Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Α ωραία το νερό δεν ξέρω πώς θα την παλέψω πίνω λίτρα κάθε μέρα 

Νερακι δν θα πιεις κανενα πενταωρο πριν οθτε γουλια!εγω ξεχαστηκα κ ηπια τρεις ωρες πριν την ωοληψια κ το ειπα στις μαιες κ αναστατωθηκαν κ τωρα τι θα κανουμε!τελικα ολα καλα αλλα για την μεθη το λενε απλα μην πιεις να εχεις ησυχο το κεφαλι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Νερακι δν θα πιεις κανενα πενταωρο πριν οθτε γουλια!εγω ξεχαστηκα κ ηπια τρεις ωρες πριν την ωοληψια κ το ειπα στις μαιες κ αναστατωθηκαν κ τωρα τι θα κανουμε!τελικα ολα καλα αλλα για την μεθη το λενε απλα μην πιεις να εχεις ησυχο το κεφαλι σου!

Πρέπει να πιω του θυροιδη το πρωί οπότε θα πιω λίγο Έτσι μου είπαν και στην επέμβαση να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Πρέπει να πιω του θυροιδη το πρωί οπότε θα πιω λίγο Έτσι μου είπαν και στην επέμβαση να κάνω 

Εεε ναι για το χαπι!εγω ειχα πιει ειλικρινα δυο γουλιες κ δν με πιστευαν!μου λεγανε σιγουρα?κ ελεγα ναι ψεμματα θα πω!αλλα ηταν κοντα στημ ωοληψια οταν το ηπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εεε ναι για το χαπι!εγω ειχα πιει ειλικρινα δυο γουλιες κ δν με πιστευαν!μου λεγανε σιγουρα?κ ελεγα ναι ψεμματα θα πω!αλλα ηταν κοντα στημ ωοληψια οταν το ηπια

Κατάλαβα θέλουν αφία την κύστη για αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Σου προτείνω τον Ψαθα... είναι εξαιρετικός γιατρός 

Που κάνει εξωσωματικές ο Ψαθας; Γιατί εκτός από τον καλό γιατρό πρέπει να βρω και καλο εργαστήριο που είναι πολύ σημαντικό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Που κάνει εξωσωματικές ο Ψαθας; Γιατί εκτός από τον καλό γιατρό πρέπει να βρω και καλο εργαστήριο που είναι πολύ σημαντικό!!! 

Αυτός δεν είναι στο Ιασώ που εφάρμοσε αυτή την τεχνική με τα δύο ωάρια; το είχα δει στην τηλεόραση! Πολύ εντυπωσιακό... εκτός και αν τον μπερδεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Αυτός δεν είναι στο Ιασώ που εφάρμοσε αυτή την τεχνική με τα δύο ωάρια; το είχα δει στην τηλεόραση! Πολύ εντυπωσιακό... εκτός και αν τον μπερδεύω!

Αυτός είναι 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Που κάνει εξωσωματικές ο Ψαθας; Γιατί εκτός από τον καλό γιατρό πρέπει να βρω και καλο εργαστήριο που είναι πολύ σημαντικό!!! 

Ιασώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αυτός δεν είναι στο Ιασώ που εφάρμοσε αυτή την τεχνική με τα δύο ωάρια; το είχα δει στην τηλεόραση! Πολύ εντυπωσιακό... εκτός και αν τον μπερδεύω!

Ναι ίσως έχεις δίκιο..Τώρα που το λες κάτι θυμάμαι...Αλλά ας μας πει η @Skiouros83 που μάλλον έχει την εμπειρία της! Εσύ @Tokyo σε ποιον γιατρό εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αυτός είναι 

 

Ιασώ 

Ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες σας κορίτσια...θα το ψάξω λίγο και για τον Ψαθά...Έχει κάποια κοπέλα προσωπική εμπειρία από τον κο. Ψαθά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες σας κορίτσια...θα το ψάξω λίγο και για τον Ψαθά...Έχει κάποια κοπέλα προσωπική εμπειρία από τον κο. Ψαθά;

Εγώ έχω ακούσει καλά λόγια σαν εξωσωματικος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Ναι ίσως έχεις δίκιο..Τώρα που το λες κάτι θυμάμαι...Αλλά ας μας πει η @Skiouros83 που μάλλον έχει την εμπειρία της! Εσύ @Tokyo σε ποιον γιατρό εισαι;

Εγώ δεν είμαι σε φάση υποβοηθούμενης, τουλάχιστον όχι ακόμα! Παρόλα αυτά έχω την τύχη ο γυναικολόγος μου (αυτός που έχω χρόοοονια) να είναι στο κέντρο εξωσ. του μητέρα. Έτσι δεν έχω χάσει και χρόνο... με έβαλε αμέσως για εξετάσεις (όλες καλές κ οι δικές μου κ του άντρα μου) κ επίσης έχουμε βάλει πλάνο δράσης. Σπερματέγχυση αρχικά κ μετά εξωσωματική αν δεν πετύχει. Ακόμα πάντως κ για λίγο καιρό θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά.  Ο γιατρός λέγεται Παρτσινέβελος και είναι πραγματικά πολύ μεθοδικός, προσιτός, εξηγεί, είναι λογικός κ δεν σε βλέπει σαν πελάτη μόνο. Επίσης μου αρέσει που δεν είναι μόνο ρε παιδί μου στο εργαστήριο είναι συνολικά γυναικολόγος κ μαιευτήρας. Σε κάθε περίπτωση εγώ τον εμπιστεύομαι. Όπως όμως είπαμε κ νωρίτερα ανάλογα με την προσωπική εμπειρία του καθενός θα ακούσεις πολλά. Θεωρώ ότι υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι γιατροί και το θέμα είναι να βρεις αυτόν που νιώθεις καλά. Απλά επειδή έχω ακούσει στον κύκλο μου κάποιες ιστορίες τελευταία το μόνο που θα συμβούλευα (με κάθε επιφύλαξη πάντα) είναι επίλεξε μεγάλο και οργανωμένο κέντρο... δεν είναι μόνο ο γιατρός πρέπει το σύνολο του εργαστηρίου να είναι καλό... κ πάλι εσύ ξέρεις καλύτερα!

Αν επιτρέπεται εσύ γιατί είσαι στη διαδικασία εξωσωματικής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια.....αυτός  ο μήνας ήταν τυχερός με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Nikki94 καλή αρχή κορίτσι μου και σε σένα....εγώ Πέμπτη περνάω επιτροπή και με τον επόμενο κύκλο αν όλα πάνε καλά την Πέμπτη θ ξεκινήσω.....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εγώ δεν είμαι σε φάση υποβοηθούμενης, τουλάχιστον όχι ακόμα! Παρόλα αυτά έχω την τύχη ο γυναικολόγος μου (αυτός που έχω χρόοοονια) να είναι στο κέντρο εξωσ. του μητέρα. Έτσι δεν έχω χάσει και χρόνο... με έβαλε αμέσως για εξετάσεις (όλες καλές κ οι δικές μου κ του άντρα μου) κ επίσης έχουμε βάλει πλάνο δράσης. Σπερματέγχυση αρχικά κ μετά εξωσωματική αν δεν πετύχει. Ακόμα πάντως κ για λίγο καιρό θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά.  Ο γιατρός λέγεται Παρτσινέβελος και είναι πραγματικά πολύ μεθοδικός, προσιτός, εξηγεί, είναι λογικός κ δεν σε βλέπει σαν πελάτη μόνο. Επίσης μου αρέσει που δεν είναι μόνο ρε παιδί μου στο εργαστήριο είναι συνολικά γυναικολόγος κ μαιευτήρας. Σε κάθε περίπτωση εγώ τον εμπιστεύομαι. Όπως όμως είπαμε κ νωρίτερα ανάλογα με την προσωπική εμπειρία του καθενός θα ακούσεις πολλά. Θεωρώ ότι υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι γιατροί και το θέμα είναι να βρεις αυτόν που νιώθεις καλά. Απλά επειδή έχω ακούσει στον κύκλο μου κάποιες ιστορίες τελευταία το μόνο που θα συμβούλευα (με κάθε επιφύλαξη πάντα) είναι επίλεξε μεγάλο και οργανωμένο κέντρο... δεν είναι μόνο ο γιατρός πρέπει το σύνολο του εργαστηρίου να είναι καλό... κ πάλι εσύ ξέρεις καλύτερα!

Αν επιτρέπεται εσύ γιατί είσαι στη διαδικασία εξωσωματικής;

Αυτό ψάχνω και εγώ να βρω και καλο εργαστήριο...Ναι μεν ο γιατρός θα πρέπει να είναι καλός αλλά αν το εργαστήριο δεν είναι καλό δεν γίνεται τιποτα..πάντως για το Μητέρα έχω ακούσει θετικά σχόλια...!!! Αφού δεν έχετε κάποιο πρόβλημα όλα θα πάνε καλά και θα βρείτε τον τρόπο να γίνεται γονείς!!!  Για Θεσσαλονίκη έχει κάποια κοπέλα άποψη για γιατρούς και κέντρα; 

Έχω ενδομητρίωση και εξαιτίας αυτής έχει επηρεαστεί και η AMH και η FSH...Δεν είμαι εύκολη περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια.....αυτός  ο μήνας ήταν τυχερός με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Nikki94 καλή αρχή κορίτσι μου και σε σένα....εγώ Πέμπτη περνάω επιτροπή και με τον επόμενο κύκλο αν όλα πάνε καλά την Πέμπτη θ ξεκινήσω.....?

Όλα καλά θα πάνε και καλή αρχή και σε σένα κορίτσι μου με θετικά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Αυτό ψάχνω και εγώ να βρω και καλο εργαστήριο...Ναι μεν ο γιατρός θα πρέπει να είναι καλός αλλά αν το εργαστήριο δεν είναι καλό δεν γίνεται τιποτα..πάντως για το Μητέρα έχω ακούσει θετικά σχόλια...!!! Αφού δεν έχετε κάποιο πρόβλημα όλα θα πάνε καλά και θα βρείτε τον τρόπο να γίνεται γονείς!!!  Για Θεσσαλονίκη έχει κάποια κοπέλα άποψη για γιατρούς και κέντρα; 

Έχω ενδομητρίωση και εξαιτίας αυτής έχει επηρεαστεί και η AMH και η FSH...Δεν είμαι εύκολη περίπτωση!

Καλησπέρα Ριρίκα, εγώ πάω Θεσσαλονίκη στο embryolab....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα Ριρίκα, εγώ πάω Θεσσαλονίκη στο embryolab....

Καλησπέρα @kppm! Σε ποιον γιατρό εισαι; Τι έχεις ακούσει για το εργαστήριο του Embryolab...Είναι καλο; Είναι ή πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες σας κορίτσια...θα το ψάξω λίγο και για τον Ψαθά...Έχει κάποια κοπέλα προσωπική εμπειρία από τον κο. Ψαθά;

Στο Ιασώ λειτουργεί το τμήμα Institute of Life. Ψάξε και τον Παναγιώτη Πολυζο.Εμένα είναι ο γιατρός μου και έχω μείνει υπερευχαριστημενη. Δινει βαση στην λεπτομέρεια και κάνει την διαφορά. ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας τον σύστησε ο ουρολόγος του άντρα  μου καθώς έχουμε θέμα στο σπέρμα με κινητικότητα,μας παρακολουθεί ο κ.Παππάς,γενικότερα έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.Αλλά και εμείς που πάμε τον τελευταίο χρόνο είμαστε ικανοποιημένοι...όλοι είναι ευγενέστατοι....Εξωσωματική 1η προσπάθεια....κάναμε και σπερματέγχυση αλλά δεν πέτυχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Στο Ιασώ λειτουργεί το τμήμα Institute of Life. Ψάξε και τον Παναγιώτη Πολυζο.Εμένα είναι ο γιατρός μου και έχω μείνει υπερευχαριστημενη. Δινει βαση στην λεπτομέρεια και κάνει την διαφορά. ❤❤

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα κοιταξω και για τον κο. Πολύζο..! Τι ακριβώς είναι το Institute of Life; Πόσο σου κόστισε η διαδικασία εκει; Ήταν η πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια.....αυτός  ο μήνας ήταν τυχερός με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Nikki94 καλή αρχή κορίτσι μου και σε σένα....εγώ Πέμπτη περνάω επιτροπή και με τον επόμενο κύκλο αν όλα πάνε καλά την Πέμπτη θ ξεκινήσω.....?

Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό οι εσύ κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Στο Ιασώ λειτουργεί το τμήμα Institute of Life. Ψάξε και τον Παναγιώτη Πολυζο.Εμένα είναι ο γιατρός μου και έχω μείνει υπερευχαριστημενη. Δινει βαση στην λεπτομέρεια και κάνει την διαφορά. ❤❤

Το ίδιο τμήμα λειτουργεί και στο μητέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα κοιταξω και για τον κο. Πολύζο..! Τι ακριβώς είναι το Institute of Life; Πόσο σου κόστισε η διαδικασία εκει; Ήταν η πρώτη σου προσπάθεια;

Είναι το τμήμα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Έχει πολύ υψηλά standart παγκοσμίως. Ειναι το πρώτο εργαστήριο στην Ελλάδα και στξν Ευρώπη ειναι επισης πολύ υψηλα. οι τιμές είναι προσιτές μπροστά στα ποσά που βλέπω εδώ ότι γράφουν καποιες κοπέλες. Η πρώτη προσπάθεια ήταν και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Αξίζει να το ψάξεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Είναι το τμήμα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Έχει πολύ υψηλά standart παγκοσμίως. Ειναι το πρώτο εργαστήριο στην Ελλάδα και στξν Ευρώπη ειναι επισης πολύ υψηλα. οι τιμές είναι προσιτές μπροστά στα ποσά που βλέπω εδώ ότι γράφουν καποιες κοπέλες. Η πρώτη προσπάθεια ήταν και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Αξίζει να το ψάξεις. 

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου...εννοείται ότι θα το ψάξω! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις...να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Εμάς μας τον σύστησε ο ουρολόγος του άντρα  μου καθώς έχουμε θέμα στο σπέρμα με κινητικότητα,μας παρακολουθεί ο κ.Παππάς,γενικότερα έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.Αλλά και εμείς που πάμε τον τελευταίο χρόνο είμαστε ικανοποιημένοι...όλοι είναι ευγενέστατοι....Εξωσωματική 1η προσπάθεια....κάναμε και σπερματέγχυση αλλά δεν πέτυχε...

@Ριρίκα δεν πήρε την παράθεση  πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
    • Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 
    • Κορίτσι μου έχω πάρει παρόμοια χάπια κλομιφαινη και φεμαρα! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλα εγώ έχω αντίσταση στα χάπια διέγερσης και έκανα 1 αυγουλακι όπως και μονη μου χωρίς τα χάπια ! Την προτελευταία φορά που τα πήρα στον κύκλο αυτό έκανα σπερματεγχυνση και είχα συλληψη άσχετα αν ήταν βιοχημικη ! Όσες φορες τα πήρα έκανα νωρίτερα ωορρηξια (14η-17η μέρα του κύκλου) και συνεπώς είχα μικρότερο κύκλο από ότι συνήθως! Από θέμα ροής στην περίοδο δεν είδα διαφορα ! Εύχομαι να έρθει το πολυπόθητο πολύ συντομα κορίτσι μου και να είσαι τυχερη και από την πρώτη φορά που θα κανεις πρόκληση🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...