Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη εξέταση πριν την αναμενόμενη περίοδο


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Τελευταία περίοδο 15/04 και αναμενόμενη περίοδο το Σάββατο 11/05 (σταθερός κύκλος 27 ημερών)

Δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακη εξέταση την Δευτέρα (5μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) και η απάντηση ήταν αρνητική, για την ακρίβεια 1,3!

Υπάρχει περίπτωση να ήταν νωρίς η 22η μέρα του κύκλου που το έκανα ή λέτε απλά να μην είμαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Stellasot είπε:

Γεια σας κορίτσια,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Τελευταία περίοδο 15/04 και αναμενόμενη περίοδο το Σάββατο 11/05 (σταθερός κύκλος 27 ημερών)

Δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακη εξέταση την Δευτέρα (5μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) και η απάντηση ήταν αρνητική, για την ακρίβεια 1,3!

Υπάρχει περίπτωση να ήταν νωρίς η 22η μέρα του κύκλου που το έκανα ή λέτε απλά να μην είμαι?

 

Γειά σου, η χοριακή δείχνει παντα μετα την καθυστέρηση ακομη και με την 1 η ημερα καθυστερησης... οχι πιο πριν.. γιατι εσυ ηρθες σε επαφη με τον αντρούλη σου ομως η εμφύτευση( σε επιτυχιμένη συλληψη) γινεται τις επόμενες ημερες... μπορει και 12 μερες μετα την επαφη σας.. επομένος η 22η ημερα τ κυκλου και εγκυος να εισαι αρνητικη θα βγει! Ελπίζω να σε βοήθησα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα2!εγω εβγαλα λιγο αιμα την 26η ημερα του κυκλου και σταματησα.πηρα τον γιατρο την 28η και με εστειλε για χοριακη την 30η ημερα.ναι ηταν παρα πολυ νωρις.δν μπορει να δειξει.περιμενε να σου ερθει η περιοδος κςι αν δν σου ερθει ξανακανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Stellasot είπε:

Γεια σας κορίτσια,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Τελευταία περίοδο 15/04 και αναμενόμενη περίοδο το Σάββατο 11/05 (σταθερός κύκλος 27 ημερών)

Δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακη εξέταση την Δευτέρα (5μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) και η απάντηση ήταν αρνητική, για την ακρίβεια 1,3!

Υπάρχει περίπτωση να ήταν νωρίς η 22η μέρα του κύκλου που το έκανα ή λέτε απλά να μην είμαι?

 

Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη έκανα τεστ εγκυμοσύνης την 24η μέρα (6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου) και βγήκε θετικό. Και έκανα χοριακή την 25η μέρα και βγήκε 129 μονάδες. Αλλά με τεστ ωορρηξίας ήξερα σίγουρα ότι η σύλληψη έγινε πιο νωρίς. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών.

Εσύ ξέρεις πότε είχες ωορρηξία; Γιατί μπορεί να είχες πιο μετά και να μην έδειξε ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες πολύ με βοηθήσατε! 

Θα περιμένω να δω αν αδιαθετησω και αν δεν, θα ξανα κάνω..

Η αλήθεια είναι ότι άργησε η ωορρηξία έγινε περίπου αρχές Μαΐου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο και εγώ έκανα την 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο ( κύκλος 28 ημερών) αλλά βγήκε μηδεν υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giotag94 είπε:

Το ίδιο και εγώ έκανα την 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο ( κύκλος 28 ημερών) αλλά βγήκε μηδεν υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος? 

Ναι μπορεί αν άργησε να γίνει η σύλληψη. Πρέπει να κάνεις λίγο ακόμα υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι μπορεί αν άργησε να γίνει η σύλληψη. Πρέπει να κάνεις λίγο ακόμα υπομονή.

Μακάρι γιατί το πίστευα τόσο πολύ πως είμαι και απόγοητευτικά πολύ μόλις πήρα τα αποτελέσματα την Τρίτη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Μακάρι γιατί το πίστευα τόσο πολύ πως είμαι και απόγοητευτικά πολύ μόλις πήρα τα αποτελέσματα την Τρίτη.... 

Σου εύχομαι πραγματικά να είσαι ? Αλλά μην απογοητεύεσαι, μπορεί και να είσαι. Είναι νωρίς ακόμα. Εμένα βγήκε θετικό 6 μέρες νωρίτερα γιατί ήξερα ότι η σύλληψη έγινε πιο νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Σου εύχομαι πραγματικά να είσαι ? Αλλά μην απογοητεύεσαι, μπορεί και να είσαι. Είναι νωρίς ακόμα. Εμένα βγήκε θετικό 6 μέρες νωρίτερα γιατί ήξερα ότι η σύλληψη έγινε πιο νωρίς.

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! Σε υπέρ ευχαριστώ για την απάντηση σου ειλικρινά ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! Σε υπέρ ευχαριστώ για την απάντηση σου ειλικρινά ❣️❣️❣️

Καλέ σιγά δεν έκανα κάτι. Περιμένουμε νέα σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Τελικά μόλις μου ήρθε περίοδος.... Ελπίζω Stella να είσαι ποιο τυχερή!!!?

Κρίμα ? Μην απογοητεύεσαι. Σου εύχομαι σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giotag94 είπε:

Τελικά μόλις μου ήρθε περίοδος.... Ελπίζω Stella να είσαι ποιο τυχερή!!!?

Εύχομαι όσο πιο σύντομα να κανεις ένα μωράκι!!! ❤

 

Περιμένω και εγώ ακόμη να δω αν θα έρθει η περίοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stellasot είπε:

Εύχομαι όσο πιο σύντομα να κανεις ένα μωράκι!!! ❤

 

Περιμένω και εγώ ακόμη να δω αν θα έρθει η περίοδος..

Και εγώ στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος πραγματικά!!!σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Κρίμα ? Μην απογοητεύεσαι. Σου εύχομαι σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα ?

Μακάρι να έρθει σύντομα είχα ήδη 2 αποβολές η μία στην 5 εβδομάδα και η 2 στην 7μη και τώρα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθεια αλλά ελπίζω ο στο ερχόμενο μήνα να φουσκωνω σιγά σιγά... Που λέει ο Λόγος... Σου εύχομαι να έχεις τέλεια εγκυμοσύνη!!! Και σορρυ που δεν σου ευχήθηκα νωρίτερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Μακάρι να έρθει σύντομα είχα ήδη 2 αποβολές η μία στην 5 εβδομάδα και η 2 στην 7μη και τώρα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθεια αλλά ελπίζω ο στο ερχόμενο μήνα να φουσκωνω σιγά σιγά... Που λέει ο Λόγος... Σου εύχομαι να έχεις τέλεια εγκυμοσύνη!!! Και σορρυ που δεν σου ευχήθηκα νωρίτερα ?

Δεν πειράζει. Σ' ευχαριστώ πολύ! 

Λυπάμαι πολύ για τις αποβολές. Κι εγώ πέρσι είχα μία ατυχία (εξωμήτρια κύηση). Σου είπε ο γιατρός γιατί 2 αποβολές τόσο γρήγορα; Δηλαδή έκανες έξτρα εξετάσεις για θρομβοφιλία ή κάτι άλλο; Ή ήταν τυχαίο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Δεν πειράζει. Σ' ευχαριστώ πολύ! 

Λυπάμαι πολύ για τις αποβολές. Κι εγώ πέρσι είχα μία ατυχία (εξωμήτρια κύηση). Σου είπε ο γιατρός γιατί 2 αποβολές τόσο γρήγορα; Δηλαδή έκανες έξτρα εξετάσεις για θρομβοφιλία ή κάτι άλλο; Ή ήταν τυχαίο;

Έκανα αλλά βγήκαν αρνητικές ή να το πω αλλιώς με πολύ μικρές τιμές.... Μάλλον τυχαίο αν και περιμένω να βγουν και οι τελευταίες εξετάσεις αλλά μου είπε η γιατρός ότι θα είναι λογικά αρνητικές.... Με έχει πάρει πάντως πολύ από κάτω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Giotag94 είπε:

Έκανα αλλά βγήκαν αρνητικές ή να το πω αλλιώς με πολύ μικρές τιμές.... Μάλλον τυχαίο αν και περιμένω να βγουν και οι τελευταίες εξετάσεις αλλά μου είπε η γιατρός ότι θα είναι λογικά αρνητικές.... Με έχει πάρει πάντως πολύ από κάτω.... 

Λογικό να σε πάρει από κάτω. Όλες οι κοπέλες το ίδιο θα ένιωθαν. Αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά. Δε γίνεται άμα δεν έχεις κάποιο πρόβλημα να μην τα καταφέρεις. Σου εύχομαι πάντως να μείνεις σύντομα έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Λογικό να σε πάρει από κάτω. Όλες οι κοπέλες το ίδιο θα ένιωθαν. Αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά. Δε γίνεται άμα δεν έχεις κάποιο πρόβλημα να μην τα καταφέρεις. Σου εύχομαι πάντως να μείνεις σύντομα έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια ?

Σε ευχαριστώ αυτό ακριβώς είπε και η γιατρός μου... Τώρα απλα θα περιμένω τις εξετάσεις και θα δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

@Stellasot Καλησπέρα κορίτσι μου,

τελικά αδιαθέτησες ή έχουμε καλά νεά?

 

 

Καλησπέρα :)

Εχουμε ευχάριστα!! 4μισή εβδομάδων!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Stellasot είπε:

Καλησπέρα :)

Εχουμε ευχάριστα!! 4μισή εβδομάδων!!!!!

ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

τελεια! πολυ χάρηκα!

σου εύχομαι καλη εγκυμοσύνη να έχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

τελεια! πολυ χάρηκα!

σου εύχομαι καλη εγκυμοσύνη να έχεις. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

 

Και σε όλες εύχομαι πραγματικά μέσα απ την καρδιά μου σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Stellasot είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

 

Και σε όλες εύχομαι πραγματικά μέσα απ την καρδιά μου σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλιτσα!

Συγχαρητήρια κορίτσι,μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!λογικά είμαστε ίδια εβδομάδα,αύριο πάω για τη δεύτερη χοριακη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...