Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω φτάσει αισίως μια εβδομάδα μετά την έμβρυομεταφορά και μετράω τις μέρες μέχρι το Σάββατο που θα κάνω τη χοριακη μου! Εν τω μεταξύ συμπτώματα δεν έχω καθόλου, εκτός από πρησμένο στήθος, το οποίο τώρα δεν με πονάει καν. Αυτό με απογοήτευσε κάπως.. Βέβαια τα πιο πολλά συμπτώματα τα είχα μετά την ωορρηξια και πριν καν την ετ, λόγω utrogestan φαντάζομαι.. 

Καλώς ήρθες!! Σου εύχομαι καλά αποτελεσματα! Κοντεύουν οι ημέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Όλα καλά κορίτσι μου σημερα; Πώς εισαι;

Καλα ειμαι γλυκια μου. Εχω αιματακι ακομα αλλα ειναι νορμαλ κ δεν ανησυχω αφου μιλησα με τον γιατρο χθες ηταν ολα στη θεση τους ολα καλα! Εσυ τι κανεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Εγω δεν ειχα τετοιες οδηγιες εχτες εκανα εμβρυομεταφορα... με αγχωσατε...κ τρωω κ πινω κανονικα...

Κορίτσια μου για να το διευκρινίσουμε και να μην αγχώνεστε, επειδή έχω κάνει 3 προσπάθειες και αυτό το γνωρίζω καλά...απαγόρευση στο αλάτι και τι ζάχαρη υπάρχει μόνο στην περίπτωση που έχει δωθεί κορτιζόνη...Δεν παίρνουν όλες οι κοπέλες κορτιζόνη και σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει καμία απαγόρευση σε τροφή...το αλκοόλ εξυπακούεται ότι απαγορεύεται...Όσο για τη λήψη καφεΐνης να γίνεται με μέτρο αν δεν μπορεί κάποια κοπέλα να την κόψει εντελώς...Εγώ τουλάχιστον αυτά ξέρω...ελπίζω να βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Καλα ειμαι γλυκια μου. Εχω αιματακι ακομα αλλα ειναι νορμαλ κ δεν ανησυχω αφου μιλησα με τον γιατρο χθες ηταν ολα στη θεση τους ολα καλα! Εσυ τι κανεις? 

Εγώ εδω ξάπλα. Είδα σήμερα μια σταγόνα καφέ μαύρο πάνω στη σερβιετα. Εχω ραντεβου με τον γιατρό μου την Πέμπτη. Πόσο καιρό σου είπε ότι πρέπει να κάτσεις κρεβατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια μου για να το διευκρινίσουμε και να μην αγχώνεστε, επειδή έχω κάνει 3 προσπάθειες και αυτό το γνωρίζω καλά...απαγόρευση στο αλάτι και τι ζάχαρη υπάρχει μόνο στην περίπτωση που έχει δωθεί κορτιζόνη...Δεν παίρνουν όλες οι κοπέλες κορτιζόνη και σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει καμία απαγόρευση σε τροφή...το αλκοόλ εξυπακούεται ότι απαγορεύεται...Όσο για τη λήψη καφεΐνης να γίνεται με μέτρο αν δεν μπορεί κάποια κοπέλα να την κόψει εντελώς...Εγώ τουλάχιστον αυτά ξέρω...ελπίζω να βοήθησα!

Συμφωνω μαζι σου αυτα ξερω κ εγω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Εγώ εδω ξάπλα. Είδα σήμερα μια σταγόνα καφέ μαύρο πάνω στη σερβιετα. Εχω ραντεβου με τον γιατρό μου την Πέμπτη. Πόσο καιρό σου είπε ότι πρέπει να κάτσεις κρεβατι;

Μεχρι την Τρίτη που εχω το ραντεβου για να δουμε τι γινεται σιγουρη η ξαπλα!! Ηδη απο το Σάββατο που ειμαι ξαπλα εχω πιαστει ολοκληρη. Πως περνας τη μερα σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Μεχρι την Τρίτη που εχω το ραντεβου για να δουμε τι γινεται σιγουρη η ξαπλα!! Ηδη απο το Σάββατο που ειμαι ξαπλα εχω πιαστει ολοκληρη. Πως περνας τη μερα σου? 

Κινητό, τηλεόραση, βιβλία και πάλι τα ίδια. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κινητό, τηλεόραση, βιβλία και πάλι τα ίδια. Εσυ;

Κ εγω μια απο τα ιδια. Ειναι τερμα δυσκολο να μην μπορείς να κανεις κτ. Κ εσενα ξαπλα σου ειπε μεχρι την πέμπτη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κ εγω μια απο τα ιδια. Ειναι τερμα δυσκολο να μην μπορείς να κανεις κτ. Κ εσενα ξαπλα σου ειπε μεχρι την πέμπτη? 

Ξάπλα τελείως οχι. Χαλαρη ξεκούραση. Οπότε είμαι όλη την ημέρα ξαπλωμένη στον καναπέ. Πάω σιγά σιγά μέχρι την κουζίνα και τρώω και στην τουαλετα. Ψιλοκινουμαι πολύ πολύ αργά μέσα στο σπίτι. Slow motion. Ούτε σκύβω, ούτε δουλειές. Εννοείται ότι δεν βγαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ξάπλα τελείως οχι. Χαλαρη ξεκούραση. Οπότε είμαι όλη την ημέρα ξαπλωμένη στον καναπέ. Πάω σιγά σιγά μέχρι την κουζίνα και τρώω και στην τουαλετα. Ψιλοκινουμαι πολύ πολύ αργά μέσα στο σπίτι. Slow motion. Ούτε σκύβω, ούτε δουλειές. Εννοείται ότι δεν βγαίνω. 

Δεν κάνει τίποτα;;; ούτε να βγεις με το αμαξι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δεν κάνει τίποτα;;; ούτε να βγεις με το αμαξι; 

Αποκολληση είχα πάθει και δημιουργηθηκε αιματωμα, οπότε καλύτερα οχι με τοσες λακκούβες. Μόνο στον γιατρό μου πηγαίνω και πίσω. Θα με ξαναδεί την Πέμπτη και θα μου δώσει το τελικό οκ να κινούμαι όμως να σου πω την αλήθεια, έχω πάρει φοβία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Αποκολληση είχα πάθει και δημιουργηθηκε αιματωμα, οπότε καλύτερα οχι με τοσες λακκούβες. Μόνο στον γιατρό μου πηγαίνω και πίσω. Θα με ξαναδεί την Πέμπτη και θα μου δώσει το τελικό οκ να κινούμαι όμως να σου πω την αλήθεια, έχω πάρει φοβία.

Όλα καλά εύχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ξάπλα τελείως οχι. Χαλαρη ξεκούραση. Οπότε είμαι όλη την ημέρα ξαπλωμένη στον καναπέ. Πάω σιγά σιγά μέχρι την κουζίνα και τρώω και στην τουαλετα. Ψιλοκινουμαι πολύ πολύ αργά μέσα στο σπίτι. Slow motion. Ούτε σκύβω, ούτε δουλειές. Εννοείται ότι δεν βγαίνω. 

Κ εμενα μεσα στο σπιτι λιγα βηματα μονο. Εξω οχι. Μηπως κ κρατησω κ το 2ο. Κ εγω ετσι ειμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοριτσια μετά από την ευριομεταφοραδεν κάνει να βγενουμε;

2-3μερες εμενα μου ειχε πει ξεκούραση χαλαρα στο σπιτι. Αλλα μετα εβγαινα οχι δουλειες σκαλες κ βαρη ομως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna5190 είπε:

2-3μερες εμενα μου ειχε πει ξεκούραση χαλαρα στο σπιτι. Αλλα μετα εβγαινα οχι δουλειες σκαλες κ βαρη ομως. 

Κατάλαβα σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοριτσια μετά από την ευριομεταφοραδεν κάνει να βγενουμε;

Τις πρώτες ημέρες θέλει πολύ χαλαρά και ξεκούραστα. Κρεβάτι, καναπέ. Όχι πολύ καρέκλα. Καθόλου δουλειές, μακριά από σκάλες. Τις υπόλοιπες ημέρες αν μπορείς να εισαι στο σπίτι χαλαρή, καλό θα είναι. Όχι τελείως ακίνητη. Απλά στο σπίτι χαλαρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Τις πρώτες ημέρες θέλει πολύ χαλαρά και ξεκούραστα. Κρεβάτι, καναπέ. Όχι πολύ καρέκλα. Καθόλου δουλειές, μακριά από σκάλες. Τις υπόλοιπες ημέρες αν μπορείς να εισαι στο σπίτι χαλαρή, καλό θα είναι. Όχι τελείως ακίνητη. Απλά στο σπίτι χαλαρή 

Ω κατάλαβα αχ σκάλες δεν μπορώ να γλυτώσω γιατί το σπίτι μου έχει σκάλες κατάλαβα θα πλιξω μέσα 4 μερες έκατσα μέσα λογο περιόδου και με έπιασαν τα ψυχολογικά μου που να πρέπει 14 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ω κατάλαβα αχ σκάλες δεν μπορώ να γλυτώσω γιατί το σπίτι μου έχει σκάλες κατάλαβα θα πλιξω μέσα 4 μερες έκατσα μέσα λογο περιόδου και με έπιασαν τα ψυχολογικά μου που να πρέπει 14 μέρες 

Θα τα βάλεις φρέσκα μετά την ωοληψια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αν πάνε όλα καλά ναι 

Θα πάνε, θα πάνε. Μολις περασεις την επιτυχη γονιμοποίηση όλα θα είναι πιο εύκολα.  Οπότε λογικά μέσα στον Ιουλιο, κάνεις εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Θα πάνε, θα πάνε. Μολις περασεις την επιτυχη γονιμοποίηση όλα θα είναι πιο εύκολα.  Οπότε λογικά μέσα στον Ιουλιο, κάνεις εμβρυομεταφορα. 

Λογικά ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Έχω ακούσει ότι πολλές έπαθαν υπερδιέγερση και με φοβίζει 

Αχ πόσο λάθος αυτό που κάνουμε όλες και επηρρεαζομαστε. Μην αγχώνεσαι. Καταρχήν θα είχες συμπτώματα και δεν είναι και τοσο συχνο. Πότε έχεις υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Αχ πόσο λάθος αυτό που κάνουμε όλες και επηρρεαζομαστε. Μην αγχώνεσαι. Καταρχήν θα είχες συμπτώματα και δεν είναι και τοσο συχνο. Πότε έχεις υπέρηχο;

Αύριο έχω υπέρηχο και τρέμω τι σύμπτωμα  έχει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...