Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τη γνώμη σας παρακαλώ!


Ροζ

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Την προηγούμενη φορά είχα στείλει εαν έχετε ακούσει εδω στο φόρουμ κοπέλες με κλειστές σάλπιγγες κ μετα από μια αποτυχημένη εξωσωματική να μένουν έγκυες. Δεν πήρα απάντηση, μάλλον δεν έχει συμβεί. Λοιπόν ρώτησα γιατί το καλοκαίρι ξεκινάω πάλι. Είμαι απο αυτές που παρακαλάω για ενα θαύμα πριν φτάσω εκεί...Τέσπα μην σας κουράζω Ακούστε το θέμα μου! Σήμερα ειναι δεύτερη ημέρα καθυστέρησης περιόδου(μια ελεύθερη επαφή στις γόνιμες)εχω κύκλο 28-29 σταθερό. Εδω και 4 ημέρες πονάω κ νομίζω οτι θα έρθουν κ τρέχω τουαλέτα!τιποτα πεντακάθαρη, θερμοκρασία 37,3, δυσκοιλιότητα. Τιποτα άλλο στηθος ελαχιστα πρησμένο. Σήμερα επισης ουτε τσιγάρο δεν μπορούσα να κανω. Κανω λοιπόν το τεστ predictor early, αρνητικό. Όλη αυτη την εβδομάδα συμβολικά όνειρα(δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω). Δεν ξέρω πίστευα οτι θα γίνει το θαύμα!Αλλά τώρα στενοχωρήθηκα που είδα αρνητικό. Ουφφφφ ήθελα να τα πω να μου πείτε γνώμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα αλλά είναι αυτό που δε σε χωράει ο τόπος οταν το τεστ βγαίνει αρνητικό και η περίοδος άφαντη. Κ περιμενεις...περιμένεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου. Μιλάγαμε το Σεπτέμβρη ήμασταν μαζί στην πρώτη προσπάθεια. Χαίρομαι που είσαι καλά. Είδα και το άλλο θέμα που άνοιξες αλλά δεν απάντησα γιατί δεν κατάλαβα. Οι σάλπιγγες σου είναι όντως κλειστές ή είχε γίνει λάθος διάγνωση και είναι ανοιχτές;

Αν είναι υδροσαλπιγγες πχ ή βρέθηκαν κλειστές σε λαπαροσκοπηση είναι μάλλον πολύ δύσκολο. Αν όμως απλά φαίνονται κλειστές στη σαλπιγγογραφια μπορεί να μην είναι τελείως κλειστές όπως φαίνεται και ένα σπορακι να βρήκε το δρόμο του. 

Σου το εύχομαι ολόψυχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Σίγουρα αλλά είναι αυτό που δε σε χωράει ο τόπος οταν το τεστ βγαίνει αρνητικό και η περίοδος άφαντη. Κ περιμενεις...περιμένεις...

Το ξέρω κοπέλα μου για αυτό κανε αύριο μια χοριακη και αν όχι πάρε τον ιατρό σου ένα τηλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου 

Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις;

καλυτερα μια χοριακη να σου λυθεί η απορία αμεσωςσσου εύχομαι να είναι θετικότατη !!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν έχεις υδροσαλπιγγες ούτε φυσιολογικά ούτε με εξωσωματική μη το προσπαθήσεις! Προκαλούν τοξικότητα στη μήτρα άρα θα πρέπει να τις βγάλεις! Αν φαίνονται κλειστές λόγω ανατομίας μπορεί να μην ειναι απαραίτητα τόσο άσχημο αυτό αλλά να μπορεί να μπει σπερματοζωαριο! Επίσης κορίτσια μου τα συμπτώματα δεν αρχίζουν από τόσο νωρίς! Μετά την 6η εβδομάδα...τώρα θα νιώθεις απλά όπως κάθε φορά που περιμένεις περίοδο! Θέλουν κάποιο καιρό οι ορμόνες της εγκυμοσύνης να δράσουν οπότε τα συμπτώματα τα φτιάχνει το μυαλό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!χωρις να θελωνα σε ξεσηκωσω εγω με τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο τελικα ειμαι εγκυος!!οσο για τα συμπτωματα οντως δν υπρχουν συμπτωματα.εγω το μονο συμπτωμσ που ειχα ειναι οτι ποναγα το στηθος μου μετα το αιμα εμφυτευσης την 26η μερα.αστο λιγες μερες και πηγαινε κανε μια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Μιλάγαμε το Σεπτέμβρη ήμασταν μαζί στην πρώτη προσπάθεια. Χαίρομαι που είσαι καλά. Είδα και το άλλο θέμα που άνοιξες αλλά δεν απάντησα γιατί δεν κατάλαβα. Οι σάλπιγγες σου είναι όντως κλειστές ή είχε γίνει λάθος διάγνωση και είναι ανοιχτές;

Αν είναι υδροσαλπιγγες πχ ή βρέθηκαν κλειστές σε λαπαροσκοπηση είναι μάλλον πολύ δύσκολο. Αν όμως απλά φαίνονται κλειστές στη σαλπιγγογραφια μπορεί να μην είναι τελείως κλειστές όπως φαίνεται και ένα σπορακι να βρήκε το δρόμο του. 

Σου το εύχομαι ολόψυχα. 

Ναι μαζί ξεκινήσαμε δυστυχώς εγω δεν τα κατάφερα!Εσύ Πώς είσαι?επεσα κ σε μ....γιατρο άστα!χαίρομαι κ εγω που τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά κορίτσια δεν εχω υδροσαλπιγγες. Στην σαλπιγγογραφια η μια δε φάνηκε καθόλου κ η αλλη ελάχιστα. Πεθανα στον πόνο, δεν εχω πονεσει στη ζωή μ πιο πολύ!προφανώς επειδή ηταν κλειστές. Για οσες δεν ξέρουν έκανα τον Σεπτέμβρη εξωσωματική δεν πέτυχε. Απο τότε κανω ελευθερα με τον αντρα μου αλλα τιποτα(λογικο βεβαια με βουλωμενες σάλπιγγες)αλλα αυτη τη φορά ενιωθα κατι διαφορετικο οχι συμπτώματα. Γιατι απο αυτα μονο οτι ποναω κ λεω τωρα θα ερθει κ δεν έρχεται. Σκεφτείτε τωρα που μιλάμε δεν έχει έρθει ακόμα κ είμαι πεντακάθαρη. 2 μερες καθυστέρηση. Κ εγω δεν εχω τέτοια μονο καλοκαίρι με  τα μπανια που συνήθως θα έρθει πιο νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης χτες ξαφνικά σηκώθηκα 4 το ματι γαρίδα μεχρι τις 6. Ξαφνικά λεω τι γίνεται!μια αυτό, μια η καθυστέρηση, μια η δυσκοιλιότητα, μια η πείνα, μια το πρήξιμο στην κοιλια, μια αυτα τα όνειρα που έδειχναν εγκυμοσύνη. Τι να πω ρε κορίτσια ξεσηκωθηκα πιστεψα για μια στιγμή οτι δε θα παω για 2 εξωσωματική!αλλα το τεστ αρνητικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!χωρις να θελωνα σε ξεσηκωσω εγω με τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο τελικα ειμαι εγκυος!!οσο για τα συμπτωματα οντως δν υπρχουν συμπτωματα.εγω το μονο συμπτωμσ που ειχα ειναι οτι ποναγα το στηθος μου μετα το αιμα εμφυτευσης την 26η μερα.αστο λιγες μερες και πηγαινε κανε μια χοριακη

Συγχαρητήρια! Πότε το έκανες το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!και εγω με αρνητικο τεστ ειμαι εγκυουλα!και οχι ενα αλλα 2!!!το ενα το εκανα αν θυμαμαι καλα 5 μερες πριν και το αλλο τη δευτερη η τριτη μερα!οσο για τα συμπτωματα και εγω ειχα τα κλασικα που ειχα καθε μηνα που την περιμενα!πονακια και οηγαινα συνεχεια στο μπανιο γιατι ελεγα ηρθε και ηρθε!κανε μια χοριακη και μην ψαχνεις για συμπτωματα γιατι πολλες φορες ειναι ψυχολογικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπερα!και εγω με αρνητικο τεστ ειμαι εγκυουλα!και οχι ενα αλλα 2!!!το ενα το εκανα αν θυμαμαι καλα 5 μερες πριν και το αλλο τη δευτερη η τριτη μερα!οσο για τα συμπτωματα και εγω ειχα τα κλασικα που ειχα καθε μηνα που την περιμενα!πονακια και οηγαινα συνεχεια στο μπανιο γιατι ελεγα ηρθε και ηρθε!κανε μια χοριακη και μην ψαχνεις για συμπτωματα γιατι πολλες φορες ειναι ψυχολογικα!

Μακάρι! Κ εκανες χοριακη ποια μερα?Να σε ρωτήσω κατι παρατηρησες κατι διαφορετικο στην κοιλια σοτ?πχ εμενα εχει πρηστει κατω απο τον αφαλο(βεβαια δεν ειναι πλακα η κοιλιά μου)αλλα αλλες φορές πρηζεται πιο χαμηλα οταν ειναι να αδιαθετησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Μακάρι! Κ εκανες χοριακη ποια μερα?Να σε ρωτήσω κατι παρατηρησες κατι διαφορετικο στην κοιλια σοτ?πχ εμενα εχει πρηστει κατω απο τον αφαλο(βεβαια δεν ειναι πλακα η κοιλιά μου)αλλα αλλες φορές πρηζεται πιο χαμηλα οταν ειναι να αδιαθετησω.

Εγω ειχα κανει την πεμπτη μερα καθυστερησης χοριακη...οχι ειχα ακριβως το ιδιο πρηξιμο που ειχα παντα πριν αδειαθετησω οπως και ολα τα υπολοιπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Συγχαρητήρια! Πότε το έκανες το τεστ?

Σε ευχαριστω!το εκανα 2 μερες μετα που ειδα λιγο αιμα,την 28η μερα του κυκλου και ο γιατρος επεμενε να παω να κανω χοριακη και εκανα την επομενη μερα και ηταν θετικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τιποτα ακόμα θα περιμένω μεχρι την Παρασκευή και αν δεν έχει έρθει θα παω για χοριακη. Αν και εχω αρχίσει να φοβάμαι οτι ειναι καμία κύστη. Δε ξέρω ποτε δεν μου εχει συμβεί τοσες μέρες καθυστέρηση! Κ τώρα έχουν φύγει κ τα πολλά πονακια, εχω αλλα λίγο. Τι να πω...θα σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τιποτα ακόμα θα περιμένω μεχρι την Παρασκευή και αν δεν έχει έρθει θα παω για χοριακη. Αν και εχω αρχίσει να φοβάμαι οτι ειναι καμία κύστη. Δε ξέρω ποτε δεν μου εχει συμβεί τοσες μέρες καθυστέρηση! Κ τώρα έχουν φύγει κ τα πολλά πονακια, εχω αλλα λίγο. Τι να πω...θα σας ενημερώσω.

Ολα καλα να πανε και μην αγχωνεσε!πηγαινε την Παρασκευη κανε χοριακη και μετα μιλα με τον γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Και μένα βουλωμένη ήταν η μία σάλπιγγα και πέθανα στον πόνο. Όπως το περιέγραψες. Δεν μπορούσα να φύγω. Μου κάναν και παυσίπονη ένεση για να καταφέρω να σηκωθώ. Και μετά όλη μέρα τα έβλεπα διπλά!!! Η σαλπιγγογραφία όμως, όταν δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα, σου ανοίγει τη δίοδο! Δλδ το σκιαγραφικό λειτουργεί ως...tuboflo! Αυτό σημαίνει ότι διευκολήνει τους μικρούς κολυμβητές να περάσουν... Εγώ πάντως ενώ προσπαθύσα 15 μήνες και τίποτα, έμεινα έγκυος ακριβώς 5 μέρες μετά την σαλπιγγογραφία...! Σου εύχομαι να τα κατάφερες και να μην χρειαστεί να πας σε εξωσωματική!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Αν έχεις υδροσαλπιγγες ούτε φυσιολογικά ούτε με εξωσωματική μη το προσπαθήσεις! Προκαλούν τοξικότητα στη μήτρα άρα θα πρέπει να τις βγάλεις! Αν φαίνονται κλειστές λόγω ανατομίας μπορεί να μην ειναι απαραίτητα τόσο άσχημο αυτό αλλά να μπορεί να μπει σπερματοζωαριο! Επίσης κορίτσια μου τα συμπτώματα δεν αρχίζουν από τόσο νωρίς! Μετά την 6η εβδομάδα...τώρα θα νιώθεις απλά όπως κάθε φορά που περιμένεις περίοδο! Θέλουν κάποιο καιρό οι ορμόνες της εγκυμοσύνης να δράσουν οπότε τα συμπτώματα τα φτιάχνει το μυαλό σου! 

Διαφωνώ ότι τα συμπτώματα εμφανίζονται μετα την 6 εβδομάδα, καθώς καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.Εγω για παραδειγμα ειχα πρωτογνωρα σημαδια στον οργανισμό μου πριν ακομα την καθυστερηση ,που σίγουρα δεν τα ειχε δημιουργησει το μυαλό μου οπως πχ απιστευτη διψα και λαχανιασμα σε απλες ασκήσεις που καθημερινά κανω με ιδιαιτερη ανεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καθε περίπτωση η εξέταση που λυνει ολες τις αποριες(στην περίπτωση μου ακόμα κ πριν την καθυστέρηση) είναι η χοριακή εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τιποτα ακόμα θα περιμένω μεχρι την Παρασκευή και αν δεν έχει έρθει θα παω για χοριακη. Αν και εχω αρχίσει να φοβάμαι οτι ειναι καμία κύστη. Δε ξέρω ποτε δεν μου εχει συμβεί τοσες μέρες καθυστέρηση! Κ τώρα έχουν φύγει κ τα πολλά πονακια, εχω αλλα λίγο. Τι να πω...θα σας ενημερώσω.

Υπομονή κορίτσι μου ,αν κ δύσκολο...Βγαλε απο το μυαλό σου την κύστη και σκεψου θετικά , εξάλλου ολα αυτα δεν εξαρτώνται απο εμάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Επίσης χτες ξαφνικά σηκώθηκα 4 το ματι γαρίδα μεχρι τις 6. Ξαφνικά λεω τι γίνεται!μια αυτό, μια η καθυστέρηση, μια η δυσκοιλιότητα, μια η πείνα, μια το πρήξιμο στην κοιλια, μια αυτα τα όνειρα που έδειχναν εγκυμοσύνη. Τι να πω ρε κορίτσια ξεσηκωθηκα πιστεψα για μια στιγμή οτι δε θα παω για 2 εξωσωματική!αλλα το τεστ αρνητικο!

αα ναι κ πρηξιμο μεγαλο στην κοιλιά ειχα ,πολλες μερες πριν την περίοδο ,αφου ελεγα αν δεν είμαι έγγυος ,πρέπει να κανω δίαιτα να πεσει η κοιλιά!Μακάρι κορίτσι μου ,κ εγω πριν το μαθω είχα ονειρευτεί οτι ημουν εγγυος κ καποιος ηθελε να με σκοτωσει χαχα χα!Υπομονή και η Παρασκευούλα ερχεται ναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου προτιμά να κανείς άμεσα μια χοριακη 

προσωπικα έκανα χοριακη 7 ημέρες πριν την περίοδο μου κ βγήκε θετικη

διωξε τις αρνητικές σκέψεις από το μυαλό σου και σκέψου θετικα

Περιμένω τα αποτελέσματα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον, δυστυχώς δεν αντεξα κ την εκανα σήμερα, αρνητική!Αλήθεια σας λεω το ειχα πιστέψει οτι θα ήμουν. Είπα σε μια φιλη μου τα συμπτώματα κ μου λεει λογικό να το εχεις πιστέψει γιατι ολα αυτα που της περιεγραψα ειναι σημάδια εγκυμοσύνης. Κ μ λεει μηπως στο εργαστήριο εγινε καποιος λαθος ή μηπως αργησε η σύλληψη? Ρε κοριτσια τι λέτε εσεις εχει συμβει ποτε εδω στο φόρουμ λαθος χοριακη?πήρα το γιατρό κ μου λεει θα δωσουμε περιθώριο μεχρι Δευτέρα κ μετα υπερυχο για κυστη, ορμονολογικες εξετάσεις κτλ τι να πω. Εχω εξαψεις θερμοκρασία σημερα 37,8 κ δε νιωθω άρρωστη. Τι να συμβαίνει?θα σκασω φφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...