Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Γιατί να μην πιάσει η επισκληρίδιος; Δεν πιάνει (νομίζω) αν καθυστερήσεις πολλή ώρα να την κάνεις και είναι προς το τέλος ο τοκετός. Ή κάνω λάθος; 

Σωστά τα λες νομίζω. Αυτό εννοώ.Το έθεσα λαθος. Εννοώ αν όταν μου την κάνουν είναι πια αργά :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Πριν κάτι μέρες είχαμε βγει για φαγητο Με τον άντρα μου . Απέναντι στρογγυλοκάθεται ζευγάρι με γυναίκα έγκυο . Έφαγε 3 πιτόγυρα με από όλα χωρίς να πει καλοψημένο ή πλύνε καλά ντοματα κλπ, ήπιε μπυρα και στο τέλος έκανε και 3 Τσιγάρα. Εγώ έφαγα ένα σουβλάκι κοτόπουλο καλοψημένο και τίποτε άλλο και ένα μπουκαλάκι νερό . Ήταν 9 το βράδυ και λέω πώς θα βγάλει η νύχτα ... πάντως είμαστε πολύ διαφορετικοί οργανισμοί όλες οι γυναίκες . Εμένα ο γιατρός μου λέει όχι αλκοόλ τσιγάρο και χοιρινό . Σοβαρά τώρα .... νιώθω τύψεις για την κόκα κολα ή τη μια δόση καφέ που θα πιω γιατί είμαι υποτασικη και αλλεργική στη γλουτένη 

Πωπω...είδες πόσο ρόλο παίζει τελικά το πώς το βιώνει η καθεμία; Εμείς σκεφτόμαστε το παραμικρό -άλλες λίγο άλλες πολύ- και άλλες του δίνουν και καταλαβαίνει δίχως να ασχολούνται καν με τους βασικούς κανονες όπως πχ πλύσιμο λαχανικών.

Σίγουρα όμως το χαίρονται περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι το πρώτο σου μωρό;

Λένε ότι η πρώτη γεννα κρατάει πολλές ώρες οπότε όπως και να έχει, θα προλάβεις. Αν θες φυσικά να κάνεις επισκληρίδιο. Εγώ είμαι τόσο δειλή που δεν μπορώ καν να διανοηθώ τοκετό χωρίς αναισθησία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Είναι το πρώτο σου μωρό;

Λένε ότι η πρώτη γεννα κρατάει πολλές ώρες οπότε όπως και να έχει, θα προλάβεις. Αν θες φυσικά να κάνεις επισκληρίδιο. Εγώ είμαι τόσο δειλή που δεν μπορώ καν να διανοηθώ τοκετό χωρίς αναισθησία. 

Ναι, το πρώτο μου είναι.

Εσύ είσαι αποφασισμένη για καισαρική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, θα ήθελα φυσιολογικό με επισκληρίδιο, αλλιώς καισαρική.

Σίγουρα δεν θέλω 100% φυσικό τοκετό χωρίς φαρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια Από πονάκια τραβήγματα κ φαγούρα άλλο τίποτα . Και εγώ freZyderm βάζω αλλα έχω κάτι άλλο. Πριν παω να ούρησω έχω μια σταγόνα στο εσώρουχο παντα . Νομίζω είναι σαν ακράτεια .Το έχει καμία σας;

Καλησπέρα @Littleme

Και σε εμένα τυχαίνει τελευταία (γενικά όταν με πιάνει η συγκεκριμένη ανάγκη, πρέπει να γίνει άμεσα γιατί με πιάνει σαν να το κρατάσω ώρες)

Τελευταία που ταλαιπωρούμουν με βήχα, μου έφευγαν πολλές σταγόνες όσο έβηχα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

@Earp , @marillia  και μενα αυτην την κρεμα μου προτεινε ο γιατρος μου και την βαζανε και φιλες μου , επίσης θα παρω και αμυγδαλελαιο και θα βαζω εν αλλαξ.

Καλησπέρα!!!

Χρησιμοποιώ το λάδι κατά των ραγάδων από Anaplasis (μελένια ομορφιά) 

Ενδείκνυται για εγκυμονούσες καθώς δεν περίεχει αιθέρια έλαια, απλώνεται εύκολα και απορροφάται σχετικά γρήγορα.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι έχει σχετικά έντονη μυρωδιά (δεν είναι άσχημη, εμένα μου θυμίζει τσιχλόφουσκα), απλά πλέον με ενοχλούν αρκετές μυρωδιές οπότε με ζορίζει λίγο η εφαρμογή του.

Θα αγοράσω και εγώ της frezzyderm. Έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Όχι, θα ήθελα φυσιολογικό με επισκληρίδιο, αλλιώς καισαρική.

Σίγουρα δεν θέλω 100% φυσικό τοκετό χωρίς φαρμακα. 

Ε Ν Ν Ο Ε Ι Τ Α Ι.

Ουτε εγώ, με τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Καλησπέρα!!!

Χρησιμοποιώ το λάδι κατά των ραγάδων από Anaplasis (μελένια ομορφιά) 

Ενδείκνυται για εγκυμονούσες καθώς δεν περίεχει αιθέρια έλαια, απλώνεται εύκολα και απορροφάται σχετικά γρήγορα.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι έχει σχετικά έντονη μυρωδιά (δεν είναι άσχημη, εμένα μου θυμίζει τσιχλόφουσκα), απλά πλέον με ενοχλούν αρκετές μυρωδιές οπότε με ζορίζει λίγο η εφαρμογή του.

Θα αγοράσω και εγώ της frezzyderm. Έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ ?

@Zen_K πως είσαι με το κρύωμα; Πας καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kit1982 είπε:

@Zen_K πως είσαι με το κρύωμα; Πας καλυτερα;

@Kit1982 σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφερόν!! 

Ευτυχώς συνήλθα.... και δεν πρέπει να ξαναγγίξω τσιγάρο (το έκοψα μαχαίρι στην εγκυμοσύνη, αλλά όσο καπνίζω τόσο πιο επιρρεπής θα είμαι στις βρογχίτιδες)

Ελπίζω να είσαι καλά γλυκιά μου ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!  πως ειστε? εγω εκανα σημερα υπερυχο στην χολη και ευτυχως δεν εχω πετρα!!! κατι αλλο... εχει παρει καμια σας ρουχα εγκυμοσυνης? και αν ναι τι νουμερα πηρατε γτ δν μπορω να καταλαβω μου φαινονται τεραστια χαχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια καλησπερα!  πως ειστε? εγω εκανα σημερα υπερυχο στην χολη και ευτυχως δεν εχω πετρα!!! κατι αλλο... εχει παρει καμια σας ρουχα εγκυμοσυνης? και αν ναι τι νουμερα πηρατε γτ δν μπορω να καταλαβω μου φαινονται τεραστια χαχαχα!!!!

Μπράβο ! Πήρα το πρώτο παντελόνι από hm και περιμένω να πάρω και σουτιέν . Εγώ ζεσταίνομαι ακόμα πολύ ... εσείς ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Μπράβο ! Πήρα το πρώτο παντελόνι από hm και περιμένω να πάρω και σουτιέν . Εγώ ζεσταίνομαι ακόμα πολύ ... εσείς ;;; 

Τι νουμερο το πηρες;;; πηγα και εγω hm και εχει και ωραια κολαν...αλλα εχει νουμερα...εγω δν ζεσταινομαι...το βραδυ ειναι ωραια που φυσαει λιγο και δροσιζομαστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια καλησπερα!  πως ειστε? εγω εκανα σημερα υπερυχο στην χολη και ευτυχως δεν εχω πετρα!!! κατι αλλο... εχει παρει καμια σας ρουχα εγκυμοσυνης? και αν ναι τι νουμερα πηρατε γτ δν μπορω να καταλαβω μου φαινονται τεραστια χαχαχα!!!!

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Και γω πήρα ένα κολαν κ ένα τζιν εγκυμοσύνης απ το hm τα πήρα σε 38 νούμερο και είμαι 54 κιλά κ η κοιλιά μου μεγάλωσε μπορώ να πω!!Πιστεύω μετά προς το τέλος ίσως να χρειαστώ 40 αλλά αυτό με επιφύλαξη το λέω!!Πάντως το 38 μου είναι μια χαρά προς το παρόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Και γω πήρα ένα κολαν κ ένα τζιν εγκυμοσύνης απ το hm τα πήρα σε 38 νούμερο και είμαι 54 κιλά κ η κοιλιά μου μεγάλωσε μπορώ να πω!!Πιστεύω μετά προς το τέλος ίσως να χρειαστώ 40 αλλά αυτό με επιφύλαξη το λέω!!Πάντως το 38 μου είναι μια χαρά προς το παρόν!!

Καλε εσυ εισαι φτερο στον ανεμο χααχα!! Αδυνατουλα!!! Πρεπει να τα δοκιμασω και βλεπουμε...εχει ωραια και οικονομικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλε εσυ εισαι φτερο στον ανεμο χααχα!! Αδυνατουλα!!! Πρεπει να τα δοκιμασω και βλεπουμε...εχει ωραια και οικονομικα!

Ναι ναι αδυνατούλα!!Εγω δν μπόρεσα να κατέβω στα μαγαζιά τότε λόγω αίματος που είχα κ είχα στείλει την μαμα μου!!Στην αρχή πήρα μικρότερο νούμερο αλλά δν χρειάστηκε καν να τα δοκιμάσω με το μάτι φαινόταν μικρά!!Μην σε φοβίζει το λάστιχο κ γω νόμιζα θα μου είναι μεγάλο κ θα θέλει γύρισμα αλλά κάθεται τέλεια στην κοιλίτσα!!Τα έχω ευχαριστηθεί πολύ!!Και ειδικά στον γιατρό πάω με το κολάν κ είμαι άνετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να ρωτήσω έχει ξεκινήσει κανένα κορίτσι ασβέστιο?

Ναι εγω...σιδηρο και ασβεστιο..απο 2 την ημερα...1 πρωι και 1 βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι ναι αδυνατούλα!!Εγω δν μπόρεσα να κατέβω στα μαγαζιά τότε λόγω αίματος που είχα κ είχα στείλει την μαμα μου!!Στην αρχή πήρα μικρότερο νούμερο αλλά δν χρειάστηκε καν να τα δοκιμάσω με το μάτι φαινόταν μικρά!!Μην σε φοβίζει το λάστιχο κ γω νόμιζα θα μου είναι μεγάλο κ θα θέλει γύρισμα αλλά κάθεται τέλεια στην κοιλίτσα!!Τα έχω ευχαριστηθεί πολύ!!Και ειδικά στον γιατρό πάω με το κολάν κ είμαι άνετα!!

Θα παρω οπωσδηποτε ειναι μαλακα και ανετα!!! Γτ τζιν δν φοραω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι εγω...σιδηρο και ασβεστιο..απο 2 την ημερα...1 πρωι και 1 βραδυ...

Aιματοκρίτη εγώ είχα σχετικά καλό τώρα έπεσε όμως κ πίνω σίδηρο περίπου 3 βδομάδες!!Ασβέστιο δν μου ξεκίνησε κ λέω να το πω τώρα στο επόμενο ραντεβού!!Μαγνήσιο πίνω επίσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ακόμη βολεύομαι με τις καλοκαιρινές παντελόνες κ με τα φορέματα...Να πιάσει λίγο η δροσιά κ θα βγω να κοιτάξω κανένα παντελόνι...γιατί μόνο στην ιδέα του τζιν, σκάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Aιματοκρίτη εγώ είχα σχετικά καλό τώρα έπεσε όμως κ πίνω σίδηρο περίπου 3 βδομάδες!!Ασβέστιο δν μου ξεκίνησε κ λέω να το πω τώρα στο επόμενο ραντεβού!!Μαγνήσιο πίνω επίσης

Εγω παντα αιματοκριτη ειχα 43!!! Εχω να κανω αιματολογικες απο την 7η εβδομ δν ξερω ποσο θα ειναι τωρα!! Και εγω 3 εβδμ τα παιρνω ! Μαγνησιο δν μου ειπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Εγω παντα αιματοκριτη ειχα 43!!! Εχω να κανω αιματολογικες απο την 7η εβδομ δν ξερω ποσο θα ειναι τωρα!! Και εγω 3 εβδμ τα παιρνω ! Μαγνησιο δν μου ειπε!

Μια χαρά αιματοκρίτη έχεις κ αφού πίνεις και σίδηρο!!Ποιό σίδηρο πίνεις?Εγω κάτι αμπούλες και με αναγουλιάζει κάπως στην γεύση ίσως φταίει που έχω κ αναγούλες αλλά είναι καλό μου είπε σαν σίδηρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παίρνω τον Φεροσανολ..Γενικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη..30 είχα νομίζω με σίδηρο όμως πολύ καλό.. Περίεργα πράγματα..Τώρα έχω ξανά εξετάσεις .Γενικά σαν οικογένεια έχουμε χαμηλό αιματοκρίτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...