Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις Just now, ο/η sidorena είπε:

Ευχαριστώ πολύ μην στεναχωριέσαι μπορεί να αλλάξει το αποτέλεσμα εγώ είχα καθυστερήσει και έβγαινε αρνητικό στην 6 μέρα καθυστερήσεις έδειξε θετικό απο συμπτώματα νυστάζω συνέχεια και είχα πόνο καμήλα δεξιά και αριστερά πριν την καθυστερήσει 

Προσπαθώ κορίτσι μ... Το στήθος τίποτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Συγχαρητήρια!!!Στις πόσες μέρες καθυστέρησης σου βγήκε το θετικό;;Άντε επιτελους κ μια εγκυούλα να κλείσει τον μήνα ?

Ευχαριστώ πολύ στην 6 μέρα καθυστερήσεις έδειξε θετικό είχα πάρει πρίν τεστ έξι μέρες πρίν τι περίοδο και είχα καθυστερήσει έβγαινε αρνητικό. έκανα και άλλο ένα σήμερα θετικό είπα να σιγουρευτώ μην αλλάξει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Προσπαθώ κορίτσι μ... Το στήθος τίποτα;;

ναι με πονάει λίγο όταν το αγγίζω αλλά όχι πολύ περισσότερο με πόνεσε όταν είχα περίοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sidorena είπε:

ναι με πονάει λίγο όταν το αγγίζω αλλά όχι πολύ περισσότερο με πόνεσε όταν είχα περίοδο

Πολύ χάρηκα κοπέλα μου μαζί σου! Μου έδωσες μια αισιοδοξία και αλήθεια νιώθω καλύτερα με τα ευχάριστα νέα σου!!! και αυτά τα τεστ βρε παιδί μ.. 3 αρνητικά τεστ και στις 6 μέρες καθυστέρησης αποφασισε να βγει θετικό;; το κουτι του τεστ στις ποσες μερες εγραφε οτι μπορει να γινει;; κατάλαβες μήπως να έχεις καθυστεριμένη ωοριξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Πολύ χάρηκα κοπέλα μου μαζί σου! Μου έδωσες μια αισιοδοξία και αλήθεια νιώθω καλύτερα με τα ευχάριστα νέα σου!!! και αυτά τα τεστ βρε παιδί μ.. 3 αρνητικά τεστ και στις 6 μέρες καθυστέρησης αποφασισε να βγει θετικό;; το κουτι του τεστ στις ποσες μερες εγραφε οτι μπορει να γινει;; κατάλαβες μήπως να έχεις καθυστεριμένη ωοριξία;

το κουτί έγραφε έξι μέρες πρίν την καθυστερήσει και έβγαινε αρνητικό μπορεί να είχα καθυστερημένη ωορρηξία γιατί θυμάμαι ότι είχα πολλά υγρά στης 12 του μήνα ενώ κανονικά έχω υπολόγισα την ωορρηξία στις 6 με 8 του μήνα κάπου εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sidorena είπε:

το κουτί έγραφε έξι μέρες πρίν την καθυστερήσει και έβγαινε αρνητικό μπορεί να είχα καθυστερημένη ωορρηξία γιατί θυμάμαι ότι είχα πολλά υγρά στης 12 του μήνα ενώ κανονικά έχω υπολόγισα την ωορρηξία στις 6 με 8 του μήνα κάπου εκεί 

Έτσι εξηγείται! γι αυτό πρεπει να έχουμε επαφές όλο το μήνα και όχι μόνο τις μέρες της ωοριξίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Earp είπε:

@sidorena Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη εύχομαι να σου πανε ολα τέλεια? Μένω και εγώ Αγγλία και σε κατάλαβενω

Συμβουλή από εμπειρία στο Gp να ξέρεις δεν θα σου κανουν κάποια εξέταση απλά θα σε βάλουν στο σύστημα ότι είσαι έγκυος και θα σε κάνουν referred στο νοσοκομείο εκεί σε βλέπουν στης 9 εβδομάδες για πρώτες εξετάσεις και μετά πρωτος υπέρηχος στης 12! Θα σου συνιστούσα να πας να κάνεις στης 7 εβδομαδες υπέροχο έξω γυρο στης 80 λίρες κανει! Άμα έχεις κάποια απορία πες μου! 

Ευχαριστώ Πολύ για την συμβολή το έχω ακούσει αυτό απο μια φίλη μου θα πάω να κάνω ένα υπέροχο έξω δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την 9 εβδομάδα είναι πάρα πολύ τόσες εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

@sidorena Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Σου εύχομαι ολόψυχααα να κρατήσεις σε 9 μήνες ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλίτσα σουυ!!! Είχες καθόλου συμπτώματα;;

Κοπέλες μου παιρνώ μια πολύ άσχημη φάση :( για κάποιο λόγο μετα την επίσκεψη μου στη γυναικολόγο που μου είπε για σαλπιγγογραφία μόλις δω περίοδο, με έχει πάρει πολύ απο κάτω.. κλαίω συνέχεια και με το παραμικρό, ακόμη και για ασήμαντα πράγματα.. ο σύντροφος μου έχει σαλτάρει και εγώ δεν μπορώ να το ελέξω τα μάτια μου δεν σταματάνε να τρέχουν και με το ζόρι κρατάω τους λιγμούς.. Περιμένω περίοδο το Σάββατο και έκανα σήμερα τεστ, παρόλο που ήξερα πως δεν πρέπει γιατί θα με έκανε ακόμη πιο χάλια απ' ότι ήμουν, και όντως έτσι έγινε, το σημερινό αρνητικό με αποτέλειωσε.. :(:( Στην αρχή του κύκλου μου ήμουν πολύ αισιόδοξη και χαρούμενη.. δεν ξέρω τι με επιασε αυτές τις μέρες αλλά πραγματικά ΔΕΝ μπορώ να το ελέγξω, είναι πάνω από τις δυνάμεις μου :( Συγνώμμη για το μεγάλο κείμενο.. Ηθελα κάπου να τα βγάλω από μέσα μου....

κοριτσι  μου μην στεναχωριεσαι σε παρακαλω ,κανεις κακο στον εαυτο σου πρωτα απ όλα ..αν είναι κατι που πρεπει να γινει για να φτασεις στον τελικο στοχο  μην το παιρνεις τοσο στραβα! ...καλυτερα δεν είναι να το κανεις κ αυτό για να ξεμπερδεύεις και να ηρεμησεις μετα ώστε να μπειτε στην τελικη φαση για μωρακι? θα δεις ,θα στο πουν κ άλλες κοπελες που εχουν κανει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η billbas είπε:

κοριτσι  μου μην στεναχωριεσαι σε παρακαλω ,κανεις κακο στον εαυτο σου πρωτα απ όλα ..αν είναι κατι που πρεπει να γινει για να φτασεις στον τελικο στοχο  μην το παιρνεις τοσο στραβα! ...καλυτερα δεν είναι να το κανεις κ αυτό για να ξεμπερδεύεις και να ηρεμησεις μετα ώστε να μπειτε στην τελικη φαση για μωρακι? θα δεις ,θα στο πουν κ άλλες κοπελες που εχουν κανει ...

Αχχ κορίτσι μου.. η αλήθεια δεν είναι ότι με πείραξε η σαλπιγγογραφία, ήθελα εξάλου να την κάνω γιατί είναι το μόνο που δεν έχουμε κάνει.. είναι ένα γενικό παράπονο που με κρατά και μου βγαίνει συνεχώς με κλάμα ακόμη και για ασύμαντα πράγματα.. τι να πω, ίσως είναι φάση και θα περάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα καλύτερα να κάνεις την εξέταση να ξέρεις που βρίσκεσαι! Μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα η εξέταση! Θα την κάνεις την 7-9 μέρα του κύκλου. Μακάρι να σε προλάβουν τα ευχάριστα και να μη χρειαστεί! Πάντως μην αφήνεις να σε παίρνει τόσο απο κάτω γιατί δε βγάζει πουθενά! Δεν είναι εύκολο αλλα δε γίνεται διαφορετικά... σκέψου ότι με τις εξετάσεις θα ξέρεις τουλάχιστον που βρίσκεσαι! Κ θα πρέπει να κάνει κ ο σύντροφος σου...

@Mellenaki ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Ακούγονται καλές αλλα ο γιατρός δεν μου είπε κάτι παρόλο που βάλαμε πλάνο κ δε θέλω να τα ανακατεψω! Βγήκαν οι εξετάσεις του άντρα σου; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ κορίτσι μου.. η αλήθεια δεν είναι ότι με πείραξε η σαλπιγγογραφία, ήθελα εξάλου να την κάνω γιατί είναι το μόνο που δεν έχουμε κάνει.. είναι ένα γενικό παράπονο που με κρατά και μου βγαίνει συνεχώς με κλάμα ακόμη και για ασύμαντα πράγματα.. τι να πω, ίσως είναι φάση και θα περάσει..

μην απογοητεύεσαι κοριτσι μου ..ξερω πως ένα αρνητικο τεστ ισως σου χαλασει την ψυχολογια αλλα μην το βαζεις κατω...  ❤️ καντε ότι χρειαζεται και σε συμβουλεψει ο γιατρος σου και θα δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ κορίτσι μου.. η αλήθεια δεν είναι ότι με πείραξε η σαλπιγγογραφία, ήθελα εξάλου να την κάνω γιατί είναι το μόνο που δεν έχουμε κάνει.. είναι ένα γενικό παράπονο που με κρατά και μου βγαίνει συνεχώς με κλάμα ακόμη και για ασύμαντα πράγματα.. τι να πω, ίσως είναι φάση και θα περάσει..

Χαλαρωσε κορίτσι μου!Πραγματικα!Μην χαλιεσαι για τιποτα.Η ζωή ειναι τοσο μικρή !Οτι είναι να γίνει θα γίνει ειτε στενοχωριόμαστε ειτε οχι.Χαλαρώσε και κάνε οτι σου δίνει χαρά!Ολα θα γίνουν στο σωστό χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,αν και δεν έχω χρόνο είχα υποσχεθεί @Χρυσάφω και @ViKcy και φυσικά για οποια άλλη θέλει να μάθει, να σας πω τις εντυπώσεις μου από την πρώτη επίσκεψη για εξωσωματική.

Αρχικαν να σας πω ότι ξεκίνησα ιδιορρυθμα κλείνοντας ραντεβού με την εμβρυολόγο κι όχι τον γυναικολόγο. Είναι καθαρά προσωπική μου άποψη ότι μεγάλο ρόλο παίζει ο εμβρυολόγος.

Το ραντεβου διήρκεσε  50 λεπτά και η γιατρός απάντησε σε ότι τη ρώτησα ακόμη και δυο-τρεις φορές. 

Ήταν αρκετά προσιτή χωρίς να χρησιμοποιεί σάλτσες ή να μου δίνει ελπίδες, μου είπε την ακριβή επιστημονική της άποψη.

Μου απέκλεισε την κλασική εξωσωματική λόγω της χαμηλής ΆΜΗ.Θεωρώντας πώς δεν θα δώσω τα 7-10 ωάρια που είναι αναμενόμενα για την ηλικία μου.Πρότεινε να πάμε σε τροποποιημενο φυσικό, δε με φάρμακα  (όχι ορμόνες ) ώστε να δώσω 3-4 με μια φορά. Για μαζεμα ήταν αρνητική καθώς θεωρεί πως δεν έχω χρονικό περιθώριο.Η   fsh μου είναι οριακά καλη 11,6 οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτουμε πριν ανέβει. 

Μου πρότεινε άμεσα ραντεβού με τον γυναικολόγο που συνεργάζεται στο  institute of life   του Ιάσω ώστε να δούμε αν χρειάζομαι και περαιτέρω εξετάσεις.

Στο οικονομικό κομματι ήταν όπως τα περίμενα δλδ 1800 συν 300 ευρώ τα φάρμακα. 

Γενικά είμαι ικανοποιημενη αν και φοβισμένη γιατί έφτασε η ώρα να κάνω το βήμα. 

Δεν θα επισκεφτώ κάποιον άλλον, καθώς νομίζω πως τελικά θα συνεχίσω μαζί της,εκτός αν στη πορεια (το απευχομαι) κάτι δεν μου αρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,αν και δεν έχω χρόνο είχα υποσχεθεί @Χρυσάφω και @ViKcy και φυσικά για οποια άλλη θέλει να μάθει, να σας πω τις εντυπώσεις μου από την πρώτη επίσκεψη για εξωσωματική.

Αρχικαν να σας πω ότι ξεκίνησα ιδιορρυθμα κλείνοντας ραντεβού με την εμβρυολόγο κι όχι τον γυναικολόγο. Είναι καθαρά προσωπική μου άποψη ότι μεγάλο ρόλο παίζει ο εμβρυολόγος.

Το ραντεβου διήρκεσε  50 λεπτά και η γιατρός απάντησε σε ότι τη ρώτησα ακόμη και δυο-τρεις φορές. 

Ήταν αρκετά προσιτή χωρίς να χρησιμοποιεί σάλτσες ή να μου δίνει ελπίδες, μου είπε την ακριβή επιστημονική της άποψη.

Μου απέκλεισε την κλασική εξωσωματική λόγω της χαμηλής ΆΜΗ.Θεωρώντας πώς δεν θα δώσω τα 7-10 ωάρια που είναι αναμενόμενα για την ηλικία μου.Πρότεινε να πάμε σε τροποποιημενο φυσικό, δε με φάρμακα  (όχι ορμόνες ) ώστε να δώσω 3-4 με μια φορά. Για μαζεμα ήταν αρνητική καθώς θεωρεί πως δεν έχω χρονικό περιθώριο.Η   fsh μου είναι οριακά καλη 11,6 οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτουμε πριν ανέβει. 

Μου πρότεινε άμεσα ραντεβού με τον γυναικολόγο που συνεργάζεται στο  institute of life   του Ιάσω ώστε να δούμε αν χρειάζομαι και περαιτέρω εξετάσεις.

Στο οικονομικό κομματι ήταν όπως τα περίμενα δλδ 1800 συν 300 ευρώ τα φάρμακα. 

Γενικά είμαι ικανοποιημενη αν και φοβισμένη γιατί έφτασε η ώρα να κάνω το βήμα. 

Δεν θα επισκεφτώ κάποιον άλλον, καθώς νομίζω πως τελικά θα συνεχίσω μαζί της,εκτός αν στη πορεια (το απευχομαι) κάτι δεν μου αρέσει.

Να είσαι καλά που απάντησες!!!Και εγώ κάπως έτσι θέλω να προχωρήσω δεν θέλω ορμόνες πολλές να πάρω!!Για το σπέρμα σου είπε κάτι; Πχ να κάνετε κατακερματισμό η κάποια άλλη εξέταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,αν και δεν έχω χρόνο είχα υποσχεθεί @Χρυσάφω και @ViKcy και φυσικά για οποια άλλη θέλει να μάθει, να σας πω τις εντυπώσεις μου από την πρώτη επίσκεψη για εξωσωματική.

Αρχικαν να σας πω ότι ξεκίνησα ιδιορρυθμα κλείνοντας ραντεβού με την εμβρυολόγο κι όχι τον γυναικολόγο. Είναι καθαρά προσωπική μου άποψη ότι μεγάλο ρόλο παίζει ο εμβρυολόγος.

Το ραντεβου διήρκεσε  50 λεπτά και η γιατρός απάντησε σε ότι τη ρώτησα ακόμη και δυο-τρεις φορές. 

Ήταν αρκετά προσιτή χωρίς να χρησιμοποιεί σάλτσες ή να μου δίνει ελπίδες, μου είπε την ακριβή επιστημονική της άποψη.

Μου απέκλεισε την κλασική εξωσωματική λόγω της χαμηλής ΆΜΗ.Θεωρώντας πώς δεν θα δώσω τα 7-10 ωάρια που είναι αναμενόμενα για την ηλικία μου.Πρότεινε να πάμε σε τροποποιημενο φυσικό, δε με φάρμακα  (όχι ορμόνες ) ώστε να δώσω 3-4 με μια φορά. Για μαζεμα ήταν αρνητική καθώς θεωρεί πως δεν έχω χρονικό περιθώριο.Η   fsh μου είναι οριακά καλη 11,6 οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτουμε πριν ανέβει. 

Μου πρότεινε άμεσα ραντεβού με τον γυναικολόγο που συνεργάζεται στο  institute of life   του Ιάσω ώστε να δούμε αν χρειάζομαι και περαιτέρω εξετάσεις.

Στο οικονομικό κομματι ήταν όπως τα περίμενα δλδ 1800 συν 300 ευρώ τα φάρμακα. 

Γενικά είμαι ικανοποιημενη αν και φοβισμένη γιατί έφτασε η ώρα να κάνω το βήμα. 

Δεν θα επισκεφτώ κάποιον άλλον, καθώς νομίζω πως τελικά θα συνεχίσω μαζί της,εκτός αν στη πορεια (το απευχομαι) κάτι δεν μου αρέσει.

Πολύ ωραία @Ginaak!Όλα πήραν τον δρόμο τους κ μια χαρά μου ακούγονται εμένα.Απο το forum εδώ κάποιες κοπέλες έχουν αναφέρει για το institute of life ότι έχει πολύ καλό εργαστήριο.Κ εγώ όταν έρθει εκείνη η ώρα, εκεί θα πάω.Ποτε λες να ξεκινήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Άντρεα καλύτερα να κάνεις την εξέταση να ξέρεις που βρίσκεσαι! Μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα η εξέταση! Θα την κάνεις την 7-9 μέρα του κύκλου. Μακάρι να σε προλάβουν τα ευχάριστα και να μη χρειαστεί! Πάντως μην αφήνεις να σε παίρνει τόσο απο κάτω γιατί δε βγάζει πουθενά! Δεν είναι εύκολο αλλα δε γίνεται διαφορετικά... σκέψου ότι με τις εξετάσεις θα ξέρεις τουλάχιστον που βρίσκεσαι! Κ θα πρέπει να κάνει κ ο σύντροφος σου...

@Mellenaki ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Ακούγονται καλές αλλα ο γιατρός δεν μου είπε κάτι παρόλο που βάλαμε πλάνο κ δε θέλω να τα ανακατεψω! Βγήκαν οι εξετάσεις του άντρα σου; 

 

@Tokyo δεν τις έχει κάνει ακόμα... Από βδομάδα σε βδομάδα με πάει..! Επειδή θυμάμαι πως αυτό το μήνα ήμασταν πολύ κοντά στις μέρες ωορρηξίας ποτέ περιμενεις εσύ? Εγώ 7-8 Ιουλίου κ από χθες έχει αρχισει κ με πονάει πολύ το στήθος..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

@Tokyo δεν τις έχει κάνει ακόμα... Από βδομάδα σε βδομάδα με πάει..! Επειδή θυμάμαι πως αυτό το μήνα ήμασταν πολύ κοντά στις μέρες ωορρηξίας ποτέ περιμενεις εσύ? Εγώ 7-8 Ιουλίου κ από χθες έχει αρχισει κ με πονάει πολύ το στήθος..! 

Κλασσικός άντρας... το κάνουν ρε παιδι μου μέγα θέμα! Εγω περιμένω 5 έχω λίγο μικρότερο κύκλο! Προς το παρόν δεν εχω κάτι αλλά οκ γενικά ποτέ δεν είχα! Καμια φορά στην εφηβεία είχα κατι ενοχλήσεις αλλά απο τα 17-18 πολύ ήπια, οπότε δεν έχω ιδιαίτερο κριτήριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Να είσαι καλά που απάντησες!!!Και εγώ κάπως έτσι θέλω να προχωρήσω δεν θέλω ορμόνες πολλές να πάρω!!Για το σπέρμα σου είπε κάτι; Πχ να κάνετε κατακερματισμό η κάποια άλλη εξέταση;

Ναι αλλά αυτό θα γίνει τέλη Αυγούστου,  γιατι θέλουμε να δουμε αν θα έχει επίδραση η προφερτιλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak καλή αρχή! Καλά έκανες... κ Καλή η πρόταση της γιατρού, αυτό το μάζεμα ενα ενα μπορεί να πάρει χρόνο κ θεωρώ κ εγώ οτι δεν τον έχουμε... σου εύχομαι σύντομα να έχεις αποτελέσμα! Αν θες να πεις πόσο είχες ΑΜΗ; ειδατε ποσα ωοθηλακια ειχες; την ΑΜΗ δεν την εχω κανει, απο Σεπτέμβρη αλλα είδαμε 16 κ.μου είπε ότι με φαρμακα θαθα μαζεύαμε 10+, όχι ολα φυσικά αλλά αρκετα... ουφφφφ να που φτασαμε τελικα εδω... το ιασω ειναι πολυ καλο παντως! Μακαρι σε λίγο καιρό να λέμε για τις εγκυμοσύνες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Πολύ ωραία @Ginaak!Όλα πήραν τον δρόμο τους κ μια χαρά μου ακούγονται εμένα.Απο το forum εδώ κάποιες κοπέλες έχουν αναφέρει για το institute of life ότι έχει πολύ καλό εργαστήριο.Κ εγώ όταν έρθει εκείνη η ώρα, εκεί θα πάω.Ποτε λες να ξεκινήσεις;

Ευχαριστω!

Στο μυαλό μου έχω Σεπτεμβρη,θα δω τι θα πει κι ο γιατρός 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Ginaak καλή αρχή! Καλά έκανες... κ Καλή η πρόταση της γιατρού, αυτό το μάζεμα ενα ενα μπορεί να πάρει χρόνο κ θεωρώ κ εγώ οτι δεν τον έχουμε... σου εύχομαι σύντομα να έχεις αποτελέσμα! Αν θες να πεις πόσο είχες ΑΜΗ; ειδατε ποσα ωοθηλακια ειχες; την ΑΜΗ δεν την εχω κανει, απο Σεπτέμβρη αλλα είδαμε 16 κ.μου είπε ότι με φαρμακα θαθα μαζεύαμε 10+, όχι ολα φυσικά αλλά αρκετα... ουφφφφ να που φτασαμε τελικα εδω... το ιασω ειναι πολυ καλο παντως! Μακαρι σε λίγο καιρό να λέμε για τις εγκυμοσύνες μας!

Ευχαριστώ βρε Τόκυο! Κι εμένα μου άρεσε έτσι πως τα είπε.Βέβαια η πράξη με την θεωρία διαφέρουν κι η αλήθεια είναι πως είναι φοβισμένη.

Η αμή μου είναι 0.58.Θα πρεπε να ήταν υψηλότερη για την ηλικία μου.

Τα ωοθηλακια θα τα δούνε στο επομενο ραντεβού που θα είναι κι ο γυναικολόγος

Μάλλον την άλλη εβδομάδα. Σύμφωνα μέ την αμήν μου είπε πως με ορμόνες θα εκανα 5 ίσως 6.Οπότε δεν έχει νόημα. 

Ελπίζω όλες μας τέτοια εποχή του χρόνου να μιλάμε για την ΠΗΤ  μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ευχαριστώ βρε Τόκυο! Κι εμένα μου άρεσε έτσι πως τα είπε.Βέβαια η πράξη με την θεωρία διαφέρουν κι η αλήθεια είναι πως είναι φοβισμένη.

Η αμή μου είναι 0.58.Θα πρεπε να ήταν υψηλότερη για την ηλικία μου.

Τα ωοθηλακια θα τα δούνε στο επομενο ραντεβού που θα είναι κι ο γυναικολόγος

Μάλλον την άλλη εβδομάδα. Σύμφωνα μέ την αμήν μου είπε πως με ορμόνες θα εκανα 5 ίσως 6.Οπότε δεν έχει νόημα. 

Ελπίζω όλες μας τέτοια εποχή του χρόνου να μιλάμε για την ΠΗΤ  μας !!!

Μακάρι κορίτσι μου! Μου είπε κ.μενα ο γυναικολόγος οτι 1,5 με 2  θα είναι το αναμενόμενο... βλέπουμε... πάντως κ γω θα κάνω πια ο,τι χρειάζεται. Μη νομίζεις σε ίδια κατάσταση είμαστε απλα οκ δεν έχουμε θέμα με το σπέρμα. Απο Σεπτέμβρη μας βλεπω να τα λέμε κ να πηγαίνουμε χερι χερι!  Μακάρι με όποιο τρόπο όλες να μιλάμε για ΠΗΤ έχεις δίκιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ευχαριστω!

Στο μυαλό μου έχω Σεπτεμβρη,θα δω τι θα πει κι ο γιατρός 

 

Με το καλό σου εύχομαι!❤️ Απόλαυσε το καλοκαιράκι σου κ έρχονται τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,αν και δεν έχω χρόνο είχα υποσχεθεί @Χρυσάφω και @ViKcy και φυσικά για οποια άλλη θέλει να μάθει, να σας πω τις εντυπώσεις μου από την πρώτη επίσκεψη για εξωσωματική.

Αρχικαν να σας πω ότι ξεκίνησα ιδιορρυθμα κλείνοντας ραντεβού με την εμβρυολόγο κι όχι τον γυναικολόγο. Είναι καθαρά προσωπική μου άποψη ότι μεγάλο ρόλο παίζει ο εμβρυολόγος.

Το ραντεβου διήρκεσε  50 λεπτά και η γιατρός απάντησε σε ότι τη ρώτησα ακόμη και δυο-τρεις φορές. 

Ήταν αρκετά προσιτή χωρίς να χρησιμοποιεί σάλτσες ή να μου δίνει ελπίδες, μου είπε την ακριβή επιστημονική της άποψη.

Μου απέκλεισε την κλασική εξωσωματική λόγω της χαμηλής ΆΜΗ.Θεωρώντας πώς δεν θα δώσω τα 7-10 ωάρια που είναι αναμενόμενα για την ηλικία μου.Πρότεινε να πάμε σε τροποποιημενο φυσικό, δε με φάρμακα  (όχι ορμόνες ) ώστε να δώσω 3-4 με μια φορά. Για μαζεμα ήταν αρνητική καθώς θεωρεί πως δεν έχω χρονικό περιθώριο.Η   fsh μου είναι οριακά καλη 11,6 οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτουμε πριν ανέβει. 

Μου πρότεινε άμεσα ραντεβού με τον γυναικολόγο που συνεργάζεται στο  institute of life   του Ιάσω ώστε να δούμε αν χρειάζομαι και περαιτέρω εξετάσεις.

Στο οικονομικό κομματι ήταν όπως τα περίμενα δλδ 1800 συν 300 ευρώ τα φάρμακα. 

Γενικά είμαι ικανοποιημενη αν και φοβισμένη γιατί έφτασε η ώρα να κάνω το βήμα. 

Δεν θα επισκεφτώ κάποιον άλλον, καθώς νομίζω πως τελικά θα συνεχίσω μαζί της,εκτός αν στη πορεια (το απευχομαι) κάτι δεν μου αρέσει.

Σ ευχομαι κορίτσι μου ολα να προχωρήσουν και να εξελιχθούν πολύ καλά και όταν μας ξανα επισκεφτείς να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!Χαίρομαι πολύ που έβγαλες άκρη και είσαι ικανοποιημένη με την εξέλιξη του ραντεβού σας!Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,αν και δεν έχω χρόνο είχα υποσχεθεί @Χρυσάφω και @ViKcy και φυσικά για οποια άλλη θέλει να μάθει, να σας πω τις εντυπώσεις μου από την πρώτη επίσκεψη για εξωσωματική.

Αρχικαν να σας πω ότι ξεκίνησα ιδιορρυθμα κλείνοντας ραντεβού με την εμβρυολόγο κι όχι τον γυναικολόγο. Είναι καθαρά προσωπική μου άποψη ότι μεγάλο ρόλο παίζει ο εμβρυολόγος.

Το ραντεβου διήρκεσε  50 λεπτά και η γιατρός απάντησε σε ότι τη ρώτησα ακόμη και δυο-τρεις φορές. 

Ήταν αρκετά προσιτή χωρίς να χρησιμοποιεί σάλτσες ή να μου δίνει ελπίδες, μου είπε την ακριβή επιστημονική της άποψη.

Μου απέκλεισε την κλασική εξωσωματική λόγω της χαμηλής ΆΜΗ.Θεωρώντας πώς δεν θα δώσω τα 7-10 ωάρια που είναι αναμενόμενα για την ηλικία μου.Πρότεινε να πάμε σε τροποποιημενο φυσικό, δε με φάρμακα  (όχι ορμόνες ) ώστε να δώσω 3-4 με μια φορά. Για μαζεμα ήταν αρνητική καθώς θεωρεί πως δεν έχω χρονικό περιθώριο.Η   fsh μου είναι οριακά καλη 11,6 οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτουμε πριν ανέβει. 

Μου πρότεινε άμεσα ραντεβού με τον γυναικολόγο που συνεργάζεται στο  institute of life   του Ιάσω ώστε να δούμε αν χρειάζομαι και περαιτέρω εξετάσεις.

Στο οικονομικό κομματι ήταν όπως τα περίμενα δλδ 1800 συν 300 ευρώ τα φάρμακα. 

Γενικά είμαι ικανοποιημενη αν και φοβισμένη γιατί έφτασε η ώρα να κάνω το βήμα. 

Δεν θα επισκεφτώ κάποιον άλλον, καθώς νομίζω πως τελικά θα συνεχίσω μαζί της,εκτός αν στη πορεια (το απευχομαι) κάτι δεν μου αρέσει.

Καλημέρα κορίτσι μου! Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ανάρτηση σου! Μας είναι πολύ χρήσιμη μιας και οι περισσότερες απο εδώ το έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας για την εξωσωματική! Απλά τώρα μας έχει πιάσει το καλοκαιράκι και ελπίζουμε στο θαυματάκι των διακοπών! Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν και πολύ πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...