αγόρασα φοβούμενη μην έχω κάνει μεγάλη κοιλιά και τώρα έχει εξαντληθεί. Οπότε σκέφτομαι να φορέσω ένα μάξι φόρεμα σεμιζιέ που θα είναι και αεράτο και άνετο.

Γενικά οι πουκαμίσες είναι σωτηρία. Έχω μπόλικες και πιστεύω θα τις ευχαριστηθώ τώρα στην εγκυμοσύνη.

Με το καλο το ταξίδι!!!Με γειά τα ρουχαλάκια καλοφόρετα!!Στο γάμο ναι το φουστανάκι που λες ακούγεται μια χαρά!!Πήρα κ ένα ζευγάρι μπαλαρίνες γτ δν είχα καθόλου να βάλω στην βάπτιση!!Γενικά έχω πολύ ψηλοτάκουνα ή παντόφλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zen_K     02/02 αγορι  ?

@Annouli  05/02 κοριτσι ?

@Annie28  06/02 αγορι  ?

@ΝΑΚΑ   08/02  κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι  ?

@Earp      09/02 αγορι  ?

@sofiefin1982  10/02 αγορι-κοριτσι ??

@Κύνθια  13/02 αγορι ?

@Kit1982  14/02 κοριτσι ?

@Littleme  14/02 κοριτσι  ?

@aurora    15/02  κοριτσι  ?

@Ηλίας-Νικόλαος  26/02 αγορι ?

@Skiouros83        26/02  αγορι  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@Zen_K     02/02 αγορι  ?

@Annouli  05/02 κοριτσι ?

@Annie28  06/02 αγορι  ?

@ΝΑΚΑ   08/02  κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι  ?

@Earp      09/02 αγορι  ?

@sofiefin1982  10/02 αγορι-κοριτσι ??

@Κύνθια  13/02 αγορι ?

@Kit1982  14/02 κοριτσι ?

@Littleme  14/02 κοριτσι  ?

@aurora    15/02  κοριτσι  ?

@Ηλίας-Νικόλαος  26/02 αγορι ?

@Skiouros83        26/02  αγορι  ?

Βάλτε κ εμένα κορίτσια! 10/02 αγόρι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

@Zen_K     02/02 αγορι  ?

@Annouli  05/02 κοριτσι ?

@Annie28  06/02 αγορι  ?

@ΝΑΚΑ   08/02  κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι  ?

@Earp      09/02 αγορι  ?

@sofiefin1982  10/02 αγορι-κοριτσι ??

@Κύνθια  13/02 αγορι ?

@Kit1982  14/02 κοριτσι ?

@Littleme  14/02 κοριτσι  ?

@aurora    15/02  κοριτσι  ?

@Ηλίας-Νικόλαος  26/02 αγορι ?

@Skiouros83        26/02  αγορι  ?

Κύνθια γλυκιά μου συγγνώμη. Είμαι 05/02! Είχα ξεχασει να επαναρυθμισω την εφαρμογή μετά την αυχενική κι είχα κολλήσει στο 6.

Το χαρτί της αυχενικής λεει 5/2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς τους μήνες πως τους υπολογίζετε;

Πχ καποιοι λενε οτι ο 3ος ειναι μεχρι 12η καποιοι μεχρι 13η.

Ο 4ος μεχρι 16η κι αλλοι μεχρι 17η...

Εγω αυριο μπαινω στην 19η αρα σιγουρα ειμαι 5ο απλα το εχω απορία και δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσια εσείς τους μήνες πως τους υπολογίζετε;

Πχ καποιοι λενε οτι ο 3ος ειναι μεχρι 12η καποιοι μεχρι 13η.

Ο 4ος μεχρι 16η κι αλλοι μεχρι 17η...

Εγω αυριο μπαινω στην 19η αρα σιγουρα ειμαι 5ο απλα το εχω απορία και δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου.

 

Λοιπόν, ο γιατρός μου είχε πει ότι μήνα αλλάζω κάθε 5 του μηνός δηλαδή με βάση την ΠΗΤ αλλά έχω μια εφαρμογή (από τις πολλές ) που σου λέει κ πότε αλλάζεις μήνα.. Pregnancy week by week λέγεται με κάτι πράσινες πατούσες .Αυτή υπολογίζει βάσει των εβδομάδων...Εγώ κοιτάω αυτήν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

Λοιπόν, ο γιατρός μου είχε πει ότι μήνα αλλάζω κάθε 5 του μηνός δηλαδή με βάση την ΠΗΤ αλλά έχω μια εφαρμογή (από τις πολλές ) που σου λέει κ πότε αλλάζεις μήνα.. Pregnancy week by week λέγεται με κάτι πράσινες πατούσες .Αυτή υπολογίζει βάσει των εβδομάδων...Εγώ κοιτάω αυτήν...

Ααααα, ωραια! Θα την κατεβασω αμέσως

 Σε ευχαριστώ Αννούλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marillia είπε:

Με το καλο το ταξίδι!!!Με γειά τα ρουχαλάκια καλοφόρετα!!Στο γάμο ναι το φουστανάκι που λες ακούγεται μια χαρά!!Πήρα κ ένα ζευγάρι μπαλαρίνες γτ δν είχα καθόλου να βάλω στην βάπτιση!!Γενικά έχω πολύ ψηλοτάκουνα ή παντόφλες!!

Ευχαριστώ πολύ ❤️ 

Τέλεια, θα είσαι μια κούκλα εγκυούλα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα

Είπα να μοιραστώ μαζί σας για μια ακόμη φορά τις ανησυχίες μου!!

Χτες είχα ραντεβού με το γιατρό μου και με ανησύχησε το γεγονός οτι έχω πάρει 3 κιλά μέσα σε έναν μήνα. Ο γιατρός μου είπε να προσέχω να μην πάρω πολλά κιλά χωρίς να με ανησυχήσει ιδιαίτερα.  Είμαι στην 18 εβδομάδα και μέχρι τώρα στο σύνολο είχα πάρει 3 κιλά. Εσείς κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα???

Επειδή η αυχενική μου έχει δείξει ποσοστά προεκλαμψίας και έχω ξεκινήσει εδώ και κάνα μήνα αντιπηκτικές ενέσεις φοβάμαι την απότομη αύξηση βάρους, εντωμεταξύ τις τελευταίες μέρες νιώθω κάποιες στιγμές λίγο πρησμένα τα χέρια και τα πόδια που συνήθως επανέρχονται προς το βράδυ και υπέθεσα ότι είναι απο τη ζέστη. Δεν το ανέφερα καθόλου στο γιατρό αυτό γιατί σήμερα τα σκέφτομαι όλα κι έχω αγχωθεί όπως καταλαβαίνετε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝΑΚΑ εγώ όταν είχα παει στην 17η βδομάδα είδαμε ότι πήρα 2,5 κιλά αλλά όλοι λένε ότι από δω κ πέρα θα μπαίνουν τα κιλά...Δεν το θεωρώ προσωπικά απόλυτο αυτό αλλά ούτε κι επαναπαυομαι...προσοχή θέλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...