Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λάθος πρόβλεψη φύλου ????


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια. !! Ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έτυχε να γίνει λάθος πρόβλεψη του φύλου του μωρού σας μετά την αυχενική κ πριν την β επιπέδου  ή κ μετά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως στην αυχενική αν ο γιατρός δεν είναι βέβαιος μπορεί να δώσει κάποιο ποσοστό το να είναι κορίτσι ή αγόρι χωρίς να μπορεί να το πει με σιγουριά. Στην β επιπέδου είναι πιο σαφές το φύλο. Το να σου πει π.χ. κορίτσι στην αυχενική και αγόρι στην β επιπέδου, δεν είναι και απίθανο φαντάζομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Συνήθως στην αυχενική αν ο γιατρός δεν είναι βέβαιος μπορεί να δώσει κάποιο ποσοστό το να είναι κορίτσι ή αγόρι χωρίς να μπορεί να το πει με σιγουριά. Στην β επιπέδου είναι πιο σαφές το φύλο. Το να σου πει π.χ. κορίτσι στην αυχενική και αγόρι στην β επιπέδου, δεν είναι και απίθανο φαντάζομαι. 

Ναι για την αυχενική το ξέρω πως δεν είναι εύκολη ο πρόβλεψη , εγώ ρωτάω μετά την αυχενική στην 16η βδομάδα περίπου που πας για απλό η υπέρηχο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Brisa είπε:

Ναι για την αυχενική το ξέρω πως δεν είναι εύκολη ο πρόβλεψη , εγώ ρωτάω μετά την αυχενική στην 16η βδομάδα περίπου που πας για απλό η υπέρηχο !!!

Ανάλογα την θέση που έχει το μωρό τότε, δλδ αν είναι πλάτη όπως ήταν ο δικός μου μάθαμε το φύλο στον 5ο οπότε μέχρι τότε μόνο εικασίες κάναμε. Δεν μας είπανε όμως ότι είναι κορίτσι και μετά να μας πούνε ότι είναι αγόρι. Στην β είναι ξεκάθαρο το φύλο, δεν έχω ακούσει καμία να μην ξέρει μέχρι τότε τι φύλο είναι το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Καλημερα κορίτσια. !! Ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έτυχε να γίνει λάθος πρόβλεψη του φύλου του μωρού σας μετά την αυχενική κ πριν την β επιπέδου  ή κ μετά !! 

Καλημέρα νομίζω πως έχει να κάνει με τη θέση του μωρού.στην αυχενικη ο γιατρός μου έδωσε 95%πιθανότητες ότι είναι αγόρι και μετά από 2 εβδομάδες μου το επιβεβαίωσε και ο γιατρός μου.ξερω και περίπτωσης όμως που μάθανε το φύλλο στην β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που το φύλο του μωρού δε φάνηκε σωστά στην αυχενική διαφάνεια. Από γνωστές και φίλες έχω τουλάχιστον 8 περιπτώσεις να θυμηθώ που στην αυχενική έπεσαν έξω. Πολλοί γιατροί δε λένε καν. Είναι πολύ μικρό το έμβρυο ακόμα για να πουν με σιγουριά. Εμάς ο γιατρός μας είπε το φύλο στη β επιπέδου. Εκεί έχει μεγαλώσει αρκετά το μωρό και λένε σχεδόν με σιγουριά. Με το καλό το μωράκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και με το καλο το μωρακι σου!εμενα στην αυχενικη μας ειπε 80% αγορι και μετα στις 2 επισκεψεθς μεχρι τη β επιπεδου δε φαινοταν οποτε φτασαμε στη β επιπεδου και ειδαμε οτι ειναι κοριτσι!!!!το σιγουρο ειναι στη β επιπεδου να ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Brisa είπε:

Καλημερα κορίτσια. !! Ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έτυχε να γίνει λάθος πρόβλεψη του φύλου του μωρού σας μετά την αυχενική κ πριν την β επιπέδου  ή κ μετά !! 

Καλημέρα! Με το καλό το μωράκι σου! Εμένα στην αυχενική μου είπαν με επιφύλαξη αγοράκι. Και την 15η βδομάδα ο γιατρός μου είπε σίγουρα αγοράκι, γιατί έτυχε να έχει τα πόδια ανοιχτά και φαινόταν καθαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...