Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνος στην κοιλιά


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα..θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρει φυσικά καμιά σας τελευταία περίοδος 6μαιου πήρα σερπαφαρ και ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για παιδάκι έχω εδώ και 4-5 μέρες φούσκωμα και πόνο δεξιά στην κοιλιά αρκετό πόνο θα έλεγα και με πονάει αρκετά η μέση μου...το έχει πάθει καμιά σας.. λέτε να είμαι έγκυος..ή να είναι το έντερο μου ? Επίσης πίνω buscopan και δεν έχω δει διαφορά...τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα..θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρει φυσικά καμιά σας τελευταία περίοδος 6μαιου πήρα σερπαφαρ και ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για παιδάκι έχω εδώ και 4-5 μέρες φούσκωμα και πόνο δεξιά στην κοιλιά αρκετό πόνο θα έλεγα και με πονάει αρκετά η μέση μου...το έχει πάθει καμιά σας.. λέτε να είμαι έγκυος..ή να είναι το έντερο μου ? Επίσης πίνω buscopan και δεν έχω δει διαφορά...τι λέτε?

Επερνα και εγω σερπαφαρ παλιά και διπλωνομουν από τον πόνο γύρω στη 15-17 μέρα του κύκλου μου. Η οωρηξια μου ήταν. ΜΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ. Περίμενε λίγες μέρες και κανε ενα τεστ εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσίευση (επξεργάστηκε)

Δεν την παρακολούθησα την ωορρηξία μου απλά τα ήπια...και έκανα τεστακια ωορρηξίας και μου βγήκε θετικό...τώρα δεν ξέρω πονάω πολύ...και αγχώνομαι κιόλας..λες να τα κατάφερα? ;)

Επεξεργάστηκε από Φανή123
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Δεν την παρακολούθησα την ωορρηξία μου απλά τα ήπια...και έκανα τεστακια ωορρηξίας και μου βγήκε θετικό...τώρα δεν ξέρω πονάω πολύ...και αγχώνομαι κιόλας..λες να τα κατάφερα? ;)

Μην αγχωνεσαι κουκλα μου. Αν δεν είναι υποφερτος ο πόνος πάρε τηλ το γιατρό σου. Αυτος θα σου πει τι να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Υποφερτός είναι Έλλη μου..αλλα δεν ξέρω φοβάμαι λίγο.... επειδή έχω και άστατο κύκλο πότε λες να κάνω τεστακι?

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Υποφερτός είναι Έλλη μου..αλλα δεν ξέρω φοβάμαι λίγο.... επειδή έχω και άστατο κύκλο πότε λες να κάνω τεστακι?

Υπάρχουν τεστ που μπορείς να κάνεις λίγες μέρες πριν την περίοδο αν δεν αντέχεις να περιμένεις. Ποτε περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Λογικά γύρω στις 6 Ιουνίου..ναι θα κάνω νωρίτερα! Είναι φυσιολογικός ο πόνος είναι να είναι κάτι σοβαρο?

Τι να σου πω κορίτσι μου δεν είμαι γιατρός αλλά όπως σου είπα πονούσα και εγω με τα σερπαφαρ. Κάνε λίγο υπομονή βγαλτο από το μυαλό σου και ότι να γίνει θα γίνει. Ελπίζω να μας πεις ευχάριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Φανή123 είπε:

Δεν την παρακολούθησα την ωορρηξία μου απλά τα ήπια...και έκανα τεστακια ωορρηξίας και μου βγήκε θετικό...τώρα δεν ξέρω πονάω πολύ...και αγχώνομαι κιόλας..λες να τα κατάφερα? ;)

Με συγχωρείς τί εννοείς έκανες τέστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό; Και τί εννοείς απλά τα ήπιες; 

Από όσο γνωρίζω και το γνωρίζω όταν λαμβάνεις σερπαφαρ ή παρόμοια θεραπεία ο γιατρός διαπιστώνει την ωορρηξία υπερηχογραφικά και πριν από αυτήν μάλιστα κάνεις και ένεση pregnyl ή αντίστοιχη. 

Επίσης δεν καταλαβαίνω ο γιατρός σου δε σου απαντάει σχετικά με τον πόνο; 

Γιατί συνήθως όταν κάνουμε τέτοιες προσπάθειες δε μας συμβουλεύουν να λαμβάνουμε παυσίπονα ή σπασμολυτικα όπως το buscopan. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2019 at 4:25 ΜΜ, ο/η Φανή123 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάρα...όταν μάθω νέα θα στείλω!!!

Τι εγινε κοριτσι τελικα αδιαθετησες? Εγω ειχα τελευταια περιοδο 4 μαιου κι ακομα περιμενω... με μεγαλο κυκλο και πολυκυστικες και ωορρηξια τη 18η μερα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ακομα νωρις... ουφφφ αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Αδιαθετησα ναι...αλλά αυτό το μήνα ρε κορίτσια πάλι κάναμε προσπάθειες...όμως 2 φορές μονο... γιατί έπαθα κυστίτιδα... γίνεται με δύο φορές μόνο? Δεν ξέρω το θέλω πολύ μάλλον...αημερ; Έχω 1 μέρα καθυστέρηση το στήθος μου με πονάει και η μέση μου και προχτές είχα φαγούρα στις Θηλές δεν ξέρω τι να πιστέψω και δεν θέλω να κάνω τεστ μήπως απογοητευτω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Αδιαθετησα ναι...αλλά αυτό το μήνα ρε κορίτσια πάλι κάναμε προσπάθειες...όμως 2 φορές μονο... γιατί έπαθα κυστίτιδα... γίνεται με δύο φορές μόνο? Δεν ξέρω το θέλω πολύ μάλλον...αημερ; Έχω 1 μέρα καθυστέρηση το στήθος μου με πονάει και η μέση μου και προχτές είχα φαγούρα στις Θηλές δεν ξέρω τι να πιστέψω και δεν θέλω να κάνω τεστ μήπως απογοητευτω!!!!

Αρκει κ μια φορα για να γινει το θαυμα!! ? Ασε μερικες μερες να περασουν κ κανε μετα τεστακι..Κ να μην εγινε κ αυτη τη φορα σιγουρα θα υπαρξουν επομενες..δεν εγκαταλειπουμε το στοχο μας!! 

Καλα επιτυχια ευχομαι κ μακαρι να εχεις θετικα αποτελεσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την εμψύχωση....συν έχω και αρκετές μέρες πονοκέφαλο....θα αφήσω μερικές μέρες και θα κάνω τεστακι εσύ τι πιστεύεις είναι θετικά συμπτώματα αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...