Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποχώρηση.


Recommended Posts

Αγαπημένα μου κορίτσια @Tokyo @lactaki @Niki94  Και υπόλοιπες συγνώμη δε θυμάμαι τα ονόματα όλα. Μετά το τελευταίο ποστ αποφάσισα να διεγραφώ δεν νιώθω πως είμαι σε θέση να μπαίνω εδώ μέσα.αν κάποια στιγμή νιώσω πιο δυνατή ίσως να τα ξαναπούμε. Ήθελα απλά να σας το πω για να μην ανησυχήσετε κ γιατί ήθελα να σας χαιρετήσω και να σας ευχαριστήσω για αυτούς τους μήνες που μου κάνετε παρέα. Εύχομαι από τη ψυχή μου η ζωή να σας φέρει τα καλύτερα με υγεία κορίτσια μου πάνω από όλα και σύντομα να κρατήσετε όλες στην αγκαλιά σας το θαύμα σας.σας ευχαριστώ όλες σας ειλικρινά για την στήριξη κ τη θετική σας αύρα που μου στείλατε κατά καιρούς. Να στε καλά 

 

Ολγα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως νιώθεις εσύ κοπέλα μου να κάνεις κι εγώ από τότε που γράφω έκανα ένα μικρό διάλυμα ελπίζω να μας έρθεις σύντομα με ευχάριστα νέα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αν επιτρέπεται γιατί δεν είσαι σε θέσει να μπενεις; δεν είπαμε πιστεύω κάτι κακο και να σε πείραξε αν έκανα κάτι σου ζητώ Συγνωμη.. απλά είπα της εμπειρίες μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κι αν επιτρέπεται γιατί δεν είσαι σε θέσει να μπενεις; δεν είπαμε πιστεύω κάτι κακο και να σε πείραξε αν έκανα κάτι σου ζητώ Συγνωμη.. απλά είπα της εμπειρίες μου..!!

Δεν κατηγόρησα καμία φυσικά κ όλες θα πουν απόψεις και εμπειριες. Εγώ απλά σας ευχαρίστησα δεν είπα κάτι για καμία κοπέλα.ουτε υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη για τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι κορίτσι μου να σου έρθουν όλα καλά  από εδώ και μπρος κ σε λίγο καιρό να μπεις να μας πεις πόσο χαρούμενη είσαι! Έχεις δίκιο, όσο και αν η παρέα μας, βοηθάει να μη νιώθουμε ότι είμαστε οι μόνες προκαλεί και ένα άγχος γιατί λέμε συνέχεια τα ίδια κ τα ίδια... Σου εύχομαι καλή τύχη και μόνο χαρές μέσα από την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Δεν κατηγόρησα καμία φυσικά κ όλες θα πουν απόψεις και εμπειριες. Εγώ απλά σας ευχαρίστησα δεν είπα κάτι για καμία κοπέλα.ουτε υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη για τίποτα.

Ούτε εγώ είπα κάτι ότι είπες πρως Θεού καλε και καμία δεν κατηγορίσες..!! Σου εύχομαι τα καλύτερα από την καρδιά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σου εύχομαι κορίτσι μου να σου έρθουν όλα καλά  από εδώ και μπρος κ σε λίγο καιρό να μπεις να μας πεις πόσο χαρούμενη είσαι! Έχεις δίκιο, όσο και αν η παρέα μας, βοηθάει να μη νιώθουμε ότι είμαστε οι μόνες προκαλεί και ένα άγχος γιατί λέμε συνέχεια τα ίδια κ τα ίδια... Σου εύχομαι καλή τύχη και μόνο χαρές μέσα από την καρδιά μου!

Με ολο το θαρρος και παντα με φιλικη διαθεση θεωρω πως κανετε κατι βρε κοριτσια που καποιες θα τις αγχωνει..  Καθε μηνα δινετε νεο ονομα στο θεμα σας και μετρατε ωορρηξιες, ξαναμετρατε, αναμενετε χοριακες κτλ 

Εννοειται πως ειναι κι αυτα μεσα στο προγραμμα αλλα οντως αν καθε μηνα φτιαχνεται νεο θεμα και κανετε ξανα κ ξσνα τις ιδιες συζητησεις καποιες κοπελες στρεσαρονται. Ανοιξτε ενα θεματακι μαζευτειτε οσα κοριτσια προσπαθειτε φυσιολογικα και συζητηστε και αλλα πραγματακια. Και μην λετε τον ταδε μηνα τα καταφερε η ταδε κ η ταδε κτλ 

Καποτε το 2016 η 2017 δε θυμαμαι ακριβως σε ενα αντιστοιχο θεμα η @Petalouditsa28 ειχε πει ας φτιαξουμε μια λιστα με τα ονοματα μας κ ποιο μηνα θα εχουμε θετικο....πολυ αγχωτικο...?

Με οοολη τη φιλικη διαθεση... 

Ευχομαι σε ολες συντομα μαμαδοσυζητησεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Με ολο το θαρρος και παντα με φιλικη διαθεση θεωρω πως κανετε κατι βρε κοριτσια που καποιες θα τις αγχωνει..  Καθε μηνα δινετε νεο ονομα στο θεμα σας και μετρατε ωορρηξιες, ξαναμετρατε, αναμενετε χοριακες κτλ 

Εννοειται πως ειναι κι αυτα μεσα στο προγραμμα αλλα οντως αν καθε μηνα φτιαχνεται νεο θεμα και κανετε ξανα κ ξσνα τις ιδιες συζητησεις καποιες κοπελες στρεσαρονται. Ανοιξτε ενα θεματακι μαζευτειτε οσα κοριτσια προσπαθειτε φυσιολογικα και συζητηστε και αλλα πραγματακια. Και μην λετε τον ταδε μηνα τα καταφερε η ταδε κ η ταδε κτλ 

Καποτε το 2016 η 2017 δε θυμαμαι ακριβως σε ενα αντιστοιχο θεμα η @Petalouditsa28 ειχε πει ας φτιαξουμε μια λιστα με τα ονοματα μας κ ποιο μηνα θα εχουμε θετικο....πολυ αγχωτικο...?

Με οοολη τη φιλικη διαθεση... 

Ευχομαι σε ολες συντομα μαμαδοσυζητησεις!!! 

Πολύ σωστή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Με ολο το θαρρος και παντα με φιλικη διαθεση θεωρω πως κανετε κατι βρε κοριτσια που καποιες θα τις αγχωνει..  Καθε μηνα δινετε νεο ονομα στο θεμα σας και μετρατε ωορρηξιες, ξαναμετρατε, αναμενετε χοριακες κτλ 

Εννοειται πως ειναι κι αυτα μεσα στο προγραμμα αλλα οντως αν καθε μηνα φτιαχνεται νεο θεμα και κανετε ξανα κ ξσνα τις ιδιες συζητησεις καποιες κοπελες στρεσαρονται. Ανοιξτε ενα θεματακι μαζευτειτε οσα κοριτσια προσπαθειτε φυσιολογικα και συζητηστε και αλλα πραγματακια. Και μην λετε τον ταδε μηνα τα καταφερε η ταδε κ η ταδε κτλ 

Καποτε το 2016 η 2017 δε θυμαμαι ακριβως σε ενα αντιστοιχο θεμα η @Petalouditsa28 ειχε πει ας φτιαξουμε μια λιστα με τα ονοματα μας κ ποιο μηνα θα εχουμε θετικο....πολυ αγχωτικο...?

Με οοολη τη φιλικη διαθεση... 

Ευχομαι σε ολες συντομα μαμαδοσυζητησεις!!! 

συμφωνω πολυ με το κομματι οτι καθε μηνα δεν πρεπει να ανοιγετε ενα νεο θεμα π,χ μπορει να υπαρχει θεμα το 2019 ολες θα γινουμε μανουλες και μεσα σε αυτο να γραφετε διαφορα θεματα εννοειται και αλλα αλλα μονο αυτο οντως αγχωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ..

Μπαίνω στο φόρουμ συχνά με μια φίλη που θα κάνει εξωσωματικη στο ναυτικό νοσοκομειο κ βρίσκει εγώ συμπαράσταση...

Εγώ ανήκω στις παλιές καραβανες...έτυχε να δω το ποστ σου κ συγκινήθηκα...

Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή...

Αν με δεις στο δρόμο θα δεις μια τρελή 35αρα να φιλάει ακόμα τον άντρα της κ να σέρνει μαζί της δύο παιδιά 2 κ 4,5 χρόνων...είμαι σίγουρη πως θα με χαζεψεις...θα σταθείς στην άκρη του δρόμου κ θα πεις" αχ τι τυχερή ...εγώ δεν έχω ότι έχει" .. αν είχα όμως μια χρονομηχανή θα έβλεπες ότι εκεί που είσαι ήμουν κ εδώ που είμαι θα ρθεις κ μειγοτερο( εύχομαι αγώνα) .. για να δεις ότι βλέπεις πέρασα συνολικα 11 χρόνια...Η γυναίκα που έχεις μπροστά σου έχει κάνει άπειρα χειρουργεία... Έχει κάνει 4 εξωσωματικες έχει χάσει 3 μωρά πριν κανει τα παιδιά της κ ένα μετά... Έχει κλάψει πολύ..έχει χιλιοτρυπηθει το σώμα της εχει χάσει την ψυχή της...κ τα κατάφερε..στον αγώνα αυτό η υγεία του συζύγου μου κλονίστηκε..αυτή τη στιγμή κάνει θεραπείες παλεύοντας κάτι άλλο...ναι αυτή η γυναίκα που βλέπεις δεν είναι όπως φαίνεται...ξέρει όμως πως νιώθεις...ξέρει γιατί κι εκείνης της έλεγαν φίλοι κ γνωστοί άντε εσείς ποτέ ένα παιδί..κι ήταν το ίδιο πρωί που Χε κάνει αποξεση...το ίδιο πρωί που είδε περίοδο το ίδιο πρωί που δεν γινόταν μάνα..κορίτσι μου...αν κάτι μου έμεινε από αυτό τον αγώνα κ αν για εναιγο βρίσκομαι που κ που εδώ ( πέραν της δυνατότητας που δίνω στη φιλη μου μιας κ δε γνωρίζει από τεχνολογία) είναι να σας φωνάζω ΠΡΟΧΩΡΑ... Μην κοιτάς πίσω..μη μετράς ώρες μήνες μέρες...η ζωή δεν είναι μόνο αυτός ο αγώνας..είναι κ αυτός...κλείσε τα αφτιά στους γύρω σου...δε φταίνε οι άλλοι για την αγένεια τους..εμείς φταίμε που τοεπιτρεπουμε...όταν άρχισα να απαντάω πήρα αέρα..πήρα αξυγονο ενέργεια..πρόσβαλαν τους άλλους όταν τους είπα ξέρεις απέβαλαν το έχεις σκεφτεί ..κ μαζεύτηκαν ξαφνικά όλοι...κοιταπροστα κ θωράκισε τον εαυτό σου .εν έτη 2019 παιδί θα ρθει είμαι σίγουρη...εσύ να Σάι γερή κ ο άντρας σου κοριτσάκι μου..πάρε το χρόνο σου πάρε αποστάσεις κ μακριά απ' ότι σε αγχωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Καλησπέρα ..

Μπαίνω στο φόρουμ συχνά με μια φίλη που θα κάνει εξωσωματικη στο ναυτικό νοσοκομειο κ βρίσκει εγώ συμπαράσταση...

Εγώ ανήκω στις παλιές καραβανες...έτυχε να δω το ποστ σου κ συγκινήθηκα...

Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή...

Αν με δεις στο δρόμο θα δεις μια τρελή 35αρα να φιλάει ακόμα τον άντρα της κ να σέρνει μαζί της δύο παιδιά 2 κ 4,5 χρόνων...είμαι σίγουρη πως θα με χαζεψεις...θα σταθείς στην άκρη του δρόμου κ θα πεις" αχ τι τυχερή ...εγώ δεν έχω ότι έχει" .. αν είχα όμως μια χρονομηχανή θα έβλεπες ότι εκεί που είσαι ήμουν κ εδώ που είμαι θα ρθεις κ μειγοτερο( εύχομαι αγώνα) .. για να δεις ότι βλέπεις πέρασα συνολικα 11 χρόνια...Η γυναίκα που έχεις μπροστά σου έχει κάνει άπειρα χειρουργεία... Έχει κάνει 4 εξωσωματικες έχει χάσει 3 μωρά πριν κανει τα παιδιά της κ ένα μετά... Έχει κλάψει πολύ..έχει χιλιοτρυπηθει το σώμα της εχει χάσει την ψυχή της...κ τα κατάφερε..στον αγώνα αυτό η υγεία του συζύγου μου κλονίστηκε..αυτή τη στιγμή κάνει θεραπείες παλεύοντας κάτι άλλο...ναι αυτή η γυναίκα που βλέπεις δεν είναι όπως φαίνεται...ξέρει όμως πως νιώθεις...ξέρει γιατί κι εκείνης της έλεγαν φίλοι κ γνωστοί άντε εσείς ποτέ ένα παιδί..κι ήταν το ίδιο πρωί που Χε κάνει αποξεση...το ίδιο πρωί που είδε περίοδο το ίδιο πρωί που δεν γινόταν μάνα..κορίτσι μου...αν κάτι μου έμεινε από αυτό τον αγώνα κ αν για εναιγο βρίσκομαι που κ που εδώ ( πέραν της δυνατότητας που δίνω στη φιλη μου μιας κ δε γνωρίζει από τεχνολογία) είναι να σας φωνάζω ΠΡΟΧΩΡΑ... Μην κοιτάς πίσω..μη μετράς ώρες μήνες μέρες...η ζωή δεν είναι μόνο αυτός ο αγώνας..είναι κ αυτός...κλείσε τα αφτιά στους γύρω σου...δε φταίνε οι άλλοι για την αγένεια τους..εμείς φταίμε που τοεπιτρεπουμε...όταν άρχισα να απαντάω πήρα αέρα..πήρα αξυγονο ενέργεια..πρόσβαλαν τους άλλους όταν τους είπα ξέρεις απέβαλαν το έχεις σκεφτεί ..κ μαζεύτηκαν ξαφνικά όλοι...κοιταπροστα κ θωράκισε τον εαυτό σου .εν έτη 2019 παιδί θα ρθει είμαι σίγουρη...εσύ να Σάι γερή κ ο άντρας σου κοριτσάκι μου..πάρε το χρόνο σου πάρε αποστάσεις κ μακριά απ' ότι σε αγχωνει

Κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου και πήρα τόση δύναμη! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου, τα παιδάκια σου και εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν για το σύζυγο σου! Είσαι παράδειγμα για όλες μας πέρασες τόσα πολλά και όμως δε το έβαλες κάτω και τα κατάφερες! Σου αξίζουν μόνο συγχαρητήρια και να έχεις όλα τα καλά του κόσμου! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Με ολο το θαρρος και παντα με φιλικη διαθεση θεωρω πως κανετε κατι βρε κοριτσια που καποιες θα τις αγχωνει..  Καθε μηνα δινετε νεο ονομα στο θεμα σας και μετρατε ωορρηξιες, ξαναμετρατε, αναμενετε χοριακες κτλ 

Εννοειται πως ειναι κι αυτα μεσα στο προγραμμα αλλα οντως αν καθε μηνα φτιαχνεται νεο θεμα και κανετε ξανα κ ξσνα τις ιδιες συζητησεις καποιες κοπελες στρεσαρονται. Ανοιξτε ενα θεματακι μαζευτειτε οσα κοριτσια προσπαθειτε φυσιολογικα και συζητηστε και αλλα πραγματακια. Και μην λετε τον ταδε μηνα τα καταφερε η ταδε κ η ταδε κτλ 

Καποτε το 2016 η 2017 δε θυμαμαι ακριβως σε ενα αντιστοιχο θεμα η @Petalouditsa28 ειχε πει ας φτιαξουμε μια λιστα με τα ονοματα μας κ ποιο μηνα θα εχουμε θετικο....πολυ αγχωτικο...?

Με οοολη τη φιλικη διαθεση... 

Ευχομαι σε ολες συντομα μαμαδοσυζητησεις!!! 

με ολη την φιλικη μου διαθεση για τα  θεματακια που ανοιγουμε και συζηταμε ωορηξιες και χοριακες αυτο νοιωθουμε αυτο κανουμε...εγω προσωπικα εχω βοηθηθει πολυ με αυτο γτ εμαθα και κατανοησα πραγματα που δεν ηξερα...και το πιο σημαντικο νοιωθω οτι υπαρχουν ανθρωποι που με καταλαβαινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου και πήρα τόση δύναμη! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου, τα παιδάκια σου και εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν για το σύζυγο σου! Είσαι παράδειγμα για όλες μας πέρασες τόσα πολλά και όμως δε το έβαλες κάτω και τα κατάφερες! Σου αξίζουν μόνο συγχαρητήρια και να έχεις όλα τα καλά του κόσμου! ❤️

 

Κοριτσάκι μου είμαι μια από τις πολλές...δεν μου αξίζουν συγχαρητήρια διότι νομίζω πως όλες οι γυναίκες είμαστε έτοιμες κ δίνουμε τον ίδιο αγώνα εάν θέλουμε τη μητρότητα..δεν ξέρω που βρίσκεται η δύναμη μας... Μάλλον υπάρχει από τη γέννηση μας... Ευλογία Θεού είναι το δώρο αυτο..κοιτάτε μπροστά κορίτσια...δεύτερη ζωή δεν έχει..ωορυξιες μέτρησα άπειρες κ θερμοκρασία κ γόνιμες κ τεστ..μαζί Μ αυτά όμως ζήστε κ όλας...μην λέτε α αν μείνω τώρα τα Χριστούγεννα θα ναι τόσο...προγραμματιστεί τα ταξίδια σας τη ζωή σας...

Εάν είσαι στον αγώνα από τα βάθη της κ;Ρωσίας μου καλή δύναμη κ σε σένα κ στον έτερο συζυγο- σύντροφό...κι αυτοί παλεύουν μαζί μας άλλωστε! Με το καλό μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

με ολη την φιλικη μου διαθεση για τα  θεματακια που ανοιγουμε και συζηταμε ωορηξιες και χοριακες αυτο νοιωθουμε αυτο κανουμε...εγω προσωπικα εχω βοηθηθει πολυ με αυτο γτ εμαθα και κατανοησα πραγματα που δεν ηξερα...και το πιο σημαντικο νοιωθω οτι υπαρχουν ανθρωποι που με καταλαβαινουν

Δεν αμφιβαλλω οτι βρηκες στηριξη και κατανοηση εδω μεσα, αλλωστε ολες μας γι' αυτο γραφτηκαμε στο φορουμ και αυτος ειναι και ενας απο τους ρολους του.

Εννοειται θα συζητησετε χοριακες και ωορρηξιες κτλ απλα εγω λεω να το ριχνετε πιο συχνα και σε ασχετες συζητησεις για να ξεκολλαει λιγο το μυαλο απο αυτο γιατι καποιες κοπελες στρεσαρονται περισσοτερο πχ οταν γινεται καταμετρηση ποιες κοπελες εμειναν εγκυες το μηνα που εφυγε. 

Αυτη ειναι απλα η γνωμη μου και την εκφραζω με ολη τη καλη μου διαθεση.

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες! ✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν αμφιβαλλω οτι βρηκες στηριξη και κατανοηση εδω μεσα, αλλωστε ολες μας γι' αυτο γραφτηκαμε στο φορουμ και αυτος ειναι και ενας απο τους ρολους του.

Εννοειται θα συζητησετε χοριακες και ωορρηξιες κτλ απλα εγω λεω να το ριχνετε πιο συχνα και σε ασχετες συζητησεις για να ξεκολλαει λιγο το μυαλο απο αυτο γιατι καποιες κοπελες στρεσαρονται περισσοτερο πχ οταν γινεται καταμετρηση ποιες κοπελες εμειναν εγκυες το μηνα που εφυγε. 

Αυτη ειναι απλα η γνωμη μου και την εκφραζω με ολη τη καλη μου διαθεση.

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες! ✌

Δεν κανουμε τετοια καταμετρηση , ισως να γινεται απλα καμια φορα αναφορα , δεν κανουμε στατιστικη προς Θεου...προσπαθουμε να βοηθησουμε η μια την αλλη...και οταν αλλαζουμε τιτλο και θεμα καθε μηνα το κανουμε για ανανεωση...αλλωστε και πολλες κοπελες το εχουν αναφερει οτι ανεβαινει η ψυχολογια τους...και πολλες φορες συζηταμε και ασχετα και γελαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...