Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλίνδρομη κύηση


Scorpio

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Έχω πολύ καιρό να μπω και δυστυχώς ξεχνάω κιόλας ? έχεις κάνει κάποια προσπάθεια εξωσωματικής υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Κάναμε 2 προσπάθειες! Η πρώτη δεν είχε αποτέλεσμα και η δεύτερη ήταν αυτή που παλλινδρομησε! Έχουμε θέμα με το σπέρμα, αυτό έχουμε βρει μέχρι στιγμής και ελπίζω να μη μας βγει κάτι άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Κάναμε 2 προσπάθειες! Η πρώτη δεν είχε αποτέλεσμα και η δεύτερη ήταν αυτή που παλλινδρομησε! Έχουμε θέμα με το σπέρμα, αυτό έχουμε βρει μέχρι στιγμής και ελπίζω να μη μας βγει κάτι άλλο! 

Τι να πω όλα καλά να σου πάνε από εδώ και πέρα παίρνει κάποιες βιταμίνες ο άντρας σου?  Σε ποιο κέντρο κάνεις τις προσπάθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Τι να πω όλα καλά να σου πάνε από εδώ και πέρα παίρνει κάποιες βιταμίνες ο άντρας σου?  Σε ποιο κέντρο κάνεις τις προσπάθειες?

Παίρναμε για καιρό τις pregnacare his and hers αλλα αντί να φτιάχνει χειροτερευε... Πριν την εξωσωματική πήρε για λίγο fertilovit max, σελήνιο και ubiquinol... Τώρα πήραμε τις profertil. Τις ξεκίνησε λίγες μέρες μετά την απόξεση! Επιτέλους άρχισε και το κρύο μπάνιο. Ελπίζω να φτιάξει λίγο σιγά σιγά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009 ήρθε ναι! Θα πάω κιόλας μια από αυτές τις μέρες στον εξωσωματικο μου, γιατι θέλει να κάνει έναν υπέρηχο είπε, να δει ότι όλα είναι οκ κ όοοποτε νιώσουμε έτοιμοι, ξεκινάμε πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bou30 είπε:

@Geo2009 ήρθε ναι! Θα πάω κιόλας μια από αυτές τις μέρες στον εξωσωματικο μου, γιατι θέλει να κάνει έναν υπέρηχο είπε, να δει ότι όλα είναι οκ κ όοοποτε νιώσουμε έτοιμοι, ξεκινάμε πάλι! 

Να πας κοριτσάκι μου! Και να προσπαθήσετε και λίγο μόνοι σας ίσως! Τώρα λένε είναι πιο εύκολο! 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Τι να πω όλα καλά να σου πάνε από εδώ και πέρα παίρνει κάποιες βιταμίνες ο άντρας σου?  Σε ποιο κέντρο κάνεις τις προσπάθειες?

Στη μονάδα του Λητώ κάναμε τις προσπάθειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Παίρναμε για καιρό τις pregnacare his and hers αλλα αντί να φτιάχνει χειροτερευε... Πριν την εξωσωματική πήρε για λίγο fertilovit max, σελήνιο και ubiquinol... Τώρα πήραμε τις profertil. Τις ξεκίνησε λίγες μέρες μετά την απόξεση! Επιτέλους άρχισε και το κρύο μπάνιο. Ελπίζω να φτιάξει λίγο σιγά σιγά! 

Ptofertil και novofertil πήρε και ο άντρας μου έτσι για ενίσχυση γιατί κάτι με την τιμή στον κατακερματισμό αλλά δεν ξέρω πως ήταν μετά.... Τις pregnacare λέω να τις πάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

@Geo2009 ήρθε ναι! Θα πάω κιόλας μια από αυτές τις μέρες στον εξωσωματικο μου, γιατι θέλει να κάνει έναν υπέρηχο είπε, να δει ότι όλα είναι οκ κ όοοποτε νιώσουμε έτοιμοι, ξεκινάμε πάλι! 

Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια σου .. μετά από πόσο καιρό μπορείς να προσπαθήσεις μετά από αποξεση? Εγώ έκανα ένεση για το εξωμητριο στης 22 Αυγούστου και δεν έχει έρθει ακόμη η περίοδος μπαμ θα κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ptofertil και novofertil πήρε και ο άντρας μου έτσι για ενίσχυση γιατί κάτι με την τιμή στον κατακερματισμό αλλά δεν ξέρω πως ήταν μετά.... Τις pregnacare λέω να τις πάρω 

Δεν είναι και τίποτα φοβερό... Εγώ ξεκίνησα profertil female τώρα... Κατακερματισμό είχαμε κάνει και ήταν φυσιολογικές οι τιμές μας είπαν... Εγώ πιστεύω ότι είναι ξεκάθαρα θέμα υψηλών θερμοκρασιών! Είναι μάγειρας ο καλός μου και εκτίθεται καθημερινά σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες... Ο ουρολόγος μας είπε, ιδανικά να σταματήσει τη δουλειά για 3 μήνες! Αυτό φυσικά δεν γίνεται... Βέβαια, δεν μας απέκλεισε ποτέ κανείς τη φυσιολογική σύλληψη, μόνοι μας αποφασίσαμε την εξωσωματική για να τελειώνουμε. Αλλά κάποιος είχε άλλα σχέδια τελικά ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια σου .. μετά από πόσο καιρό μπορείς να προσπαθήσεις μετά από αποξεση? Εγώ έκανα ένεση για το εξωμητριο στης 22 Αυγούστου και δεν έχει έρθει ακόμη η περίοδος μπαμ θα κάνω 

Φυσιολογικά από τον επόμενο κιόλας κύκλο μπορείς. Για εξωσωματική δεν ξέρω, αλλά εμείς την κάναμε Ιούνιο, νομίζω θέλει κανένα 3μηνο να ηρεμισει ο οργανισμός.. Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να έρθει φυσιολογικά! Θα εξαρτηθεί από το σπέρμα βασικά το πως και πότε θα συνεχίσουμε.. Για να δούμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2019 at 3:33 ΜΜ, ο/η Bou30 είπε:

Φυσιολογικά από τον επόμενο κιόλας κύκλο μπορείς. Για εξωσωματική δεν ξέρω, αλλά εμείς την κάναμε Ιούνιο, νομίζω θέλει κανένα 3μηνο να ηρεμισει ο οργανισμός.. Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να έρθει φυσιολογικά! Θα εξαρτηθεί από το σπέρμα βασικά το πως και πότε θα συνεχίσουμε.. Για να δούμε!! 

Βρε κορίτσια, μόλις είχα κάτι ροζ... Τόσο νωρίς να έρχεται η άτιμη?!!! Να ρωτήσω το γιατρό μου? Τι να κάνω!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2019 at 3:21 ΜΜ, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν είναι και τίποτα φοβερό... Εγώ ξεκίνησα profertil female τώρα... Κατακερματισμό είχαμε κάνει και ήταν φυσιολογικές οι τιμές μας είπαν... Εγώ πιστεύω ότι είναι ξεκάθαρα θέμα υψηλών θερμοκρασιών! Είναι μάγειρας ο καλός μου και εκτίθεται καθημερινά σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες... Ο ουρολόγος μας είπε, ιδανικά να σταματήσει τη δουλειά για 3 μήνες! Αυτό φυσικά δεν γίνεται... Βέβαια, δεν μας απέκλεισε ποτέ κανείς τη φυσιολογική σύλληψη, μόνοι μας αποφασίσαμε την εξωσωματική για να τελειώνουμε. Αλλά κάποιος είχε άλλα σχέδια τελικά ?????

Θα έρθει θα το δεις.... Εγώ πάντως σου το εύχομαι και γρήγορα... Οι γιατροί το βρήκανε τώρα φταίει η δουλειά εμένα είναι οδηγός σε φορτηγό και του είπαν δεν ενδείκνυται εεεεε να μας πουν τι δουλειά πρέπει να κάνουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2019 at 3:33 ΜΜ, ο/η Bou30 είπε:

Φυσιολογικά από τον επόμενο κιόλας κύκλο μπορείς. Για εξωσωματική δεν ξέρω, αλλά εμείς την κάναμε Ιούνιο, νομίζω θέλει κανένα 3μηνο να ηρεμισει ο οργανισμός.. Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να έρθει φυσιολογικά! Θα εξαρτηθεί από το σπέρμα βασικά το πως και πότε θα συνεχίσουμε.. Για να δούμε!! 

Στο εύχομαι να έρθει φυσιολογικά εξωσωματική νομίζω θα θέλει 2-3 μήνες μετά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Βρε κορίτσια, μόλις είχα κάτι ροζ... Τόσο νωρίς να έρχεται η άτιμη?!!! Να ρωτήσω το γιατρό μου? Τι να κάνω!? 

Πια μέρα είναι ? Εμένα ρε γ@μ@τ@ δεν ήρθε ακόμα και κοντεύω να κάνω μπαμ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Πια μέρα είναι ? Εμένα ρε γ@μ@τ@ δεν ήρθε ακόμα και κοντεύω να κάνω μπαμ 

18η χτες ρε συ! Σήμερα 19η μέρα, έλεος! Έστειλα ένα μήνυμα στο γιατρό μου! Πιστεύω ήταν τυχαίο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

18η χτες ρε συ! Σήμερα 19η μέρα, έλεος! Έστειλα ένα μήνυμα στο γιατρό μου! Πιστεύω ήταν τυχαίο! 

Τι σου είχε πει σε πόσες μέρες πρέπει? Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να τον πάρεις γιατρός σου είναι και πρέπει να σε βοηθήσει και να σε ηρεμήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Πόσες μέρες έχουν περάσει εσένα.!? @love30

Εγώ την ένεση την έκανα στης 22 Αυγούστου είχα αίμα για λίγες μέρες αλλά δε το παίρνουμε σαν καθαρά καθαρά περίοδο ... Με το γιατρό μου που μίλησα την προηγούμενη Παρασκευή με ρώτησε αν αδιαθετισα και τού είπα όχι και λέει τώρα θα έρθει ... Ποναγα πριν λίγες μέρες τώρα πάλι τίποτα τι να πω θα πάρω όμως αν δεν έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Τι σου είχε πει σε πόσες μέρες πρέπει? Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να τον πάρεις γιατρός σου είναι και πρέπει να σε βοηθήσει και να σε ηρεμήσει...

Μου είχε πει σε 4 με 6 εβδομάδες! Τη Δευτέρα που μας έρχεται κλείνω 3 ακριβώς εβδομάδες! Γι αυτό μου φαίνεται νωρίς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Βρε κορίτσια, μόλις είχα κάτι ροζ... Τόσο νωρίς να έρχεται η άτιμη?!!! Να ρωτήσω το γιατρό μου? Τι να κάνω!? 

Λίγο νωρίς δεν είναι; Μήπως είναι καθαρίσματα από την απόξεση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Μου είχε πει σε 4 με 6 εβδομάδες! Τη Δευτέρα που μας έρχεται κλείνω 3 ακριβώς εβδομάδες! Γι αυτό μου φαίνεται νωρίς! 

Μην αγχώνεσαι θα έρθει είναι πολύ νωρίς εφόσον είπε 4-6 εβδομάδες  περίμενε και αν δεν έρθει στις 5-6 πάρε και πες του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Paulina είπε:

Λίγο νωρίς δεν είναι; Μήπως είναι καθαρίσματα από την απόξεση; 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ! Μια ολόκληρη βδομάδα ήμουν καθαρή και τρόμαξα, είπα τόσο νωρίς? Του έστειλα μήπως θέλει να πάω να με δει παρ'ολα αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ! Μια ολόκληρη βδομάδα ήμουν καθαρή και τρόμαξα, είπα τόσο νωρίς? Του έστειλα μήπως θέλει να πάω να με δει παρ'ολα αυτά! 

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχητικό. Έχω και καλύτερο σενάριο βέβαια αλλά δεν ξέρω αν ευσταθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Paulina είπε:

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχητικό. Έχω και καλύτερο σενάριο βέβαια αλλά δεν ξέρω αν ευσταθεί...

Τι σενάριο.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Τι σενάριο.? 

Να υπήρξε ωορρηξία και επαφή και να ήταν αιματάκι από την εμφύτευση. Όπως σου είπα όμως δεν ξέρω αν ευσταθεί... Θα ήταν τέλειο όμως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Paulina είπε:

Να υπήρξε ωορρηξία και επαφή και να ήταν αιματάκι από την εμφύτευση. Όπως σου είπα όμως δεν ξέρω αν ευσταθεί... Θα ήταν τέλειο όμως! 

Επαφές είχα το προηγούμενο σκ. Αλλά δεν νομίζω, τώρα που πηγα τουαλέτα ήταν παραπάνω, είδα λίγο και στη σερβιετα δλδ και άρχισα να πονάω περισσότερο εδώ και λίγη ώρα... Τι να πω, ας είναι περίοδος να ξεμπερδέψω τουλάχιστον, να το πιάσουμε από την αρχή! 

Ωραία η σκέψη σου κουκλίτσα μου πάντως! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...