Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β - Χοριακη 1.70 ?


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η SofiaGab είπε:

Η ΑΜΗ μου είναι πολυ χαμηλή δυστυχως, είναι 0,26. Είχα κ υψηλή προλακτινη την οποία την κατέβασα με το dostinex. Εσύ ποσό έχεις αν επιτρέπεται;

Εμένα είναι 2.2 και ειμαι 27 ετων (χαμηλή για την ηλικία μου).  Δεν μας ερχεται ομως το νιννακι παρολο π προσπαθουμε πολυ μεγαλο διαστημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια σε ό,τι σου απάντησαν, @SofiaGab! Αγχώνεσαι αρκετά και δεν νομίζω ότι συνέβη κάτι τόσο ασχημο, αναφορικά με τον ανωορρηκτικό κύκλο. Σε σχέση με την αμη, εγώ δεν την έλεγξα ποτέ, ωστόσο πολύ καλή φίλη με τόσο χαμηλή αμη, στα 43 της, μια χαρά έμεινε φυσιολογικότατα και η χαρά μου είναι απερίγραπτη για το μωράκι της που σε λιγο έρχεται στον κόσμο ❤️ 

Παρέα με τον γιατρό, να διερευνήσετε σε λογικά πλαίσια, πώς θα πορευθείτε και τι χρειάζεται να κάνετε. Πάντως, απόλαυσε τις στιγμές και αφέσου, διότι το καλύτερο "φάρμακο" είναι και η καλή ψυχολογία. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η demie_14 είπε:

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια σε ό,τι σου απάντησαν, @SofiaGab! Αγχώνεσαι αρκετά και δεν νομίζω ότι συνέβη κάτι τόσο ασχημο, αναφορικά με τον ανωορρηκτικό κύκλο. Σε σχέση με την αμη, εγώ δεν την έλεγξα ποτέ, ωστόσο πολύ καλή φίλη με τόσο χαμηλή αμη, στα 43 της, μια χαρά έμεινε φυσιολογικότατα και η χαρά μου είναι απερίγραπτη για το μωράκι της που σε λιγο έρχεται στον κόσμο ❤️ 

Παρέα με τον γιατρό, να διερευνήσετε σε λογικά πλαίσια, πώς θα πορευθείτε και τι χρειάζεται να κάνετε. Πάντως, απόλαυσε τις στιγμές και αφέσου, διότι το καλύτερο "φάρμακο" είναι και η καλή ψυχολογία. 

 

Έχεις δίκιο καλή μου , μόνο που δεν μπορώ να ελέγξω το άγχος μου πάντα. Σε ευχαριστω για τα υποστηρικτικά σου λόγια μου κάνουν πολυ καλο ! Με το καλο το μωράκι που περιμένετε να είναι γερό κ καλοτυχο ! Προς το παρόν η γιατρός μου έγραψε γενικές εξετάσεις αίματος και προγενετικο έλεγχο για να είμαστε καλυμμένοι. Επίσης παίρνω χάπια για πρόκληση ωορρυξιας κ περιμένω να δούμε το ωαριακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας ! Σας γράφω τα νέα μου! Έπειτα από 15 ημέρες καθυστέρησης κ με αγωγή γυναικολόγου, αδιαθέτησα σήμερα! Σε δυο μέρες ξεκινάω άλλη αγωγή για να προχωρήσουμε σε κολπικο υπερηχογράφημα ! Για να δούμε ! Είμαι αισιόδοξη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η SofiaGab είπε:

Κορίτσια μου γεια σας ! Σας γράφω τα νέα μου! Έπειτα από 15 ημέρες καθυστέρησης κ με αγωγή γυναικολόγου, αδιαθέτησα σήμερα! Σε δυο μέρες ξεκινάω άλλη αγωγή για να προχωρήσουμε σε κολπικο υπερηχογράφημα ! Για να δούμε ! Είμαι αισιόδοξη !

μπραβο τωρα θα μπουν ολα σε μια σειρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η SofiaGab είπε:

Κορίτσια μου γεια σας ! Σας γράφω τα νέα μου! Έπειτα από 15 ημέρες καθυστέρησης κ με αγωγή γυναικολόγου, αδιαθέτησα σήμερα! Σε δυο μέρες ξεκινάω άλλη αγωγή για να προχωρήσουμε σε κολπικο υπερηχογράφημα ! Για να δούμε ! Είμαι αισιόδοξη !

Μπράβο!Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα τα femara, για να προχωρήσουμε αργότερα στο κολπικο υπέρηχο. Τα έχει πάρει καμία αυτά τα χάπια; Έχουν παρενέργειες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 16/5/2019 at 8:34 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσι μου,αυτο μ εχει συμβει τουλάχιστον 3 φορες.Χοριακη ως το 4,80 και πτωση συο μηδέν.Ο γιατρός μου λεει κατω απο 5 ειναι αρνητική.Σου εύχομαι να ανεβει.Ενημερωσε μας.

@Χρυσάφω μου εσύ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2019 at 1:29 ΜΜ, ο/η SofiaGab είπε:

Η ΑΜΗ μου είναι πολυ χαμηλή δυστυχως, είναι 0,26. Είχα κ υψηλή προλακτινη την οποία την κατέβασα με το dostinex. Εσύ ποσό έχεις αν επιτρέπεται;

Κοριτσι μου ειμαι 33 με επισης χαμηλη ΑΜΗ, και δεν μενω εγκυος εδω και 2,5 χρονια.. Εμεις πλεον εχουμε μπει στη διαδικασια οπου θα ξεκινησω χαπια και ενεση για στοχευμενη ωορηξια και αν κ αυτο δεν πετυχει τοτε θα κανουμε συλλογη και καταψυξη ωαριων για να εξωσωματικη. ο γιατρος μου ειχε πει οτι πανε στο κεντρο  γυναικες ανω των 40 με αμη 0,2 και καταφερνουν και κανουν παιδακι. Οποτε ΜΗΝ απογοητευεσαι, ξερω ακριβως πως νιωθεις ομως εαν τα βαλουμε ολα σε ενα προγραμμα θα τα καταφερουμε κ εμεις. Απλως μην το αφηνεις, εμπιστευσου το γιατρο σου και κανε οτι σου πει. Ολα θα πανε καλα... οτι θες να μιλησεις εδω ειμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις πριν 55 λεπτά, ο/η SofiaGab είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι είμαι έγκυος ! 

Μπράβο σου συγχαρητήρια... Τα κατάφερες με χάπια πρόκλησης ωορηξιας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο σου συγχαρητήρια... Τα κατάφερες με χάπια πρόκλησης ωορηξιας???

Ναι!με την αγωγή femara!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...