Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Πρέπει να παίζει ρόλο και ο οργανισμός γιατί στην πρώτη προσπάθεια μολις τη σταμάτησα μου ήρθαν μετά από 2 μέρες!!μου το είπε και ο γιατρός βασικά ότι επειδή έχω σταθερό κύκλο μπορεί να μου έρθουν και πριν τελειώσω τα χαπακια!!τι να πω τώρα θα δείξει!!

Αα οκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια,

 

γνωριζει καμια  να μου πει περα απο την επιτροπη που θα χρειαστω σιγουρα μιση μερα, ποσες μερες αδεια θα χρειαστω απο τη δουλεια μεχρι την ολοκληρωση της? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα Alexia εύχομαι  να είμαστε τυχερές!!!όλες εδώ στην συζητηση και συντομα να αλλαξουμε τιτλο και να μιλαμε για τα μωρακια μας!!! Εγω δεν έχω ξεκινησει τιποτα ακομα, μου φαινεται λιγο χαοτικο ολο αυτο αλλα ευχομαι να γινουν ολα γρηγορα και να κανω την εξωσωματικη οσο πιο συντομα γινεται. 

Αχ σε νιώθω έτσι μου φαίνεται κι εμένα ένας χάος..!!!! Αλλά να που έφτασα να έρχεται η ώρα για την Επιτροπή..!! Και να προχωράω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αχ σε νιώθω έτσι μου φαίνεται κι εμένα ένας χάος..!!!! Αλλά να που έφτασα να έρχεται η ώρα για την Επιτροπή..!! Και να προχωράω..

εγω έκλεισα ραντεβου στην επιτροπη πριν παω καν στο γιατρο!!!!!!!!!! καλο??????? 18/6 μου το εκλεισαν και στον γιατρο παω το Σαββατο, σημερα ηταν αλλα μας ακυρωσε! Εσυ τα εχεις μαζεψει ολα τα χαρτια??? ειναι πολλα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

εγω έκλεισα ραντεβου στην επιτροπη πριν παω καν στο γιατρο!!!!!!!!!! καλο??????? 18/6 μου το εκλεισαν και στον γιατρο παω το Σαββατο, σημερα ηταν αλλα μας ακυρωσε! Εσυ τα εχεις μαζεψει ολα τα χαρτια??? ειναι πολλα??? 

Εγώ έκανα 3 υπερήχους κατά την διάρκεια των ενέσεων πρωί!!Κ πριν τον υπέρηχο έκανα μέτρηση οιστραδιόλης αιματολογική!!Επειδή είχα μακριά το κέντρο τα έκανα σε μικροβιολογικό!!Εσύ λογικά θα τα κάνεις στο κέντρο!!Τα χαρτιά θα τα έλεγα αρκετούτσικα!!Μου ζήτησε κ το κέντρο κάποιες επιπλέον όπως στίγμα,ομάδες αίματος!!Προσοχή όπως είπε κ η Νικούλα να έχουν οι εξέτασεις την σφραγίδα απ το μικροβιολογικό του εοπυυ,αν τυχόν έχετε παλιά βιβλιάρια υγείας απο άλλο ταμείο πιθανόν να τα θέλουν,ληξιαρχική πράξη γάμου,ταυτότητες,η γνωματευση του γιατρού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

εγω έκλεισα ραντεβου στην επιτροπη πριν παω καν στο γιατρο!!!!!!!!!! καλο??????? 18/6 μου το εκλεισαν και στον γιατρο παω το Σαββατο, σημερα ηταν αλλα μας ακυρωσε! Εσυ τα εχεις μαζεψει ολα τα χαρτια??? ειναι πολλα??? 

Όχι δεν είναι πολλά ίσα ίσα τα περίμενα περισσότερα να πω την αληθεια ααα κι εγώ έκλεισα για επιτροπή στις 21-5 ιατρό πάω Παρασκευή για το τελευταίο τσεκ στα χαρτιά.. αυτό που σου λέω είναι να προσέχεις να έχεις σφραγίδες ότι είναι συμβεβλημενοι με το εοπυυ να τα ζητάς την ώρα που θα πέρνεις τα αποτελέσματα γιατί θα πρέπει μετά να ξανά πηγαίνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να ενημερώσουμε τα κορίτσια θέλει:

Α) προσπάθειες με δικό σας σπέρμα 

1: ταυτότητες φωτοτυπία 

2: βιβλιάρια υγείας και αν υπάρχουν παλιά όπως και δυποτε μαζί σας αν δεν τα έχετε μπορείτε και με υπεύθυνη δήλωση 

3: ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου εξαμήνου 

4: υστεροσαλμπιγκογραφια τελευταίας πενταετίας 

5: 2 σπερμματοδιαγραμματα με 75 μέρες διάφορα από διαφορετικά κέντρα με σφραγίδα εοπυυ

6: σε περίπτωση βρεθεί κάτι στο σπερμματοδιαγραμμα θα πρέπει να υπάρχει και γνωμάτευση από ουρολογος η Ενδοκρινολογο 

7: υπερηχογράφημα έχω γεννητικών οργάνων (με αναλυτική περιγραφή ξέρει ο ιατρός) εντός εξαμήνου από Ακτινολογο ή γυναικολόγο με άδεια εκτελέσης υπερήχων από το κεσυ 

8: HIV-1 HIV-2 ΗΠΑΤΙΤΙΔΑ B - C ΣΥΜΦΙΛΗ με σφραγίδα εοπυυ

9: ορμονολογικος έλεγχος με σφραγίδα εοπυυ εντός τριμήνου 

10: Β-Χοριακης γοναδροτροπινης (το πολύ 15 μέρες πριν  από την Επιτροπή Όχι παριανό και φυσικά με σφραγίδα εοπυυ 

11: κέντρο στο οποίο θα γίνει η εξωσωματική (το γράφει στο χαρτί που θα σου δώσει ο ιατρος)

12: έκθεση προηγούμενων προσπαθειών αν υπάρχει 

13: σε περίπτωση σπερμματεγχυσεων να προσκομιζωντε και οι δοκιμασίες ενεργοποίησης σπέρματος συνοδευόμενες με γνωμάτευση ιατρού 

14: χειρουργικές επεμβάσεις σχετικά με την υπογονιμότητα  μαζί με πρακτικό επέμβασης 

Β) με σπέρμα δότη 

Όλα τα παραπάνω και επιπλέων: 

15: συβολιογραφικη πράξη συγκατάθεσης ζεύγους 

16: βιοψία οσχεου 

Φυσικά θα σας τα πει και ο ιατρός σας και θα σας τσεκάρει το φάκελο πριν από την Επιτροπή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Για να ενημερώσουμε τα κορίτσια θέλει:

Α) προσπάθειες με δικό σας σπέρμα 

1: ταυτότητες φωτοτυπία 

2: βιβλιάρια υγείας και αν υπάρχουν παλιά όπως και δυποτε μαζί σας αν δεν τα έχετε μπορείτε και με υπεύθυνη δήλωση 

3: ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου εξαμήνου 

4: υστεροσαλμπιγκογραφια τελευταίας πενταετίας 

5: 2 σπερμματοδιαγραμματα με 75 μέρες διάφορα από διαφορετικά κέντρα με σφραγίδα εοπυυ

6: σε περίπτωση βρεθεί κάτι στο σπερμματοδιαγραμμα θα πρέπει να υπάρχει και γνωμάτευση από ουρολογος η Ενδοκρινολογο 

7: υπερηχογράφημα έχω γεννητικών οργάνων (με αναλυτική περιγραφή ξέρει ο ιατρός) εντός εξαμήνου από Ακτινολογο ή γυναικολόγο με άδεια εκτελέσης υπερήχων από το κεσυ 

8: HIV-1 HIV-2 ΗΠΑΤΙΤΙΔΑ B - C ΣΥΜΦΙΛΗ με σφραγίδα εοπυυ

9: ορμονολογικος έλεγχος με σφραγίδα εοπυυ

10: Β-Χοριακης γοναδροτροπινης (το πολύ 15 μέρες πριν  από την Επιτροπή Όχι παριανό και φυσικά με σφραγίδα εοπυυ 

11: κέντρο στο οποίο θα γίνει η εξωσωματική (το γράφει στο χαρτί που θα σου δώσει ο ιατρος)

12: έκθεση προηγούμενων προσπαθειών αν υπάρχει 

13: σε περίπτωση σπερμματεγχυσεων να προσκομιζωντε και οι δοκιμασίες ενεργοποίησης σπέρματος συνοδευόμενες με γνωμάτευση ιατρού 

14: χειρουργικές επεμβάσεις σχετικά με την υπογονιμότητα  μαζί με πρακτικό επέμβασης 

Β) με σπέρμα δότη 

Όλα τα παραπάνω και επιπλέων: 

15: συβολιογραφικη πράξη συγκατάθεσης ζεύγους 

16: βιοψία οσχεου 

Τέλειοοοοο!!Εμένα να πω την αλήθεια με είχαν νευριάσει όταν ήθελα να τα μαζέψω χαχαχχ!!Δν είχα κ τίποτα εκτός απ την σαλπιγγογραφία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Τέλειοοοοο!!Εμένα να πω την αλήθεια με είχαν νευριάσει όταν ήθελα να τα μαζέψω χαχαχχ!!Δν είχα κ τίποτα εκτός απ την σαλπιγγογραφία!!

Χαχαχα γιατί σε είχαν νευρίασει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Χαχαχα γιατί σε είχαν νευρίασει;;

Γτ την σύφιλη δν μου την γράφανε με παραπεμπτικό δν την κάλυπτε,ανυπομονούσα να περάσουν οι 75 μέρες απ το σπερμοδιάγραμμα(δν είχαμε κ φρέσκο οπότε κάναμε κανονικά 2),μετά μου ζήτησαν επιπλέον εξετάσεις στο κέντρο!!Κ το καλύτερο πήγα τα μολυσματικά στο κέντρο κ επειδή είχαν περάσει 3 μέρες κ είχαν κλείσει οι εξετάσεις 3 μήνες μας πήρανε πάλι αίμα κ μας τα ξαναέκαναν!!Καλά η επιτροπή δν έχει σχέση αλλά λέω τον πόνο μου χαχαχχ!!Ααα κ επειδή μόλις πήρα το χαρτί πήγα να πάρω τα φάρμακα μετά απο 10 μέρες το φαρμακείο του εοπυυ ήθελε πάλι χοριακή κ πήγα να ξανακάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Γτ την σύφιλη δν μου την γράφανε με παραπεμπτικό δν την κάλυπτε,ανυπομονούσα να περάσουν οι 75 μέρες απ το σπερμοδιάγραμμα(δν είχαμε κ φρέσκο οπότε κάναμε κανονικά 2),μετά μου ζήτησαν επιπλέον εξετάσεις στο κέντρο!!Κ το καλύτερο πήγα τα μολυσματικά στο κέντρο κ επειδή είχαν περάσει 3 μέρες κ είχαν κλείσει οι εξετάσεις 3 μήνες μας πήρανε πάλι αίμα κ μας τα ξαναέκαναν!!Καλά η επιτροπή δν έχει σχέση αλλά λέω τον πόνο μου χαχαχχ!!Ααα κ επειδή μόλις πήρα το χαρτί πήγα να πάρω τα φάρμακα μετά απο 10 μέρες το φαρμακείο του εοπυυ ήθελε πάλι χοριακή κ πήγα να ξανακάνω!!

Άντε ρε εσυ;; εμένα πρέπει να μου την έγραψε λογικά..!! Κατάλαβα εμείς όλο τυχεα τα σπερμματοδιαγραμμα μας είχε διάφορα 75 ημέρες όλο τυχεα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Άντε ρε εσυ;;

Ναι να τα παίρνουν είναι μόνο αλλά χαλάλι να πιάσουν τόπο!!Την Τρίτη έχεις το ραντεβού?Θα τα παρεις αμέσως τα φάρμακα για το ψυγείο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι να τα παίρνουν είναι μόνο αλλά χαλάλι να πιάσουν τόπο!!Την Τρίτη έχεις το ραντεβού?Θα τα παρεις αμέσως τα φάρμακα για το ψυγείο σου?

Ναι θα τα πάρω την ίδια μερα αν προλάβω γιατί θα πάω 9 το πρωί θα τελειώσω κατά της 13:30 το μεσημέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγώ έκανα 3 υπερήχους κατά την διάρκεια των ενέσεων πρωί!!Κ πριν τον υπέρηχο έκανα μέτρηση οιστραδιόλης αιματολογική!!Επειδή είχα μακριά το κέντρο τα έκανα σε μικροβιολογικό!!Εσύ λογικά θα τα κάνεις στο κέντρο!!Τα χαρτιά θα τα έλεγα αρκετούτσικα!!Μου ζήτησε κ το κέντρο κάποιες επιπλέον όπως στίγμα,ομάδες αίματος!!Προσοχή όπως είπε κ η Νικούλα να έχουν οι εξέτασεις την σφραγίδα απ το μικροβιολογικό του εοπυυ,αν τυχόν έχετε παλιά βιβλιάρια υγείας απο άλλο ταμείο πιθανόν να τα θέλουν,ληξιαρχική πράξη γάμου,ταυτότητες,η γνωματευση του γιατρού!!

Σε εμένα είπε θα την κάνουμε την εξέταση αίματος την ημέρα του υπέρυχου έχεις περάσει επιτροπή; και αν ναι που ; πως ήταν; με αγχώνει αυτή η επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Ναι θα τα πάρω την ίδια μερα αν προλάβω γιατί θα πάω 9 το πρωί θα τελειώσω κατά της 13:30 το μεσημέρι 

Καλύτερα ναι θα τα έχεις στο ψυγειάκι σου μια χαρά!!!Κ ξεκινάτε στην επόμενη περίοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Καλύτερα ναι θα τα έχεις στο ψυγειάκι σου μια χαρά!!!Κ ξεκινάτε στην επόμενη περίοδο?

Μπορεί σε αυτή ια δούμε τι θα πει και ο ιατρός μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σε εμένα είπε θα την κάνουμε την εξέταση αίματος την ημέρα του υπέρυχου έχεις περάσει επιτροπή; και αν ναι που ; πως ήταν; με αγχώνει αυτή η επιτροπή 

Ναι κ γω την ίδια μέρα με την διαφορά ότι την έκανα σε μικροβιολογικό κ μετά είχα υπέρηχο!!Πέρασα στης Λάρισας όπου ήταν πολύ χύμα!!Εχω φίλη που πέρασε μαρούσι κ εκεί καλοί(πιο τυπικοί όμως) ήταν της έλειπε ένα χαρτί κ είπαν δν πειράζει να μας το φέρεις τις επόμενες 2 μέρες κ όντως το πήγε κ πήρε την έγκριση!!Ολα κρίνονται στις σφαγίδες να μην τρέχουν τα κορίτσια όπως λες κ στην σωστή γνωμάτευση του ντοκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι κ γω την ίδια μέρα με την διαφορά ότι την έκανα σε μικροβιολογικό κ μετά είχα υπέρηχο!!Πέρασα στης Λάρισας όπου ήταν πολύ χύμα!!Εχω φίλη που πέρασε μαρούσι κ εκεί καλοί(πιο τυπικοί όμως) ήταν της έλειπε ένα χαρτί κ είπαν δν πειράζει να μας το φέρεις τις επόμενες 2 μέρες κ όντως το πήγε κ πήρε την έγκριση!!Ολα κρίνονται στις σφαγίδες να μην τρέχουν τα κορίτσια όπως λες κ στην σωστή γνωμάτευση του ντοκ!!

Αυτό με αγχώνει μην λείπει τίποτα και ξανά τρέχω..!! Ουφ κι εγώ Μαρούσι περνάω..  εφιάλτης θα μου γίνει αυτή η επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Αυτό με αγχώνει μην λείπει τίποτα και ξανά τρέχω..!! Ουφ κι εγώ Μαρούσι περνάω..  εφιάλτης θα μου γίνει αυτή η επιτροπή 

Είμαι σίγουρη κ έσυ θα τα ελέγξεις κ ο γιατρός σου ή κοπέλα που έχει!!η φίλη μου δν είχε τα παλιά βιβλιάρια!!Πήγε έβγαλε την βεβαίωση κ οκ!!Πραγματικά μόλις πάρεις τα φαρμακάκια ανακουφίζεσαι!!Μετά λίγο άγχος,αγωνία να ρθει η περίοδος κ μετά στην διέργεση περνούν γρήγορα οι μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Είμαι σίγουρη κ έσυ θα τα ελέγξεις κ ο γιατρός σου ή κοπέλα που έχει!!η φίλη μου δν είχε τα παλιά βιβλιάρια!!Πήγε έβγαλε την βεβαίωση κ οκ!!Πραγματικά μόλις πάρεις τα φαρμακάκια ανακουφίζεσαι!!Μετά λίγο άγχος,αγωνία να ρθει η περίοδος κ μετά στην διέργεση περνούν γρήγορα οι μέρες!!

Ούτε εγώ έχω τα παλιά αλλά έκανα υπεύθυνη δηλοση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Ούτε εγώ έχω τα παλιά αλλά έκανα υπεύθυνη δηλοση 

Ωραία μια χαρά σε καλύπτει!!Να πάρεις μαζί κ τωρινό βιβλιάριο!!Στην επιτροπή πήγαμε 9 κ τελειώσαμε 12!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ωραία μια χαρά σε καλύπτει!!Να πάρεις μαζί κ τωρινό βιβλιάριο!!Στην επιτροπή πήγαμε 9 κ τελειώσαμε 12!!

Α τέλεια.. θέλει και του συζυγου; το βιβλιάριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Α τέλεια.. θέλει και του συζυγου; το βιβλιάριο;

Εμείς έχουμε μαζί!!Ας το έχει μαζί καλύτερα!!Ομως στο δικό σου θα γράψουν πίσω ότι θα χρησιμοποιήσεις τα φάρμακα!!Κ το χαρτί έγκρισης όταν πας στο φαρμακείο θα το ξαναπάρεις πίσω μη το κρατήσουν αυτοί!!Αχρείαστο να είναι αλλά μέσα στον χρόνο αν θέλησεις δεύτερη φορά ενέσεις με αυτό θα ξαναπάς!!Επίσης πιστεύω θα ακολουθήσεις πρώτοκολλο ανταγωνιστών αυτές οι ένεσεις τις πέρνουμε απο φαρμακείο κανονικό!!Γράφονται κ πληρώνουμε συμμετοχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εμείς έχουμε μαζί!!Ας το έχει μαζί καλύτερα!!Ομως στο δικό σου θα γράψουν πίσω ότι θα χρησιμοποιήσεις τα φάρμακα!!Κ το χαρτί έγκρισης όταν πας στο φαρμακείο θα το ξαναπάρεις πίσω μη το κρατήσουν αυτοί!!Αχρείαστο να είναι αλλά μέσα στον χρόνο αν θέλησεις δεύτερη φορά ενέσεις με αυτό θα ξαναπάς!!Επίσης πιστεύω θα ακολουθήσεις πρώτοκολλο ανταγωνιστών αυτές οι ένεσεις τις πέρνουμε απο φαρμακείο κανονικό!!Γράφονται κ πληρώνουμε συμμετοχή!!

Δεν το ξέρω το πρωτόκολλο.. Α ωραία καλά που μου το είπες.. Ναι ναι θα πάρω και τα 2 βιβλιάρια να σου πω στα σπέρματα κάναν και βιοψία εμάς μας είπε ότι δεν χριαζετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Δεν το ξέρω το πρωτόκολλο.. Α ωραία καλά που μου το είπες.. Ναι ναι θα πάρω και τα 2 βιβλιάρια να σου πω στα σπέρματα κάναν και βιοψία εμάς μας είπε ότι δεν χριαζετε.

Μια χαρά!!!Συνήθως με πολυκλυστικές κάνουν ανταγωνιστές!!Ξεκινάς ενέσεις συνήθως για 10 μέρες κ την 5 μέρα προσθέτεις ακόμα μια τον ανταγωνιστή!!Αν τυχόν ακολουθήσεις όντως αυτό το πρωτόκολλο μην αγχωθείς αυτές είναι απο κανονικό φαρμακείο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...