Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

@Littleme & @Zen_K μπράβο κορίτσιααα συγχαρητήρια!!!!Με το καλό τα μωράκια σας!! @Zen_K φυσικά και δεν πρόκειται να πας πουθενά γιατί απλά δεν θα σε αφήσουμε...εδώ είμαστε σαν συμμορία.. Όποιος μπει, δεν βγαίνει!! Χεχεχε

Εδώ θα μπαστακωθώ χαχαχαχα :)

@Littleme με το καλό η κοριτσάρα σας..... εμείς αγοράκι (κατά 85% είπε ο γιατρός)

Να σας πω την αμαρτία μου, έπεσα από τα σύννεφα γιατί πίστευα θα ήταν κορίτσι. Εννοείται να είναι υγειές και το φύλο είναι δευτερεύον. Ο δε σύντροφος μου τρελάθηκε, τον άκουσε όλη η Τσιμισκή μετά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι σε όλες σας εύκολες εγκυμοσύνες από εδώ και πέρα !!! Εγώ πάντως είμαι ανάποδη αντι να μειώνονται η αηδία και ο εμετός τώρα έχω όλη τη μέρα. Χθες ατο γιατρό πήρα σακούλα και σήμερα στο σούπερ μάρκετ έκανα εμετό μπροστα στα ψάρια . Το βράδι δεν κοιμήθηκα ( το πρώτο ) λόγω της αναγούλα σ και καψίματος . Παρατηρώ μήπως άλλαξα κάτι στη διατροφή κλπ αλλά όλα ίδια είναι . Ο γιατρός είπε ότι πέραν από ορμόνες είχα αγχωθεί και με την αυχενική. ξέρετε τι μου έκανε ;;; Δε μου είπε ότι είχαμε αυχενική 3 εβδομάδες πριν αλλά μου λέει μόλις μπαίνω « σήμερα θα κάνουμε την αυχενική». Του λέω το είχατε ξεχάσει ή επίτηδες δεβ το είπατε ; Δε στο ειπα για να μην πεθάνεις από άγχος ... Και εν δεν είχα λεφτά μαζί μου ; Σιγα μου λέει θα υα έβαζα εγώ και θα τα βρίσκαμε. Οκ του λέω καλα κάνατε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Annouli είπε:

16-18η καπου διαβασα..και αν ειναι το πρωτο σου ισως να μη το καταλαβεις γρηγορα..Αρα εμεις κοριτσια που ειναι το πρωτο μας εχουμε μελλον ακομα? Εγω την Πεμπτη ειναι να παω στον γιατρο.. Μια ακομα απορια-ανησυχια...Εχετε παρατηρησει οτι η κοιλια σας καποιες μερες ειναι τουμπανο και καποιες αλλες ειναι φουσκωμενη μεν αλλα ''διακριτικα'';; Ή μονο εγω το παθαινω;

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια! ???

Είναι το δεύτερο εμένα. Την κόρη μου όντως άργησα να την ακούσω που ήταν η πρώτη μου. Ναι το παθαίνω και εγώ με την κοιλιά και στην αρχή τρομαζα. Είναι και θέμα τουαλέτας. @Ροζ η κρεμα ειναι ασπρη αλλα αφηνει υπολειμματα μεσα στον κολπο και βγαινουν ειτε ασπρα ειτε μαυρα ειτε καφε. Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κοριτσια που εκαναν την αυχενικη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zen_K και εσυ από Θεσσαλονική ε;;Και εμείς!!!?

@Littleme πω πωωω και ολα αυτα απο το αγχος(οκ και απο ορμονες)!Κ εγω νομιζω πως πολλές φορες η αδιαθεσια μου ειναι απο το αγχος..Πολυ κακο κανουμε στον εαυτο μας είτε εγκυμονουσες ειτε οχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

@Zen_K και εσυ από Θεσσαλονική ε;;Και εμείς!!!?

@Littleme πω πωωω και ολα αυτα απο το αγχος(οκ και απο ορμονες)!Κ εγω νομιζω πως πολλές φορες η αδιαθεσια μου ειναι απο το αγχος..Πολυ κακο κανουμε στον εαυτο μας είτε εγκυμονουσες ειτε οχι...

Αααααχ, όταν το άγχος φτάνει στο σώμα είναι άσχημο. Αλλά μυαλό δε βάζουμε...εγώ ευτυχώς έκανα ψυχοθεραπεία πολύ πριν την εγκυμοσύνη κι έτσι τωρα μπορώ να ελέγχω το άγχος μου λίγο περισσότερο. Ο,τι θέλετε είμαι εδώ να σας μιλήσω :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο άρθρο, είμαι στην 14εβδομάδα και 38χρονών. Πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ αγώνα, και μέχρι τώρα έχω πάθει 2 φορές αποκόλληση με πολύ αιμορραγία. Κάναμε την αυχενική και μου βγάζει για σύνδρομο down 1/370 και μου είπε ο εμβρυολόγος να σκεφτώ την αμνιοπαρακέντηση.  Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Έχω αγχωθεί πολύ γιατι δεν θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση, δεν έχω τα ψυχικά αποθέμετα να περάσω αλλό ε΄να αγχος αν δεν πάει καλά να βγεί το αποτέλεσμα κτλ κτλ.

Εσάς ποια η γνώμη σας? τι αποτέλεσμα σας βγήκε εσάς?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο άρθρο, είμαι στην 14εβδομάδα και 38χρονών. Πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ αγώνα, και μέχρι τώρα έχω πάθει 2 φορές αποκόλληση με πολύ αιμορραγία. Κάναμε την αυχενική και μου βγάζει για σύνδρομο down 1/370 και μου είπε ο εμβρυολόγος να σκεφτώ την αμνιοπαρακέντηση.  Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Έχω αγχωθεί πολύ γιατι δεν θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση, δεν έχω τα ψυχικά αποθέμετα να περάσω αλλό ε΄να αγχος αν δεν πάει καλά να βγεί το αποτέλεσμα κτλ κτλ.

Εσάς ποια η γνώμη σας? τι αποτέλεσμα σας βγήκε εσάς?

 

Κορίτσι μου, τι κάνεις; Θυμάμαι την ιστορία σου, είχαμε ξαναμιλήσει. Υπάρχει μία εξέταση μη επεμβατική,  η οποια αντικαθιστα την αμνιοπαρακεντηση. Είναι εξεταση αίματος. Συζήτησε το και με τον γιατρό σου και εξήγησε του. Εύχομαι καλή συνέχεια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο άρθρο, είμαι στην 14εβδομάδα και 38χρονών. Πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ αγώνα, και μέχρι τώρα έχω πάθει 2 φορές αποκόλληση με πολύ αιμορραγία. Κάναμε την αυχενική και μου βγάζει για σύνδρομο down 1/370 και μου είπε ο εμβρυολόγος να σκεφτώ την αμνιοπαρακέντηση.  Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Έχω αγχωθεί πολύ γιατι δεν θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση, δεν έχω τα ψυχικά αποθέμετα να περάσω αλλό ε΄να αγχος αν δεν πάει καλά να βγεί το αποτέλεσμα κτλ κτλ.

Εσάς ποια η γνώμη σας? τι αποτέλεσμα σας βγήκε εσάς?

 

Και εγώ συμφωνώ. Αν δεν νιώθεις άνετα με την αμνιο. Μπορείς να κάνεις αυτή με το αίμα. Απλά σου παίρνουν αίμα το στέλνουν Αμερική κ σε 15 μέρες περίπου βγαίνει το αποτέλεσμα. Βέβαια η αμνιο είναι πιο αξιόπιστη. Αλλά είναι στη γνώμη της κάθε μιας μας. Εσύ ότι αποφασίσεις. Μπορεί να αποφασίσεις να μην κάνεις τίποτα. Έχετε κληρονομικοτητα? Η αυτό το ποσοστό είναι λόγω της ηλικίας σου? Είδε κάτι παράξενο ο γιατρός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο άρθρο, είμαι στην 14εβδομάδα και 38χρονών. Πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ αγώνα, και μέχρι τώρα έχω πάθει 2 φορές αποκόλληση με πολύ αιμορραγία. Κάναμε την αυχενική και μου βγάζει για σύνδρομο down 1/370 και μου είπε ο εμβρυολόγος να σκεφτώ την αμνιοπαρακέντηση.  Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Έχω αγχωθεί πολύ γιατι δεν θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση, δεν έχω τα ψυχικά αποθέμετα να περάσω αλλό ε΄να αγχος αν δεν πάει καλά να βγεί το αποτέλεσμα κτλ κτλ.

Εσάς ποια η γνώμη σας? τι αποτέλεσμα σας βγήκε εσάς?

 

Γειά σου κορίτσι μου. Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω. Οι πιθανότητες είναι πραγματικά ελάχιστες και πάλι. Εγώ νομίζω πως ο γυναικολόγος σου θα σε καθησυχάσει σιγουρα και θα σου βρει μια ανώδυνη λύση αν τελικά χρειάζεται!

Να αισιοδοξείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο άρθρο, είμαι στην 14εβδομάδα και 38χρονών. Πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ αγώνα, και μέχρι τώρα έχω πάθει 2 φορές αποκόλληση με πολύ αιμορραγία. Κάναμε την αυχενική και μου βγάζει για σύνδρομο down 1/370 και μου είπε ο εμβρυολόγος να σκεφτώ την αμνιοπαρακέντηση.  Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Έχω αγχωθεί πολύ γιατι δεν θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση, δεν έχω τα ψυχικά αποθέμετα να περάσω αλλό ε΄να αγχος αν δεν πάει καλά να βγεί το αποτέλεσμα κτλ κτλ.

Εσάς ποια η γνώμη σας? τι αποτέλεσμα σας βγήκε εσάς?

 

Η αυχενική σαν υπέρηχος πώς ήταν ; Εύχομαι τα καλύτερα ! Ο γιατρός μου εξήγησε ότι τα ποσοστά είναι πολυπαραγοντικά  ηλικία, βάρος, ο τρόπος επεξεργασίας αίματος , σωστές μετρήσεις του ρινικου κ αυχενικήΣ. Μην απελπίζεσαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ συμφωνώ. Αν δεν νιώθεις άνετα με την αμνιο. Μπορείς να κάνεις αυτή με το αίμα. Απλά σου παίρνουν αίμα το στέλνουν Αμερική κ σε 15 μέρες περίπου βγαίνει το αποτέλεσμα. Βέβαια η αμνιο είναι πιο αξιόπιστη. Αλλά είναι στη γνώμη της κάθε μιας μας. Εσύ ότι αποφασίσεις. Μπορεί να αποφασίσεις να μην κάνεις τίποτα. Έχετε κληρονομικοτητα? Η αυτό το ποσοστό είναι λόγω της ηλικίας σου? Είδε κάτι παράξενο ο γιατρός? 

Όχι δεν είδε τπτ παρεξενο τον υπέροχο μου τον χαρακτηρισε πολύ καλό, και δεν έχουμε κάποιο ιστορικο από καμία μεριά. Αυτή για το αίμα μου είπε δεν μου την προτείνει επειδή πάλι μιλάμε για ποσοστά.  Μου είπε αν μπω στη διαδικασία μα κάνω κατευθείαν αμνιοπαρακεντηση.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο άρθρο, είμαι στην 14εβδομάδα και 38χρονών. Πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ αγώνα, και μέχρι τώρα έχω πάθει 2 φορές αποκόλληση με πολύ αιμορραγία. Κάναμε την αυχενική και μου βγάζει για σύνδρομο down 1/370 και μου είπε ο εμβρυολόγος να σκεφτώ την αμνιοπαρακέντηση.  Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Έχω αγχωθεί πολύ γιατι δεν θέλω να κάνω αμνιοπαρακέντηση, δεν έχω τα ψυχικά αποθέμετα να περάσω αλλό ε΄να αγχος αν δεν πάει καλά να βγεί το αποτέλεσμα κτλ κτλ.

Εσάς ποια η γνώμη σας? τι αποτέλεσμα σας βγήκε εσάς?

 

Γεια σου ελπίζω να πάρεις την σωστή απόφαση αν θα κάνεις η οχι το αμνιοπαρακεντηση.εγώ είμαι 10 εβδομάδων και πρεπει να πάρω την απόφαση αν θα κάνω την αμνιοπαρεκεντηση η οχι ώμος για διαφορετικό λογο δεν μου αρέσει καθόλου να το κάνω γιατί μου είπαν οτι υπάρχει κίνδυνος να το χάσω και φοβάμαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sidorena είπε:

Γεια σου ελπίζω να πάρεις την σωστή απόφαση αν θα κάνεις η οχι το αμνιοπαρακεντηση.εγώ είμαι 10 εβδομάδων και πρεπει να πάρω την απόφαση αν θα κάνω την αμνιοπαρεκεντηση η οχι ώμος για διαφορετικό λογο δεν μου αρέσει καθόλου να το κάνω γιατί μου είπαν οτι υπάρχει κίνδυνος να το χάσω και φοβάμαι .

Τι ποσοστό σου έδωσαν εσένα κορίτσι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Τι ποσοστό σου έδωσαν εσένα κορίτσι??? 

δεν μου έδωσε ενα ποσοστό αλλα μου είπε οτι υπάρχει ένας μικρός κίνδυνος να το χάσω μου έδωσε και χαρτί να υπογράψω οτι είναι δικιά απόφαση και έχω ραντεβού στης 22του μήνα αλλά δεν νομίζω οτι θα πάω φοβάμαι μην το χάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sidorena είπε:

δεν μου έδωσε ενα ποσοστό αλλα μου είπε οτι υπάρχει ένας μικρός κίνδυνος να το χάσω μου έδωσε και χαρτί να υπογράψω οτι είναι δικιά απόφαση και έχω ραντεβού στης 22του μήνα αλλά δεν νομίζω οτι θα πάω φοβάμαι μην το χάσω

Πόσο χρονών είσαι? Αμνιο κάνει αν είναι χαμηλό το ποσοστό.... Δεν σου έδωσε χαρτί από τη αυχενική???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

@Littleme @Zen_K μπράβο βρε κορίτσια μου! Όλα καλά!

@Zen_K welcome στο κλαμπ των αγορομαναδων. Χαχαχα

Καλησπέρα!!!! Όλες όσες ανήκουν στο συγκεκριμένο κλαμπ, μου μιλάνε για μεγάλη λατρεία πάντως!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πόσο χρονών είσαι? Αμνιο κάνει αν είναι χαμηλό το ποσοστό.... Δεν σου έδωσε χαρτί από τη αυχενική???? 

είμαι 24 δεν έχω κάνει ακόμα Αυχενική εμένα για αλλο λογο μου είπαν για αυτήν την εξέταση γιατί έχω στίγμα στο αίμα και ο σύζυγος μου β θαλασσεμια και αυτός ο συνδυασμός έχει 25% κίνδυνο το παιδί να τα πάρει και τα δύο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η sidorena είπε:

είμαι 24 δεν έχω κάνει ακόμα Αυχενική εμένα για αλλο λογο μου είπαν για αυτήν την εξέταση γιατί έχω στίγμα στο αίμα και ο σύζυγος μου β θαλασσεμια και αυτός ο συνδυασμός έχει 25% κίνδυνο το παιδί να τα πάρει και τα δύο 

Και με την αμνιο θα δείξει??? Η αμνιο νομίζω δείχνει για σύνδρομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και με την αμνιο θα δείξει??? Η αμνιο νομίζω δείχνει για σύνδρομα... 

θα δείξει μας είπε  , δεν ξέρω φοβάμαι πολύ να το κάνω είναι 25% να τα πάρει και 75% να είναι υγιές γιατί εμείς ήμαστε υγιές μονο το κουβαλάμε στο αίμα δεν ήξερα καν οτι το έχω αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η sidorena είπε:

θα δείξει μας είπε  , δεν ξέρω φοβάμαι πολύ να το κάνω είναι 25% να τα πάρει και 75% να είναι υγιές γιατί εμείς ήμαστε υγιές μονο το κουβαλάμε στο αίμα δεν ήξερα καν οτι το έχω αυτό 

Δεν κάνουν μια ένεση νομίζω??? Για να μη πάει στο μωρό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν κάνουν μια ένεση νομίζω??? Για να μη πάει στο μωρό?? 

όχι δεν θα κάνουν ένεση απλός εξέτασης θα κάνουν να ξέρουμε αν τα έχει η όχι και αν τα πήρε πρέπει να αποφασίσουμε αν θα το κρατήσουμε είμαι σε πολύ δύσκολη θέση και είναι μεγάλο πρόβλημα αυτο και πάω να τρελαθώ δεν ξέρω τη να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Annouli είπε:

@Zen_K και εσυ από Θεσσαλονική ε;;Και εμείς!!!?

@Littleme πω πωωω και ολα αυτα απο το αγχος(οκ και απο ορμονες)!Κ εγω νομιζω πως πολλές φορες η αδιαθεσια μου ειναι απο το αγχος..Πολυ κακο κανουμε στον εαυτο μας είτε εγκυμονουσες ειτε οχι...

Καλησπέρα!!! 

@Annouli Χαλκιδική μένω αλλά ο γιατρός μου βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη ?

@Littleme Ξέρω είναι πολύ κλισέ, αλλά υπομονή. Δυστυχώς σε αυτή την κατάσταση δε μπορούμε να κάνουμε πολλά. Σίγουρα το ψυχολογικό κομμάτι παίζει ρόλο. Ελπίζω μόνο να μην έφτασες σε οριακό σημείο ώστε να χρειαστεί να πας νοσοκομείο. Είμαι από τις πολύ τυχερές που τα συμπτώματα μου αρκέστηκαν σε αναγούλες και ξινίλες. Βέβαια έχουμε άλλα θέματα ψυχολογικής φύσης αλλά έχουν μπει σε έλεγχο :) (hormones explosion)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η sidorena είπε:

όχι δεν θα κάνουν ένεση απλός εξέτασης θα κάνουν να ξέρουμε αν τα έχει η όχι και αν τα πήρε πρέπει να αποφασίσουμε αν θα το κρατήσουμε είμαι σε πολύ δύσκολη θέση και είναι μεγάλο πρόβλημα αυτο και πάω να τρελαθώ δεν ξέρω τη να κάνω 

Επειδή πολύ κοντινά μπυ πρόσωπα το έχουν περάσει θα σε συμβούλευα να πας σε μια μονάδα μεσογειακής να δεις πως ζουν οι νοσούντες. Προσωπικά χρειάστηκε να πάω γιατί ο άντρας μου εχεθ μια σπάνια μορφή ενδιάμεσης μεσογειακής και παρακολουθείται κάθε 6 μήνες. Ειλικρινά 3 φορές πήγα και τις 3 άρρωστη έφυγα από εκεί κάνοντας το σταυρό μου και κλαίγοντας . Μεγάλη ταλαιπωρία . Η νύφη μου έμεινε έγκυος 4 φορές . Τη 1 είχε το παιδι νοσούσε και τις άλλες 3 έκανε αμνιο και όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Επειδή πολύ κοντινά μπυ πρόσωπα το έχουν περάσει θα σε συμβούλευα να πας σε μια μονάδα μεσογειακής να δεις πως ζουν οι νοσούντες. Προσωπικά χρειάστηκε να πάω γιατί ο άντρας μου εχεθ μια σπάνια μορφή ενδιάμεσης μεσογειακής και παρακολουθείται κάθε 6 μήνες. Ειλικρινά 3 φορές πήγα και τις 3 άρρωστη έφυγα από εκεί κάνοντας το σταυρό μου και κλαίγοντας . Μεγάλη ταλαιπωρία . Η νύφη μου έμεινε έγκυος 4 φορές . Τη 1 είχε το παιδι νοσούσε και τις άλλες 3 έκανε αμνιο και όλα καλά! 

Καλημέρα ευχάριστο για την απάντηση σου ..μου εξήγησαν για τα προβλήματα που θα έχει το παιδί αλλά έχω το ένστικτο οτι θα είναι καλά ..η νύφη τη είχε συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη και με το αμνιο δεν είχε κανένα πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...