Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μια χαρά αιματοκρίτη έχεις κ αφού πίνεις και σίδηρο!!Ποιό σίδηρο πίνεις?Εγω κάτι αμπούλες και με αναγουλιάζει κάπως στην γεύση ίσως φταίει που έχω κ αναγούλες αλλά είναι καλό μου είπε σαν σίδηρο!!

Σε χαπι μου εδωσε ευτυχως!! Targyferon!! Ναι τις ξερω τις αμπουλες και εχω ακουσει για την γευση αλλα ειναι καλες και αποροφαται γρηγορα απο τον οργανισμο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγώ παίρνω τον Φεροσανολ..Γενικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη..30 είχα νομίζω με σίδηρο όμως πολύ καλό.. Περίεργα πράγματα..Τώρα έχω ξανά εξετάσεις .Γενικά σαν οικογένεια έχουμε χαμηλό αιματοκρίτη..

Καλό σίδηρο κ αυτό !!Εγω είχα 40 και όταν μπήκα στον 4 μήνα μου έπεσε στο 33!!Πιστεύω τώρα που πίνω τις αμπούλες να είναι καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγώ παίρνω τον Φεροσανολ..Γενικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη..30 είχα νομίζω με σίδηρο όμως πολύ καλό.. Περίεργα πράγματα..Τώρα έχω ξανά εξετάσεις .Γενικά σαν οικογένεια έχουμε χαμηλό αιματοκρίτη..

Αυτο ειναι χαπι η ποσιμο;;; εμενα το σιδηρο μου κανει δυσκοιλιοτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Σε χαπι μου εδωσε ευτυχως!! Targyferon!! Ναι τις ξερω τις αμπουλες και εχω ακουσει για την γευση αλλα ειναι καλες και αποροφαται γρηγορα απο τον οργανισμο!!! 

Ισως γι αυτό να μου το έδωσε που λες!!Πίνω κ 2 την ημέρα αηδία χαχχα!!Ασβέστιο ποιό πέρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ισως γι αυτό να μου το έδωσε που λες!!Πίνω κ 2 την ημέρα αηδία χαχχα!!Ασβέστιο ποιό πέρνεις?

Αχ τωρα δν θυμαμαι πως γραφεται χαχαχα και δν ειμαι σπιτι...θα στο γραψω μετα...ειναι μασωμενο χαπι σαν καραμελα το τρως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Αχ τωρα δν θυμαμαι πως γραφεται χαχαχα και δν ειμαι σπιτι...θα στο γραψω μετα...ειναι μασωμενο χαπι σαν καραμελα το τρως...

Ναι ναι στείλτο μου!!Ευχάριστο είναι στην γεύση?Βράδυ το πίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ναι ναι στείλτο μου!!Ευχάριστο είναι στην γεύση?Βράδυ το πίνεις?

Γλυκουλι ειναι ετσι και ετσι ... δν τρελαινομαι χαχαχχα ... 1 πρωι και 1 βραδυ μια ωρα μετα το φαγητο...και το σιδηρο μου ειπε μιση ωρα πριν το φαγητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Γλυκουλι ειναι ετσι και ετσι ... δν τρελαινομαι χαχαχχα ... 1 πρωι και 1 βραδυ μια ωρα μετα το φαγητο...και το σιδηρο μου ειπε μιση ωρα πριν το φαγητο...

Ναι κ γω έτσι το σίδηρο και θέλει αποχή απο ασβέστιο και γαλακτοκομικά κάποια ώρα!!Είναι λίγο μπέρδεμα!!Γτ κ το μαγνήσιο θέλει αποχή απο γαλακτοκομικά κ το πρωί που πίνω το χάπι του θυροειδή πρέπει να περάσει ώρα για το σίδηρο!!Αλλά έχω μπει σε πρόγραμμα να ξεκινήσω κ το ασβέστιο κ τέλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ναι κ γω έτσι το σίδηρο και θέλει αποχή απο ασβέστιο και γαλακτοκομικά κάποια ώρα!!Είναι λίγο μπέρδεμα!!Γτ κ το μαγνήσιο θέλει αποχή απο γαλακτοκομικά κ το πρωί που πίνω το χάπι του θυροειδή πρέπει να περάσει ώρα για το σίδηρο!!Αλλά έχω μπει σε πρόγραμμα να ξεκινήσω κ το ασβέστιο κ τέλος!!

Καλα ναι ειναι μπερδεμα...και εγω αφηνω και μια ωρα περιπου απο το σιδηρο για να φαω και κανα γαλακτομομικο που μου εχουν κολλησει χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλα ναι ειναι μπερδεμα...και εγω αφηνω και μια ωρα περιπου απο το σιδηρο για να φαω και κανα γαλακτομομικο που μου εχουν κολλησει χαχαχαχ

Ναι να το λιγουρεύεσαι και να περιμένεις χχαχαχ!!Πότε έχεις υπέρηχο?Εγω σε 2 βδόμαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι να το λιγουρεύεσαι και να περιμένεις χχαχαχ!!Πότε έχεις υπέρηχο?Εγω σε 2 βδόμαδες

Στις 12 του μηνα την αλλη Πεμπτη!  Λοιπον το ασβεστιο ειναι το calcioral d3!!περιμενω πως και πως να δω τον μπεμπη!παντως ποιος θα μου το ελεγε εγω η γλυκατζου να εχω κολλησει με τα αλμυρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Στις 12 του μηνα την αλλη Πεμπτη!  Λοιπον το ασβεστιο ειναι το calcioral d3!!περιμενω πως και πως να δω τον μπεμπη!

Ευχαριστώ!!Ναι ναι μη συζητάς!!Εσενα πως είναι ο μπέμπης στον υπέρηχο?Εμένα ήσυχος είναι γενικά σε κάθε υπέρηχο δν πολύ κουνιέται!!Την προηγούμενη φορά είχε το χεράκι πάνω κ φαινόταν πεντακάθαρα κ τα δαχτυλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ευχαριστώ!!Ναι ναι μη συζητάς!!Εσενα πως είναι ο μπέμπης στον υπέρηχο?Εμένα ήσυχος είναι γενικά σε κάθε υπέρηχο δν πολύ κουνιέται!!Την προηγούμενη φορά είχε το χεράκι πάνω κ φαινόταν πεντακάθαρα κ τα δαχτυλάκια!!

Και εμενα παντα ησυχος ειναι!! Κουνιεται αλλα λιγο!! Χαχαχαχ ωραια εικονα!! Εγω σε εναν υπερυχο τον πετυχα με το αριστερο ποδι πανω χαχαχα και γελαγαμε!  θα μας βγουν ησυχα τα μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Και εμενα παντα ησυχος ειναι!! Κουνιεται αλλα λιγο!! Χαχαχαχ ωραια εικονα!! Εγω σε εναν υπερυχο τον πετυχα με το αριστερο ποδι πανω χαχαχα και γελαγαμε!  θα μας βγουν ησυχα τα μωρα

χχαχαχ ωραίο κ το ποδαράκι!!Ναι διάβαζα άλλες κοπέλες που ακόμα στην αυχενική γυρνούσαν τα μωράκια κ νόμιζα κ το δικό μου έτσι θα κάνει χαχαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

χχαχαχ ωραίο κ το ποδαράκι!!Ναι διάβαζα άλλες κοπέλες που ακόμα στην αυχενική γυρνούσαν τα μωράκια κ νόμιζα κ το δικό μου έτσι θα κάνει χαχαχ!!

Και εγωωω!! Και ελεγα γτ εμας δν κανει ετσι γυρω γυρω;;; χαχαχ!!! Ειναι καλοβολα τα δικα μας γι αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Καινούργια στην παρέα,πρώτη εγκυμοσύνη,αγχη  κ εγώ με το καλό θα γεννήσω τον Φεβρουάριο! Είμαι στον 4 και είναι αγοράκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Στις 12 του μηνα την αλλη Πεμπτη!  Λοιπον το ασβεστιο ειναι το calcioral d3!!περιμενω πως και πως να δω τον μπεμπη!παντως ποιος θα μου το ελεγε εγω η γλυκατζου να εχω κολλησει με τα αλμυρα!!!

Οι μπέμπηδες θέλουν αλμυρά! Κι εγώ τα ίδια με σένα, όλο αλμυρά θέλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ έχω αναιμία, αιματοκρίτη 29! Τώρα αυξήσαμε το σίδηρο, παίρνω κι εγώ και ασβέστιο και μαγνήσιο και φυλλικό.

Κορίτσια θέλετε να πούμε ποιοι είναι οι γιατροί μας και που θα γεννήσουμε με το καλό;

Εγώ έχω τον Τσιρώνη Βασίλη και συνεργάζεται με αρκετά μαιευτήρια, μάλλον θα γεννήσω στο Γαία (στο Ιατρικό Αθηνών)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα... Εγώ έχω τον Αυγουστινακη Μανώλη! Είναι πολύ καλός κ λεπτομερής κ τουλάχιστον με τον δικό μου χαρακτήρα κούμπωσε πολύ ωραία..κ την πλάκα μας την κάνουμε κ ασφάλεια νιώθω.. Στο Γένεσις θα γεννήσω (Θεσσαλονίκη). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα... Εγώ έχω τον Αυγουστινακη Μανώλη! Είναι πολύ καλός κ λεπτομερής κ τουλάχιστον με τον δικό μου χαρακτήρα κούμπωσε πολύ ωραία..κ την πλάκα μας την κάνουμε κ ασφάλεια νιώθω.. Στο Γένεσις θα γεννήσω (Θεσσαλονίκη). 

Είναι τόσο σημαντικό να αισθάνεσαι όμορφα και ασφαλής με τον γιατρό σου!

Εγώ είχα άλλη γιατρό και άλλαξα στον 3ο μήνα. Είναι ο,τι καλύτερο θα μπορούσα να εχω κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marillia είπε:

Να ρωτήσω έχει ξεκινήσει κανένα κορίτσι ασβέστιο?

Καλημέρα @marilia

 Ελπίζω να είσαι καλά.

Ναι, εγώ παίρνω :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Καινούργια στην παρέα,πρώτη εγκυμοσύνη,αγχη  κ εγώ με το καλό θα γεννήσω τον Φεβρουάριο! Είμαι στον 4 και είναι αγοράκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Καλησπέρα @Marouli_89 και καλωσόρισες στην ομάδα :)

Μια τέλεια εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό το μπεμπάκι.

Θα χαρούμε να ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Καινούργια στην παρέα,πρώτη εγκυμοσύνη,αγχη  κ εγώ με το καλό θα γεννήσω τον Φεβρουάριο! Είμαι στον 4 και είναι αγοράκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Αγορομάνα κι εσύ! Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου, καλως ήρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα... Εγώ έχω τον Αυγουστινακη Μανώλη! Είναι πολύ καλός κ λεπτομερής κ τουλάχιστον με τον δικό μου χαρακτήρα κούμπωσε πολύ ωραία..κ την πλάκα μας την κάνουμε κ ασφάλεια νιώθω.. Στο Γένεσις θα γεννήσω (Θεσσαλονίκη). 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ έχω τον Κο Πανίδη Κωνσταντίνο, βρίσκεται στην Περαία.

Έχουμε πολύ καλή χημεία, είναι καθησυχαστικός και λεπτομερής. Μου τον συνέστησε η αδερφή μου, η οποία τον έχει χρόνια και τον περασμένο Φεβρουάριο έφερε στον κόσμο το μωράκι της. Με τον Κο Πανίδη γνωριστήκαμε στην κλινική όταν γέννησε η αδερφή μου και ήμουν στη φάση που αναζητούσα γυναικολόγο. Το μόνο για το οποίο μετανιώνω είναι ότι δεν ξεκινήσαμε μαζί νωρίτερα (τον είχα επισκεφτεί για τεστ Παπ και μετά από μερικούς μήνες ξανά αμέσως μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος), αλλά έχουμε χτίσει πολύ καλή σχέση.

Στο Γέννεσις θα γεννήσω και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Οι μπέμπηδες θέλουν αλμυρά! Κι εγώ τα ίδια με σένα, όλο αλμυρά θέλω.

Ρε τι παθαμε !! Χαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...