Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Πολύ σωστά!!Εγώ πχ που έχω άστατους κύκλους έχω μεγαλύτερη lh απο fsh!!Ο γιατρός μου το είπε!!Κ πάλι όλες μαζί όπως λες!!Σε γενικές γραμμέ ςόμως επειδή μας διαβάζουν πολλά κορίτσια μην φοβάστε αν δείτε  μαυρισμένη τιμή σε μια ορμόνη ή κοντά στα όρια!!

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έτσι ακριβώς! μόνο ο γιατρός θα σου πει!!! @Άντρεα τις έδειξες σε γιατρό σωστά; γιατί εδώ ωραία τα λέμε κ ανακουφίζουμε η μία την άλλη αλλά διαγνώσεις του ποδαριού είναι επικίνδυνες... καλά είναι να δεις τις τιμές αναφοράς αλλά πρέπει οπωσδήποτε να τις αξιολογήσει γιατρός γιατί μόνο αυτός τις διαβάζει συνδυαστικά κ ξέρει πως επηρεάζει η μία την άλλη κλπ. ΠΧ έκανα καμπυλη ινσουλινης κ ηταν μια χαρα στα φυσιολογικα όρια που έγραφε δίπλα, λεω ουυυ ιτς αμαιζινκ - φανταστικ! τη βλέπει ο ενδοκρινολόγος κ μου λέει δεν είναι καλή γιατί πρέπει να διαβαστεί μαζί με την καμπύλη ζαχάρου κ τελοσπάντων είδε ότι χρειαζομαι θεραπεια! (πηγα κ σε δευτερο γιατι ειμαι ψειρας κ ειπε τα ιδια). Άλλο λοιπον να δεις μια ενδεικτικη τιμη κ αλλο ο γιατρος. 

ναι ναι φυσικά και τις έχω δείξει! Μου είπε ότι είναι όλα φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

 

ναι ναι φυσικά και τις έχω δείξει! Μου είπε ότι είναι όλα φυσιολογικά!

Τέλειααααα!!!Με το καλό να ρεθει το μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσια εννοειται παντα παμε με γνωμη κ συμβουλες γιατρου , εδω απλα τα συζηταμε γιατι πανω κατω κανουμε ολες τα ιδια, ευχαριστω για τις απαντησεις σας, αναμενω γνωμη γιατρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Τέλειααααα!!!Με το καλό να ρεθει το μωράκι!!

Δύο χρόνια τώρα κορίτσι μου και δεν έρχεται.. Γ αυτό προσπαθώ να βρώ τι φταίει και λέω συνεχώς μήπως το ένα, μήπως το άλλο. Μήπως ενδομητρίωση, μήπως κάποια ορμήνη που δεν έκανα.. μηπως μηπώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Δύο χρόνια τώρα κορίτσι μου και δεν έρχεται.. Γ αυτό προσπαθώ να βρώ τι φταίει και λέω συνεχώς μήπως το ένα, μήπως το άλλο. Μήπως ενδομητρίωση, μήπως κάποια ορμήνη που δεν έκανα.. μηπως μηπώς..

Μάλιστα αρκετό διάστημα για να αγχωθείς κ να το ψάξεις!!Ασχετα που οι γιατροί λένε άλλα όσο να είναι μας τρωεει!!Αν έχεις βρει καλό γιατρό που σε έχει ψάξει καλά είναι σημαντικό αυτό να σε χαλαρώσει κάπως κ σίγουρα υπάρχουν μικρά βηματάκια που μπορείτε να κάνετε!!οπωας παρακολούθηση ωορρηξίας κάποιους μήνες,σπερματέγχυση αργότερα αν δν έρθει!!Οπως θα μπορούσες να επισκεφτείς κάποιον ενδοκρινολόγο ή αιματολόγο να δείτε κάποιες επιπλέον εξετάσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μάλιστα αρκετό διάστημα για να αγχωθείς κ να το ψάξεις!!Ασχετα που οι γιατροί λένε άλλα όσο να είναι μας τρωεει!!Αν έχεις βρει καλό γιατρό που σε έχει ψάξει καλά είναι σημαντικό αυτό να σε χαλαρώσει κάπως κ σίγουρα υπάρχουν μικρά βηματάκια που μπορείτε να κάνετε!!οπωας παρακολούθηση ωορρηξίας κάποιους μήνες,σπερματέγχυση αργότερα αν δν έρθει!!Οπως θα μπορούσες να επισκεφτείς κάποιον ενδοκρινολόγο ή αιματολόγο να δείτε κάποιες επιπλέον εξετάσεις!!

Έχω ραντεβού τον επόμενο μήνα με τη γιατρό μου και θα συζητήσουμε όλα όσα μπορύμε να κάνουμε απο δω και πέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Λοιπόν επειδή κ εγώ μόλις Μ ανέφερε αυτόν τον δείκτη πηγε ο νους μου αλλού λόγω ονόματος (καρκινικοί δείκτες) κ με είδε που βουρκωσα αμέσως Μ έβαλε κάτω κ είπε να τα ξεχάσω αυτά που σκέφτομαι. Έτσι ονομάζεται δεν έχει σχέση. Ίσα ίσα αν είναι λίγο ανεβασμένος θα μας επιβεβαιώσει ότι ισχύει η διάγνωση του γιατρού... Εσένα δεν είναι καν εκ. Είναι πολύ μικρες. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρεισαι αφού μπορούν να απορροφηθούν με τα χάπια...  Θα δω σ λίγο τις εξετάσεις μου κ θα σ πω ακριβώς τιμές αν θες .

Σ'ευχαριστώ κοριτσι μου!Η θεραπεία που μου είπε αν καταλαβα καλά είναι 3ενεσεις,μια για κάθε μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Σ'ευχαριστώ κοριτσι μου!Η θεραπεία που μου είπε αν καταλαβα καλά είναι 3ενεσεις,μια για κάθε μήνα.

Kalhmera! τη θεραπεία αυτή στην πρότεινε ο νέος γιατρός που έλεγες ότι θα πας, ο Πολύζος; ή ο γυναικολόγος που είχες; Πάντως πραγματικά για εσάς η φυσική σύλληψη είναι το πιο λογικό κ λόγω ηλικίας!!! :-)

Κρίμα πάντως που κάποιοι γιατροί απλά αφήνουν τον καιρό χωρίς να ψάξουν παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Kalhmera! τη θεραπεία αυτή στην πρότεινε ο νέος γιατρός που έλεγες ότι θα πας, ο Πολύζος; ή ο γυναικολόγος που είχες; Πάντως πραγματικά για εσάς η φυσική σύλληψη είναι το πιο λογικό κ λόγω ηλικίας!!! :-)

Κρίμα πάντως που κάποιοι γιατροί απλά αφήνουν τον καιρό χωρίς να ψάξουν παραπάνω!

Καλημέρα!Ο Πολύζος μου την έδωσε.Εχεις δίκιο για τους γιατρούς σ'αυτο που λες.Και γενικά πιστεύω ότι ένας γιατρός που κάνει εξωσωματικές μπορεί σίγουρα να μας κατευθύνει καλύτερα εμάς που δυσκολευόμαστε με την συλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Καλημέρα!Ο Πολύζος μου την έδωσε.Εχεις δίκιο για τους γιατρούς σ'αυτο που λες.Και γενικά πιστεύω ότι ένας γιατρός που κάνει εξωσωματικές μπορεί σίγουρα να μας κατευθύνει καλύτερα εμάς που δυσκολευόμαστε με την συλληψη.

Καλημέρα! Σου ευχομαι ολόψυχα τωρα που μπηκες στον δρόμο για το νινι να σου έρθει πολυ πολυ γρήγορα!!!!!! Αντε να παίρνουμε σειρα!!! 

Καλημέρα σε όλες!!!!!??❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα! Σου ευχομαι ολόψυχα τωρα που μπηκες στον δρόμο για το νινι να σου έρθει πολυ πολυ γρήγορα!!!!!! Αντε να παίρνουμε σειρα!!! 

Καλημέρα σε όλες!!!!!??❤️

Σ'ευχαριστώ πολύ!Μπήκα κ εγώ στον δρόμο ναι,αλλά στην πιο αργή πορεία?.Θα μπω στον πάγο 3μηνες κ μετά βλέπουμε..? Εύχομαι σε σας να έρθει πιο σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? Αν θυμαμαι καλα μια κοπελα σημερα θα εκανε σαλπιγγογραφια, εχουμε κανα νεο πως πηγε?? Δεν θυμαμαι ονομα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2019 at 4:09 ΜΜ, ο/η Mellenaki είπε:

Ναι κοριτσια εννοειται παντα παμε με γνωμη κ συμβουλες γιατρου , εδω απλα τα συζηταμε γιατι πανω κατω κανουμε ολες τα ιδια, ευχαριστω για τις απαντησεις σας, αναμενω γνωμη γιατρου.

Νομίζω πως βάση ηλικίας είναι μια χαρά! Τα αναμενόμενα δηλαδή. Θα σου πει κι ο γιατρός. Εγώ στα 36.5 είχα fsh 12,lh 8 και προλακτινη 13. Όλα νούμερα είναι ? θα σου δώσει συμβουλές  ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Ή εγω δε βλέπω τις δημοσιεύσεις σας ή σφίξαν οι ζέστες και ξεχυθήκατε στις πλαζ!!!!!! Σε αναμονή περιόδου-αφαντη η κυρια... πφφφφφ οι ορμόνες στο θεό! Ελπίζω να περνάτε καλά!!!✌️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Ή εγω δε βλέπω τις δημοσιεύσεις σας ή σφίξαν οι ζέστες και ξεχυθήκατε στις πλαζ!!!!!! Σε αναμονή περιόδου-αφαντη η κυρια... πφφφφφ οι ορμόνες στο θεό! Ελπίζω να περνάτε καλά!!!✌️?

Ησυχία στην ομάδα όντως!! Έχεις καθυστέρηση;Αχ μακάρι να μη σου έρθει!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Ησυχία στην ομάδα όντως!! Έχεις καθυστέρηση;Αχ μακάρι να μη σου έρθει!??

Οχι δεν εχω ελπίδες γτ αυτό το μήνα δεν ειχαμε επαφες καθολου λογω δουλειας( δουλευαμε ατελείωτες ωρες κ ΣΚ και οι 2..) αλλα περιμένω κ πανε να σπάσουν τα νεύρα μου!! Πφφφ! Εσυ;;;;;; Πολυ ησυχια στην ομαδούλα μας.. μακάρι να ετοιμάζουν κτ καλό??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Οχι δεν εχω ελπίδες γτ αυτό το μήνα δεν ειχαμε επαφες καθολου λογω δουλειας( δουλευαμε ατελείωτες ωρες κ ΣΚ και οι 2..) αλλα περιμένω κ πανε να σπάσουν τα νεύρα μου!! Πφφφ! Εσυ;;;;;; Πολυ ησυχια στην ομαδούλα μας.. μακάρι να ετοιμάζουν κτ καλό??????

Κι εγώ στα ίδια όπως κι εσύ! Μήνας χωρίς προσπάθειες, ο σύζυγος πηγαινοερχεται, όλο μόνη μου ειμαι, ελπίζω να βρεθούμε σύντομα πάλι σπιτάκι μας και να ξεκινήσουμε ξανά... Κατά τα άλλα ζέστη, δουλειά κι αναμονή περιόδου... Που δεν έχω καν ιδέα πότε θα έρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Οχι δεν εχω ελπίδες γτ αυτό το μήνα δεν ειχαμε επαφες καθολου λογω δουλειας( δουλευαμε ατελείωτες ωρες κ ΣΚ και οι 2..) αλλα περιμένω κ πανε να σπάσουν τα νεύρα μου!! Πφφφ! Εσυ;;;;;; Πολυ ησυχια στην ομαδούλα μας.. μακάρι να ετοιμάζουν κτ καλό??????

Αχ κρίμα!Εγώ εκμεταλλεύτηκα την ωορρηξία μου χθες.Εκανα ένεση ovitrelle την Πέμπτη το βράδυ κ χθες έσπασαν τα ωοθηλακια,είχα τρία λόγω κλομιφαινης.Συμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού έπρεπε να έχουμε επαφές Παρασκευή κ Σάββατο από δύο φορές.Εμεις κάναμε μόνο το Σάββατο δύο.Ηταν η τελευταία προσπάθεια πριν το διάλειμμα που θα ακολουθήσει.☹️Δεν ελπίζω πια,με δύο εμπόδια πια, οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Αχ κρίμα!Εγώ εκμεταλλεύτηκα την ωορρηξία μου χθες.Εκανα ένεση ovitrelle την Πέμπτη το βράδυ κ χθες έσπασαν τα ωοθηλακια,είχα τρία λόγω κλομιφαινης.Συμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού έπρεπε να έχουμε επαφές Παρασκευή κ Σάββατο από δύο φορές.Εμεις κάναμε μόνο το Σάββατο δύο.Ηταν η τελευταία προσπάθεια πριν το διάλειμμα που θα ακολουθήσει.☹️Δεν ελπίζω πια,με δύο εμπόδια πια, οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μας..

Καλή επιτυχία εύχομαι! Μην προδικαζεις τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι! Μην προδικαζεις τίποτα! 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την στήριξη.Οντως πολλές φορές η ζωή δείχνει ότι έχει μεγαλύτερη φαντασία από μας αλλά πραγματικά η ψυχολογία μου είναι αρκετά πεσμένη τις τελευταίες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Αχ κρίμα!Εγώ εκμεταλλεύτηκα την ωορρηξία μου χθες.Εκανα ένεση ovitrelle την Πέμπτη το βράδυ κ χθες έσπασαν τα ωοθηλακια,είχα τρία λόγω κλομιφαινης.Συμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού έπρεπε να έχουμε επαφές Παρασκευή κ Σάββατο από δύο φορές.Εμεις κάναμε μόνο το Σάββατο δύο.Ηταν η τελευταία προσπάθεια πριν το διάλειμμα που θα ακολουθήσει.☹️Δεν ελπίζω πια,με δύο εμπόδια πια, οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μας..

Σου εύχομαι ολόψυχα να πιάσουν τόπο οι αγκαλίτσες σου και να μας εχεις σύντομα ευχάριστα!!!!Δεν ξερεις μπορει να ήταν τυχεροοοοοοοό!!???????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την στήριξη.Οντως πολλές φορές η ζωή δείχνει ότι έχει μεγαλύτερη φαντασία από μας αλλά πραγματικά η ψυχολογία μου είναι αρκετά πεσμένη τις τελευταίες μέρες. 

Ποτέ δεν ξέρεις! Άλλωστε αυτή τη φορά είχες κ έξτρα βοήθεια!!! Καλά λεει η Γιαννα36 μην προδικάζεις τπτ! 

Μακάρι λοιπόν ο Ιούνιος να αποδειχθεί τυχερός! Σε κάθε περίπτωση όμως θεωρώ ότι πια είσαι στα σωστά χέρια κ είναι πια θέμα χρόνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ Δεν περιμένω την Παρασκευή... Αυτόν το μήνα μου είπε η γυναικολόγος να πάμε πιο στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας. Είχα θετικό τεστ 7 Ιουνίου, οπότε είχα επαφή 7,8,9 .... Για να δούμε βρε κορίτσια... Καλή επιτυχία σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ Δεν περιμένω την Παρασκευή... Αυτόν το μήνα μου είπε η γυναικολόγος να πάμε πιο στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας. Είχα θετικό τεστ 7 Ιουνίου, οπότε είχα επαφή 7,8,9 .... Για να δούμε βρε κορίτσια... Καλή επιτυχία σε όλες!

Καλημέρα!Καλή επιτυχία, εύχομαι να μην έρθει η σιχαμένη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...