Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

7ED142C1-0505-40F3-B065-798EB0790580.thumb.jpeg.a9b8d404ad757e839ebb21b4d53ffc7d.jpegκορίτσια πως το βλέπετε;;; 

Φιλη μηπως ειναι ωορρηξιας το τεστ γτ γραφει lh?σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Φιλη μηπως ειναι ωορρηξιας το τεστ γτ γραφει lh?σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα καλη επιτυχια

Αχχχχχ τα μπερδεψαααα !!!! Η τρελή !!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mia ? είπε:

Αχχχχχ τα μπερδεψαααα !!!! Η τρελή !!!! ?????

Συμβαινειιι!κανε ενα εγκυμοσυνης κ ευχομαι να ειναι θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

7ED142C1-0505-40F3-B065-798EB0790580.thumb.jpeg.a9b8d404ad757e839ebb21b4d53ffc7d.jpegκορίτσια πως το βλέπετε;;; 

Κορίτσι μου αυτο ειναι τεστ ωορρηξιας και ειναι αρνητικο.Τα επαιρνα κι εγω.Ωορρηξιας ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσι μου αυτο ειναι τεστ ωορρηξιας και ειναι αρνητικο.Τα επαιρνα κι εγω.Ωορρηξιας ειναι

Ναι έτσι είναι.,, ήταν μαζί με τα εγκυμοσύνης και γι αυτο μπερδεύτηκα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mia ? είπε:

Ναι έτσι είναι.,, ήταν μαζί με τα εγκυμοσύνης και γι αυτο μπερδεύτηκα!!! 

Σου ευχομαι το επομενο να ειναι πραγματικα θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mellenaki κ γω 12η μέρα κ σήμερα είχα θετικό ωορρηξίας... θεωρητικά θα εβλεπα θετικό αύριο κ Επειδή χτες μετα το γιατρό ήμουν πτώμα δεν είχαμε επαφή... ελπίζω το σήμερα κ αύριο να είναι αρκετό!!! 

@Mia ? εχω ακούσει ότι τα θετικα τεστ ωορρηξίας σε άσχετη προχωρημένη μερα είναι και ένδειξη εγκυμοσύνης αλλα κάνε κ ενα σωστό τεστ να δεις... Επειδή όπως κ να το κάνεις φαίνεται κ μια αχνη γραμμη...  εύχομαι θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Mellenaki κ γω 12η μέρα κ σήμερα είχα θετικό ωορρηξίας... θεωρητικά θα εβλεπα θετικό αύριο κ Επειδή χτες μετα το γιατρό ήμουν πτώμα δεν είχαμε επαφή... ελπίζω το σήμερα κ αύριο να είναι αρκετό!!! 

@Mia ? εχω ακούσει ότι τα θετικα τεστ ωορρηξίας σε άσχετη προχωρημένη μερα είναι και ένδειξη εγκυμοσύνης αλλα κάνε κ ενα σωστό τεστ να δεις... Επειδή όπως κ να το κάνεις φαίνεται κ μια αχνη γραμμη...  εύχομαι θετικό αποτέλεσμα!

Μακαριιιι!!! Θα κάνω τπ πρωι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mia ? είπε:

7ED142C1-0505-40F3-B065-798EB0790580.thumb.jpeg.a9b8d404ad757e839ebb21b4d53ffc7d.jpegκορίτσια πως το βλέπετε;;; 

Κοριτσι μου το τεστ αυτο ειναι ωορρηξιας κ ειναι ακομη αρνητικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Να κάνω μια ΠΟΛΥ ΧΑΖΗ ερώτηση;;; Λοιπόν, όταν ερχόμαστε σε επαφή με τον άντρα μου και τελειώνει, όλο το σπέρμα βγαίνει εξω.. και 1 ώρα να μείνω ξαπλωμένη μόλις σηκωστώ από το κρεβάτι τσούυππ όλο έξω.. Δοκιμάσαμε πολλές στάσεις, καθώς και να παραμείνω ξαπλωμένη για πολλή ώρα.. Το αποτέλεσμα το ίδιο.. Είναι φυσιολογικό;; συμβαίνει και σε άλλες;; ?? Μπορεί αυτό να επειρεάσει τη σύλληψη;; ?

Κοριτσι δεν εισαι η μονη!! ? Το παθαινω κ γω..οχι παντα ομως..κ το ειχα κ γω απορια!! ? 

Να κανω κ γω μια ερωτηση;; 

Ψαχνοντας την ωορρηξια εντοπισα αχνο θετικο τις πρωινες ωρες σημερα, χθες κ προχθες. Δοκιμασα να κανω κ τωρα κ οσο παει η δευτερη γραμμουλα ξεθωριαζει. Λετε να εχει γινει η ωορρηξια κ να μην την εντοπισα ή να προσπαθησω παλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσι δεν εισαι η μονη!! ? Το παθαινω κ γω..οχι παντα ομως..κ το ειχα κ γω απορια!! ? 

Να κανω κ γω μια ερωτηση;; 

Ψαχνοντας την ωορρηξια εντοπισα αχνο θετικο τις πρωινες ωρες σημερα, χθες κ προχθες. Δοκιμασα να κανω κ τωρα κ οσο παει η δευτερη γραμμουλα ξεθωριαζει. Λετε να εχει γινει η ωορρηξια κ να μην την εντοπισα ή να προσπαθησω παλι;

Σε ποια μερα εισαι; συνηθως εμεις είμαστε κοντά! Ειμαι 12 κ ειδα θετικο σήμερα.... συνήθως βλεπω 13! Κανε σίγουρα κ αύριο ! Απο οσο ξερω η ορμόνη υπάρχει μεσα μας απλα κάνει πικ στην ωορρηξία, ισως για αυτό βλέπεις αχνά θετικά κ ξαφνικά κανει το μπαμ κ ανεβαίνει! Στον προηγούμενο κύκλο ειδα + τη 14η, καμιά φορά αργεί 1-2 μέρες όποτε μην σταματάς! Απο ποια μέρα κάνεις τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2019 at 12:16 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Mellenaki πόνο θα έχεις αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα... από όσα κορίτσια εδώ την κάναμε καμιά δεν ανέφερε να πόνεσε ιδιαίτερα... Δεν ξέρω αν στη νέα μέθοδο ισχύει αυτό, δλδ μήπως εκεί δεν πονάς ακόμα κ αν σου βρουν κάτι; δεν ξέρω... πάντως πραγματικά μην αγχώνεσαι γιατί το πιθανότερο είναι ότι δεν θα καταλάβεις τίποτα... 

Νομίζω ότι από τα κορίτσια εδώ τη νέα μέθοδο έκανε η @Ginaak οπότε μπορεί να σου πει εμπειρίες

Βρε Tokyo όλα τα θυμάσαι! !! Με αρέσει που με σκεφτεσαι που και που.Η ειδοποίηση σου ήταν η αιτία που μπήκα.

@Mellenaki έκανα ακριβώς στο ίδιο κέντρο με τον κό Δερδελη.Πιο φοβητσιαρα από μένα δεν παίζει να υπάρχει κι όμως με έκανε κι ένιωσα άνετα. 

Τον συνηστω ανεπιφύλακτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω τι είναι αυτά που διαβαζως. Τώρα που φτάνεις στην τελική ευθεία το βάζεις κάτω? Μεγάλη δεν είσαι όταν μέχρι τα 50 δίνουν περιθώριο για εξωσωματική. 

Την Πέμπτη έχω ραντεβού να μιλήσω για φυσικούς κύκλους, με αρχή τον Οκτώβρη. Να δω διαδικασία και τιμές. Ξερεις πόσο χρονοβόρο μπορεί να είναι να μαζέψω? Κι όμως δεν το βάζω κάτω.Αν θες θα σου στείλω πμ τι μου είπαν και πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak φυσικά κ σε θυμάμαι! Μα εμεις μαζι με 2-3 άλλα κορίτσια περάσαμε τόσες αγωνίες... κ έχουμε ακόμα! Να σε ρωτησω γιατί φυσικούς κύκλους; εχω ακούσει οτι μπορεί να παρει κ χρόνο για να βγουν 2 υγιή έμβρυα... ο γιατρός μου είπε οτι στην ηλικία μας η στατιστική είναι 8 ωάρια για 1 υγιές έμβρυο (το οποίο ειναι με τη σειρά του 70% γέννηση παιδιού). Αρα εγω με 16 ωοθηλακια υπολογίζει θεωρητικά 2! Με αυτό το ρυθμό όμως ενα ενα ωάριο δεν θα είναι πολύ κουραστικό; εγω αν φτάσω εκεί μια ψυχή που είναι να βγει ας βγει, θα παω με φάρμακα... το ιδιο κ σπερματεγχυση... βασικά εμπιστεύομαι το γιατρό κ αυτό προτείνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Χρυσάφω τι είναι αυτά που διαβαζως. Τώρα που φτάνεις στην τελική ευθεία το βάζεις κάτω? Μεγάλη δεν είσαι όταν μέχρι τα 50 δίνουν περιθώριο για εξωσωματική. 

Την Πέμπτη έχω ραντεβού να μιλήσω για φυσικούς κύκλους, με αρχή τον Οκτώβρη. Να δω διαδικασία και τιμές. Ξερεις πόσο χρονοβόρο μπορεί να είναι να μαζέψω? Κι όμως δεν το βάζω κάτω.Αν θες θα σου στείλω πμ τι μου είπαν και πως.

Κορίτσι τι κάνεις; Ελπίζω όλα!!!Επειδή και εγώ από Οκτώβρη θα ξεκινήσω και με ενδιαφέρει να κάνω σε φυσικό κύκλο αν μπορείς πες και σε μένα να έχω μια ιδέα!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου τι κάνετε??λοιπόν θέλω μια μικρή βοήθεια από δικές σας εμπειρίες. Αδιαθετησα χθες το απόγευμα.. αρχικά τι ειμαι πρώτη η δεύτερη μερα??χαχχ. Τέλος πάντων.. αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι όπως σας είχα πει θα ξεκινήσω με βοήθεια γυναικολόγου από εδώ κ πέρα . . Τι λέτε πως ξεκινάει η διαδικασία??ποια μέρα να κλείσω ραντεβού?? Να επιδιώξω κοντά στην ωορηξια να δει κ το ωάριο η όταν τελειώσω με περιοδο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Σε ποια μερα εισαι; συνηθως εμεις είμαστε κοντά! Ειμαι 12 κ ειδα θετικο σήμερα.... συνήθως βλεπω 13! Κανε σίγουρα κ αύριο ! Απο οσο ξερω η ορμόνη υπάρχει μεσα μας απλα κάνει πικ στην ωορρηξία, ισως για αυτό βλέπεις αχνά θετικά κ ξαφνικά κανει το μπαμ κ ανεβαίνει! Στον προηγούμενο κύκλο ειδα + τη 14η, καμιά φορά αργεί 1-2 μέρες όποτε μην σταματάς! Απο ποια μέρα κάνεις τεστ;

Θα κανω ενα το πρωι γιατι συνηθως εκει την εντοπιζω! Ξεκινησα 11η και σημερα ειμαι 13η! Τον περασμενο μηνα αργησα κ γω κ ειδα θετικο την 14η αποτομα, χωρις αχνες γραμμες..Αυτη τη φορα ομως ειχα λευκα υγρα απ την 9η μερα κ σκεφτηκα οτι θα κανω νωρις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Φίλες μου τι κάνετε??λοιπόν θέλω μια μικρή βοήθεια από δικές σας εμπειρίες. Αδιαθετησα χθες το απόγευμα.. αρχικά τι ειμαι πρώτη η δεύτερη μερα??χαχχ. Τέλος πάντων.. αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι όπως σας είχα πει θα ξεκινήσω με βοήθεια γυναικολόγου από εδώ κ πέρα . . Τι λέτε πως ξεκινάει η διαδικασία??ποια μέρα να κλείσω ραντεβού?? Να επιδιώξω κοντά στην ωορηξια να δει κ το ωάριο η όταν τελειώσω με περιοδο??

Καλησπερα!! Πηγα προσφατα στη γυναικολογο κ μου ειπε να υπολογισω 10 μερες απ τη μερα που θα αδιαθετησω. Πηγα βεβαια για τεστ παπ αλλα με την ευκαιρια ειδαμε κ 2 ωοθηλακια!! ☺️

Ααα κ θα ελεγα οτι εισαι δευτερη μερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Φίλες μου τι κάνετε??λοιπόν θέλω μια μικρή βοήθεια από δικές σας εμπειρίες. Αδιαθετησα χθες το απόγευμα.. αρχικά τι ειμαι πρώτη η δεύτερη μερα??χαχχ. Τέλος πάντων.. αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι όπως σας είχα πει θα ξεκινήσω με βοήθεια γυναικολόγου από εδώ κ πέρα . . Τι λέτε πως ξεκινάει η διαδικασία??ποια μέρα να κλείσω ραντεβού?? Να επιδιώξω κοντά στην ωορηξια να δει κ το ωάριο η όταν τελειώσω με περιοδο??

Δεν τον παίρνεις ενα τηλέφωνο από τώρα να βρεις ραντεβού; λογικα θα σου πει να πας κατα την 10 μερα :-) καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα!! Πηγα προσφατα στη γυναικολογο κ μου ειπε να υπολογισω 10 μερες απ τη μερα που θα αδιαθετησω. Πηγα βεβαια για τεστ παπ αλλα με την ευκαιρια ειδαμε κ 2 ωοθηλακια!! ☺️

Ααα κ θα ελεγα οτι εισαι δευτερη μερα!!! 

Τι εννοείς 2; ετοιμάζεσαι για διπλή ωορρηξία δλδ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τι εννοείς 2; ετοιμάζεσαι για διπλή ωορρηξία δλδ;

Συμβαινει κ διπλη ωορρηξια;; Δεν μου ειπε κατι περισσοτερο απλα αυτο οτι υπαρχουν 2.. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

@Χρυσάφω τι είναι αυτά που διαβαζως. Τώρα που φτάνεις στην τελική ευθεία το βάζεις κάτω? Μεγάλη δεν είσαι όταν μέχρι τα 50 δίνουν περιθώριο για εξωσωματική. 

Την Πέμπτη έχω ραντεβού να μιλήσω για φυσικούς κύκλους, με αρχή τον Οκτώβρη. Να δω διαδικασία και τιμές. Ξερεις πόσο χρονοβόρο μπορεί να είναι να μαζέψω? Κι όμως δεν το βάζω κάτω.Αν θες θα σου στείλω πμ τι μου είπαν και πως.

Καλημερα!Μου δινουν πιθανοτητα ακομα και με εξωσωματικη κατω απο 5 τοις εκατο και ακουω διαρκως δανεικα και δανεικα..Σχεδον μου το αποκλειουν με δικα μου.Με φυσικους κυκλους σκοπευα να παω ,αλλα δεν βλεπω καμμια προθεση απο μερους των γιατρων..Εκτος του οτι θα χρειαστει να παω Αθηνα παρα πολλες φορες για την διαδικασια και οικονομικα ΔΕΝ...Αν μπορεσεις στειλε μου μηνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω είχα την εντύπωση οτι μετα τη διόρθωση του θέματος με τη μήτρα σε πήγαιναν για εξωσωματική αλλά με δικά σου. Ο ίδιος γιατρός δεν είναι; τι άλλαξε ξαφνικά; ειναι παααρα πολυ μεγάλη απόφαση αυτό κ αν δεν το νιώθεις μεσα σου σωστό να μην το κάνεις... ειλικρινά από τις πιο δύσκολες αποφάσεις κ σε καταλαβαίνω απόλυτα... Γιατί όμως δεν θέλουν να προσπαθήσεις; κ ας αποτύχεις, δική σου δεν είναι η απόφαση;

@Maroulita? δεν ξερω τι εννοούσε... εμενα ειδε ενα ώριμο το οποίο εδωσε κ το θετικό τεστ ωορρηξίας προφανώς αλλα περα απο αυτό άλλα 15 μεσα στις ωοθήκες που θα ωριμάσουν σε επόμενους κύκλους. Αν πχ έκανα διεγερση αυτά θα μεγαλωναν κ θα έδιναν κάποια αξιοποιησιμα ωαρια για να καταλήξεις τελικα σε 1-3 έμβρυα. Τα 2 που σου είπε δεν ξερω τι είναι. Μήπως ωριμάζουν 2; γίνεται διπλη ναι είναι ο τρόπος που προκύπτουν τα διζυγωτικα δίδυμα (2 διαφορετικά ωαρια κ σπερματοζωάρια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω κι εγω δεν ξερω.Ιδιος γιατρος άλλες γνωμες.Δεν εχω ιδεα τι αλλαξε...Πραγματικά δεν βγαζω ακρη..Παρολα αυτα θα κανω αγωγη για την φλεγμονή κ βλέπουμε...Αυτο το μηνα πάντως γιοκ ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κανει ηδη μια εξωσωματική κ ειχα ανταπόκριση μηδεν στις ενεσεις.Κανενα ωαριο...Σας ακουω που μιλατε για 10, 15 ωαρια και αναρωτιέμαι εγω ουτε ενα;;;;Ε ναι ουτε ενα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...