Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη


Recommended Posts

Καλημέρα είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. 

Υπάρχει καμία από Θεσσαλονίκη που να έχει κάνει εξωσωματικη? Θα ήθελα να μάθω το κόστος και την διαδικασία διότι διαβάζω διαφορά χωρίς να λένε κάτι συγκεκριμένο. 

Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2019 at 7:01 ΠΜ, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. 

Υπάρχει καμία από Θεσσαλονίκη που να έχει κάνει εξωσωματικη? Θα ήθελα να μάθω το κόστος και την διαδικασία διότι διαβάζω διαφορά χωρίς να λένε κάτι συγκεκριμένο. 

Ευχαριστώ πολύ 

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά πάω για την 4η προσπάθεια εξωσωματικής και ξέρω...το κόστος στα ιδιωτικά κέντρα παίζει ανάλογα με το κέντρο και τον γιατρό αλλά γενικά να υπολογίζεις περίπου 2.500-3.000 € χωρις τα φαρμακα...αν περάσεις από επιτροπή εξωσωματικής τά φάρμακα σου τα χορηγεί ο ΕΟΠΠΥ αλλιώς πρέπει να τα πληρώσεις εσύ και κοστίζουν πολύ...Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, ότι θέλεις ρωτά με!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά πάω για την 4η προσπάθεια εξωσωματικής και ξέρω...το κόστος στα ιδιωτικά κέντρα παίζει ανάλογα με το κέντρο και τον γιατρό αλλά γενικά να υπολογίζεις περίπου 2.500-3.000 € χωρις τα φαρμακα...αν περάσεις από επιτροπή εξωσωματικής τά φάρμακα σου τα χορηγεί ο ΕΟΠΠΥ αλλιώς πρέπει να τα πληρώσεις εσύ και κοστίζουν πολύ...Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, ότι θέλεις ρωτά με!! 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να είσαι καλά... Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία απλά ρωτάω διότι διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ και όσο να ναι πελαγωσα.. Απλά ήθελα να μάθω την διαδικασία και που θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να είσαι καλά... Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία απλά ρωτάω διότι διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ και όσο να ναι πελαγωσα.. Απλά ήθελα να μάθω την διαδικασία και που θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ.. 

Στη Θεσσαλονίκη δεν γνωρίζω κάποιον να σου συστήσω αλλά αυτό είναι και τελείως υποκειμενικό...όσες κοπέλες και αν ρωτήσεις όλες θα σου πούνε για τον γιατρό που εκείνες πέτυχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα και τον έχουν για Θεό, ενώ άλλες ίσως σου πούνε τα χειρότερα για τον ίδιο γιατρό...Αυτό στο λέω γιατί και εγώ ψάχνω να αλλάξω γιατρό και ακούω τόσα πολλά που δεν μπορώ να αποφασίσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να είσαι καλά... Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία απλά ρωτάω διότι διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ και όσο να ναι πελαγωσα.. Απλά ήθελα να μάθω την διαδικασία και που θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ.. 

Με το καλο σου ευχομαι να ξεκινησετε!συμφωνω με την ριρικα!θα ξεκινησεις καποια τηλεφωνα κ θα επισκεφτεις απο κοντα πχ τρια κεντρα!θα δεις το περιβαλλον ποιος γιατρος σοθ κανει κλικ!κ σιγουρα θα βγαλεις ακρη!τωρα μπορει για μια κοπελα να ειναι καλος κ εσυ με το που κουβεντιασετε να μην σ αρεσει!σημαντικο σε μια εξωσωματικη ειναι κ το κεντρο κ να εχεις καλους συνεργατες οπως εμβρυολογους!το κοστος οπως ειπαν τα κοριτσια ειναι περιπου 3000-3500!για να ετασεις απο επιτροπη για φαρμακα θα σε βοηθησουν στο κεντρο που θα επιλεξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να είσαι καλά... Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία απλά ρωτάω διότι διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ και όσο να ναι πελαγωσα.. Απλά ήθελα να μάθω την διαδικασία και που θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ.. 

Επισης μπορεις να συμβουλευτεις τον γυναικολογο σου ποιον εξωσωματικο να επιλεξεις!ετσι μια γνωμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marillia είπε:

Επισης μπορεις να συμβουλευτεις τον γυναικολογο σου ποιον εξωσωματικο να επιλεξεις!ετσι μια γνωμη!

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια γα την ενημέρωσή και εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά... Θα κάνω όπως είπατε θα πάω σε μερικά κέντρα και ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2019 at 7:01 ΠΜ, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. 

Υπάρχει καμία από Θεσσαλονίκη που να έχει κάνει εξωσωματικη? Θα ήθελα να μάθω το κόστος και την διαδικασία διότι διαβάζω διαφορά χωρίς να λένε κάτι συγκεκριμένο. 

Ευχαριστώ πολύ 

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ μένω Θεσσαλονίκη και τον Οκτώβριο θα προχωρήσω σε εξωσωματική ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις!!!Εγώ πρώτα βρήκα γιατρό που να με ικανοποιεί και μετά κέντρο πάνω κάτω Στην πόλη μας 2 είναι τα μεγάλα αν θες να πας ιδιωτικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2019 at 7:01 ΠΜ, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. 

Υπάρχει καμία από Θεσσαλονίκη που να έχει κάνει εξωσωματικη? Θα ήθελα να μάθω το κόστος και την διαδικασία διότι διαβάζω διαφορά χωρίς να λένε κάτι συγκεκριμένο. 

Ευχαριστώ 

Κοριτσι μου εγω θεσσαλονικη εκανα την εξωσωματικη μου κ περιμενω σε 5 μερες να κανω χοριακη ειναι η πρώτη μου προσπαθεια!!! Συνολο εκτος απο τα φαρμακα για την διεγερση γτ τα χορηγει ο εοπυυ βγηκε περιπου 4000€. Γτ δεν ειναι μονο η διέγερση. Εχεις αιματολογικες σπερμοδιαγραμματα σαλπιγγογραφια φαρμακα εξτρα βιταμινες επισκεψεις. Τα κοριτσια εχουν δικιο για καποιο κεντρο απο μια μπορει να ακουσεις τα καλυτερα αλλα απο κάποια αλλη για το ιδιο κεντρο τα χειρότερα. Οτι θες μπορεις να με ρωτησεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι καλά αποτέλεσματα σε όλες.. Σε πιο ιδιωτικό κέντρο να πάω κατά την γνώμη σας.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι καλά αποτέλεσματα σε όλες.. Σε πιο ιδιωτικό κέντρο να πάω κατά την γνώμη σας.?

Εμενα μου το προτεινε η γυναικολογος μου. Ρωτα κ εσυ τον δικο σου θα εχει λογικα να σου προτεινει καποιο. Θεωρω πως Ειναι πολυ προσωπικο κ λεπτο το συγκεκριμενο θεμα για να σου προτείνω εγω. Ειναι καθαρα ποιος γιατρός θα κερδίσει την εμπιστοσυνη σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα κ εγώ ήμουν στην θέση σου πριν 1χρονο έψαξα μόνη μου για γιατρό κ τελικά κατέληξα στη κυρία Κυρου, βέβαια το θέμα είναι λεπτό κ πρέπει να εμπιστευτείς το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι τιμές δεν είναι ίδιες οποσο είδα στα κέντρα και ο γυναικολογος μου λέει ότι πρέπει να περιμένουμε και εάν μετά από έναν χρόνο δεν μπορέσουμε να γίνει με την φυσιολογική διαδικασία τότε να κοιτάξουμε τα άλλα ενδεχομενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Οι τιμές δεν είναι ίδιες οποσο είδα στα κέντρα και ο γυναικολογος μου λέει ότι πρέπει να περιμένουμε και εάν μετά από έναν χρόνο δεν μπορέσουμε να γίνει με την φυσιολογική διαδικασία τότε να κοιτάξουμε τα άλλα ενδεχομενα

Τωρα μπηκατε στην προσπάθεια για μωρακι δλδ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Όχι εδώ και 5 μήνες. 

Εάν είσαι μικρή σε ηλικία έχεις καιρό ακόμη από ένα χρόνο προσπαθειών κ μετά αρχίζουμε τις εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Όχι εδώ και 5 μήνες. 

Κατα τη γνωμη ας περασουν αλλοι 7-8μηνες ακομα κ μετα μπορεις να ψαχτεις. Γτ δεν ειναι πολυ το διαστημα που προσπαθειτε. Δεν ξερω αν εχετε κανει κ εσυ κ ο συζυγος βασικες εξετασεις πχ ορμονικες σπερμοδιαγραμμα κτλ. Αυτα τα εχετε δει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κατα τη γνωμη ας περασουν αλλοι 7-8μηνες ακομα κ μετα μπορεις να ψαχτεις. Γτ δεν ειναι πολυ το διαστημα που προσπαθειτε. Δεν ξερω αν εχετε κανει κ εσυ κ ο συζυγος βασικες εξετασεις πχ ορμονικες σπερμοδιαγραμμα κτλ. Αυτα τα εχετε δει?? 

Όχι δεν τα έχουμε κάνει ακόμα και ρωτήσαμε το κόστος και ήταν μεγάλος ο αριθμός που μας ειπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Όχι δεν τα έχουμε κάνει ακόμα και ρωτήσαμε το κόστος και ήταν μεγάλος ο αριθμός που μας ειπαν

Ειστε ασφαλισμενοι? Αν εχετε ασφαλεια ειναι σχετικα οικονομικα. Οι ορμονικες αν δεν εχεις ασφαλεια ειναι περιπου 20 ευρω η μια ορμονη ειναι κ πολλες οποτε σιγουρα τα χρηματα ειναι πολλα. Το Σπερμοδιαγραμμα κοστιζει 30 ευρω χωρις ασφαλεια κ αν δεν υπαρχει ασφαλεια δλδ μπορει ο συζυγος να το κανει μια φορα για να αποκλεισετε για παραδειγμα οτι ο συζυγος δεν εχει θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Ειστε ασφαλισμενοι? Αν εχετε ασφαλεια ειναι σχετικα οικονομικα. Οι ορμονικες αν δεν εχεις ασφαλεια ειναι περιπου 20 ευρω η μια ορμονη ειναι κ πολλες οποτε σιγουρα τα χρηματα ειναι πολλα. Το Σπερμοδιαγραμμα κοστιζει 30 ευρω χωρις ασφαλεια κ αν δεν υπαρχει ασφαλεια δλδ μπορει ο συζυγος να το κανει μια φορα για να αποκλεισετε για παραδειγμα οτι ο συζυγος δεν εχει θεμα!

Ασφαλισμένοι είμαστε... Από φάρμακα κλασσικά μας έδωσε ο γυναικολογος να πίνω το φιλισιν βοηθάει στην σύλληψη μας ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Ασφαλισμένοι είμαστε... Από φάρμακα κλασσικά μας έδωσε ο γυναικολογος να πίνω το φιλισιν βοηθάει στην σύλληψη μας ειπε

Ναι ισχυει κ d3 fix να παρεις κανει καλο κ αυτη. Στο συζυγο δεν εδωσε κτ? Στον δικο μου για να ενισχυθει το σπερμα για την εξωσωματικη εδωσε d3, filicine κ βιταμινη C. Κ ειχε καποια βελτιωση γτ εγω εχω κ πολυλυστικες κ ειχαμε κ θεμα κινητικοτητας του συζυγου μου. Ρωτησε τον γιατρο σου να δωσει καποιες βιταμινες κ στον αντρουλη σου! Καλο κανουν κακο δεν κανουν. Ετσι μπορει να αυξηθουν οι πιθανοτητες εγκυμοσυνης. Αν δεν υπαρχει καποιο αλλο θεμα. Κατα τη γνωμη μου θα σου προτεινα να κανετε ολες τις εξετασεις για να ειστε σιγουροι οτι ολα ειναι καλα. Ξερω οτι τα οικονομικα πια ειναι αρκετα δυσκολα αλλα προτιμοτερο ειναι να ξερεις τι γινεται ετσι ωστε να ξερεις πως να κινηθείς. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν έδωσε κάτι στον σύζυγο μόνο σε εμένα.. Ευχαριστώ πολύ μακάρι να είμαστε όλες καλά... Εάν και από ότι μου είπαν επειδή ψυχολογικά είμαι πολύ στρεσαρισμενη δεν έγινε κάτι.. Αλλά καλό είναι να το ψάξουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερίνα 789 είπε:

Όχι δεν έδωσε κάτι στον σύζυγο μόνο σε εμένα.. Ευχαριστώ πολύ μακάρι να είμαστε όλες καλά... Εάν και από ότι μου είπαν επειδή ψυχολογικά είμαι πολύ στρεσαρισμενη δεν έγινε κάτι.. Αλλά καλό είναι να το ψάξουμε 

Ναι ειναι καλυτερα να γνωριζεις για να εχεις χρονο κ να φτιαξεις οτι μπορεις. Να εισαι καλα κ οτι χρειαστεις εδω ειμαι. Καλη συνεχεια! Το αγχος ειναι οτι χειροτερο προσπαθησε να ηρεμησεις κ ολα θα ερθουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!Δεν ξερω τι ηλικια εχετε εσυ και ο συζυγος σου,αλλα καλο θα ηταν να σου γραψει ο γιατρος ορμονολογικες,που με τη συμμετοχη ειναι 20-30 ευρω συν την αντιμυλλεριο που δεν γραφεται κ κανει γυρω στα 60..και ο αντρας σου ενα σπερμοδιαγραμμα σε ενα καλο κεντρο,θα κανει γυρω στα 100 ευρω.Σε απλο μικροβιολογικο πολυ συχνα βγαινουν λαθος αποτελεσματα στο σπερμα,δν ξερω γιατι.Αν ειναι ολα οκ,συνεχιστε καμποσο καιρο ακομα και μετα κανε σαλπιγγογαφια που κανει γυρω στα 150.Αν ψαχτειτε και δεις οτι ολα ειναι οκ,θα χαλαρωσεις πιστευω.Ασε που αν χρειαστει εξωσωματικη,η σαλπιγγογραφια ειναι απαραιτητη για την επιτροπη εοππυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...