Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...Σήμερα το πρωί αφού άρχισα να περπατάω παρατήρησα ότι πονάω στα κόκαλα κάτω στο πιπι. Ιβηκο οστό λέγεται αν δεν κάνω λάθος..Σαν να έκανα πολύ ποδήλατο μετά από καιρό (όπως πονάς από τη σέλα αν καταλαβαίνετε). Είμαι 16ε3η.. Είναι επειδή ανοίγουν τα οστά για το μωρό ή κάτι άλλο;Το έχει πάθει καμία σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Σήμερα το πρωί αφού άρχισα να περπατάω παρατήρησα ότι πονάω στα κόκαλα κάτω στο πιπι. Ιβηκο οστό λέγεται αν δεν κάνω λάθος..Σαν να έκανα πολύ ποδήλατο μετά από καιρό (όπως πονάς από τη σέλα αν καταλαβαίνετε). Είμαι 16ε3η.. Είναι επειδή ανοίγουν τα οστά για το μωρό ή κάτι άλλο;Το έχει πάθει καμία σας;

Καλημέρα!  Εκει πονάω πού και πού αλλά πολύ ελαφρά από την αρχή. Ανοίγει η λεκάνη εαν είναι στενή. Εγώ έχω πεθάνει από τη μέση και έχω ενόχληση και στα ισχία. Πρώτη φορά στη ζωή μου με πονάει η μέση και τα ισχία. Είμαι 15 συν 4 σήμερα και κάνω υπομονή γιατί νιώθω και μεγαλη πίεση στο στομαχί κοιλιά . Πάντως όταν ουρώ υποχωρεί αυτή η ενόχληση που λες . Επειδή φοβόμουνα για τραχηλο, ουρολοιμωξη κλπ ( ένα σωρο εξετασεις ) μου είπε ο γιατρός ότι επειδή έχω στενή λεκάνη για αυτό και πονάω πιεζονται όλα εκεί μεσα. Υπομονή να έχουμε για τα ζουζούνια μας! Εγ'ω τελικά έχω μπέμπα ( αν και φάνηκες στην αλφα επιπεδου) επιβεβαιώθηκε την Παρασκευή με το veracity τεστ που το έκανα λόγω ηλικίας. Καλά μας φουσκώματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎25‎/‎8‎/‎2019 at 9:53 ΠΜ, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Σήμερα το πρωί αφού άρχισα να περπατάω παρατήρησα ότι πονάω στα κόκαλα κάτω στο πιπι. Ιβηκο οστό λέγεται αν δεν κάνω λάθος..Σαν να έκανα πολύ ποδήλατο μετά από καιρό (όπως πονάς από τη σέλα αν καταλαβαίνετε). Είμαι 16ε3η.. Είναι επειδή ανοίγουν τα οστά για το μωρό ή κάτι άλλο;Το έχει πάθει καμία σας;

@Annouli καλημέρα. Εγώ έχω εδώ και 2 εβδομάδες ενοχλήσεις (όχι καθημερινές αλλά ούτε και συνεχόμενες, συνολικά να είναι 1 ώρα την ημέρα). Από την αρχή το ανέφερα στο γιατρό και μου είπε ότι ανοίγει η λεκάνη (αναρωτιέμαι που θα φτάσει). Εμένα με ανακουφίζουν κάποιες ασκησούλες και πολύ πολύ ελαφρύ stretching (έχοντας πάρει την έγκριση από το γιατρό)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

@Annouli καλημέρα. Εγώ έχω εδώ και 2 εβδομάδες ενοχλήσεις (όχι καθημερινές αλλά ούτε και συνεχόμενες, συνολικά να είναι 1 ώρα την ημέρα). Από την αρχή το ανέφερα στο γιατρό και μου είπε ότι ανοίγει η λεκάνη (αναρωτιέμαι που θα φτάσει). Εμένα με ανακουφίζουν κάποιες ασκησούλες και πολύ πολύ ελαφρύ stretching (έχοντας πάρει την έγκριση από το γιατρό)

Καλημέρα!

Σχετικά με τη λεκάνη....ακούστε ποοοοσο μεγαλώνει.

Είχε τυχει λιγο καιρό πριν μείνω εγκυος να παω σε διατροφολόγο, γενικά είμαι λεπτή αλλά ηθελα να φτιαξω λιγο τη διατροφή μιυ και να χασω και κατι κιλακια που ειχα παρει. Μου ειχε μετρησει περιμετρο λεκάνης 76εκ.

Τώρα είναι 93εκ!!!!!!

Για φανταστείτε τι συμβαίνει εκεί κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα!

Σχετικά με τη λεκάνη....ακούστε ποοοοσο μεγαλώνει.

Είχε τυχει λιγο καιρό πριν μείνω εγκυος να παω σε διατροφολόγο, γενικά είμαι λεπτή αλλά ηθελα να φτιαξω λιγο τη διατροφή μιυ και να χασω και κατι κιλακια που ειχα παρει. Μου ειχε μετρησει περιμετρο λεκάνης 76εκ.

Τώρα είναι 93εκ!!!!!!

Για φανταστείτε τι συμβαίνει εκεί κάτω...

@Annie28 Καλημέρα!!!

Χαχαχαχα τέτοια λέγε μου.

Και εγώ αδύνατη είμαι αλλά επειδή είναι αρκετά ψηλή έχω πιο μεγάλες διαστάσεις, έχω και μεσογειακό σωματότυπο, να δω που θα φτάσω!!

Περιττό να σας πω ότι την Παρασκευή που έχουμε ραντεβού προβλέπεται κατσάδιασμα (είναι πάρα πολύ αυστηρός με το θέμα κιλών και έχω τσιμπήσει ήδη 5)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zen_K είπε:

@Annie28 Καλημέρα!!!

Χαχαχαχα τέτοια λέγε μου.

Και εγώ αδύνατη είμαι αλλά επειδή είναι αρκετά ψηλή έχω πιο μεγάλες διαστάσεις, έχω και μεσογειακό σωματότυπο, να δω που θα φτάσω!!

Περιττό να σας πω ότι την Παρασκευή που έχουμε ραντεβού προβλέπεται κατσάδιασμα (είναι πάρα πολύ αυστηρός με το θέμα κιλών και έχω τσιμπήσει ήδη 5)

Κι εγω τετοιο σωματοτυπο εχω αλλα ειμαι κοντη, χαχα!

Καλε, οκ. 5 δεν ειναι και υπερβολη. Οκ...σε ποια βδομαδα εισαι τωρα ειπαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

@Κύνθια καλώς ήρθες, με το καλό το μωράκι σου!!!

 

Καλέ κορίτσια, πολλές αγορομάνες μαζευτήκαμε!

Σε ευχαριστω και εσυ με το καλο!! Ναι πολλα αγορακια!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εγω τετοιο σωματοτυπο εχω αλλα ειμαι κοντη, χαχα!

Καλε, οκ. 5 δεν ειναι και υπερβολη. Οκ...σε ποια βδομαδα εισαι τωρα ειπαμε;

Κοριτσια μην συζηταμε για κιλα και εγω 5 πηρα!!! Και ειμαι 15 και 4 σημερα!!! Ξεφυγα λιγο με τις διακοπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εγω τετοιο σωματοτυπο εχω αλλα ειμαι κοντη, χαχα!

Καλε, οκ. 5 δεν ειναι και υπερβολη. Οκ...σε ποια βδομαδα εισαι τωρα ειπαμε;

Μπήκα στην 17η εχθές. Την ερχόμενη Δευτέρα μπαίνω στον πέμπτο.

Εμένα από την αρχή μου είπε να προσέχω με τη διατροφή καθώς οι πρώτες αιματολογικές έδειξαν ζάχαρο στα όρια. Έβαλα και απότομα 3 κιλά και κάναμε καμπύλη ζαχάρου  ενώ ήμουν στον 3ο και ευτυχώς ήταν πάρα πολύ καλή (κορίτσια, δεν ξέρω τι έχετε ακούσει όσες δεν έχετε κάνει ποτέ, αλλά δεν με ενόχλησε καθόλου αυτό το σκεύασμα, παρόλο που δε τα θέλω τα πολύ γλυκά). 

Δε θα αρνηθώ ότι δεν τρώω φυσικά, απλά δεν είχα καθόλου εμετούς αλλά έκοψα και το κάπνισμα μόλις έμεινα οπότε.... δικαιολογούμαι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια μην συζηταμε για κιλα και εγω 5 πηρα!!! Και ειμαι 15 και 4 σημερα!!! Ξεφυγα λιγο με τις διακοπες!!

@Κύνθια Εγώ ξέφυγα και δεν πήγα καν διακοπές...… 

Άντε να μην μας παίρνει από κάτω, κιλά είναι θα φύγουν.... :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

@Κύνθια Εγώ ξέφυγα και δεν πήγα καν διακοπές...… 

Άντε να μην μας παίρνει από κάτω, κιλά είναι θα φύγουν.... :) 

Εκοψα και εγω το τσιγαρο οπως εσυ και εκανα μονο 2 εμετους οποτε ετρωγα κανονικα χαχα!!! Ενταξει θα φυγουν απλα σκεφτομαι μην ξεφυγω πολυυυυυ γτ ερχονται κι αλλοι μηνες μπροστα!!! Χαχαχ!!! Ολα καλα να μας πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aαααααχ, αυτο το τσιγαρο. Κι εγώ το έκοψα...αλλά θα το ξαναρχίσω σίγουρα αφού γεννήσω/θηλάσω.

Δεν έκανα πολλα, 5-6 τη μέρα αλλά μου λείπουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσον αφορά τον πόνο στα κόκαλα χαμηλά..Πήρα εχθές τον γιατρό, και τωρα τι διάγνωση να κάνει μέσω τηλεφώνου ο άνθρωπος, μου είπε μήπως είναι συσπάσεις κ να ξεκουραστώ..Εεε φρίκαρα..Πήρα τον άντρα μου κ πήγαμε σε μια κλινική να δούμε τι παίζει (ήταν και Κυριακή γαμώτο)..Ευτυχώς όλα καλά..Μου είπαν οτί είναι νωρίς να πονάω χαμηλά αλλά επειδή είναι η πρωτη εγκυμοσυνη ολα ειναι πιθανα..Ξεεεερω ομως τι παιζει να ειναι..Μη γελασετε ομως..Σκέφτομαι πως αν δεν εχει σχεση με την εγκυμοσυνη μήπως επειδη κοιμηθηκα με ενα νυχτικο λογω ζεστης και βαρουσε ο ανεμιστηρας απο πανω απλα να...πιαστηκα!!!Οπως παθαινεις με τον αυχενα..Γιατι σημερα ειμαι μια χαρα!! Αν δεν χαζεψω εγω μεχρι τον Φεβρουαριο να μη με λενε Αννα!!!

Απο την αλλη για τα κιλα μεχρι στιγμης δεν πηρα βάρος..Ισως επειδη το πρωτο 3μηνο δεν ετρωγα..Τωρα δηλ.ειμαι οσα ημουν στην πρωτη επισκεψη στον γιατρο..Όσα έχασα,τα ξαναπήρα..Γενικότερα δεν στερούμαι τπτ αλλά και η ορεξη μου δεν εχει ανοιξει πληρως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Aαααααχ, αυτο το τσιγαρο. Κι εγώ το έκοψα...αλλά θα το ξαναρχίσω σίγουρα αφού γεννήσω/θηλάσω.

Δεν έκανα πολλα, 5-6 τη μέρα αλλά μου λείπουν!

Χαχαχχα!!! και εγώ σκέφτομαι μετά να το ξαναρχίσω αλλά μέχρι τότε βλέπουμε! προς το παρών καλά είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Κορίτσια όσον αφορά τον πόνο στα κόκαλα χαμηλά..Πήρα εχθές τον γιατρό, και τωρα τι διάγνωση να κάνει μέσω τηλεφώνου ο άνθρωπος, μου είπε μήπως είναι συσπάσεις κ να ξεκουραστώ..Εεε φρίκαρα..Πήρα τον άντρα μου κ πήγαμε σε μια κλινική να δούμε τι παίζει (ήταν και Κυριακή γαμώτο)..Ευτυχώς όλα καλά..Μου είπαν οτί είναι νωρίς να πονάω χαμηλά αλλά επειδή είναι η πρωτη εγκυμοσυνη ολα ειναι πιθανα..Ξεεεερω ομως τι παιζει να ειναι..Μη γελασετε ομως..Σκέφτομαι πως αν δεν εχει σχεση με την εγκυμοσυνη μήπως επειδη κοιμηθηκα με ενα νυχτικο λογω ζεστης και βαρουσε ο ανεμιστηρας απο πανω απλα να...πιαστηκα!!!Οπως παθαινεις με τον αυχενα..Γιατι σημερα ειμαι μια χαρα!! Αν δεν χαζεψω εγω μεχρι τον Φεβρουαριο να μη με λενε Αννα!!!

Απο την αλλη για τα κιλα μεχρι στιγμης δεν πηρα βάρος..Ισως επειδη το πρωτο 3μηνο δεν ετρωγα..Τωρα δηλ.ειμαι οσα ημουν στην πρωτη επισκεψη στον γιατρο..Όσα έχασα,τα ξαναπήρα..Γενικότερα δεν στερούμαι τπτ αλλά και η ορεξη μου δεν εχει ανοιξει πληρως!!!

Με τα κιλά εσύ μια χαρά είσαι! όσο για τον πόνο δεν νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό απλά να έτυχε! εμένα με πονάει η χολή μου και μου είπε ο γυν να πάω να κάνω υπέρυχο άνω κοιλίας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

Κορίτσια όσον αφορά τον πόνο στα κόκαλα χαμηλά..Πήρα εχθές τον γιατρό, και τωρα τι διάγνωση να κάνει μέσω τηλεφώνου ο άνθρωπος, μου είπε μήπως είναι συσπάσεις κ να ξεκουραστώ..Εεε φρίκαρα..Πήρα τον άντρα μου κ πήγαμε σε μια κλινική να δούμε τι παίζει (ήταν και Κυριακή γαμώτο)..Ευτυχώς όλα καλά..Μου είπαν οτί είναι νωρίς να πονάω χαμηλά αλλά επειδή είναι η πρωτη εγκυμοσυνη ολα ειναι πιθανα..Ξεεεερω ομως τι παιζει να ειναι..Μη γελασετε ομως..Σκέφτομαι πως αν δεν εχει σχεση με την εγκυμοσυνη μήπως επειδη κοιμηθηκα με ενα νυχτικο λογω ζεστης και βαρουσε ο ανεμιστηρας απο πανω απλα να...πιαστηκα!!!Οπως παθαινεις με τον αυχενα..Γιατι σημερα ειμαι μια χαρα!! Αν δεν χαζεψω εγω μεχρι τον Φεβρουαριο να μη με λενε Αννα!!!

Απο την αλλη για τα κιλα μεχρι στιγμης δεν πηρα βάρος..Ισως επειδη το πρωτο 3μηνο δεν ετρωγα..Τωρα δηλ.ειμαι οσα ημουν στην πρωτη επισκεψη στον γιατρο..Όσα έχασα,τα ξαναπήρα..Γενικότερα δεν στερούμαι τπτ αλλά και η ορεξη μου δεν εχει ανοιξει πληρως!!!

Αννούλα μου κι αυτό πάίζει, μην το γελάς.

Αλλά βρε καλό μου μην ανησυχείς για τα πονάκια αν δεν είναι έντονα και αν δε διαρκούν. Σκέψου ποσα γινονται εκει κατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Είστε καλά;

Εγώ πήγα χθες στον γιατρό, όλα μια χαρά, ανέβηκε κι ο πλακούντας, ευτυχώς! Πάλι 90% πιθανότητα εδωσε για το φυλλο , για να δούμε...

Τώρα πάω να κάνω τον προγεννητικό έλεγχο της κυστικής ίνωσης, ο γιατρός μου έίναι από εκείνους που τα κάνουν ΟΛΑ για να εχουν το κεφάλι τους ήσυχο κι ετσι τρεχω διαρκώς σε διαφορετικά εξεταστικά κέντρα. Αλλά χαλάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Είστε καλά;

Εγώ πήγα χθες στον γιατρό, όλα μια χαρά, ανέβηκε κι ο πλακούντας, ευτυχώς! Πάλι 90% πιθανότητα εδωσε για το φυλλο , για να δούμε...

Τώρα πάω να κάνω τον προγεννητικό έλεγχο της κυστικής ίνωσης, ο γιατρός μου έίναι από εκείνους που τα κάνουν ΟΛΑ για να εχουν το κεφάλι τους ήσυχο κι ετσι τρεχω διαρκώς σε διαφορετικά εξεταστικά κέντρα. Αλλά χαλάλι.

Kαλημέρα κούκλα!! Την έκανα κ εγω την εξέταση για κυστική ίνωση..Βέβαια συνάντησα μία κοπέλα (εγκυος κ αυτη) κ μου είπε πως ο γιατρός δεν σε δίνει να κάνεις εξετάσεις αν δεν δει κάτι πρώτα..Καταλαβαίνεις το σοκ μου!!Φυσικά έκανα την εξεταση και βγήκε αρνητική αλλά δεν καταλαβαίνω γιατι ο κόσμος πετάει ο,τι @#$@@ του κατέβει στο κεφάλι και γιατι τα δινω και εγώ τόση αξία!!Ό,τι προγεννητικό έλεγχο μου δώσει θα τον κάνω κ χαλάλι και η ταλαιπωρία και τα λεφτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Kαλημέρα κούκλα!! Την έκανα κ εγω την εξέταση για κυστική ίνωση..Βέβαια συνάντησα μία κοπέλα (εγκυος κ αυτη) κ μου είπε πως ο γιατρός δεν σε δίνει να κάνεις εξετάσεις αν δεν δει κάτι πρώτα..Καταλαβαίνεις το σοκ μου!!Φυσικά έκανα την εξεταση και βγήκε αρνητική αλλά δεν καταλαβαίνω γιατι ο κόσμος πετάει ο,τι @#$@@ του κατέβει στο κεφάλι και γιατι τα δινω και εγώ τόση αξία!!Ό,τι προγεννητικό έλεγχο μου δώσει θα τον κάνω κ χαλάλι και η ταλαιπωρία και τα λεφτά!!!

Καλεεεεε τι μ...ια  πεταξε η κοπελιά;;; Πού ζούμε; Εγώ πριν πάω σε αυτό τον γιατρό ήξερα ότι κάνει ΟΛΕΣ τις εξετάσεις ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ. Εγω σε αυτον τον γιατρο πηγα στον 3ο μηνα κι οταν κατσαμε να γνωριστουμε ΠΡΙΝ μου κανει υπερηχο μου λεει: Την εξεταση κυστικης ινωσης την εχεις κανει; Θα την κανουμε. ΤΟΝΙΖΩ το ειπε ΠΡΙΝ με δει για πρωτη φορα! Αν είναι δυνατόν! Καταλαβαίνω πόσο τρόμαξες αλλά κορίτσι μου πραγματικά πρέπει να κλείνεις τα αυτιά σου! Είναι από τα πιο χαζά πράγματα που εχω ακούσει να λένε...

Και που ειμαστε ακομα! Εχουμε να ακουσουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2019 at 2:24 ΜΜ, ο/η Annouli είπε:

Κορίτσια όσον αφορά τον πόνο στα κόκαλα χαμηλά..Πήρα εχθές τον γιατρό, και τωρα τι διάγνωση να κάνει μέσω τηλεφώνου ο άνθρωπος, μου είπε μήπως είναι συσπάσεις κ να ξεκουραστώ..Εεε φρίκαρα..Πήρα τον άντρα μου κ πήγαμε σε μια κλινική να δούμε τι παίζει (ήταν και Κυριακή γαμώτο)..Ευτυχώς όλα καλά..Μου είπαν οτί είναι νωρίς να πονάω χαμηλά αλλά επειδή είναι η πρωτη εγκυμοσυνη ολα ειναι πιθανα..Ξεεεερω ομως τι παιζει να ειναι..Μη γελασετε ομως..Σκέφτομαι πως αν δεν εχει σχεση με την εγκυμοσυνη μήπως επειδη κοιμηθηκα με ενα νυχτικο λογω ζεστης και βαρουσε ο ανεμιστηρας απο πανω απλα να...πιαστηκα!!!Οπως παθαινεις με τον αυχενα..Γιατι σημερα ειμαι μια χαρα!! Αν δεν χαζεψω εγω μεχρι τον Φεβρουαριο να μη με λενε Αννα!!!

Απο την αλλη για τα κιλα μεχρι στιγμης δεν πηρα βάρος..Ισως επειδη το πρωτο 3μηνο δεν ετρωγα..Τωρα δηλ.ειμαι οσα ημουν στην πρωτη επισκεψη στον γιατρο..Όσα έχασα,τα ξαναπήρα..Γενικότερα δεν στερούμαι τπτ αλλά και η ορεξη μου δεν εχει ανοιξει πληρως!!!

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Άντε κορίτσια και το φάγαμε το καλοκαίρι σιγα σιγά. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα με κούρασε η ζέστη. Ανυπομονώ να έρθουν οι δροσουλες του φθινοπώρου. 

@Annouli έπαθα και εγω το ιδιο με τον ανεμιστηρα. Ειχα και εγω πονους, και διαπιστωσα οτι μολις εκοψα τον ανεμιστηρα, περασαν και οι πολλοι πονοι. Ποναω αλλα σε πιο λογικα πλαισια. 

Κοριτσια πηγα στον γιατρο εχθες, ολα καλα. Εχετε αρχισει να προγραμματιζετε την Β επιπεδου;

@Annie28 με το καλο οι εξετάσεις σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Άντε κορίτσια και το φάγαμε το καλοκαίρι σιγα σιγά. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα με κούρασε η ζέστη. Ανυπομονώ να έρθουν οι δροσουλες του φθινοπώρου. 

@Annouli έπαθα και εγω το ιδιο με τον ανεμιστηρα. Ειχα και εγω πονους, και διαπιστωσα οτι μολις εκοψα τον ανεμιστηρα, περασαν και οι πολλοι πονοι. Ποναω αλλα σε πιο λογικα πλαισια. 

Κοριτσια πηγα στον γιατρο εχθες, ολα καλα. Εχετε αρχισει να προγραμματιζετε την Β επιπεδου;

@Annie28 με το καλο οι εξετάσεις σου.

Καλημέρα κοριτσάρα μου, ευχαριστώ!

Εγώ θα πάω για Β'επιπεδου την τελευταια βδομάδα του Σεπτέμβρη, θα μου κλείσει ο γιατρός μου το ραντεβού και θα μου πει :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Άντε κορίτσια και το φάγαμε το καλοκαίρι σιγα σιγά. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα με κούρασε η ζέστη. Ανυπομονώ να έρθουν οι δροσουλες του φθινοπώρου. 

@Annouli έπαθα και εγω το ιδιο με τον ανεμιστηρα. Ειχα και εγω πονους, και διαπιστωσα οτι μολις εκοψα τον ανεμιστηρα, περασαν και οι πολλοι πονοι. Ποναω αλλα σε πιο λογικα πλαισια. 

Κοριτσια πηγα στον γιατρο εχθες, ολα καλα. Εχετε αρχισει να προγραμματιζετε την Β επιπεδου;

@Annie28 με το καλο οι εξετάσεις σου.

Καλημέρα κοριτσια!!!

πως ειστε? εγω εχω γιατρο παλι στις 12 Σεπτεμβριου μολις θα μπαινω στον 5ο αρα λογικα αρχες Οκτωμ θα κανω πρωτα ο Θεος και την Β επιπεδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα!ήθελα να σας ρωτησω εχει καμία προσωπικη εμπειρία απο εγκυμοσύνη κ αντιβίωση. Ειμαι στην 10 εβδομάδα κ παιρνω augmentin με εγκριση γυναικολόγου. Ανησυχώ...εσείς έχετε παρει τοσο νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!ήθελα να σας ρωτησω εχει καμία προσωπικη εμπειρία απο εγκυμοσύνη κ αντιβίωση. Ειμαι στην 10 εβδομάδα κ παιρνω augmentin με εγκριση γυναικολόγου. Ανησυχώ...εσείς έχετε παρει τοσο νωρίς?

Καλημέρα Ροζ! δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα μν ανυσυχεις αφου ειναι με εγκριση γυναικολογου... γτ παιρνεις αντιβιωση? υπαρχουν συμβατες αντιβιωσεις με εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...