Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου...ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα...είχα ελεύθερη επαφή τον προηγούμενο μήνα με τον σύντροφό μου επειδή θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδάκι...πριν 2 βδομάδες όμως είχα πόνους χαμηλά μια αριστερά μια δεξιά είχα κράμπες κάποιες φορές το πρωί ενώ δεν είχα φαι ένιωθα στο στομάχι μου μια ανακατωσούρα..το στηθος μου επισης το νιωθω πιο βαρη και η θηλες με πονανε αλλα οχι πολυ..Τώρα περιμένω περίοδο 20....πιστεύεται ότι όλα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης?? και πείτε μου εσείς εάν να κάνω τεστ clear blue digital που το κάνεις 6 μέρες πριν σου έρθει περίοδος ..περιμένω να μου πείτεε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ντορντεα είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα...είχα ελεύθερη επαφή τον προηγούμενο μήνα με τον σύντροφό μου επειδή θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδάκι...πριν 2 βδομάδες όμως είχα πόνους χαμηλά μια αριστερά μια δεξιά είχα κράμπες κάποιες φορές το πρωί ενώ δεν είχα φαι ένιωθα στο στομάχι μου μια ανακατωσούρα..το στηθος μου επισης το νιωθω πιο βαρη και η θηλες με πονανε αλλα οχι πολυ..Τώρα περιμένω περίοδο 20....πιστεύεται ότι όλα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης?? και πείτε μου εσείς εάν να κάνω τεστ clear blue digital που το κάνεις 6 μέρες πριν σου έρθει περίοδος ..περιμένω να μου πείτεε 

Καλημέρα. Θα μπορούσαν να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Μπορεί ωστόσο να είναι και τυχαίο. Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις ακόμα τέστ γιατί πολλές φορές βγαίνουν αρνητικά αν τα κάνεις τόσο νωρίς. Το ξέρω είναι δύσκολο αλλά περίμενε τουλάχιστον μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου. Ελπίζω να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου και ευχομαι να εισαι ?..είναι σταθερος ο κυκλος σου ?τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι παρομοια με αυτά της περιοδου γι αυτό πολλες φορες μπερδευόμαστε..εγω θα σου λεγα να το κανεις το τεστακι για να σου λυθει η απορια και να μην σε φαει το αγχος...περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυυ μακαρι να ειμαι το ευχομαι παρα πολυυ..?Ο κύκλος μου δεν ήταν ποτε σταθερός αλλά υπολογίζω πως τώρα 20 κανονικά πρέπει να μου ερθει....αύριο το πολύ το Σάββατο θα κανω το τεστάκι και θα στείλω σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..απλά τα συμπτώματα αυτά που νιώθω  δεν τα είχα ποτε ούτε καν οταν περίμενα περίοδο γι'αυτό και ειμαι μες στο ανγχως...το τεστακι πρεπει όπως και δηποτε  να το κανω το πρωί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ντορντεα είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα...είχα ελεύθερη επαφή τον προηγούμενο μήνα με τον σύντροφό μου επειδή θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδάκι...πριν 2 βδομάδες όμως είχα πόνους χαμηλά μια αριστερά μια δεξιά είχα κράμπες κάποιες φορές το πρωί ενώ δεν είχα φαι ένιωθα στο στομάχι μου μια ανακατωσούρα..το στηθος μου επισης το νιωθω πιο βαρη και η θηλες με πονανε αλλα οχι πολυ..Τώρα περιμένω περίοδο 20....πιστεύεται ότι όλα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης?? και πείτε μου εσείς εάν να κάνω τεστ clear blue digital που το κάνεις 6 μέρες πριν σου έρθει περίοδος ..περιμένω να μου πείτεε 

Γεια σου κορίτσι μ Ναι αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά κ περιόδου! Δυστυχώς έχουν ίδια συμπτώματα! Άκου εγώ τ έκανα 7 μέρες πριν την περίοδο το predictor early κ έδειξε αχνο θετικο κ επειδη ειχαν πεσει γιορτες τ πασχα δν ητανα ανοιχτα τα μικροβιολόγικα κ έκανα συνέχεια τεστ για να δω πως εξελίσσεται τελικά ήμουν την Τρίτη του Πάσχα με 135 μονάδες χοριακη! Θεωρώ πως αν κάνεις θα σ δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ντορντεα είπε:

Σε ευχαριστω πολυυ μακαρι να ειμαι το ευχομαι παρα πολυυ..?Ο κύκλος μου δεν ήταν ποτε σταθερός αλλά υπολογίζω πως τώρα 20 κανονικά πρέπει να μου ερθει....αύριο το πολύ το Σάββατο θα κανω το τεστάκι και θα στείλω σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..απλά τα συμπτώματα αυτά που νιώθω  δεν τα είχα ποτε ούτε καν οταν περίμενα περίοδο γι'αυτό και ειμαι μες στο ανγχως...το τεστακι πρεπει όπως και δηποτε  να το κανω το πρωί??

καλύτερα να το κάνεις  πρωί για να εχεις έγκυρο αποτέλεσμα γιατι αν εισαι στις αρχές και το κάνεις μεσα στην μερα πιθανο να μην ανιχνευσει την ορμονη...Περιμενουμε νεα σου ..? κ αμα εισαι δωσε και σε μας λιγο γουρι ❤️ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η billbas είπε:

καλύτερα να το κάνεις  πρωί για να εχεις έγκυρο αποτέλεσμα γιατι αν εισαι στις αρχές και το κάνεις μεσα στην μερα πιθανο να μην ανιχνευσει την ορμονη...Περιμενουμε νεα σου ..? κ αμα εισαι δωσε και σε μας λιγο γουρι ❤️ ?

Εντάξει κατάλαβα κορίτσια μου Ευχαριστώ πολύ μόλις μάθω θα σας στείλω και εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου εγω την Κυριακή έκανα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο το predictor early με πρωινά ουρα κ βγηκε θετικό,την επομενη μέρα έκανα χοριακή κ ηταν θετική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zouzouna79 είπε:

κοριτσι μου εγω την Κυριακή έκανα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο το predictor early με πρωινά ουρα κ βγηκε θετικό,την επομενη μέρα έκανα χοριακή κ ηταν θετική!!

Ααα τι ωραιαα πολύ χαίρομαι μακάρι και εμένα θετικό να είναι να είσαι καλά.κοριτσι μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ντορντεα είπε:

Ααα τι ωραιαα πολύ χαίρομαι μακάρι και εμένα θετικό να είναι να είσαι καλά.κοριτσι μου ??

Στέλνω θετική ενέργεια!!ενημερωσε μας έτσι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσίευση (επξεργάστηκε)

Κορίτσια το έκανα το τεστακι έδειξε αρνητικό στεναχωρήθηκα παρά πολύ μήπως όμως το έκανα νωρίς περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμη υπάρχει και αυτή η περίπτωση να το έκανα νωρίς ??

Επεξεργάστηκε από Ντορντεα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ντορντεα είπε:

Κορίτσια το έκανα το τεστακι έδειξε αρνητικό στεναχωρήθηκα παρά πολύ μήπως όμως το έκανα νωρίς περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμη υπάρχει και αυτή η περίπτωση να το έκανα νωρίς ??

Καλημέρα,

να Μην αγχωνεσε και να μην το σκεφτεσε 

στην πρώτη εγκυμοσύνη μου έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μια - δυο μέρες πριν την περίοδο και μετά έκανα τεστ μια μέρα μετά την αναμενόμενη και βγήκε θετικό.

χαλαρωσε και περίμενε λίγο 

ναι τα συμπτώματα σου είναι κι περιόδου και μέσου κύκλου τα είχα και εγώ αρκετές φορές αλλά δεν ξέρεις ποτέ γιατί παρόμοια είχα και όταν έμεινα στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου. γι αυτό μην αγχωνεσε με το άγχος δεν καταφέρνεις τίποτα . 

Καλη επιτυχία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ντορντεα είπε:

Κορίτσια το έκανα το τεστακι έδειξε αρνητικό στεναχωρήθηκα παρά πολύ μήπως όμως το έκανα νωρίς περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμη υπάρχει και αυτή η περίπτωση να το έκανα νωρίς ??

Καλημέρα κορίτσι μου .. καταρχήν μη στεναχωριεσαι.  Πόσες μέρες καθυστέρηση είχες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλημέρα,

να Μην αγχωνεσε και να μην το σκεφτεσε 

στην πρώτη εγκυμοσύνη μου έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μια - δυο μέρες πριν την περίοδο και μετά έκανα τεστ μια μέρα μετά την αναμενόμενη και βγήκε θετικό.

χαλαρωσε και περίμενε λίγο 

ναι τα συμπτώματα σου είναι κι περιόδου και μέσου κύκλου τα είχα και εγώ αρκετές φορές αλλά δεν ξέρεις ποτέ γιατί παρόμοια είχα και όταν έμεινα στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου. γι αυτό μην αγχωνεσε με το άγχος δεν καταφέρνεις τίποτα . 

Καλη επιτυχία :)

Ναι και εγώ τώρα περιμένω 20 να μου έρθει δηλαδή δύο μέρες όπως εσυ...Σε ευχαριστώ πάρα πολύ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου .. καταρχήν μη στεναχωριεσαι.  Πόσες μέρες καθυστέρηση είχες??

Καθυστέρηση δεν έχω αλλά 20 τώρα δηλαδή σε δύο μέρες πρέπει να μου έρθει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ντορντεα είπε:

Καθυστέρηση δεν έχω αλλά 20 τώρα δηλαδή σε δύο μέρες πρέπει να μου έρθει ??

Κορίτσι μου περίμενε τη καθυστέρηση και κάνε μετά ένα τεστακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια απευθύνω την ερώτηση σε όλες..   έκανα οωρηξια την 20η μέρα (μάλλον)σημερα ει μαι στη 30η ποτε πρέπει να αδιαθετησω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kattie93 είπε:

Καλημέρα. Θα πρέπει να αδιαθετησεις την 34 ημέρα. Δηλαδή 14 ημέρες μετά την ωορρηξία. 

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ντορντεα είπε:

Ναι και εγώ τώρα περιμένω 20 να μου έρθει δηλαδή δύο μέρες όπως εσυ...Σε ευχαριστώ πάρα πολύ..?

Περιμένω να μας πεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...