Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστάκι


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η zouzouna79 είπε:

Νικολέτα μου χρόνια πολλά!!!μακάρι,γιατί όπως βλέπεις κ από το ψευδώνυμο δεν είμαι κ καμία μικρούλα χαα!Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενθάρρυνση,ναι θα πάω αύριο για χοριακη κ ο,τι γίνει!!!! Μαρουλιτα στήθος καθόλου πρησμένο,μόνο κοιλιτσα πρησμένη ...?

Εσυ κοριτσι τι συμπτωματα εχεις;; Εχεις κατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Αυτο ακριβως..τουλαχιστον βρισκω την ωορρηξια μου γιατι τοσο καιρο αλλου για αλλου τα υπολογιζα!!!

Αυτό είναι καλό. Συνέχισε τα τεστάκια λοιπόν. Και σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Και μην απογοητεύεσαι. Το λένε και μέσα τα τεστ ωορρηξίας ότι δεν είναι εύκολο να πετύχεις εγκυμοσύνη με την πρώτη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! Αναμενόμενη περίοδος στις 14/5... όμως μ επιασε ανυπομονησία γιατί αυτό το μήνα είχαμε  ελεύθερες επαφές κ στις 10/5 έκανα το self clear test το βραδάκι .. έδειξε μια αχνή γραμμή , τόσο αχνή που ελεγα μήπως τη φανταζομουν? αλλά την έβλεπε κ ο άντρας μου.. χτες το βράδυ έκανα το predictor αλλά ήταν αρνητικό... κ απογοητεύτηκα λίγο αν κ σκέφτομαι ότι δεν το έκανα πρωί οπως συστήνεται.. σήμερα νιώθω όπως όταν ειναι αδιαθετησω..κ σκέφτομαι μήπως τσάμπα αυτή η άχνη γραμμουλα μου δημιούργησε  ελπίδες.. αν κ κοντός ψαλμός... αλλά αυτές οι δυο μέρες μου φαίνονται αιώνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η gellysot είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Αναμενόμενη περίοδος στις 14/5... όμως μ επιασε ανυπομονησία γιατί αυτό το μήνα είχαμε  ελεύθερες επαφές κ στις 10/5 έκανα το self clear test το βραδάκι .. έδειξε μια αχνή γραμμή , τόσο αχνή που ελεγα μήπως τη φανταζομουν? αλλά την έβλεπε κ ο άντρας μου.. χτες το βράδυ έκανα το predictor αλλά ήταν αρνητικό... κ απογοητεύτηκα λίγο αν κ σκέφτομαι ότι δεν το έκανα πρωί οπως συστήνεται.. σήμερα νιώθω όπως όταν ειναι αδιαθετησω..κ σκέφτομαι μήπως τσάμπα αυτή η άχνη γραμμουλα μου δημιούργησε  ελπίδες.. αν κ κοντός ψαλμός... αλλά αυτές οι δυο μέρες μου φαίνονται αιώνας...

Γεια σου! Αν σου έδειξε όντως και αχνή γραμμή είσαι έγκυος. Μήπως το δεύτερο τεστ δεν είναι τόσο ευαίσθητο;

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι όπως όταν περιμένεις περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Εσυ κοριτσι τι συμπτωματα εχεις;; Εχεις κατι;;

Εγώ παρατήρησα ότι λαχανιαζα πολύ εύκολα στις ασκήσεις γιόγκα που κάνω καιρό ...Επίσης από πολύ νωρίς η κοιλιά μου είναι φουσκωμένη σα μπαλόνι,αφού λέω, αν δεν είμαι έγγυος πρέπει να ξεκινήσω άμεσα δίαιτα χαχα!Α και διψαωωωω παρά πολύ ,αλλά επειδή έχω αλλεργική ρινίτιδα ,είπα μήπως συνδυάζεται ....Το βασικό είναι ότι φέρομαι σαν έγγυος ,χωρίς να ξέρω γιατί, εδώ και μέρες (πχ πώς σκύβω,τι  βάρη σηκώνω,καθόλου χάπια για τη ρινίτιδα κτλ)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Γεια σου! Αν σου έδειξε όντως και αχνή γραμμή είσαι έγκυος. Μήπως το δεύτερο τεστ δεν είναι τόσο ευαίσθητο;

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι όπως όταν περιμένεις περίοδο.

Ναι υπήρχε γραμμή, αχνή μεν αλλά υπήρχε,.. ενώ στο predictor το κοίταζα το ξανά κοίταζα αλλά τπτ ούτε κάν αχνό... μακάρι να ναι όπως το λες! Κ να μη μου ερθει περίοδος! Σήμερα νιώθω μια ζαλάδα , ατονία , κ ειμαι λίγο ζεστή, κ κάθε φορά πάω τουαλέτα κ λέω τώρα θα μου ρθει κ θ απογοητευτώ... αλλά ακόμα οκ δεν έχει εμφανιστεί.. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Γεια σου! Αν σου έδειξε όντως και αχνή γραμμή είσαι έγκυος. Μήπως το δεύτερο τεστ δεν είναι τόσο ευαίσθητο;

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι όπως όταν περιμένεις περίοδο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η gellysot είπε:

Ναι υπήρχε γραμμή, αχνή μεν αλλά υπήρχε,.. ενώ στο predictor το κοίταζα το ξανά κοίταζα αλλά τπτ ούτε κάν αχνό... μακάρι να ναι όπως το λες! Κ να μη μου ερθει περίοδος! Σήμερα νιώθω μια ζαλάδα , ατονία , κ ειμαι λίγο ζεστή, κ κάθε φορά πάω τουαλέτα κ λέω τώρα θα μου ρθει κ θ απογοητευτώ... αλλά ακόμα οκ δεν έχει εμφανιστεί.. 

Για να υπήρχε γραμμή άρα είναι θετικό. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με μια χοριακή.

Το predictor ήταν το early;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Για να υπήρχε γραμμή άρα είναι θετικό. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με μια χοριακή.

Το predictor ήταν το early;

Ναι 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Για να υπήρχε γραμμή άρα είναι θετικό. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με μια χοριακή.

Το predictor ήταν το early;

Ναι ήταν  το early... αλλά το έκανα βράδυ... ναι εννοείται αν δεν μου ερθει σε δυο μέρες που περιμένω θα πάω για χοριακη, απλά μ έπιασα η ανυπομονησία κ αρχισα τα τεστ νωρις! Έχω ήδη ένα αγοράκι δυο ετών κ τώρα είπαμε για δευτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η gellysot είπε:

Ναι ήταν  το early... αλλά το έκανα βράδυ... ναι εννοείται αν δεν μου ερθει σε δυο μέρες που περιμένω θα πάω για χοριακη, απλά μ έπιασα η ανυπομονησία κ αρχισα τα τεστ νωρις! Έχω ήδη ένα αγοράκι δυο ετών κ τώρα είπαμε για δευτερο!

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!! Εγώ έκανα το predictor early αυτή τη φορά που είμαι έγκυος 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και βγήκε θετικό, αλλά ήξερα με τεστ ωορρηξίας ότι έγινε πιο νωρίς η σύλληψη. Εσένα μπορεί να άργησε. Να κάνεις χοριακή και μόλις πάρεις τα αποτελέσματα να πάρεις τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!! Εγώ έκανα το predictor early αυτή τη φορά που είμαι έγκυος 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και βγήκε θετικό, αλλά ήξερα με τεστ ωορρηξίας ότι έγινε πιο νωρίς η σύλληψη. Εσένα μπορεί να άργησε. Να κάνεις χοριακή και μόλις πάρεις τα αποτελέσματα να πάρεις τον γιατρό σου.

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!! Εγώ έκανα το predictor early αυτή τη φορά που είμαι έγκυος 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και βγήκε θετικό, αλλά ήξερα με τεστ ωορρηξίας ότι έγινε πιο νωρίς η σύλληψη. Εσένα μπορεί να άργησε. Να κάνεις χοριακή και μόλις πάρεις τα αποτελέσματα να πάρεις τον γιατρό σου.

Με το καλό σου εύχομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Ναι αυτό σκέφτομαι μήπως ήταν πιο μετά η σύλληψη.. γιατί αυτό που με μπερδεύει λίγο είναι ότι ενώ έχω κύκλο 30-31 μέρες σταθερά τον προηγούμενο μήνα είχα 35-36 μέρες κύκλο... κ έτσι αυτό το μήνα που διανύουμε δε ξέρω ποτε να είχα ωορρηξία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η gellysot είπε:

 

Με το καλό σου εύχομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Ναι αυτό σκέφτομαι μήπως ήταν πιο μετά η σύλληψη.. γιατί αυτό που με μπερδεύει λίγο είναι ότι ενώ έχω κύκλο 30-31 μέρες σταθερά τον προηγούμενο μήνα είχα 35-36 μέρες κύκλο... κ έτσι αυτό το μήνα που διανύουμε δε ξέρω ποτε να είχα ωορρηξία.. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Είμαι 17εβδ + 1ημ.

Κι εγώ με κύκλο 28 ημερών έπρεπε να έχω την 14η μέρα ωορρηξία. Αλλά το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό την 11η μέρα του κύκλου. Εσένα θα άργησε η ωορρηξία.

Πάντως να βγει λάθος το τεστ ενώ έδειξε γραμμή δεν έχω ακούσει να γίνεται. Μόνο να είναι αρνητικό και να βγει λάθος έχω ακούσει, δηλαδή να είσαι έγκυος και να μην δείξει γραμμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!! Εγώ έκανα το predictor early αυτή τη φορά που είμαι έγκυος 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και βγήκε θετικό, αλλά ήξερα με τεστ ωορρηξίας ότι έγινε πιο νωρίς η σύλληψη. Εσένα μπορεί να άργησε. Να κάνεις χοριακή και μόλις πάρεις τα αποτελέσματα να πάρεις τον γιατρό σου.

K μένα το predictor early εδειξε,4 μέρες πριν την περίοδο...Τι να πω ,μπορεί να έκανε κ λάθος,σε λίγο πάω για χοριακη κ τ απόγευμα θα ξέρω .Είμαι πολύ συγκρατημένη κ δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν,μόνο ο σύντροφός μου το ξέρει(αυτός δε... είναι σίγουρος κ γω τον κοροϊδεύω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η gellysot είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Αναμενόμενη περίοδος στις 14/5... όμως μ επιασε ανυπομονησία γιατί αυτό το μήνα είχαμε  ελεύθερες επαφές κ στις 10/5 έκανα το self clear test το βραδάκι .. έδειξε μια αχνή γραμμή , τόσο αχνή που ελεγα μήπως τη φανταζομουν? αλλά την έβλεπε κ ο άντρας μου.. χτες το βράδυ έκανα το predictor αλλά ήταν αρνητικό... κ απογοητεύτηκα λίγο αν κ σκέφτομαι ότι δεν το έκανα πρωί οπως συστήνεται.. σήμερα νιώθω όπως όταν ειναι αδιαθετησω..κ σκέφτομαι μήπως τσάμπα αυτή η άχνη γραμμουλα μου δημιούργησε  ελπίδες.. αν κ κοντός ψαλμός... αλλά αυτές οι δυο μέρες μου φαίνονται αιώνας...

Θα πας για χοριακη κορίτσι ή θα περιμένεις καθυστέρηση;εύχομαι αυτό που θες ,να γίνει πραγματικότητα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zouzouna79 είπε:

K μένα το predictor early εδειξε,4 μέρες πριν την περίοδο...Τι να πω ,μπορεί να έκανε κ λάθος,σε λίγο πάω για χοριακη κ τ απόγευμα θα ξέρω .Είμαι πολύ συγκρατημένη κ δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν,μόνο ο σύντροφός μου το ξέρει(αυτός δε... είναι σίγουρος κ γω τον κοροϊδεύω)

Εμένα μου είπε ο γιατρός την επόμενη μέρα μετά το θετικό τεστ να πάω για χοριακή και βγήκε 129 μονάδες. Και του λέω μήπως να περιμένω γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα μπορεί να είναι βιοχημική κύηση και ν' αδιαθετήσω σε 5 μέρες που περίμενα. Και λέει όχι.

Ούτε κι εγώ το είπα πουθενά στην αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

K μένα το predictor early εδειξε,4 μέρες πριν την περίοδο...Τι να πω ,μπορεί να έκανε κ λάθος,σε λίγο πάω για χοριακη κ τ απόγευμα θα ξέρω .Είμαι πολύ συγκρατημένη κ δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν,μόνο ο σύντροφός μου το ξέρει(αυτός δε... είναι σίγουρος κ γω τον κοροϊδεύω)

Αν έδειξε θετικό  ,τότε είσαι έγκυος! Καλά αποτελέσματα με τη χοριακη σου εύχομαι!! Πες μας τα νέα σου!!Εγώ λέω να περιμένω να δω αν θα έχω καθυστέρηση κ να πάω μετά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκε η χοριακη 57 μονάδες!ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό το νούμερο για τις μέρες που είμαι...σε λίγο θα τον πάρω να τα πούμε κ αναλυτικά!!!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Κορίτσια βγήκε η χοριακη 57 μονάδες!ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό το νούμερο για τις μέρες που είμαι...σε λίγο θα τον πάρω να τα πούμε κ αναλυτικά!!!?

 

Μπράβο!! Πολύ ωραία τα νέα σου!συγχαρητηρια! Σου εύχομαι μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Κορίτσια βγήκε η χοριακη 57 μονάδες!ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό το νούμερο για τις μέρες που είμαι...σε λίγο θα τον πάρω να τα πούμε κ αναλυτικά!!!?

 

Ωωωω τέλειααααα!!!! Σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Είδες; Σου είπα τα θετικά τεστ έστω και αχνή γραμμή δεν έχω ακούσει να κάνουν λάθος. Κι εμένα αχνή γραμμή είχε δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η gellysot είπε:

Μπράβο!! Πολύ ωραία τα νέα σου!συγχαρητηρια! Σου εύχομαι μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!είμαι πολύ χαρούμενη,εύχομαι κ σε σένα τέτοια νέα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!είμαι πολύ χαρούμενη,εύχομαι κ σε σένα τέτοια νέα!!!?

Ευχαριστώ πολυ!! Το θέλω πολύ!! Αν κ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δικαίωμα να απογοητευτώ γιατί πρώτος μηνας ήταν που είπαμε να βάλουμε μπρος για το δευτερο. Εσένα είναι το πρώτο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Κορίτσια βγήκε η χοριακη 57 μονάδες!ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό το νούμερο για τις μέρες που είμαι...σε λίγο θα τον πάρω να τα πούμε κ αναλυτικά!!!?

 

Μπραβο κοριτσι!!! Μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι..ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Ωωωω τέλειααααα!!!! Σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Είδες; Σου είπα τα θετικά τεστ έστω και αχνή γραμμή δεν έχω ακούσει να κάνουν λάθος. Κι εμένα αχνή γραμμή είχε δείξει.

ΝικολετΑ μουυυ το χες πει από την αρχή εσύ!!!!! ευχαριστω κορίτσι μου κ σε σένα όλα καλά με το μικρουλι σου!Την Πέμπτη ξαναπάω για χοριακη να δούμε τα νούμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Μπραβο κοριτσι!!! Μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι..ολα να πανε καλα!!

Καλημέρα κοριτσακι ,σ ευχαριστω πολύ!!!εύχομαι γρήγορα να μας πεις καλά νέα !!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η gellysot είπε:

Ευχαριστώ πολυ!! Το θέλω πολύ!! Αν κ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δικαίωμα να απογοητευτώ γιατί πρώτος μηνας ήταν που είπαμε να βάλουμε μπρος για το δευτερο. Εσένα είναι το πρώτο σου;

Ναι το πρώτο μου ελπίζω κ παρακαλώ!!!πρώτος μήνας κ μένα ,γι αυτό κ δυσκολεύομαι ακόμα να το πιστέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...