Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

@Zen_K     02/02 αγορι  ?

@Annouli  05/02 κοριτσι ?

@Annie28  06/02 αγορι  ?

@ΝΑΚΑ   08/02  κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι  ?

@Earp      09/02 αγορι  ?

@sofiefin1982  10/02 αγορι-κοριτσι ??

@Κύνθια  13/02 αγορι ?

@Kit1982  14/02 κοριτσι ?

@Littleme  14/02 κοριτσι  ?

@aurora    15/02  κοριτσι  ?

@Ηλίας-Νικόλαος  26/02 αγορι ?

@Skiouros83        26/02  αγορι  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2019 at 8:35 ΜΜ, ο/η Κύνθια είπε:

@Annouli 05/02 κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι ?

@Κύνθια   13/02  αγορι ?

@Kit1982   14/02 κοριτσι ?

@Ηλίας-Νικόλαος  26/02 αγορι ?

καλημερα κοριτσια καλο μας σκ!!! για ελατε και οι υπολοιπες να δουμε ποσα αγορακια και ποσα κοριτσακια εχουμε!!!

Γειά σας κορίτσια μου! Χαίρομαι που όλες έχουμε φτάσει ως εδώ.

 

Άννα 06/02 αγορι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα. Σας παρακολουθώ τον τελευταίο καιρό. Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιέστατα μωράκια σε όλες!

Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου,κοριτσάκι με πητ 11/2.Απτην 14η εβδομάδα νιώθω κινήσεις αλλά ο γιατρός επιμένει είναι έντερο. Συνεχίστηκαν ως τώρα 16η αλλά  εδώ και 3 μέρες δεν νιώθω τίποτα και έχω ανησυχήσει. Ακόμα και το φούσκωμα στην κοιλιά σαν να υποχώρησε λίγο (μεγάλη κοιλιά από νωρίς, βέβαια δεν είμαι λεπτή οπότε ίσως είναι και αυτό).Έχω αγχωθεί. Σε σημείο που λέω να πάω για υπέρηχο αύριο  μεθαύριο ενώ ραντεβού έχω 10 του μήνα. 

Πονακια και τραβήγματα έχω πολλά απ'την αρχή, δεν με ανησύχησαν αυτά. Διαβάζω έχετε κι εσείς, δεν είναι κακο.Και πετρώματα ακόμα σαν συσπάσεις είχα. 

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Καλό μήνα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η aurora είπε:

Γεια σας και από εμένα. Σας παρακολουθώ τον τελευταίο καιρό. Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιέστατα μωράκια σε όλες!

Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου,κοριτσάκι με πητ 15/2.Απτην 14η εβδομάδα νιώθω κινήσεις αλλά ο γιατρός επιμένει είναι έντερο. Συνεχίστηκαν ως τώρα 16η αλλά  εδώ και 3 μέρες δεν νιώθω τίποτα και έχω ανησυχήσει. Ακόμα και το φούσκωμα στην κοιλιά σαν να υποχώρησε λίγο (μεγάλη κοιλιά από νωρίς, βέβαια δεν είμαι λεπτή οπότε ίσως είναι και αυτό).Έχω αγχωθεί. Σε σημείο που λέω να πάω για υπέρηχο αύριο  μεθαύριο ενώ ραντεβού έχω 10 του μήνα. 

Πονακια και τραβήγματα έχω πολλά απ'την αρχή, δεν με ανησύχησαν αυτά. Διαβάζω έχετε κι εσείς, δεν είναι κακο.Και πετρώματα ακόμα σαν συσπάσεις είχα. 

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Καλό μήνα ?

Καλημέρα! Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια! @aurora καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. και εμενα φουσκωνει και ξεφουσκωνει. Τωρα ειμαι παλι στο ξεφούσκωμα. Νομιζω οτι ειναι απο το έντερο μας. Και εγω καποιες ημερες δεν εχω τιποτα. Ουτε πονακια ουτε αναγουλες και μετά ξανα πάλι. Μην ανησυχείς. 

Κοριτσια τα φωτα σας! 

έχετε ταξιδεψει με αεροπλάνο ή καραβι όσο είστε εγκυος; ταξιδεψα ηδη μια φορα απο Αθηνα προς Χανια ενω ημουν στην 12εβδομάδα εβδομαδα με καράβι. Με καμπινα αλλα και παλι λιγο ψηλοκουνιομουν. Προγραμματιζω νέο ταξιδι για Αθήνα οτσν θα είμαι 22ηεβδομαδα. Ο γιατρος προτεινει αεροπλανο ομως φοβσμαι την πιεση της καμπίνας. Απο την άλλη φοβαμαι και το καραβι να μην πεσω σε ταρακουνηματα. Πειτε μου τυχόν εμπειριες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα! Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια! @aurora καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. και εμενα φουσκωνει και ξεφουσκωνει. Τωρα ειμαι παλι στο ξεφούσκωμα. Νομιζω οτι ειναι απο το έντερο μας. Και εγω καποιες ημερες δεν εχω τιποτα. Ουτε πονακια ουτε αναγουλες και μετά ξανα πάλι. Μην ανησυχείς. 

Κοριτσια τα φωτα σας! 

έχετε ταξιδεψει με αεροπλάνο ή καραβι όσο είστε εγκυος; ταξιδεψα ηδη μια φορα απο Αθηνα προς Χανια ενω ημουν στην 12εβδομάδα εβδομαδα με καράβι. Με καμπινα αλλα και παλι λιγο ψηλοκουνιομουν. Προγραμματιζω νέο ταξιδι για Αθήνα οτσν θα είμαι 22ηεβδομαδα. Ο γιατρος προτεινει αεροπλανο ομως φοβσμαι την πιεση της καμπίνας. Απο την άλλη φοβαμαι και το καραβι να μην πεσω σε ταρακουνηματα. Πειτε μου τυχόν εμπειριες σας

Καλημερα κορίτσι... Εγώ ταξίδεψα από Ηράκλειο Αθήνα με καράβι κ ήταν πολύ καλά. Δε ταλαιπβρηθηκα. Τότε μου χε πει ο γιατρός κ με αεροπλάνο μπορούσα. Αλλά εγώ τα ψιλό φοβάμαι κ δεν ήθελα να αγχωθω.... Οπότε πήραμε καμπίνα κ πήγα κ κοιμήθηκα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η aurora είπε:

Γεια σας και από εμένα. Σας παρακολουθώ τον τελευταίο καιρό. Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιέστατα μωράκια σε όλες!

Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου,κοριτσάκι με πητ 15/2.Απτην 14η εβδομάδα νιώθω κινήσεις αλλά ο γιατρός επιμένει είναι έντερο. Συνεχίστηκαν ως τώρα 16η αλλά  εδώ και 3 μέρες δεν νιώθω τίποτα και έχω ανησυχήσει. Ακόμα και το φούσκωμα στην κοιλιά σαν να υποχώρησε λίγο (μεγάλη κοιλιά από νωρίς, βέβαια δεν είμαι λεπτή οπότε ίσως είναι και αυτό).Έχω αγχωθεί. Σε σημείο που λέω να πάω για υπέρηχο αύριο  μεθαύριο ενώ ραντεβού έχω 10 του μήνα. 

Πονακια και τραβήγματα έχω πολλά απ'την αρχή, δεν με ανησύχησαν αυτά. Διαβάζω έχετε κι εσείς, δεν είναι κακο.Και πετρώματα ακόμα σαν συσπάσεις είχα. 

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Καλό μήνα ?

Καλημέρα..Σου εύχομαι να εχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!Εγώ είμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδάκι και στην ερώτησή μου στον γιατρό πότε θα το ακούσω μου είπε σε 2 βδομάδες (δεν έχω κλείσει τη 18η ακόμη).Κάποιες φορές νιώθω κάτι σαν ''παφ'' φούσκας αλλά μάλλον είναι το έντερο μου καθώς δεν είναι ούτε επαναλαμβανόμενα ούτε συχνά..Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι αλλά αν αυτό δεν είναι εφικτό χωρίς καμία ντροπή απέναντι στον γιατρό σου να πας να κάνεις έναν υπέρηχο..Την εγκυμοσύνη μας πρέπει να την απολαμβάνουμε πάνω απ'όλα και να μη φοβόμαστε τι θα πει ή τι θα σκεφτεί για εμάς ο κάθε γιατρός..

 

Κορίτσια, άσχετο αλλά και σχετικό ταυτόχρονα..Επαφές ερωτικές έχετε;;Εμένα ο γιατρός μου έδωσε το πράσινο φως αλλά εγώ κολλάω..Λέω να αρχίσω να το νιώθω πρώτα (να ξέρω ότι είναι καλά & να μη περιμένω τον υπέρηχο) και μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγορομάνες και κοριτσομάνες, καλημέρα σας! ? ?

Τι κάνετε; Πως προχωράει η εγκυμοσύνη σας; 

Είναι λίγο νωρίς ίσως, αλλά έχω αρχίσει να ψάχνω για μαιευτήρια/κλινικές. 

Είναι το πρώτο μου μωρό και έχω τρομερή φοβία για τον τοκετό. Καταλήγω στο ότι θα πάω σε ιδιωτική κλινική για να με προσέξουν περισσότερο και κυρίως για να μου κάνουν είτε επισκληρίδιο είτε καισαρική ώστε να μην νιώσω τον τοκετό. 

Έχετε κι εσείς τέτοιες ανησυχίες; Πως σκέφτεστε να γεννήσετε;

Για όσες έχουν ήδη γεννήσει, τι θα μας συμβούλευαν ώστε να μετριάσουμε το φόβο μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η aurora είπε:

Γεια σας και από εμένα. Σας παρακολουθώ τον τελευταίο καιρό. Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιέστατα μωράκια σε όλες!

Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου,κοριτσάκι με πητ 15/2.Απτην 14η εβδομάδα νιώθω κινήσεις αλλά ο γιατρός επιμένει είναι έντερο. Συνεχίστηκαν ως τώρα 16η αλλά  εδώ και 3 μέρες δεν νιώθω τίποτα και έχω ανησυχήσει. Ακόμα και το φούσκωμα στην κοιλιά σαν να υποχώρησε λίγο (μεγάλη κοιλιά από νωρίς, βέβαια δεν είμαι λεπτή οπότε ίσως είναι και αυτό).Έχω αγχωθεί. Σε σημείο που λέω να πάω για υπέρηχο αύριο  μεθαύριο ενώ ραντεβού έχω 10 του μήνα. 

Πονακια και τραβήγματα έχω πολλά απ'την αρχή, δεν με ανησύχησαν αυτά. Διαβάζω έχετε κι εσείς, δεν είναι κακο.Και πετρώματα ακόμα σαν συσπάσεις είχα. 

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Καλό μήνα ?

καλημερα καλως ηρθες και καλο μηνα!!!! ολα οσα νοιωθεις ειναι φυσιολογικα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα..Σου εύχομαι να εχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!Εγώ είμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδάκι και στην ερώτησή μου στον γιατρό πότε θα το ακούσω μου είπε σε 2 βδομάδες (δεν έχω κλείσει τη 18η ακόμη).Κάποιες φορές νιώθω κάτι σαν ''παφ'' φούσκας αλλά μάλλον είναι το έντερο μου καθώς δεν είναι ούτε επαναλαμβανόμενα ούτε συχνά..Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι αλλά αν αυτό δεν είναι εφικτό χωρίς καμία ντροπή απέναντι στον γιατρό σου να πας να κάνεις έναν υπέρηχο..Την εγκυμοσύνη μας πρέπει να την απολαμβάνουμε πάνω απ'όλα και να μη φοβόμαστε τι θα πει ή τι θα σκεφτεί για εμάς ο κάθε γιατρός..

 

Κορίτσια, άσχετο αλλά και σχετικό ταυτόχρονα..Επαφές ερωτικές έχετε;;Εμένα ο γιατρός μου έδωσε το πράσινο φως αλλά εγώ κολλάω..Λέω να αρχίσω να το νιώθω πρώτα (να ξέρω ότι είναι καλά & να μη περιμένω τον υπέρηχο) και μετά..

καλημερα και καλο μηνα!  εδω και 3 μερες νοιωθω και εγω σαν παφ φουσκας αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι το μωρακι γτ το νοιωθω στο κεντρο στην κοιλια οχι χαμηλα και νομιζω ειναι να το νοιωσουμε χαμηλα κανονικα?? ειμαι 16 και 4 ειναι μαλλον νωρις αλλα ειμαι κοντα πιστευω!!! οσο για τις ερωτικες επαφες δεν τον ρωτησα αν τωρα επιτρεπεται αλλα φοβαμαι κιολας απο τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Αγορομάνες και κοριτσομάνες, καλημέρα σας! ? ?

Τι κάνετε; Πως προχωράει η εγκυμοσύνη σας; 

Είναι λίγο νωρίς ίσως, αλλά έχω αρχίσει να ψάχνω για μαιευτήρια/κλινικές. 

Είναι το πρώτο μου μωρό και έχω τρομερή φοβία για τον τοκετό. Καταλήγω στο ότι θα πάω σε ιδιωτική κλινική για να με προσέξουν περισσότερο και κυρίως για να μου κάνουν είτε επισκληρίδιο είτε καισαρική ώστε να μην νιώσω τον τοκετό. 

Έχετε κι εσείς τέτοιες ανησυχίες; Πως σκέφτεστε να γεννήσετε;

Για όσες έχουν ήδη γεννήσει, τι θα μας συμβούλευαν ώστε να μετριάσουμε το φόβο μας;

καλημερα και καλο μηνα!!! τις ιδιες ανησυχιες εχω τωρα τελευταια  , εμενα ο γιατρος μου ειναι σε ιδιωτικη κλινικη , και εγω σκεφτομαι την καισαρικη μν πω ψεμματα χαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα! :)

Θέλω κι εγώ καισαρική γιατί λένε αν δεν προλάβεις την επισκληρίδιο, δε σε πιάνει μετά. ? Αλλά και η καισαρική έχει μετεγχειρητικό πόνο έντονο. Σπαρταράω μέχρι και στο τεστ Παπ, τη γέννα πως θα τη διαχειριστώ;

Αν γέννησε καμια το πρώτο παιδι με επισκληρίδιο ας μοιραστει την εμπειρια της να παρουμε κουράγιο.. Είναι όντως ανώδυνος ο τοκετός; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα 

Θέμα ραγάδες 

Λοιπόν εγω είχα μικρό στήθος γενικά πριν μείνω έγκυος και τώρα μου έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και έχει γίνει κόκκινο από κάτω και με τρώει έχει τύχη σε καμία? 

Βάζω ένα ειδικό λάδι για ραγάδες βοηθάει αλλά πάλι έχω φαγούρα! 

Νομίζω όταν πάω να κάνω ραγάδες αλλά δεν έχω το βαθουλωμα στο δέρμα απλά είναι κόκκινο

Να τονίζω ότι την νύχτα έτσι και ακουμπάει το στήθος μου σε οτιδήποτε με τρώει αρκετά! 

Καμία συμβουλή? 

Και επίσης μένω εξωτερικό οπότε δεν έχω συγκεκριμένο γιατρό πηγαίνω στο νοσοκομείο για τα ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Earp είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Θέμα ραγάδες 

Λοιπόν εγω είχα μικρό στήθος γενικά πριν μείνω έγκυος και τώρα μου έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και έχει γίνει κόκκινο από κάτω και με τρώει έχει τύχη σε καμία? 

Βάζω ένα ειδικό λάδι για ραγάδες βοηθάει αλλά πάλι έχω φαγούρα! 

Νομίζω όταν πάω να κάνω ραγάδες αλλά δεν έχω το βαθουλωμα στο δέρμα απλά είναι κόκκινο

Να τονίζω ότι την νύχτα έτσι και ακουμπάει το στήθος μου σε οτιδήποτε με τρώει αρκετά! 

Καμία συμβουλή? 

Και επίσης μένω εξωτερικό οπότε δεν έχω συγκεκριμένο γιατρό πηγαίνω στο νοσοκομείο για τα ραντεβού! 

Εγω βάζω της Frezyderm την Prevenstria..Έχει ωραίο άρωμα απλά αργεί λίγο να απορροφηθεί..Μήπως η φαγούρα δεν έχει να κάνει με το τράβηγμα του δέρματος αλλά απλά με ένα σύμπτωμα της εγκυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγω βάζω της Frezyderm την Prevenstria..Έχει ωραίο άρωμα απλά αργεί λίγο να απορροφηθεί..Μήπως η φαγούρα δεν έχει να κάνει με το τράβηγμα του δέρματος αλλά απλά με ένα σύμπτωμα της εγκυμοσύνης;

Δεν ξέρω πραγματικά έχω μπει σε πόσα φόρουμ ακόμα και αγγλικά και λένε ότι όταν έχεις φαγούρα ανοίγει το δέρμα! Μπορεί να είναι και συμπτωμα! Καμία φορά αναρωτιέμαι πόσο θα μεγαλώσει ακόμα το στήθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλό μήνα! :)

Θέλω κι εγώ καισαρική γιατί λένε αν δεν προλάβεις την επισκληρίδιο, δε σε πιάνει μετά. ? Αλλά και η καισαρική έχει μετεγχειρητικό πόνο έντονο. Σπαρταράω μέχρι και στο τεστ Παπ, τη γέννα πως θα τη διαχειριστώ;

Αν γέννησε καμια το πρώτο παιδι με επισκληρίδιο ας μοιραστει την εμπειρια της να παρουμε κουράγιο.. Είναι όντως ανώδυνος ο τοκετός; 

 

Καλημέρα σε όλες τις γλυκές εγκυούλες!!Εγω είμαι 17 βδομάδα ξαφνικά χτες φούσκωσα αρκετά κ νιώθω τραβηγματάκια και το βράδυ δν βολεύομαι στο πλάι γιθα ύπνο!!2 κολλητές(1 μια λόγω διπού λώρου κ η άλλη περίμενε 13 ώρες να έρθει φυσιολογικά) μου γέννησαν με επισκληρίδιο κ καισαρική κ μου είπαν κ οι 2 ότι γεννούσαν έτσι 10 παιδιά!!Οπως έρθει εγώ το σκέφτομαι δν με νοιάζει!!

@EarpΕχω και γω α[ίστευτη φαγούρα!!Τσιτώνει το δέρμα κ ανοίγει!!Βάζω λάδι καρύδας αλλά μια στο τόσο κ μάλλον θέλει πιο συχνά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Earp είπε:

@marillia εγώ βάζω 3 φορές την ημέρα λάδι και πάλι με τρώει! Εσένα είναι κόκκινο το στήθος σου από κάτω? 

Eγω έχω τρελή φαγούρα στα πλαινά της κοιλιάς κ στο κέντρο!!Είναι κ λίγο κόκκινο στο πλάι!!Στο στήθος έχω πιο λίγο φαγούρα γτ κ γω μικρό είχα αλλά τώρα πρήστηκε αλλά όχι πολύ!!και παρατήρησα ότι το στήθος μου καίει είναι ζεστό!!Και μια μέρα ξυνόμουν κ παραμιλούσα με άκουσε η μαμ μου κ είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει η κοιλιά είχε κ αυτή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγω βάζω της Frezyderm την Prevenstria..Έχει ωραίο άρωμα απλά αργεί λίγο να απορροφηθεί..Μήπως η φαγούρα δεν έχει να κάνει με το τράβηγμα του δέρματος αλλά απλά με ένα σύμπτωμα της εγκυμοσύνης;

Να σε ρωτήσω η κρέμα αυτή απλώνεται εύκολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να σε ρωτήσω η κρέμα αυτή απλώνεται εύκολα?

Δεν είναι νερουλή αλλά ούτε και σαν βούτυρο..Θα έλεγα όμως οτι δεν απλώνεται και εύκολα..Θέλει καλή επάλειψη και στην περιοχή της κοιλιάς που δεν θέλω να βάλω δύναμη την αφήνω όπως κάτσει..Πάντως με μια έρευνα που έκανα στο ιντερνετ και με βάση τα σχόλια στο skroutz είχες θετικές κριτικές όσον αφορά το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...