Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γνωριμία


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και όπου να ναι μπαίνω στην 5η εβδομάδα.. Τα πονακια που έχω είναι φυσιολογικά? Επίσης το στήθος μου το νιώθω μια πρησμένο και μια όχι.. Να ανησυχώ? Ευχαριστώ πολύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχείς με αυτά τα συμπτώματα κοπέλα μου, είναι φυσιολογικά και αναμενόμενα. Να ανησυχεήσεις μόνο αν δεις αίμα και να επικοινωνήσεις με τον γυναικολόγο σου! Καλή εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2019 at 7:19 ΠΜ, ο/η Lena91 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και όπου να ναι μπαίνω στην 5η εβδομάδα.. Τα πονακια που έχω είναι φυσιολογικά? Επίσης το στήθος μου το νιώθω μια πρησμένο και μια όχι.. Να ανησυχώ? Ευχαριστώ πολύ ?

Γεια σου! Με το καλό το μωράκι σου! Θα συμφωνήσω με την KONSTANTIA. Επίσης να προσθέσω ότι στην αρχή της εγκυμοσύνης πονούσα πολύ πιο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοείς όπου να ναι μπαίνεις στην 5η βδομάδα;;;;  δηλαδη τωρα εχεις μπει στην 4η;;;; Αφού η εγκυμοσύνη γίνεται αντιληπτή το νωρίτερο μόλις μπεις στην 5η βδομάδα μη σου πω στην 6η..

 Εγώ για παράδειγμα που το κατάλαβα αμέσως δηλ την πρώτη μέρα καθυστέρησης είχα μόλις μπει στην 5η βδομάδα... Μέχρι να κάνω 2 χοριακες με 2 μέρες διάφορα να δούμε αν διπλασιάστηκε και να κάνω τον πρώτο υπέρηχο ήμουν 5 εβδομάδες +3 μερες δηλ ειχα μπει στην 6η βδομάδα τη μέρα που είδαμε σάκο και κάποια εμβρυακα στοιχεία και το ραντεβού κλείστηκε άμεσα. Πώς γίνεται να λες ότι όπου να'ναι θα μπεις στην πεμπτη βδομάδα...;;;; Δεν κολλάει αυτό

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Τι εννοείς όπου να ναι μπαίνεις στην 5η βδομάδα;;;;  δηλαδη τωρα εχεις μπει στην 4η;;;; Αφού η εγκυμοσύνη γίνεται αντιληπτή το νωρίτερο μόλις μπεις στην 5η βδομάδα μη σου πω στην 6η..

 Εγώ για παράδειγμα που το κατάλαβα αμέσως δηλ την πρώτη μέρα καθυστέρησης είχα μόλις μπει στην 5η βδομάδα... Μέχρι να κάνω 2 χοριακες με 2 μέρες διάφορα να δούμε αν διπλασιάστηκε και να κάνω τον πρώτο υπέρηχο ήμουν 5 εβδομάδες +3 μερες δηλ ειχα μπει στην 6η βδομάδα τη μέρα που είδαμε σάκο και κάποια εμβρυακα στοιχεία και το ραντεβού κλείστηκε άμεσα. Πώς γίνεται να λες ότι όπου να'ναι θα μπεις στην πεμπτη βδομάδα...;;;; Δεν κολλάει αυτό

Καλημερα!δν ισχυει αυτο που λες...και εγω για την εγκυμοσυνη μου την4η εβδομαδα το εμαθα.ειχα κανει χοριακη την 28η ημερα του κυκλου.ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειμαι στην 4η εβδαμαδα.οσο για τα συμπτωματα που λες μην αγχωνεσε και εγω ειχα πονους περιοδου και πολλες βλενες και υγρα.τωρα που ειμαι στην 8η εχουν ξεκινησει να μειωνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasiliki30 Την  4 βδομάδα, αρα είχες μπει στην 5η αυτό εννοώ... Όταν κλείνουμε μια βδομάδα μπαίνουμε αυτόματα στην επόμενη... δηλ αν ο γιατρός σου είπε ότι είσαι 4ων εβδομάδων και 5 ημερων δεν ετοιμάζεται να μπεις στην πέμπτη άλλα έχεις μπει ήδη στην 5η και τη διανύεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2019 at 10:29 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Τι εννοείς όπου να ναι μπαίνεις στην 5η βδομάδα;;;;  δηλαδη τωρα εχεις μπει στην 4η;;;; Αφού η εγκυμοσύνη γίνεται αντιληπτή το νωρίτερο μόλις μπεις στην 5η βδομάδα μη σου πω στην 6η..

 Εγώ για παράδειγμα που το κατάλαβα αμέσως δηλ την πρώτη μέρα καθυστέρησης είχα μόλις μπει στην 5η βδομάδα... Μέχρι να κάνω 2 χοριακες με 2 μέρες διάφορα να δούμε αν διπλασιάστηκε και να κάνω τον πρώτο υπέρηχο ήμουν 5 εβδομάδες +3 μερες δηλ ειχα μπει στην 6η βδομάδα τη μέρα που είδαμε σάκο και κάποια εμβρυακα στοιχεία και το ραντεβού κλείστηκε άμεσα. Πώς γίνεται να λες ότι όπου να'ναι θα μπεις στην πεμπτη βδομάδα...;;;; Δεν κολλάει αυτό

 

Κανεις λάθος.Αν έχεις μικρο κύκλο γινεται αντιληπτή πολυ νωρίς.Εγω ειχα θετικό τεστ τριών εβδομαδων ακριβώς.Τελευταια περίοδος 7 Γενάρη και θετικό τεστ 28 Γενάρη  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2019 at 6:19 ΠΜ, ο/η Lena91 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και όπου να ναι μπαίνω στην 5η εβδομάδα.. Τα πονακια που έχω είναι φυσιολογικά? Επίσης το στήθος μου το νιώθω μια πρησμένο και μια όχι.. Να ανησυχώ? Ευχαριστώ πολύ ?

Καλησπέρα κι γω τα ίδια συμπτώματα έχω πάνω κάτω έχω πονακια σαν τις περιόδους έχει πριστει η κοιλιά κ τ στηθος μ.. μην ανησυχεί όλα κλ θα πάνε κουράγιο κ μ έναν πόνο..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...