Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα  ... αυριο ο αντρουλης μου μετα απο τρεις μερες αποχης παει για σπερματοδιαγραμμα μετά από τέσσερα χρόνια αποφάσισε να πάει από μόνος του (σίγουρα έκανε το θαύμα της η παναγια) πες τε μου σας παρακαλώ όσες έχουν κάνει οι άντρες σας τη διαδικασία..  εκείνος λέει να κάνουμε σεξ και μετά να τα ρίξω μέσα στο κυπελακι η δεν κάνει??? Δεν θέλει να κάνει την αλλη διαδικασία.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Σίγουρα χρειάζεται το δείγμα να βρίσκεται στο εργαστήριο μέσα σε ένα τέταρτο και φυσικά να μπει απευθείας στο κύπελλο..Αλλιώς δεν μπορεί να δείξει με εγκυρότητα 

Kαλημέρα, εμένα το έκανε  στο σπίτι κάποια στιγμή που ήταν μόνος για να μην νιώθει άβολα και το δείγμα έπρεπε να πάει στο εργαστήριο το πολύ σε μία ώρα,έτσι κι έγινε.Απλά μας τόνισαν ότι δεν πρέπει να χαθεί καθόλου ποσότητα. Καλή επιτυχία!!

Και εγώ μόνο του τον άφησα μετά μου το κατέβασε στο μαγαζι και όλα οκ τοβπγρα και το πήγα στο εργαστήριο..  Τώρα περιμένουμε τ αποτελέσματα τη δευτερα

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Αν αφαιρέσεις ένα κύκλο που είχα 9 και ροζ υγρα μεσοκυκλικα, αλλά είχα παρει ορμόνες τον περασμένο μηνα κ ισως ηταν στην προσαρμογη ακομα το σωμα. Γενικα 11 μερες. Πιστεύω και εγω ότι ίσως εχουν θεμα ποιοτικα τα ωαρια μου. Αλλιως τι αλλο θα μπορουσε να συμβαινει. Μηπως θεμα ενδομητριου; ή καποιος πολυποδας μικρος που κανει διαταραχες; Δεν ξερω  , ολα τα εχω σκεφτει. Καλη επιτυχια κοριτσι μου με την εμβρυομεταφορα και ευχομαι συντομα να κρατας το πρωτο σου θετικο τεστ. Αληθεια το ευχομαι! 
    • εγώ πάντως (που όμως είμαι πια 38 - το τονίζω αυτό) δεν τη μετάνιωσα την εξωσωματική... ανακάλυψα ότι τελικά θα πάλευα για πάντα χωρίς αποτέλεσμα... πάνε πια 2 χρόνια από τότε που ξεκίνησα (6 μήνες χωρίς σύστημα, 1 χρόνο συστηματικά και από τον οκτώβρη εξωσ) κ δεν θα την παλευα αλλο... εντόπισα ένα θέμα στα ωάρια μου και ευτυχώς που είχα πολλά κ μπορέσαμε να κάνουμε δουλειά! Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε μεταφορά το Μάρτη. Αλήθεια πάντως βλέπεις τα πράγματα να παίρνουν μπροστά ενώ μηνα μηνα απλά δεν ξέρεις τι γίνεται κ σε παιρνει από κάτω Πάντως οχρινική 11-12 μέρες είναι νορμάλ. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες 14 ένας μέσος όρος είναι!! έχω κ γω 12 και το έχω συζητήσει με διάφορους γιατρούς κ είναι όλοι οκ. Εκτός και αν χωρίς φάρμακα έχεις λιγότερο. Υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει... δεν έχω όμως καμια ένδειξη για κάτι τέτοιο... δεν ξέρω κιόλας ίσως πρέπει να κάνω κ μια κουβέντα με το γιατρό σχετικά...  καλά αποτελέσματα εύχομαι κ μακάρι να έχεις ήδη το θετικό!
    • Γενικα ναι ξεκιναει με καφε.. Εχω και θεμα με την ωχρινικη. Το παλευουμε με το γιατρό για αυτο το θεμα. Επαιρνα βιταμινες για καλυτερη οωρρηξια και για αυτο τωρα μου εδωσε και προγεστερονη και σαλοσπιρ για να υποστηριξουμε το ενδομητριο αν προκυψει συλληψη.. Αλλα όπως έγραψα και στην Tokyo εχω και αλλα θεματα για αυτο κλαλυτερα να κοιταξουμε και τι γινεται εκει μεσα. Αναλογως πραττω μετα. Σκεφτομαι και την εξωσωματικη μεσα στο 2020 αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη.
    • Καλώς ήρθες κορίτσι στην παρέα μας! Μαζί δεν περιμένουμε! Ελπίζω ότι καλύτερο και να μην σε παιδεψει το σπορακι σου. Να έρθει με την πρώτη! Καλά κάνεις και παίρνεις φυλλικό θα βοηθήσει. Όπως επίσης καλό είναι να δεις και την D σου!😘
    • Κορίτσι μου σωστά. Δεν είναι β χοριακή είναι α χοριακή κάτι τέτοιο. Να σπυ πω την αληθεια εχω κουραστεί. Τωρα θα κανω λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση λογω του οτι εχω και μια κλειστη σαλπιγγα και μια χειρουργημενη οωθηκη να δουμε τι γινετε. Γιατι καθε μηνα κανω οωθηλακιο μονο απο τη μια πλευρα τη δεξια οπου ειναι κ ανοιχτη η σαλπιγγα. Η χειρουργημενη οωθηκη μια φορα εκανε οωθηλακιο πριν 5 μηνες. Εχω και θεμα με την ωχρινικη φαση που δεν λεει να ξεκολλησει απο τις 11 μερες. Να σω τωρα με τα utrogestan Τι θα γινει.  Ορμονικα το παλευουμε με βιταμινες και παιρνω τωρα και utrogestan Και salospir να υποστηριξουμε την περιπτωση που προκυψει συλληψη Πρεπει να σουμε τι γινεται ομωε και μεσα γιατι μπορει να ειναι και θεμα ενδομητριου μου ειπε ο γιατρός ή μπορει να ειναι και κατι απλο τελικα και να το φτιαξουμε. Μου είπε κ ολας ότι ειδικα υστεροσκοπηση στην περιπτωση εξωσωματικης ειναι απαραιτητη διοτι μπορει να υπαρχει κατι και αν δεν λυθει να αποτυχεις. Καλυτερα να ειμαστε προετοιμασμενοι. Παντως εγω εχω παρει αποφαση αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη απο φθινοπωρο να ξεκινησω διαδικασιες εξωσωματικης. Αν και ο γιατρος μου ειναι κ εξωσωματικος δεν μου το προτεινε. Εγω το ανεφερα με τον αντρα μου γιατι δεν μπορώ αλλο.  Ειναι οντως πολυ ψυχοφθορο αυτο το μηνα-μηνα και τιποτα δεν γινεται..
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...