Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sugarmam είπε:

Τι ν πω ρε κορίτσια ότι πει ο θεός το καλύτερο ν γίνει κ εγώ δεν ήθελα αλλά έχω αυτή την τιμή τι να κάνω κ δεν Μ φτάνει όλο αυτό Μ πριστηκε κ το στήθος κ φοβάμαι ακόμα ποιο πολύ

Σου εύχομαι Αλήθεια να πάνε όλα Μα όλα καλά κοπέλα μου από την στιγμή που κρίνει ο ιατρός σου ότι είναι ένταξη είσαι μια χαρα.. κι εμένα με τα cyclacur μου ανέβηκε από 1.17 πήγε 1.56 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μου σίγουρα η ηλικία μας προβληματίζει για την ποιότητα των ωαρίων μας, αλλά οι τιμές σου είναι πολύ καλές!!!! αλλά εσύ δεν έχεις ακόμη στη κρύοσυντήρηση εμβρυακια;;;;;;;

Έχω 2 ακόμα 3 ημερών τα οποία ζήτησα να τα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες. Αυτό το μήνα αν όλα πάνε καλά θα τα μεταφέρω αλλιώς όλο πάλι από την αρχή αλλά με δικά μου ωάρια αυτή τη φορά γι'αυτό ρωτάω και για επιτροπή κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

koritsi είδα το μνμ σου και έχεις μια χαρά τιμές. Κράτα υπόψη ότι η fsh παίζει από μήνα σε μήνα άρα η χαμηλή ΑΜΗ ισχύει δλδ έχεις μικρό απόθεμα όμως μπορεί να ανταποκριθείς καλά στα φάρμακα! Ή να πας σε φυσικούς! Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ κακό να πάει μια κοπέλα με δανεικά, είναι μια ευκαιρία κ είμαστε τυχερές που υπάρχει ως επιλογή (έναντι πχ της υιοθεσίας που έχει 100 θέματα). Θεωρώ όμως ότι πρώτα πρέπει να προσπαθήσεις με δικά σου κ μετά να πας παρακάτω! Δεν καταλαβαίνω πως έφτασες στην εξωσ γενικά και στα δανεικά ειδικά χωρίς να έχεις κάνεις εξετάσεις ορμονικές! Φυσικά κ αξίζει να προσπαθήσεις!

Επειδή δεν έχω δει την ιστορία σου αν κατάλαβα καλά την προσπάθεια με δανεικά την έκανες ήδη; Αν θες να πεις που την έκανες; γιατί λίγο περίεργα στα είπαν εκτός και αν δεν έχω καταλάβει καλά το στόρυ σου... 

(ΥΓ: Έχω σχετικά παρόμοιες τιμές -λίγο καλύτερη ΑΜΗ- κ έδωσα 9 ωάρια... οκ δεν ήταν όλα καλά αλλά έλεος που δεν θα προσπαθήσεις!!!)

Σευχαριστω πολύ για το κουράγιο. Προσπάθειες 2 έχω κάνει στο Λητώ. Κανένας γιατρός δεν μου είπε να προσπαθήσω μόνη μου ίσως δεν με κατεύθυναν σωστά.... Έχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν έχουν βρει κάτι. Εσύ πώς τα πήγες με τα ωάρια πήρες βλαστοκύστες τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχω 2 ακόμα 3 ημερών τα οποία ζήτησα να τα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες. Αυτό το μήνα αν όλα πάνε καλά θα τα μεταφέρω αλλιώς όλο πάλι από την αρχή αλλά με δικά μου ωάρια αυτή τη φορά γι'αυτό ρωτάω και για επιτροπή κλπ

Τώρα παρατήρησα την ΑΜΗ σου! Συγνώμη με 2.1 κ τέτοιες ορμόνες ειλικρινά πως φτάσατε στα δανεικά;;; χωρις εστω να δοκιμάσεις δικα σου; κορίτσι μου νομίζω οτι ο γιατρός σου σε πιεσε χωρίς λόγο... μπράβο σου όμως που μπροστα στη μητρότητα δε σε ενοιαξε δικα σου ή δανεικά, γιατί μιλάμε για το παιδί ΣΟΥ όπως κ να'χει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τώρα παρατήρησα την ΑΜΗ σου! Συγνώμη με 2.1 κ τέτοιες ορμόνες ειλικρινά πως φτάσατε στα δανεικά;;; χωρις εστω να δοκιμάσεις δικα σου; κορίτσι μου νομίζω οτι ο γιατρός σου σε πιεσε χωρίς λόγο... μπράβο σου όμως που μπροστα στη μητρότητα δε σε ενοιαξε δικα σου ή δανεικά, γιατί μιλάμε για το παιδί ΣΟΥ όπως κ να'χει!

Σημασία έχει να τα καταφέρουμε με το μικρότερο κόστος ψυχικό σωματικό και οικονομικο. Όμως όταν βλέπεις ότι και με τα δανεικά δεν πετυχαίνεις στην περίπτωση μου μήπως πρέπει να διαλέξω άλλο δρόμο; Γι'αυτό ελπίζω και σας ρωτάω γιατί δεν έχω δοκιμάσει να τα καταφέρω μόνη μου. Να πω κιόλας ότι τα περασμένα Χριστούγεννα είχα εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη η οποία παλινδρόμησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σημασία έχει να τα καταφέρουμε με το μικρότερο κόστος ψυχικό σωματικό και οικονομικο. Όμως όταν βλέπεις ότι και με τα δανεικά δεν πετυχαίνεις στην περίπτωση μου μήπως πρέπει να διαλέξω άλλο δρόμο; Γι'αυτό ελπίζω και σας ρωτάω γιατί δεν έχω δοκιμάσει να τα καταφέρω μόνη μου. Να πω κιόλας ότι τα περασμένα Χριστούγεννα είχα εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη η οποία παλινδρόμησε.

Νομίζω ότι δε σου λένε για δικα σου γιατί φοβούνται την ηλικία όμως δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις!  Σου έδωσαν κάποια εξήγηση για την αποτυχία με δανεικά;

Εγω εχω 3ης ημερας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου εφόσον έχεις κι άλλα εμβρυακια άστα τα υπόλοιπα ,μη κάνεις το δικό μου λάθος!!!! Σκέψου ότι σε λίγο θα κάνεις ξανά την έμβρυομεταφορα σου και αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μου εφόσον έχεις κι άλλα εμβρυακια άστα τα υπόλοιπα ,μη κάνεις το δικό μου λάθος!!!! Σκέψου ότι σε λίγο θα κάνεις ξανά την έμβρυομεταφορα σου και αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά!!!!!

Τι λάθος έκανες εσύ αγάπη μου; Περιμένουμε τη χοριακή σου ή κάνω λάθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Σου εύχομαι Αλήθεια να πάνε όλα Μα όλα καλά κοπέλα μου από την στιγμή που κρίνει ο ιατρός σου ότι είναι ένταξη είσαι μια χαρα.. κι εμένα με τα cyclacur μου ανέβηκε από 1.17 πήγε 1.56 

Σευχαριστω πολύ καλή επιτυχία εύχομαι κ σε σένα κ σε όλες μας τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μωρέ τη βλακεία με το τεστ το πρωί...ταραξα και τον άντρα μου, ταράχτηκα κι εγώ..και η ταραχή δεν βοηθά....δάσκαλε που διδάσκες και λόγο δεν εκρατεις......?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μωρέ τη βλακεία με το τεστ το πρωί...ταραξα και τον άντρα μου, ταράχτηκα κι εγώ..και η ταραχή δεν βοηθά....δάσκαλε που διδάσκες και λόγο δεν εκρατεις......?

φίλη πίστεψε με ότι δεν έχω τεστ στο σπίτι... είχα πάρει 2 όταν ξεκίναγα την (φυσιολογική) προσπάθεια κ έφαγα άκυρο όταν τα χρησιμοποίησα. Κ είπα τέλος... Βέβαια να πω πως δε σε νιώθω; ψέματα θα πω! Ειλικρινά ούτε να φανταστώ δεν μπορώ πως θα είναι όταν θα περιμένω κάποτε απάντηση χοριακής... θα με μαζεύουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo άστα γενικά είμαι ψύχραιμη και ρεαλιστρια αλλά εδώ μου χει φύγει η μαγκιά...?.. ωραίο κουράγιο σου δίνω...πάντως είχα ακόμη 1 στο σπίτι και το πέταξα..και τη χοριακη κανονικοτατα τη Δευτέρα θα πάω να την κάνω....

Κορίτσια μου πάντως ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ δεν είμαι καλά κάναμε σπερμοδιαγμμα αλλά δεν βγήκε καλό αυτή την φορά από 18 εκατομμύρια πήγε 10 και κινητικότητα από ολικη 48 πήγε 28 περιμενουμε  τώρα και τον κατακερματισμό αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν βγει καλός και δεν θα μπορέσω να προχωρήσω!!!φφφ!δεν ξέρω τι άλλο μπορούμε να κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ δεν είμαι καλά κάναμε σπερμοδιαγμμα αλλά δεν βγήκε καλό αυτή την φορά από 18 εκατομμύρια πήγε 10 και κινητικότητα από ολικη 48 πήγε 28 περιμενουμε  τώρα και τον κατακερματισμό αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν βγει καλός και δεν θα μπορέσω να προχωρήσω!!!φφφ!δεν ξέρω τι άλλο μπορούμε να κάνουμε!

Το κάνατε στο ίδιο κέντρο?

Στα 10.000.000 εγώ θα έκανα πάρτι! !

(Εννοείς στο ml ή στο σύνολο? )

Να προχωρήσεις με picsi δεν γίνεται? 

28% κινητικότητα είναι πολύ καλή τι λες τώρα? Εμείς στα ζωηρά είχαμε 2% και η γιατρός μου είπε της κάνει. 

Το χειρότερο που θα συμβεί είναι να σας κάνουν εκ νέου θεραπεία. Δεν σε αφήνουν να προχωρήσεις για να αυξήσουν τις πιθανότητες όχι γιατί είναι αδύνατο. Μη τρελαθουμε,αν περιμένουν να πιάσετε φυσιολογικες τιμές τότε γιατί η εξωσωματική? Η εξωσωματική είναι ακριβώς για τις δικές μας περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μωρέ τη βλακεία με το τεστ το πρωί...ταραξα και τον άντρα μου, ταράχτηκα κι εγώ..και η ταραχή δεν βοηθά....δάσκαλε που διδάσκες και λόγο δεν εκρατεις......?

Βρε όλα καλά θα πάνε.... Μην αγχώνεσαι κι εγώ ανυπόμονη είμαι έκανα τεστ συνέχεια από 6 η μέρα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Το κάνατε στο ίδιο κέντρο?

Στα 10.000.000 εγώ θα έκανα πάρτι! !

(Εννοείς στο ml ή στο σύνολο? )

Να προχωρήσεις με picsi δεν γίνεται? 

28% κινητικότητα είναι πολύ καλή τι λες τώρα? Εμείς στα ζωηρά είχαμε 2% και η γιατρός μου είπε της κάνει. 

Το χειρότερο που θα συμβεί είναι να σας κάνουν εκ νέου θεραπεία. Δεν σε αφήνουν να προχωρήσεις για να αυξήσουν τις πιθανότητες όχι γιατί είναι αδύνατο. Μη τρελαθουμε,αν περιμένουν να πιάσετε φυσιολογικες τιμές τότε γιατί η εξωσωματική? Η εξωσωματική είναι ακριβώς για τις δικές μας περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα. 

 

Είναι στο ίδιο και είναι 10εκατομυρια σε ml το ξέρω η γιατρός ούτε που την ενιαξε μου είναι να μην με απασχολεί αλλά στεναχωρέθηκα γιατί τώρα είχε πάρει και βιταμίνες και περίμενα κάτι καλύτερο απλά σκέφτομαι ότι θα βγει και ο κατακερματισμός χάλια μου είπε ο ότι άμα είναι κάτω από 40% θα προχωρήσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Είναι στο ίδιο και είναι 10εκατομυρια σε ml το ξέρω η γιατρός ούτε που την ενιαξε μου είναι να μην με απασχολεί αλλά στεναχωρέθηκα γιατί τώρα είχε πάρει και βιταμίνες και περίμενα κάτι καλύτερο απλά σκέφτομαι ότι θα βγει και ο κατακερματισμός χάλια μου είπε ο ότι άμα είναι κάτω από 40% θα προχωρήσουμε 

Βρε vikcy μου με συγχωρείς κιόλας αλλά αν είχατε τιμες 18εκ και 48%κίνηση τότε ήσασταν πάνω από τα όρια του φυσιολογικού εξαρχής. 

Κι εμάς με τα προφερτιλ οι τιμές χειροτέρεψαν,αν είναι δυνατον.Βέβαια καμιά σχέση με τις δικές σας μιλάμε για μονοψήφιους αριθμούς.

Ο ουρολόγος σας τι λέει σχετικά? 

Σε κάθε περίπτωση το χειρότερο που θα συμβεί είναι να σας δώσουν ένα ακόμη 3μηνο θεραπείας να πέσει ο κατακερματισμός .

Εφόσον υπάρχει σπέρμα δεν σου λένε δεν θα προχωρήσεις κι αν στο πουν πήγαινε και σε άλλο κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

@Papadakis @Lisaki 80 @Sofia35 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πιστεύω κι εγώ ότι αξίζει να προσπαθήσω. Πήγα με δανεικά λόγω ηλικίας όλοι αυτό μου έλεγαν. Κανείς δεν μου ζήτησε εξετάσεις για να δεί τί γίνεται. 

Πηγές με δανεικά μια φορά και απέτυχες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Βρε vikcy μου με συγχωρείς κιόλας αλλά αν είχατε τιμες 18εκ και 48%κίνηση τότε ήσασταν πάνω από τα όρια του φυσιολογικού εξαρχής. 

Κι εμάς με τα προφερτιλ οι τιμές χειροτέρεψαν,αν είναι δυνατον.Βέβαια καμιά σχέση με τις δικές σας μιλάμε για μονοψήφιους αριθμούς.

Ο ουρολόγος σας τι λέει σχετικά? 

Σε κάθε περίπτωση το χειρότερο που θα συμβεί είναι να σας δώσουν ένα ακόμη 3μηνο θεραπείας να πέσει ο κατακερματισμός .

Εφόσον υπάρχει σπέρμα δεν σου λένε δεν θα προχωρήσεις κι αν στο πουν πήγαινε και σε άλλο κέντρο. 

Τι να πω καλά μια φορά ήταν αυτό ξεκινήσαμε με ένα 1 εκατομμύριο φτάσαμε στα 18 και τώρα πέσαμε πάλι η κίνηση είναι ολική τα γρήγορα πάντα ήταν 1% και τα αργά ανέβασαν την συνολική!Κοίτα αν βγει κάτω από 40% ο κατακερματισμός θα προχωρήσω αλλιώς θα δούμε!Εσείς θα πάτε για εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Τι να πω καλά μια φορά ήταν αυτό ξεκινήσαμε με ένα 1 εκατομμύριο φτάσαμε στα 18 και τώρα πέσαμε πάλι η κίνηση είναι ολική τα γρήγορα πάντα ήταν 1% και τα αργά ανέβασαν την συνολική!Κοίτα αν βγει κάτω από 40% ο κατακερματισμός θα προχωρήσω αλλιώς θα δούμε!Εσείς θα πάτε για εξωσωματική;

Μαπό θυμάμαι ότι ήταν χαμηλά όταν μιλούσαμε και παλιότερα  και μου έκανε εντύπωση το 18. 

Ρε συ έχετε πολύ καλή πρόοδο τότε! Είμαι σίγουρη θα πάνε όλα σούπερ! 

Νομίζω ότι σου είχα ξαναγράψει ότι κάναμε ένα φυσικό αλλά δεν είχαμε γονιμοποίηση και θα πάμε σε διέγερση. 

Περιμένουμε να κλείσουν 3 μήνες νεας θεραπείας και αρχές Γενάρη θα κάνουμε το νέο σπερμοδιαγραμμα. Ελπίζω να είναι καλό και να προχωρήσουμε και γω στο περίμενε είμαι. Αν μας πουν οκ τον ίδιο μήνα θα κάνω, τα έχω όλα έτοιμα. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ δεν είμαι καλά κάναμε σπερμοδιαγμμα αλλά δεν βγήκε καλό αυτή την φορά από 18 εκατομμύρια πήγε 10 και κινητικότητα από ολικη 48 πήγε 28 περιμενουμε  τώρα και τον κατακερματισμό αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν βγει καλός και δεν θα μπορέσω να προχωρήσω!!!φφφ!δεν ξέρω τι άλλο μπορούμε να κάνουμε!

Συγγνώμη αλλά εάν πας για εξωσωματική είναι σούπερ ..... δεν μας νοιάζουν οι τιμές αρκεί μα υπάρχουν και μα είναι κινητά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μωρέ τη βλακεία με το τεστ το πρωί...ταραξα και τον άντρα μου, ταράχτηκα κι εγώ..και η ταραχή δεν βοηθά....δάσκαλε που διδάσκες και λόγο δεν εκρατεις......?

Βρε τι σου είπα ;;;; κάνε χοριακη νωρίτερα όχι τεστ !!!!! Έχουν κει παρά πολλές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σημασία έχει να τα καταφέρουμε με το μικρότερο κόστος ψυχικό σωματικό και οικονομικο. Όμως όταν βλέπεις ότι και με τα δανεικά δεν πετυχαίνεις στην περίπτωση μου μήπως πρέπει να διαλέξω άλλο δρόμο; Γι'αυτό ελπίζω και σας ρωτάω γιατί δεν έχω δοκιμάσει να τα καταφέρω μόνη μου. Να πω κιόλας ότι τα περασμένα Χριστούγεννα είχα εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη η οποία παλινδρόμησε.

Γιατί απλά είναι πιθανότητες ..... η επόμενη Ια είναι τυχερη .... εφόσον έγινε κι εμφύτευση με φυσική σύλληψη σημαίνει ότι δουλεύει το σύστημα ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Συγγνώμη αλλά εάν πας για εξωσωματική είναι σούπερ ..... δεν μας νοιάζουν οι τιμές αρκεί μα υπάρχουν και μα είναι κινητά 

Ναι αυτό μου είπε και η γιατρός  τώρα έχουμε 10.000.000/ml. Από τα οποία τα μισά είναι ζωντανά και η συνολική κίνηση είναι 28% και 1% φυσιολογικές μορφές  αυτά έχουνε με αυτά θα πάμε και ελπίζω κάτι να γίνει!απλά φοβάμαι για  την ποιότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Νομίζω ότι δε σου λένε για δικα σου γιατί φοβούνται την ηλικία όμως δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις!  Σου έδωσαν κάποια εξήγηση για την αποτυχία με δανεικά;

Εγω εχω 3ης ημερας!

Ασυναρτησίες.... Ίσως φταίει το πού πάει και εμφυτεύεται το έμβρυο ίσως φταίνε και τα έμβρυα κανείς δεν ξέρει.... Ας γίνει ένα θαύμα αυτή τη φορά να έρθει για να κάτσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...