Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η μητρότητα μέσα από το μοναδικό "ταξίδι" της εξωσωματικής❤


Guest

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να μπορούν να μοιραστούν όλες οι γυναίκες τις εμπειρίες τους από τη διαδικασία της εξωσωματικής γονιμοποίησης, να βοηθήσουν γυναίκες που βρίσκονται στο ξεκίνημα τους αλλά και να μοιραστούμε τις αγωνίες μας γι' αυτό το μοναδικό ταξίδι στη ζωή μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ανοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να μπορούν να μοιραστούν όλες οι γυναίκες τις εμπειρίες τους από τη διαδικασία της εξωσωματικής γονιμοποίησης, να βοηθήσουν γυναίκες που βρίσκονται στο ξεκίνημα τους αλλά και να μοιραστούμε τις αγωνίες μας γι' αυτό το μοναδικό ταξίδι στη ζωή μας!!!!

Πολύ ωραίο θέμα άνοιξες κορίτσι μου!

Δεν έχω να πω πολλά για το θέμα παρά μόνο το παρακάτω: Να μην κοιτάμε τι περάσαμε και τι τραβήξαμε ,αλλά να σκεφτόμαστε  ότι  κάθε φορά  , κάνουμε ένα ακόμα βήμα  για να φτάσουμε το στόχο μας. 

Καλή δύναμη ,υγεία και θετική σκέψη σε ολες μας!

Και κάτι που μόλις διαβασα:

"Υπάρχει μόνο το τώρα. Δεν υπάρχει χρόνος να είμαστε μίζεροι ή θυμωμένοι ή πικραμένοι.

Ας θυμηθούμε τη φράση του Νίτσε, που έχει γίνει πια κλισέ στις μέρες μας: Ότι δεν μας σκοτώνει, μας κάνει πιο δυνατούς.

Ότι κι αν συμβαίνει, όσο άσχημο κι αν είναι αυτό που σου έτυχε, όσο κάτι δεν σε σκοτώνει εκείνη τη στιγμή, υπάρχει μία μόνο απάντηση:

Αγάπησέ το. Αγκάλιασέ το. Χρησιμοποίησέ το."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστά κορίτσι μου, δεν έχει σημασία το ταξίδι εύκολο ή δύσκολο αλλά ο προορισμός και σίγουρα όλες μας κάποια στιγμή θα φτάσουμε.καλη αρχή σε οσες ξεκινουν, καλή συνέχεια σε εμάς που συνεχίζουμε κ με το καλό όλες οι εγκυουλες μας που πέρασαν από αυτό το στάδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Πολύ σωστά κορίτσι μου, δεν έχει σημασία το ταξίδι εύκολο ή δύσκολο αλλά ο προορισμός και σίγουρα όλες μας κάποια στιγμή θα φτάσουμε.καλη αρχή σε οσες ξεκινουν, καλή συνέχεια σε εμάς που συνεχίζουμε κ με το καλό όλες οι εγκυουλες μας που πέρασαν από αυτό το στάδιο.

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Πολύ ωραίο θέμα..!! Για εμάς ιδικά της πρωτάρηδες θα μας βοηθήσει πολύ να μάθουμε εμπειρίες..!

Έχεις ξεκινήσει προσπάθεια? Καλή επιτυχία να εχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ κορίτσια χτες έκανα την ωοληψία όλα πήγαν καλά και περιμένω να δω πόσα θα καταψυξουμε.

Καλή επιτυχία συμπεθέρα μου. Άντε να έχουμε πολλά και καλά εμβρυακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλή επιτυχία συμπεθέρα μου. Άντε να έχουμε πολλά και καλά εμβρυακια 

Ευχαριστώ συμπεθέρα μου φτυσε με?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχεις ξεκινήσει προσπάθεια? Καλή επιτυχία να εχεις!!!

Όχι ακόμη είμαι στην φάση με την Επιτροπή περιμένω να περάσω επιτροπή 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ κορίτσια χτες έκανα την ωοληψία όλα πήγαν καλά και περιμένω να δω πόσα θα καταψυξουμε.

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου..!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

@Niki94 ωραία με το καλό να ξεκινήσεις!

Σε ευχαριστώ πολύ..!! Για πες μας αν θες φυσικά την εμπορία σου ως τώρα και πως είναι; και πως γίνετε η ωοληψια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..!! Για πες μας αν θες φυσικά την εμπορία σου ως τώρα και πως είναι; και πως γίνετε η ωοληψια 

Εγώ ξεκίνησα πριν ενάμιση χρόνο κι έχω κάνει τρεις ωοληψιες κ 4 εμβρυομεταφορες.η ωοληψία σαν διαδικασία είναι πολυ απλή καθώς γίνεται μέθη κ δεν καταλαβαίνεις κάτι εκτός αν πρόκειται για φυσικό κυκλο.πιο δύσκολο είναι το κομμάτι της αναμονής.εγω δυστυχώς είχα μπλέξει με διάφορους γιατρους που με έφτασαν ως εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ ξεκίνησα πριν ενάμιση χρόνο κι έχω κάνει τρεις ωοληψιες κ 4 εμβρυομεταφορες.η ωοληψία σαν διαδικασία είναι πολυ απλή καθώς γίνεται μέθη κ δεν καταλαβαίνεις κάτι εκτός αν πρόκειται για φυσικό κυκλο.πιο δύσκολο είναι το κομμάτι της αναμονής.εγω δυστυχώς είχα μπλέξει με διάφορους γιατρους που με έφτασαν ως εδώ.

Κατάλαβα κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά και να έχεις θετικά αποτελέσματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Guest είπε:

Ανοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να μπορούν να μοιραστούν όλες οι γυναίκες τις εμπειρίες τους από τη διαδικασία της εξωσωματικής γονιμοποίησης, να βοηθήσουν γυναίκες που βρίσκονται στο ξεκίνημα τους αλλά και να μοιραστούμε τις αγωνίες μας γι' αυτό το μοναδικό ταξίδι στη ζωή μας!!!!

Κορίτσι μου;;;Βγηκες..Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τρίτη προσπάθεια κ για μένα μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικες☹️☹️☹️Οταν ξεκίνησα τον Φεβρουάριο νόμιζα ότι όλα θα ήταν εύκολα!!! Παίρνουμε φάρμακα κάνουμε ενέσεις κ έγινε... Δυστυχώς για εμάς είμαστε στην κατηγορία ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Όλες οι εξετάσεις καλές κ οι δικές μου κ του συζύγου!!! Έλα όμως που δεν... Τώρα έχουμε 6 ωάρια κ ένα εξαιρετικό ενδομητριο παχύ παχύ μας είπαν περιμένουμε σε 3-4 μερούλες να μας τα πάρουν να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθουν!!! Δυστυχώς όμως ενώ μέχρι πριν ήμουν καλά τώρα νιώθω ότι πάλι δεν θα τα καταφέρουμε!!! Δεν ξέρω είμαι πολύ αγχωμένη!!! Φιλιά σε όλες σας 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τρίτη προσπάθεια κ για μένα μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικες☹️☹️☹️Οταν ξεκίνησα τον Φεβρουάριο νόμιζα ότι όλα θα ήταν εύκολα!!! Παίρνουμε φάρμακα κάνουμε ενέσεις κ έγινε... Δυστυχώς για εμάς είμαστε στην κατηγορία ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Όλες οι εξετάσεις καλές κ οι δικές μου κ του συζύγου!!! Έλα όμως που δεν... Τώρα έχουμε 6 ωάρια κ ένα εξαιρετικό ενδομητριο παχύ παχύ μας είπαν περιμένουμε σε 3-4 μερούλες να μας τα πάρουν να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθουν!!! Δυστυχώς όμως ενώ μέχρι πριν ήμουν καλά τώρα νιώθω ότι πάλι δεν θα τα καταφέρουμε!!! Δεν ξέρω είμαι πολύ αγχωμένη!!! Φιλιά σε όλες σας 

 

Καλημερα κοπέλα μου!Θετική σκέψη να εχεις.Εφόσον ολα είναι καλα ,ολα καλα θα πανε και απο εδω και περα!Τις ευχες μου!!Προσπαθησε οσο μπορεις να χαλαρωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοπέλα μου!Θετική σκέψη να εχεις.Εφόσον ολα είναι καλα ,ολα καλα θα πανε και απο εδω και περα!Τις ευχες μου!!Προσπαθησε οσο μπορεις να χαλαρωσεις!

Προσπαθώ αλλά είμαι απογοητευμένη νομίζω με έχουν επιρρεασει κ οι ορμόνες!!! Στον άντρα μου δεν θέλω να το δείχνω γτ κι αυτός δεν καταλαβαίνει πως νιώθω!!! Μου λέει να μην έχω άγχος... Δυστυχώς δεν είναι κουμπί να το ρυθμισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Προσπαθώ αλλά είμαι απογοητευμένη νομίζω με έχουν επιρρεασει κ οι ορμόνες!!! Στον άντρα μου δεν θέλω να το δείχνω γτ κι αυτός δεν καταλαβαίνει πως νιώθω!!! Μου λέει να μην έχω άγχος... Δυστυχώς δεν είναι κουμπί να το ρυθμισω

Σε καταλαβαίνω απολυτα..Το αγχος ειναι ατιμο πραγμα..Κανε καμμια βολτιτσα εξω στον ήλιο και στον καθαρο αερα ,πηγαινε για καφεδακι με καποια φιλη ,κανε πραγματα να φύγε η σκέψη οσο μπορει απο εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τρίτη προσπάθεια κ για μένα μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικες☹️☹️☹️Οταν ξεκίνησα τον Φεβρουάριο νόμιζα ότι όλα θα ήταν εύκολα!!! Παίρνουμε φάρμακα κάνουμε ενέσεις κ έγινε... Δυστυχώς για εμάς είμαστε στην κατηγορία ανεξήγητη υπογονιμοτητα!!! Όλες οι εξετάσεις καλές κ οι δικές μου κ του συζύγου!!! Έλα όμως που δεν... Τώρα έχουμε 6 ωάρια κ ένα εξαιρετικό ενδομητριο παχύ παχύ μας είπαν περιμένουμε σε 3-4 μερούλες να μας τα πάρουν να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθουν!!! Δυστυχώς όμως ενώ μέχρι πριν ήμουν καλά τώρα νιώθω ότι πάλι δεν θα τα καταφέρουμε!!! Δεν ξέρω είμαι πολύ αγχωμένη!!! Φιλιά σε όλες σας 

 

Μπορώ να καταλάβω την αγωνία σου. Εύχομαι καλή γονιμοποίηση πρώτα από όλα και καλά εμβρυακια. 

Δεν μπορεί βρε κορίτσι. Θα τα καταφέρετε. Αφού δεν υπάρχει προβλήμα σας χρειάζεται απλά λίγη τύχη, που δυστυχώς δεν είναι πάντα με το μέρος μας. Όμως δε θα σου γυρίζει κάθε φορά την πλάτη. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι από τώρα. Όσο γίνεται τουλάχιστον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. !! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΓΧΟΣ !! TO ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΆΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ , ΕΧΩ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΟΥΝ , ΈΚΛΑΙΓΑ , ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ , ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ .........................

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΡΉΚΑΝΕ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΊΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ  ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΛΟΓΟ ΠΟΝΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ . ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ 19. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΩ. ΙΣΩΣ ΚΑΠΙΑ ΑΛΛΗ ΣΤΙΓΜΗ  ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ !! ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...