Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!Τι κανετε;;Σας εχασα.Εχουμε κανενα ευχαριστο τοσο καιρο που εχω να μπω;;Εγω οπως τα ξερατε.Αδιαθετησα ευτυχως ,αλλα κραταει παρα πολλες μερες ...Μάλλον εξαιτιας του χειρουργείου.Δεν ευελπιστω σε τιποτα ουτε τον επόμενο μήνα ,μια και θα ξαναπάρω αντιβίωση...Φεταααα...Ολα προχωράνε πολύ αργά και η ταλαιπωρία δεν εχει τέλος..Μοιαζει να εχει τελειώσει η προσπάθεια για ένα παιδι..Με τέτοια αποχή..

Ευχομαι εσεις να έχετε πιο ευχάριστα νέα και να μας ανακοινωθεί ΄συντομα εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω Καλημέρα! Μην το βλέπεις έτσι, αντίθετα να σκέφτεσαι ότι επιτέλους κάνεις βήματα προς τη λύση! Τόσο καιρό σε αάφηναν να προσπαθείς μόνη, τώρα κάνεις επιτέλους κάτι! Αν εχω καταλάβει σωστά έχεις δρομολογήσει εξωσωματική, πότε με το καλό θα ξεκινήσεις; εύχομαι σε καθε περίπτωση τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Χρυσάφω Καλημέρα! Μην το βλέπεις έτσι, αντίθετα να σκέφτεσαι ότι επιτέλους κάνεις βήματα προς τη λύση! Τόσο καιρό σε αάφηναν να προσπαθείς μόνη, τώρα κάνεις επιτέλους κάτι! Αν εχω καταλάβει σωστά έχεις δρομολογήσει εξωσωματική, πότε με το καλό θα ξεκινήσεις; εύχομαι σε καθε περίπτωση τα καλύτερα!

Καλημερα κοριτσι μου!Κανουμε αργα αργα καθε βημα και ενω εχουμε συζητησει την εξωσωματικ πανω πανω ,δεν εχουμε μπει σε λεπτομερειες για την μεθοδο και το ποτε..Το πιθανοτερο ειναι με συλλογη ωαριων σε φυσικους κύκλους μια και δεν ανταποκρίνομαι σε ενεσεις.Πολυ κουραση κοριτσι μου παντως..Γιατι ναι μεν γινονται βηματα αλλα αργα και σε λιγο μπαινω 43...Ο χρόνος πιεζει και τα νευρα μου δεν ειναι στα καλυτερα τους..Ο Θεος να βοηθησει...Ξερω οτι αυτα τα πράγματα θενε ηρεμια και καλη ψυχολογια ,αλλα αντε τωρ ανα την βρεις...Εσυ τι κανεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Κανουμε αργα αργα καθε βημα και ενω εχουμε συζητησει την εξωσωματικ πανω πανω ,δεν εχουμε μπει σε λεπτομερειες για την μεθοδο και το ποτε..Το πιθανοτερο ειναι με συλλογη ωαριων σε φυσικους κύκλους μια και δεν ανταποκρίνομαι σε ενεσεις.Πολυ κουραση κοριτσι μου παντως..Γιατι ναι μεν γινονται βηματα αλλα αργα και σε λιγο μπαινω 43...Ο χρόνος πιεζει και τα νευρα μου δεν ειναι στα καλυτερα τους..Ο Θεος να βοηθησει...Ξερω οτι αυτα τα πράγματα θενε ηρεμια και καλη ψυχολογια ,αλλα αντε τωρ ανα την βρεις...Εσυ τι κανεις;;;

Χρυσάφω, τώρα πρέπει να κοιτάς μόνο μπροστά... Μην αναλώνεσαι στα γιατί κ τα πως γιατί μόνο στενοχώρια είναι! Να σκέφτεσαι το μέλλον κ το πως θα πας παρακάτω! Σήμερα όλα γίνονται... πρόσφατα έμαθα για την μητέρα (ναι τη μητέρα) συμμαθήτριας μου που με εξωσωματική έκανε δίδυμα στα 53 παρακαλώ! Ε αν μπόρεσε αυτή μπορούν όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσια κ απο μενα, εγω αυριο εχω ραντεβου για σαλπιγγογραφια αλλα με εχουν φοβησει αρκετα θα ελεγα οτι εχει πολυ πονο κ δεν εχω καμια ορεξη να παω να το κανω, ψαχνοντας βρηκα ενα κεντρο που λεει πως κανει σαλπιγγογραφια με υπερηχους χωρις πονο με καποια νεα μεθοδο ... εχετε ακουσει κατι εσεις? σας βαζω απο κατω το link του κεντρου να μου πειτε αν το γνωριζει καποια ... https://www.gynecology-ultrasound.gr/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα κοριτσια κ απο μενα, εγω αυριο εχω ραντεβου για σαλπιγγογραφια αλλα με εχουν φοβησει αρκετα θα ελεγα οτι εχει πολυ πονο κ δεν εχω καμια ορεξη να παω να το κανω, ψαχνοντας βρηκα ενα κεντρο που λεει πως κανει σαλπιγγογραφια με υπερηχους χωρις πονο με καποια νεα μεθοδο ... εχετε ακουσει κατι εσεις? σας βαζω απο κατω το link του κεντρου να μου πειτε αν το γνωριζει καποια ... https://www.gynecology-ultrasound.gr/

Mellenaki πόνο θα έχεις αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα... από όσα κορίτσια εδώ την κάναμε καμιά δεν ανέφερε να πόνεσε ιδιαίτερα... Δεν ξέρω αν στη νέα μέθοδο ισχύει αυτό, δλδ μήπως εκεί δεν πονάς ακόμα κ αν σου βρουν κάτι; δεν ξέρω... πάντως πραγματικά μην αγχώνεσαι γιατί το πιθανότερο είναι ότι δεν θα καταλάβεις τίποτα... 

Νομίζω ότι από τα κορίτσια εδώ τη νέα μέθοδο έκανε η @Ginaak οπότε μπορεί να σου πει εμπειρίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Είχαμε πάει 3ήμερο και σας έχασα για λίγο!! Πώς είστε;; Έχουμε καμιά εγκυούλα ή με καθυστέρηση; :)
Εμένα έχουν περάσει οι γόνιμες μου, ερχόμασταν κάθε μέρα σε επαφή από όταν τελείωσε η περίοδος μου και την μέρα που ένιωσα την ωοριξία μου καθώς και την επόμενη δεν καταφέραμε λόγω υποχρεώσεων να έρθουμε.. οπόταν δεν έχω πολλές ελπίδες για αυτό τον μήνα, νομίζω πως τη χάσαμε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ είμαι στην 28η πονάω κ την περιμένω σήμερα η μέχρι την Πέμπτη. Θα έρθει το ξέρω άλλωστε έχω σκαμπανεβάσματα όπως σας έχω πει κ έχω δει αίμα από την 18η. Ότι να ναι. Τέλος πάντων νιώθω μια αισιόδοξια γιατί με το που αδιαθετησω παίρνω τηλ κ ξεκινάω παρακολούθηση με γιατρό.. αφήνω πλέον τον αυτόματο πιλότο να υπάρχει μια καθοδηγηση από δω κ πέρα που ξεμπερδεψα με ενδομητριωση κ θηροειδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ είμαι στην 28η πονάω κ την περιμένω σήμερα η μέχρι την Πέμπτη. Θα έρθει το ξέρω άλλωστε έχω σκαμπανεβάσματα όπως σας έχω πει κ έχω δει αίμα από την 18η. Ότι να ναι. Τέλος πάντων νιώθω μια αισιόδοξια γιατί με το που αδιαθετησω παίρνω τηλ κ ξεκινάω παρακολούθηση με γιατρό.. αφήνω πλέον τον αυτόματο πιλότο να υπάρχει μια καθοδηγηση από δω κ πέρα που ξεμπερδεψα με ενδομητριωση κ θηροειδη.. 

Πώς ξέρεις κορίτσι μου πως δεν ήταν αιμοραγία εμφύτευσης αυτό που είχες δεις την 18η μέρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ είμαι στην 28η πονάω κ την περιμένω σήμερα η μέχρι την Πέμπτη. Θα έρθει το ξέρω άλλωστε έχω σκαμπανεβάσματα όπως σας έχω πει κ έχω δει αίμα από την 18η. Ότι να ναι. Τέλος πάντων νιώθω μια αισιόδοξια γιατί με το που αδιαθετησω παίρνω τηλ κ ξεκινάω παρακολούθηση με γιατρό.. αφήνω πλέον τον αυτόματο πιλότο να υπάρχει μια καθοδηγηση από δω κ πέρα που ξεμπερδεψα με ενδομητριωση κ θηροειδη.. 

Ίσως υπάρχει κάτι καλό. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ είμαι στην 28η πονάω κ την περιμένω σήμερα η μέχρι την Πέμπτη. Θα έρθει το ξέρω άλλωστε έχω σκαμπανεβάσματα όπως σας έχω πει κ έχω δει αίμα από την 18η. Ότι να ναι. Τέλος πάντων νιώθω μια αισιόδοξια γιατί με το που αδιαθετησω παίρνω τηλ κ ξεκινάω παρακολούθηση με γιατρό.. αφήνω πλέον τον αυτόματο πιλότο να υπάρχει μια καθοδηγηση από δω κ πέρα που ξεμπερδεψα με ενδομητριωση κ θηροειδη.. 

Αυτή είναι η καλύτερη επιλογή! Πραγματικά όμως ολόκληρο χειρουργείο έκανες, δώσε στο σωμα σου λιγο χρόνο κ όλα θα μπουν σε σειρά! Λογικά σύντομα θα πάψεις να βλέπεις αίμα κ στη μέση του κύκλου κ ολα θα μπουν σε σειρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Πώς ξέρεις κορίτσι μου πως δεν ήταν αιμοραγία εμφύτευσης αυτό που είχες δεις την 18η μέρα;;

Οχι δεν νομίζω γλυκιά μου γιατί από τον Μαρτιο που έκανα την επέμβαση στα μισά του κύκλου βλέπω αίμα .. όπως λέει κ η @Tokyo πρέπει να δώσω λίγο χρόνο στο σώμα μου δεν έχει επανέλθει ακόμα μάλλον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Οχι δεν νομίζω γλυκιά μου γιατί από τον Μαρτιο που έκανα την επέμβαση στα μισά του κύκλου βλέπω αίμα .. όπως λέει κ η @Tokyo πρέπει να δώσω λίγο χρόνο στο σώμα μου δεν έχει επανέλθει ακόμα μάλλον.. 

Εύχομαι να κάνεις λάθος και αυτή τη φορά η αιμοραγία να μην ήταν παρενέργεια της επέμβασης καλή μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ είμαι στην 28η πονάω κ την περιμένω σήμερα η μέχρι την Πέμπτη. Θα έρθει το ξέρω άλλωστε έχω σκαμπανεβάσματα όπως σας έχω πει κ έχω δει αίμα από την 18η. Ότι να ναι. Τέλος πάντων νιώθω μια αισιόδοξια γιατί με το που αδιαθετησω παίρνω τηλ κ ξεκινάω παρακολούθηση με γιατρό.. αφήνω πλέον τον αυτόματο πιλότο να υπάρχει μια καθοδηγηση από δω κ πέρα που ξεμπερδεψα με ενδομητριωση κ θηροειδη.. 

Καλό είναι που είσαι στη 28η μέρα κ δεν είδες αίμα!Εύχομαι να μη σου έρθει!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Οχι δεν νομίζω γλυκιά μου γιατί από τον Μαρτιο που έκανα την επέμβαση στα μισά του κύκλου βλέπω αίμα .. όπως λέει κ η @Tokyo πρέπει να δώσω λίγο χρόνο στο σώμα μου δεν έχει επανέλθει ακόμα μάλλον.. 

Μια απο τα ιδια..Εχω αιματακι 9 μερες μετα την περιοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου τι κανετε? εγω μια καλα μια χαλια...μια σταματάνε τα συμπτώματα λεω αντε παλι παλινδρομη μετα την βγαζω πανω απ τον νιπτηρα λεω καλα ειμαστε..το καλο είναι ότι και να συμβει αυτή τη φορα το χω παρει χαλαρα,οτι είναι να γινει θα γινει ...εγω θα προσπαθω μεχρι να το πετυχω ..σε 3 μερες εχω παλι ραντεβού ,θα σας ενημερωσω τοτε..φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; 

Εγώ έχω τσιμπηματακια στην μέση σήμερα και το στήθος πρισμενο.... Παρασκευή περιμένω περίοδο και ελπίζω να μην έρθει........ Δεν θέλω..... Κάθε μήνα τις τελευταίες μέρες του κύκλου περνάω ένα μαρτύριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; 

Εγώ έχω τσιμπηματακια στην μέση σήμερα και το στήθος πρισμενο.... Παρασκευή περιμένω περίοδο και ελπίζω να μην έρθει........ Δεν θέλω..... Κάθε μήνα τις τελευταίες μέρες του κύκλου περνάω ένα μαρτύριο....

Δυστυχως τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι παρομοια με αυτά της περιοδου ,να μην μπορούμε να καταλάβουμε και μεις βρε παιδι μου τι μας γινεται κ να ξερουμε να χαρουμε!... μην το βαζεις στο μυαλο σου και ευχομαι να μην εμφανιστεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια;; Πως ειστε;;

Πηγα σημερα στη γυναικολογο..Αυριο θα παω για εξετασεις θυροειδη, φεριττινης κτλ..δε χρειαζεται να κανω καποια αλλη εξεταση..δεν τιθεται θεμα υπογονιμοτητας κ δε χρειαζεται να το συζηταμε μου ειπε απο τωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το περασμένο διάστημα κάναμε εξετάσεις μιας και κλείσαμε έναν χρόνο ελεύθερων επαφών χωρίς εγκυμοσύνη. Τις είδαν δύο εξωσωματικοί γιατροί με αντίθετη απόψη μεταξύ τους ως προς τη δυνατότητα επίτευξης  φυσιολογικής σύλληψης. Είπαμε να συνεχίσουμε με τη γιατρό που θεωρεί πως θα γίνει φυσιολογικά, αρκεί να χαλαρώσουμε και να έχουμε συχνές επαφές. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην 35η μέρα του κύκλου, ο οποίος φτάνει και τις 45 & ξεκίνησαν τα προεόρτια πονάκια, άρα μειώθηκαν οι ελπίδες μου.

Εύχομαι εγκυμοσύνες σε όλες σας, κορίτσια!

Ξέρω ότι θα το καταφέρουμε αργά ή γρήγορα & πρέπει να στηρίζουμε η μία την άλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Freyja είπε:

Να σας πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το περασμένο διάστημα κάναμε εξετάσεις μιας και κλείσαμε έναν χρόνο ελεύθερων επαφών χωρίς εγκυμοσύνη. Τις είδαν δύο εξωσωματικοί γιατροί με αντίθετη απόψη μεταξύ τους ως προς τη δυνατότητα επίτευξης  φυσιολογικής σύλληψης. Είπαμε να συνεχίσουμε με τη γιατρό που θεωρεί πως θα γίνει φυσιολογικά, αρκεί να χαλαρώσουμε και να έχουμε συχνές επαφές. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην 35η μέρα του κύκλου, ο οποίος φτάνει και τις 45 & ξεκίνησαν τα προεόρτια πονάκια, άρα μειώθηκαν οι ελπίδες μου.

Εύχομαι εγκυμοσύνες σε όλες σας, κορίτσια!

Ξέρω ότι θα το καταφέρουμε αργά ή γρήγορα & πρέπει να στηρίζουμε η μία την άλλη!

Δεν σου είπαν το ενδεχόμενο της κλομιφαινης??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Δεν σου είπαν το ενδεχόμενο της κλομιφαινης??? 

Όχι, κανένας. Αυτό περίμενα να πω την αλήθεια. Μόνο για σπερματέγχυση μίλησε ο πρώτος, άρα φαντάζομαι θα τη συνδύαζε με κλομιφαίνη. Η δεύτερη πρότεινε ομοιοπαθητική που σε αυτή τη φάση το βρίσκω λιγότερο πιεστικό & λέω να το δοκιμάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mellenaki  πήγες για την εξέταση; ελπίζω όλα καλά!

@Maroulita? k γω δε νομιζω οτι ακομα πρεπει να κινηθεις τοσο δραστικά όμως πρόσεχε με την ομοιοπαθητική... φυσικά δεν θέλω να προσβάλω τις πεποιθήσεις κανενός όμως δεν είναι ιατρική... αν έχεις πολυκυστικές ίσως η κλομιφαίνη που λέει η @Starrr παραπάνω να είναι πιο κατάλληλη λύση!

τα καλύτερα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Mellenaki  πήγες για την εξέταση; ελπίζω όλα καλά!

@Maroulita? k γω δε νομιζω οτι ακομα πρεπει να κινηθεις τοσο δραστικά όμως πρόσεχε με την ομοιοπαθητική... φυσικά δεν θέλω να προσβάλω τις πεποιθήσεις κανενός όμως δεν είναι ιατρική... αν έχεις πολυκυστικές ίσως η κλομιφαίνη που λέει η @Starrr παραπάνω να είναι πιο κατάλληλη λύση!

τα καλύτερα σε όλες!

@Tokyo μαλλον αναφερεσε στην @Freyja!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...