Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλίνδρομη κύηση


Scorpio

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Paulina είπε:

Αναρωτιέμαι, αν η οδηγία που δίνουν οι γιατροί για εκ νέου προσπάθειες μετά από 2 και 3 περιόδους είναι επειδή δεν υπάρχει περίπτωση επιτυχίας ή επειδή πρέπει να ξεκουραστεί η μήτρα; Έχω γνωστή που έμεινε έγκυος κατευθείαν μετά από απόξεση και με σοβαρό πρόβλημα υγείας. Γι'αυτό θα το ξανασυζητήσω με τον γιατρό μου.

Το πρόβλημα μας δεν είναι το σπέρμα, αλλά τα ωάρια. Στις 2 ωοληψίες που έχω κάνει έχουμε πάρει μόνο 2 καλά. Είχα αποκλείσει την πιθανότητα να μείνω έγκυος φυσιολογικά αλλά να που έγινε, άσχετα αππ την κατάληξη.

Τελικά πιστεύω όλα γίνονται... Στην ώρα που θέλουν για να μας βάζουν σε σκέψεις! Διάβασα την ιστορία σου... Είναι απίστευτο κι όμως έγινε! Και παρά την ατυχή κατάληξη, εγώ πιστεύω ότι θα γίνει ξανά! Και θα στεφθεί με απόλυτη επιτυχία! Έχω διαβάσει τόσες πολλές περιπτώσεις! 

Όσο για το αν είναι να ξεκουραστεί η μήτρα... Δεν νομίζω ότι πρόλαβε να κουραστεί ιδιαίτερα και ίσως γι αυτό να έρχονται οι εγκυμοσύνες τόσο εύκολα μετά! 

Εγώ λέω να το ξεκινήσουμε και ότι είναι να γίνει θα γίνει! ????? Όπως σου είπα, εμάς δεν μας περιόρισε στο θέμα ελεύθερες επαφές με ότι αυτό συνεπάγεται! Ε, λοιπόν θα το ρισκάρω! Στη χειρότερη περίπτωση δεν θα πιάσουμε.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 31/8/2019 at 11:46 ΜΜ, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα... Κατάφερα να μείνω έγκυος στη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής... Κάναμε τον τελευταίο μας υπέρηχο στις 2/8ου λίγο πριν την 6η εβδομάδα και μετά φύγαμε για διακοπές... Ήρθε το 15 Αύγουστο, έλειπε και ο γιατρός μας και με τούτα και με κείνα φτάσαμε να πάμε για υπέρηχο την Τετάρτη που μας πέρασε, οπότε και ανακαλύψαμε ότι το έμβρυο είχε σταματήσει να αναπτύσσεται περίπου στην 6η εβδομάδα... Λόγω των φαρμάκων που έπαιρνα δεν είχαμε καταλάβει τίποτα φυσικά... Από την Πέμπτη που σταμάτησα τα πάντα από φάρμακα γίνεται ένας χαμός... Λίγο καφέ τη μία μέρα, λίγο παραπάνω την επόμενη... Κλείσαμε ραντεβού για αποξεση τη Δευτέρα, λόγω του σαλοσπιρ που έπαιρνα έπρεπε να περιμένουμε λίγο! Σήμερα όμως άρχισε το γλέντι... Πηχτό αίμα,κομμάτια, πόνοι έντονοι κάθε 10 περίπου λεπτά... Στην αρχή ήταν τρομακτικό... Τώρα το συνηθησα... Μαθαίνω πώς είναι όταν ξεκινάει η διαδικασία του τοκετού, κάπως έτσι είναι μου είπε η μαμά μου! 

Γιατί να το μάθω έτσι όμως?! Γιατί να συμβαίνουν αυτά ενώ προσπαθούμε τόσο πολύ?! Που αλλού χρωστάμε και τι χρωστάμε?! Δεν μπορώ να καταλάβω... 

Συγνώμη αν σας ζαλισα λίγο, αλλά έχω φρικάρει, ενώ χτες ήμουν καλύτερα, σήμερα με όλο αυτό τρελαίνομαι! 

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά  είναι δησκολο αλλά πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και να ξέρεις τα προβλήματα τα δείνει στους δυνατούς. Και εγώ έχω μια βιοχημική τρεις παλυνδρομες η μία εξωμήτριο ( 5 εξωσωματικές δύο φυσιολογικές σύλληψης) και ο πόνος απο την ένεση για να μη κάνουμε αποξεση  δύσκολος..... Θα τα καταφέρουμε όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά  είναι δησκολο αλλά πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και να ξέρεις τα προβλήματα τα δείνει στους δυνατούς. Και εγώ έχω μια βιοχημική τρεις παλυνδρομες η μία εξωμήτριο ( 5 εξωσωματικές δύο φυσιολογικές σύλληψης) και ο πόνος απο την ένεση για να μη κάνουμε αποξεση  δύσκολος..... Θα τα καταφέρουμε όμως

Αχ βρε κορίτσι μου τι να πω.... Πόσο άδικο είναι αυτό που συμβαίνει! Εννοείται θα τα καταφέρουμε που θα πάει?!! Μας χρωστάει κι εμάς δεν μπορεί! Τώρα σε τι κατάσταση είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τι να πω.... Πόσο άδικο είναι αυτό που συμβαίνει! Εννοείται θα τα καταφέρουμε που θα πάει?!! Μας χρωστάει κι εμάς δεν μπορεί! Τώρα σε τι κατάσταση είσαι? 

Την Παρασκευή έκανα τελευταία εξέταση χωριακης να δω αν έπεσε η τιμή ευτυχώς έπεσε στο 1,95 αναμονή για περίοδο και μετά να πάω να με δει ο γιατρός και να κανονίσουμε λαπαροσκόπηση για τα ινωμυωματα και μετά να δούμε και τη σάλπιγγα που μάλλον λόγο εξωμήτριου μάλλον θα βγει αλλά πρέπει να περάσουν τρεις μήνες και να γίνει μετά τη λαπαροσκόπηση το ιδανικό βέβαια θα ήταν να γίνουν μαζί αλλά τέλος πάντων προσπαθώ και ψυχολογικά να επανέλθω γιατί ήταν κάπως αυτή τη φορά μπήκα στο νοσοκομείο γιατί έπρεπε να μου κάνουν τη. Ένεση για να φύγει ποιο γρήγορα το εξωμητριο και όλα αυτά σε ρίχνουν λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Την Παρασκευή έκανα τελευταία εξέταση χωριακης να δω αν έπεσε η τιμή ευτυχώς έπεσε στο 1,95 αναμονή για περίοδο και μετά να πάω να με δει ο γιατρός και να κανονίσουμε λαπαροσκόπηση για τα ινωμυωματα και μετά να δούμε και τη σάλπιγγα που μάλλον λόγο εξωμήτριου μάλλον θα βγει αλλά πρέπει να περάσουν τρεις μήνες και να γίνει μετά τη λαπαροσκόπηση το ιδανικό βέβαια θα ήταν να γίνουν μαζί αλλά τέλος πάντων προσπαθώ και ψυχολογικά να επανέλθω γιατί ήταν κάπως αυτή τη φορά μπήκα στο νοσοκομείο γιατί έπρεπε να μου κάνουν τη. Ένεση για να φύγει ποιο γρήγορα το εξωμητριο και όλα αυτά σε ρίχνουν λίγο 

Περαστικά να είναι βρε κορίτσι μου, τι να πω?! Πολλά μαζεύονται... Κάθε φορά κάτι καινούριο μπροστά μας! Εύχομαι να έχουν γίνει όλα για καλό και σύντομα η περιπέτεια σου να έχει αίσιο τέλος, με ένα (τουλάχιστον) μωράκι στην αγκαλιά σου! 

Εμένα δεν μου ζήτησαν χοριακή... Έχουν περάσει 2 βδομάδες από την απόξεση, λες να πάω να κάνω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μετά από την αποξεση σε πόσες μέρες σας ήρθε η επόμενη περίοδος; σήμερα μετράω 48 μέρες και ακόμα τίποτα και έχω ανησυχήσει, και δεν έχω πάρει ακόμα τον γιατρό μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Κορίτσια, μετά από την αποξεση σε πόσες μέρες σας ήρθε η επόμενη περίοδος; σήμερα μετράω 48 μέρες και ακόμα τίποτα και έχω ανησυχήσει, και δεν έχω πάρει ακόμα τον γιατρό μου.. 

Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Κορίτσια, μετά από την αποξεση σε πόσες μέρες σας ήρθε η επόμενη περίοδος; σήμερα μετράω 48 μέρες και ακόμα τίποτα και έχω ανησυχήσει, και δεν έχω πάρει ακόμα τον γιατρό μου.. 

Εγώ έκανα απόξεση στις 30/8, οπότε δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι θα μου έρθει η περίοδος σε ένα μήνα περίπου. Απ'ότι έχω διαβάσει μπορεί να πάει και 40 μέρες. Δεν μιλάς με τον γιατρό σου καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Paulina είπε:

Εγώ έκανα απόξεση στις 30/8, οπότε δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι θα μου έρθει η περίοδος σε ένα μήνα περίπου. Απ'ότι έχω διαβάσει μπορεί να πάει και 40 μέρες. Δεν μιλάς με τον γιατρό σου καλύτερα;

Κοντά είμαστε εμείς κορίτσι... Στις 2/9 την έκανα εγώ... Εμένα μου είπε 4 με 6 εβδομάδες ότι θα κάνει να έρθει... 

Το σαββατοκύριακο είχα πονακια περιόδου... Λέτε να έπαιξε καμιά ωορρηξία?! Δλδ να την περιμένω σε 2 βδομάδες περίπου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Κοντά είμαστε εμείς κορίτσι... Στις 2/9 την έκανα εγώ... Εμένα μου είπε 4 με 6 εβδομάδες ότι θα κάνει να έρθει... 

Το σαββατοκύριακο είχα πονακια περιόδου... Λέτε να έπαιξε καμιά ωορρηξία?! Δλδ να την περιμένω σε 2 βδομάδες 

@Geo2009, εγώ είχα εκκρίσεις όπως στην ωορρηξία αυτές τις μέρες. Και ήταν γυρω στις 14 μέρες από την απόξεση. Πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Paulina είπε:

@Geo2009, εγώ είχα εκκρίσεις όπως στην ωορρηξία αυτές τις μέρες. Και ήταν γυρω στις 14 μέρες από την απόξεση. Πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα έρθει.

Κι εγώ έτσι πιστεύω, αρχές Οκτώβρη ότι θα με επισκεφθεί η κυρία... Βέβαια απο την Παρασκευή ξεκινήσαμε επαφές, αφού ένιωθα καλά και δεν είχα ούτε αίμα ούτε πόνο! Μου είχε λείψει ο καλός μου! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κι εγώ έτσι πιστεύω, αρχές Οκτώβρη ότι θα με επισκεφθεί η κυρία... Βέβαια απο την Παρασκευή ξεκινήσαμε επαφές, αφού ένιωθα καλά και δεν είχα ούτε αίμα ούτε πόνο! Μου είχε λείψει ο καλός μου! ????

Μπράβο, καλή αρχή! Χιχι! Δεν το έχω τολμήσει ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Paulina είπε:

Μπράβο, καλή αρχή! Χιχι! Δεν το έχω τολμήσει ακόμα...

Ο άντρας μου έχει λυσσάξει καλέ... Πιστεύει στ'αλήθεια ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε μόνοι μας και δεν θέλω να τον στεναχωρώ με τις δικές μου μαύρες σκέψεις, γιατί η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν το πιστεύω! Οπότε απλά απολαμβάνω τις στιγμές μας και ότι είναι να γίνει θα γίνει! Και από τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσω και τεστ ωορρηξίας αφού μου το ζήτησε και αυτό! Όχι ότι δεν ελπίζω, αυτή είπαμε, πεθάνει πάντα τελευταία! 

Όταν νιώσεις έτοιμη θα έρθει η επαφή! Μη φοβάσαι τίποτα! Κι εγώ έλεγα θα πονάω?πώς θα είναι μετά από τόσο καιρό? Όλο τέτοια σκεφτόμουν... Σαν να μην πέρασε μια μέρα, αυτό μόνο έχω να πω! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Περαστικά να είναι βρε κορίτσι μου, τι να πω?! Πολλά μαζεύονται... Κάθε φορά κάτι καινούριο μπροστά μας! Εύχομαι να έχουν γίνει όλα για καλό και σύντομα η περιπέτεια σου να έχει αίσιο τέλος, με ένα (τουλάχιστον) μωράκι στην αγκαλιά σου! 

Εμένα δεν μου ζήτησαν χοριακή... Έχουν περάσει 2 βδομάδες από την απόξεση, λες να πάω να κάνω? 

Στην αποξεση από όσο ξέρω δεν ζητάνε απλά εγώ έκανα Γιατ μου κάνανε ένεση επηδει ήταν σχετικά νωρίς και δεν χρειαζόταν αποξεση τι να πω πάντα κάτι νέο πάντα κάτι απρόοπτο και κάποιες φορές δεν μπορώ και να το διαχειριστώ αλλά όλα θα γίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Στην αποξεση από όσο ξέρω δεν ζητάνε απλά εγώ έκανα Γιατ μου κάνανε ένεση επηδει ήταν σχετικά νωρίς και δεν χρειαζόταν αποξεση τι να πω πάντα κάτι νέο πάντα κάτι απρόοπτο και κάποιες φορές δεν μπορώ και να το διαχειριστώ αλλά όλα θα γίνουν 

Α, οκ... Υπομονή κοριτσάκι μου, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο έτσι κι αλλιώς! Θα ρθουν καλύτερες μέρες και για μας, που θα πάει!? ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου? 

Δεν τον πήρα τελικά γιατί το βράδυ πονούσε η κοιλιά μου κ σήμερα είδα λίγο καφέ, οπότε υποθέτω ότι μέχρι αύριο θα έχει έρθει.. Επιτέλους!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Δεν τον πήρα τελικά γιατί το βράδυ πονούσε η κοιλιά μου κ σήμερα είδα λίγο καφέ, οπότε υποθέτω ότι μέχρι αύριο θα έχει έρθει.. Επιτέλους!!! 

Αν όμως δεν έρθει κανονικά να μιλήσεις μαζί του! Όλα καλά κορίτσι μου! Συνεχίζουμε δυναμικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2019 at 1:33 ΜΜ, ο/η Geo2009 είπε:

Α, οκ... Υπομονή κοριτσάκι μου, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο έτσι κι αλλιώς! Θα ρθουν καλύτερες μέρες και για μας, που θα πάει!? ??????

Έτσι για όλες μας θα έρθουν καλύτερες μέρες υπομονή και όλα θα γίνουν......πίστη και θετική ενέργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2019 at 2:09 ΜΜ, ο/η Bou30 είπε:

Δεν τον πήρα τελικά γιατί το βράδυ πονούσε η κοιλιά μου κ σήμερα είδα λίγο καφέ, οπότε υποθέτω ότι μέχρι αύριο θα έχει έρθει.. Επιτέλους!!! 

Ζουζούνα τι έγινε? Ήρθε η άτιμη?! 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Έτσι για όλες μας θα έρθουν καλύτερες μέρες υπομονή και όλα θα γίνουν......πίστη και θετική ενέργεια

Έτσι είναι γλυκιά μου! Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Εγώ κλείνω τα 38 την άλλη βδομάδα! Νομίζω ότι αυτό έχει αρχίσει να μου δημιουργεί ένα μικρό άγχος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009μην χάνεις την ελπίδα σου άλλωστε το είπες πεθαίνει τελευταία χαχα εκεί που λες μπα εγώ ούτε καν εκεί θα έρθει τσουπ και θα πεις μα πως σοβαρά!!!!!!!! Εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά δύο φορές κιόλας μετά από 5 εξωσωματικές και με τους γιατρούς να λένε ούτε καν.........άλλο θέμα που παλυνδρομουν και με εξωσωματική και φυσιολογικά... Εγώ εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

@Geo2009μην χάνεις την ελπίδα σου άλλωστε το είπες πεθαίνει τελευταία χαχα εκεί που λες μπα εγώ ούτε καν εκεί θα έρθει τσουπ και θα πεις μα πως σοβαρά!!!!!!!! Εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά δύο φορές κιόλας μετά από 5 εξωσωματικές και με τους γιατρούς να λένε ούτε καν.........άλλο θέμα που παλυνδρομουν και με εξωσωματική και φυσιολογικά... Εγώ εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα ....

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Δεν πιστεύω ότι θα πιάσουμε φυσιολογικά, μάλλον με το νέο έτος μας βλέπω να ξεκινάμε πάλι εξωσωματική, αλλά όπως είπες δεν σταματώ να πιστεύω ότι θα γίνει με κάποιο τρόπο! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας! ??????Όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Ζουζούνα τι έγινε? Ήρθε η άτιμη?! 

 

Έτσι είναι γλυκιά μου! Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Εγώ κλείνω τα 38 την άλλη βδομάδα! Νομίζω ότι αυτό έχει αρχίσει να μου δημιουργεί ένα μικρό άγχος... 

Χιλιόχρονη να είσαι χρόνια πολλά.... Εγώ είμαι 34 .μην σκέφτεσαι την ηλικία και σε πάρει από κάτω ένας αριθμός είναι άλλωστε ? εύχομαι στα επόμενα γενέθλια σου να έχεις ένα μωράκι αγκαλιά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Δεν πιστεύω ότι θα πιάσουμε φυσιολογικά, μάλλον με το νέο έτος μας βλέπω να ξεκινάμε πάλι εξωσωματική, αλλά όπως είπες δεν σταματώ να πιστεύω ότι θα γίνει με κάποιο τρόπο! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας! ??????Όλες! 

Έχω πολύ καιρό να μπω και δυστυχώς ξεχνάω κιόλας ? έχεις κάνει κάποια προσπάθεια εξωσωματικής υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Χιλιόχρονη να είσαι χρόνια πολλά.... Εγώ είμαι 34 .μην σκέφτεσαι την ηλικία και σε πάρει από κάτω ένας αριθμός είναι άλλωστε ? εύχομαι στα επόμενα γενέθλια σου να έχεις ένα μωράκι αγκαλιά.....

Σ'ευχαριστώ και πάλι! Το ίδιο θα ευχηθώ και για σένα γλυκιά μου! Να σταματήσουν εδώ τα βάσανα και όλα να πάνε τέλεια από δω και πέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...