Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Δεν έχω ακόμη ξεκινήσει ενέσεις το Σεπτέμβριο θα ξεκινήσω απλά ρωτάω μήπως η καφεΐνη επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων...εννοείται παν μέτρον άριστον!

Τώρα με φοβίσες ήπια έναν σήμερα είχα καιρό να πιω και ήθελα τόσο πολύ λες να έκανα κανένα κακο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Τώρα με φοβίσες ήπια έναν σήμερα είχα καιρό να πιω και ήθελα τόσο πολύ λες να έκανα κανένα κακο; 

οχι βρε κορίτσι, όσες φίλες έχω που έχουν κάνει παιδιά έπιναν κανονικά κ στην εγκυμοσύνη ακόμα... ένα καφεδάκι τη μέρα οκ δεν είναι κ ναρκωτικά! Το μέτρο είναι αυτό που διακρίνει το καλό από το κακό σε αυτές τις περιπτώσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι...ο καφές επιτρέπεται στη φάση που κάποια κοπέλα προσπαθεί για παιδάκι είτε αφορά τη φυσική σύλληψη είτε πριν την εξωσωματική; Τι σας έχει πει ο γιατρός σας;;

Μετα την εμβρυομεταφορα εμενα μου ειπε να μην πινω πολλους καφεδες. Κ οταν πινω να ειναι ελαφρυς. Ετσι κ εκανα. Μόλις επιβεβαιωθηκε κ η εγκυμοσύνη το ιδιο μου ειπε. Οχι κάθε μέρα καφε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ερώτηση πηραζε αν οι ενέσεις γίνονται κοντά στο ίδιο σημείο;;;; 

Μια μερα απο την μια μια μερα απο την αλλη δεν κανεις εναλλάξ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κούκλες μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές! Μια να πιάσει τόπο και θα είμαι ευγνώμων! 

Δεν ξέρω ακόμα πότε θα κάνουμε τη μεταφορά, την Παρασκευή θα πάω για υπέρηχο και θα μου πουν! Υποθέτω σύντομα! Ο γιατρός μου είπε ότι είναι στο κατώτατο όριο και ότι θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε άμεσα, αλλά θα το αφήσουμε λίγο ακόμα φυσικά! Υποθέτω μέχρι τα μέσα της επόμενης εβδομάδας θα έχουμε πιάσει το 8!

Θα πανε ολα τελεια ❤️❤️❤️κ θα αυξηθει κ αλλο το ενδομητριο σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

οχι βρε κορίτσι, όσες φίλες έχω που έχουν κάνει παιδιά έπιναν κανονικά κ στην εγκυμοσύνη ακόμα... ένα καφεδάκι τη μέρα οκ δεν είναι κ ναρκωτικά! Το μέτρο είναι αυτό που διακρίνει το καλό από το κακό σε αυτές τις περιπτώσεις... 

Ασ μην πίνω καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Τώρα με φοβίσες ήπια έναν σήμερα είχα καιρό να πιω και ήθελα τόσο πολύ λες να έκανα κανένα κακο; 

Εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου...συγνώμη σίγουρα το έχεις πει αλλά δεν θυμάμαι...

Δε λέω με σιγουριά ότι ο καφές κάνει κακό...απλά ρωτάω γιατί κανείς γιατρός δεν μου είπε να το προσέξω και πίνω 1 καφέ την ημέρα και πολλές μέρες καθόλου, αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι καλό είναι να αποφεύγεται...Αλκοόλ δεν πίνω και αν πιω θα ειμαι ένα ποτήρι κρασί μία στις τόσες...Ε να μην πίνω ούτε καν ένα καφεδάκι τουλάχιστον μέρα παρά μερα; Αν γνωριζεται κατι πείτε μου να ξέρω τι να κάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Μια μερα απο την μια μια μερα απο την αλλη δεν κανεις εναλλάξ? 

Σήμερα καταλάθος έκανα από την ίδια μερια καταλάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου...συγνώμη σίγουρα το έχεις πει αλλά δεν θυμάμαι...

Δε λέω με σιγουριά ότι ο καφές κάνει κακό...απλά ρωτάω γιατί κανείς γιατρός δεν μου είπε να το προσέξω και πίνω 1 καφέ την ημέρα και πολλές μέρες καθόλου, αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι καλό είναι να αποφεύγεται...Αλκοόλ δεν πίνω και αν πιω θα ειμαι ένα ποτήρι κρασί μία στις τόσες...Ε να μην πίνω ούτε καν ένα καφεδάκι τουλάχιστον μέρα παρά μερα; Αν γνωριζεται κατι πείτε μου να ξέρω τι να κάνω!!!

Είμαι στην φάση με της ενέσεις αλλά καλά που το είπες να ρωτήσω αύριο που θα παω δεν νομίζω να έκανε κάτι ένας καφές τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ερώτηση πηραζε αν οι ενέσεις γίνονται κοντά στο ίδιο σημείο;;;; 

Όχι δεν πειράζει καθόλου...αλλάζουμε σημείο και πλευρά για να μην ερεθίζεται το ίδιο σημειο και πονάμε εμείς...Η δράση του φαρμάκου είναι η ίδια όπου και να την γίνει η ένεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Είμαι στην φάση με της ενέσεις αλλά καλά που το είπες να ρωτήσω αύριο που θα παω δεν νομίζω να έκανε κάτι ένας καφές τώρα 

Όχι μην αγχώνεσαι μην είμαστε υπερβολικές...αν ήταν τόσο απαγορευτικό θα μας το έλεγαν οι γιατροί εξ αρχής "κόψτε την καφείνη"...Άλλες κοπέλες δεν τον κόβουν καθόλου...απλά ρωτάω ποιο θα ήταν το καλύτερο! Ρωτα τον γιατρο σου αφού θα πας άμεσα και ενημερωσε με αν θέλεις...!!! Καλή επιτυχία σε όλη τη διαδικασία κορίτσι μου...Όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σήμερα καταλάθος έκανα από την ίδια μερια καταλάθος 

Οχι δεν πειραζει αυτο. Το φαρμακο παει εκει που πρεπει μην ανησυχεις. Απλα καλα ειναι να την κανεις καθε μερα κ απο αλλη πλευρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ασ μην πίνω καλύτερα 

Κ εγ  θεωρω πως ενας καφες την ημερα δεν ειναι κακο αν θες καθε μερα καλύτερα πιες τον ελαφρυ. Εγω επειδη δεν ειμαι κ πολυ του καφε δλδ πινω μονο οταν βγω εξω δεν με πειραζει. Πριν ερθει το αιμα εβγαινα μερα παρα μερα κ επινα μια καφε μια σοδα ετσι για ποικιλια. Αλλα τωρα που δεν θα βγαινω για μια βδομαδα σιγουρα δεν εχω τετοιο θεμα. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Όχι δεν πειράζει καθόλου...αλλάζουμε σημείο και πλευρά για να μην ερεθίζεται το ίδιο σημειο και πονάμε εμείς...Η δράση του φαρμάκου είναι η ίδια όπου και να την γίνει η ένεση!

Ουφφφφφ ηρέμησα λίγο 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι μην είμαστε υπερβολικές...αν ήταν τόσο απαγορευτικό θα μας το έλεγαν οι γιατροί εξ αρχής "κόψτε την καφείνη"...Άλλες κοπέλες δεν τον κόβουν καθόλου...απλά ρωτάω ποιο θα ήταν το καλύτερο! Ρωτα τον γιατρο σου αφού θα πας άμεσα και ενημερωσε με αν θέλεις...!!! Καλή επιτυχία σε όλη τη διαδικασία κορίτσι μου...Όλα να πάνε καλά!!!

Ναι ναι θα σας πω καλά είναι και στον κάθε ιατρό τη θα πει εμένα μπορεί να πει καθόλου καφέ ενώ σε εσένα να πει μπορείς 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Οχι δεν πειραζει αυτο. Το φαρμακο παει εκει που πρεπει μην ανησυχεις. Απλα καλα ειναι να την κανεις καθε μερα κ απο αλλη πλευρα. 

Ναι ναι αυτό κάνω απλά ξεχάστηκα σήμερα και έπαθα πανικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Μετα την εμβρυομεταφορα εμενα μου ειπε να μην πινω πολλους καφεδες. Κ οταν πινω να ειναι ελαφρυς. Ετσι κ εκανα. Μόλις επιβεβαιωθηκε κ η εγκυμοσύνη το ιδιο μου ειπε. Οχι κάθε μέρα καφε. 

Οκ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ πολύ...οποτε μπορούμε να πίνουμε ένα ελαφρύ καφεδάκι μέρα παρά μέρα... ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Κ εγ  θεωρω πως ενας καφες την ημερα δεν ειναι κακο αν θες καθε μερα καλύτερα πιες τον ελαφρυ. Εγω επειδη δεν ειμαι κ πολυ του καφε δλδ πινω μονο οταν βγω εξω δεν με πειραζει. Πριν ερθει το αιμα εβγαινα μερα παρα μερα κ επινα μια καφε μια σοδα ετσι για ποικιλια. Αλλα τωρα που δεν θα βγαινω για μια βδομαδα σιγουρα δεν εχω τετοιο θεμα. ❤️

Καλά ούτε εγώ πεινώ Αλλά σήμερα ήθελα να πιω δεν ξέρω τι με έπιασε έξω αν βγω σπάνια θα πάρω καφέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Οκ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ πολύ...οποτε μπορούμε να πίνουμε ένα ελαφρύ καφεδάκι μέρα παρά μέρα... ? 

Ναι καλε δεν υπαρχει θεμα απλα ελαφρυς. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλά ούτε εγώ πεινώ Αλλά σήμερα ήθελα να πιω δεν ξέρω τι με έπιασε έξω αν βγω σπάνια θα πάρω καφέ.. 

Δεν θα σου κανει κακο αφου δεν πινεις κ συνεχεια μην ανησυχεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάμαι καλά, στην ωοληψία η απαγόρευση αφορούσε μόνο αλάτι, ζάχαρη και αλκοολ.. από τρόφιμα. 

Τις ίδιες οδηγίες πήρα και στην εμβρυομεταφορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Αν θυμάμαι καλά, στην ωοληψία η απαγόρευση αφορούσε μόνο αλάτι, ζάχαρη και αλκοολ.. από τρόφιμα. 

Τις ίδιες οδηγίες πήρα και στην εμβρυομεταφορά.

 

Αλήθεια τρώω αλάτι δεν μου είπε κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Αλήθεια τρώω αλάτι δεν μου είπε κάτι 

Ούτε εμένα μου είπαν κάτι για τη διατροφή! Μόνο την ημέρα της ωοληψίας να μην πιω χυμό πορτοκάλι για λίγες ώρες! Γενικά όμως δεν μου έδωσαν συγκεκριμένες οδηγίες για αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Αν θυμάμαι καλά, στην ωοληψία η απαγόρευση αφορούσε μόνο αλάτι, ζάχαρη και αλκοολ.. από τρόφιμα. 

Τις ίδιες οδηγίες πήρα και στην εμβρυομεταφορά.

 

Και εμένα αυτά μου είχε απαγορεύσει αλλά επειδή μου έδωσε κορτιζόνη...αν δεν παίρνεις κορτιζόνη το αλάτι και η ζάχαρη δεν απαγορεύονται...το αλκοόλ απαγορεύεται έτσι κι αλλιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για αυτά που έγραψα είμαι σίγουρη. Απλά δε θυμάμαι αν υπήρχε και ο καφές, νομίζω πως όχι. Το αλάτι νομίζω απαγορεύεται λόγω κορτιζόνης. Δεν ξέρω αν παίρνουν όλες, ίσως στη δική μου περίπτωση να ισχύει η συγκεκριμένη οδηγία γιατί παίρνω καθημερινά κορτιζόνη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...