Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Ευχαριστω πολυ κ γυρισματα σου κοριτσι μου. Ναι η 1η μου κ ευτυχως τυχερη ελπιζω να πανε ολα καλα μεχρι το τελος!!! 

Θα πανε!!! Μονο μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Θα πανε!!! Μονο μην αγχωνεσαι!

Ναι οσο μπορω ειμαι ψυχραιμη. Ολα καλα θα πανε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Ναι οσο μπορω ειμαι ψυχραιμη. Ολα καλα θα πανε❤️

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου! Δωσε μου καμια συμβουλη για να φτιαξω αυτο το μαυρο προαισθημα που νιωθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ειναι η 1η μου προσπαθεια! Μου μετεφεραν 4 εμβρυα επειδη λεει ειμαι 40 χρονων για να αυξηθουν οι πιθανιτητες! Να σου πω την αληθεια κ μενα πολλα μου φανηκαν!

Και εγώ κοντεύω τα 40 αλλά νομίζω μέχρι 3 μου είχαν πει ότι επιτρέπεται σ' αυτή την ηλικία...Όπως και να έχει εγώ σου εύχομαι να σου γραπωθούνε τουλάχιστον τα 2 με επιτυχία!!! Που έκανες την προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Και εγώ κοντεύω τα 40 αλλά νομίζω μέχρι 3 μου είχαν πει ότι επιτρέπεται σ' αυτή την ηλικία...Όπως και να έχει εγώ σου εύχομαι να σου γραπωθούνε τουλάχιστον τα 2 με επιτυχία!!! Που έκανες την προσπάθεια;

Στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη, εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη, εσυ?

Εγώ και τις 3 τις έκανα στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων για οικονομικούς και μόνο λόγους αλλά τώρα θα την κάνω σε ιδιωτικό που ακόμη το ψάχνω γιατί εκτός από καλό γιατρό πρέπει να βρω και καλό εργαστήριο που είναι σημαντικό! Το Γένεσης στην Αθήνα είναι το ίδιο με της Θεσσαλονίκης; Πόσο σου κόστισε η διαδικασία εκει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου! Δωσε μου καμια συμβουλη για να φτιαξω αυτο το μαυρο προαισθημα που νιωθω!

Γενικα ειμαι αισιοδοξη να σου πω την αληθεια. Αλλά στο πισω μερος του μυαλου μου ειχα πως μπορεί να μην πετυχει. Δεν ξερω τι συμβουλη να σου δωσω. Ειχα κ δυο αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με αλλο γιατρό οποτε καταλαβαίνεις. Το μονο που θα σου πω ειναι να εχεις πιστη κ να κανεις την προσευχουλα σου Η Παναγια κ ο Θεός δεν θα σε αφησουνε. Ολα για καποιο λογο μας τα φερνουνε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Γενικα ειμαι αισιοδοξη να σου πω την αληθεια. Αλλά στο πισω μερος του μυαλου μου ειχα πως μπορεί να μην πετυχει. Δεν ξερω τι συμβουλη να σου δωσω. Ειχα κ δυο αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με αλλο γιατρό οποτε καταλαβαίνεις. Το μονο που θα σου πω ειναι να εχεις πιστη κ να κανεις την προσευχουλα σου Η Παναγια κ ο Θεός δεν θα σε αφησουνε. Ολα για καποιο λογο μας τα φερνουνε❤️

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ και τις 3 τις έκανα στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων για οικονομικούς και μόνο λόγους αλλά τώρα θα την κάνω σε ιδιωτικό που ακόμη το ψάχνω γιατί εκτός από καλό γιατρό πρέπει να βρω και καλό εργαστήριο που είναι σημαντικό! Το Γένεσης στην Αθήνα είναι το ίδιο με της Θεσσαλονίκης; Πόσο σου κόστισε η διαδικασία εκει;

Κοιτα επειδη εγω ανεβαινα απο κρητη αθηνα μου πηγε γυρω στα 11000 γτ ειχα κ τα οδοιπορικα. Σαν αμοιβη ο γιατρος μου ομως επαιρνε 3,800

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Κοιτα επειδη εγω ανεβαινα απο κρητη αθηνα μου πηγε γυρω στα 11000 γτ ειχα κ τα οδοιπορικα. Σαν αμοιβη ο γιατρος μου ομως επαιρνε 3,800

Εύχομαι τουλάχιστον να τελειώσει η ταλαιπωρία σου εδώ!!! Την Δευτέρα θα έχεις σίγουρα ευχάριστα...περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,να σας ρωτήσω στις 27/5 εκανα την εμβρυομεταφορα μετα απο 14 μερες δηλαδή στις 10/6 εκανα χοριακη και βγηκε θετικη, μετα απο δυο μερες 12/6 υπερδιπλασιαστικε ειχαμε ραντεβου με το γιατρο σήμερα για υπέρηχο! το Σάββατο 15/6 ειχα πολυ έντονους πονους και το μεσημέρι ειχα αιμα...καποια στιγμη έβγαλα και κομμάτια...και την επομενη μερα την Κυριακή 16/6 δηλαδή ειχα καφέ αίμα...μιλησα με τι γιατρό και πηγα προχθές Δευτέρα του αγιου πνεύματος και είδαμε μια μαύρη κουκίδα και φαινόταν ελάχιστα μέσα  μια ασπρη κουκίδα...μου ειπε επειδη ειχα κανει εμβρυομεταφορα 2 εβμρυα ισως έχασα το ενα γιαυτο και το αίμα...δεν μου είπε όμως ποτε να παω ξανα για υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά...υπαρχει καποια κοπέλα που να έχει κανει εμβρυομεταφορα κοντα στην ημερομηνία που εκανα και εγω και να ακουσε καρδιά ή να σας εχει πει ο γιατρός σας πότε??συγνωμη για το κατεβατό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εύχομαι τουλάχιστον να τελειώσει η ταλαιπωρία σου εδώ!!! Την Δευτέρα θα έχεις σίγουρα ευχάριστα...περιμένουμε νέα σου!!!

Ουφφφ μακαρι γιατι σημερα εχω μαυρο προαισθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εγώ είμαι χαλαρή στο κρεβάτι μου κ σηκώνομαι μόνο να μαγειρέψω!!! @Kit1982 @anna5190 συνεχίζετε να παίρνετε πολλά φάρμακα ακόμη? Εγώ παίρνω 6 utrogestan 3 cyclacur 1 salospir 1 χάπι κορτιζόνης κ filicine!!! Επίσης κάνω κ αντιπηκτικες ενέσεις κ ενέσεις προγεστερονης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Κοιτα επειδη εγω ανεβαινα απο κρητη αθηνα μου πηγε γυρω στα 11000 γτ ειχα κ τα οδοιπορικα. Σαν αμοιβη ο γιατρος μου ομως επαιρνε 3,800

3,800 για την εξωσωματικη χωρις τις υστεροσκοπησεις και χωρις καποιες ωοληψιες, γιατι εγω εκανα φυσικο τροποποιημενο γτ δεν ανταποκρινομουν στη διεγερση με ενεσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εγώ είμαι χαλαρή στο κρεβάτι μου κ σηκώνομαι μόνο να μαγειρέψω!!! @Kit1982 @anna5190 συνεχίζετε να παίρνετε πολλά φάρμακα ακόμη? Εγώ παίρνω 6 utrogestan 3 cyclacur 1 salospir 1 χάπι κορτιζόνης κ filicine!!! Επίσης κάνω κ αντιπηκτικες ενέσεις κ ενέσεις προγεστερονης

Κιεγω τα ιδια μονο που πινω 9 σικλακιουρ κ δεν πινω κορτιζονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εγώ είμαι χαλαρή στο κρεβάτι μου κ σηκώνομαι μόνο να μαγειρέψω!!! @Kit1982 @anna5190 συνεχίζετε να παίρνετε πολλά φάρμακα ακόμη? Εγώ παίρνω 6 utrogestan 3 cyclacur 1 salospir 1 χάπι κορτιζόνης κ filicine!!! Επίσης κάνω κ αντιπηκτικες ενέσεις κ ενέσεις προγεστερονης

Καλημερα. Εχω πολυ υπνηλια κοριτσι μου. Αστα❤️ναι συνεχιζω τα φαρμακα 4 cyclacur 2utrogestan vasclor gel 1salospir filicine και d3 κ εγω επισης κανω αντιθρομβ innohep. Ειπε ο γιατρός να με δει στον υπερηχο κ θα δουμε τι θα κανουμε αλλα λογικά για 2 μηνες σιγουρα θα τα συνεχισω. Εσενα τι σου ειπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Καλημερα. Εχω πολυ υπνηλια κοριτσι μου. Αστα❤️ναι συνεχιζω τα φαρμακα 4 cyclacur 2utrogestan vasclor gel 1salospir filicine και d3 κ εγω επισης κανω αντιθρομβ innohep. Ειπε ο γιατρός να με δει στον υπερηχο κ θα δουμε τι θα κανουμε αλλα λογικά για 2 μηνες σιγουρα θα τα συνεχισω. Εσενα τι σου ειπε? 

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Καλημερα. Εχω πολυ υπνηλια κοριτσι μου. Αστα❤️ναι συνεχιζω τα φαρμακα 4 cyclacur 2utrogestan vasclor gel 1salospir filicine και d3 κ εγω επισης κανω αντιθρομβ innohep. Ειπε ο γιατρός να με δει στον υπερηχο κ θα δουμε τι θα κανουμε αλλα λογικά για 2 μηνες σιγουρα θα τα συνεχισω. Εσενα τι σου ειπε? 

Καλημερα στα κορίτσια! @Πλατανακη Δεσποινα καλως ήρθες και καλη επιτυχία σου εύχομαι ❤❤❤❤. @sofiefin1982 καλα κανεις και ξεκουραζεσαι. Αν μπορεις μαγειρευε για δύο ημερες. Οχι και καθε ημερα. Υπομονη θα κάνουμε με ολα. Και με την ξεκουραση και με τα φαρμακακια μας. Για αρχη ακομη θα τα παιρνουμε. Εξαρταται και απο τον γιατρο. Τι σου λεει ο γιατρός σου; Τι πλανο σου εδωσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

 

Καλημερα στα κορίτσια! @Πλατανακη Δεσποινα καλως ήρθες και καλη επιτυχία σου εύχομαι ❤❤❤❤. @sofiefin1982 καλα κανεις και ξεκουραζεσαι. Αν μπορεις μαγειρευε για δύο ημερες. Οχι και καθε ημερα. Υπομονη θα κάνουμε με ολα. Και με την ξεκουραση και με τα φαρμακακια μας. Για αρχη ακομη θα τα παιρνουμε. Εξαρταται και απο τον γιατρο. Τι σου λεει ο γιατρός σου; Τι πλανο σου εδωσε; 

Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

 

Καλημερα στα κορίτσια! @Πλατανακη Δεσποινα καλως ήρθες και καλη επιτυχία σου εύχομαι ❤❤❤❤. @sofiefin1982 καλα κανεις και ξεκουραζεσαι. Αν μπορεις μαγειρευε για δύο ημερες. Οχι και καθε ημερα. Υπομονη θα κάνουμε με ολα. Και με την ξεκουραση και με τα φαρμακακια μας. Για αρχη ακομη θα τα παιρνουμε. Εξαρταται και απο τον γιατρο. Τι σου λεει ο γιατρός σου; Τι πλανο σου εδωσε; 

Το πρώτο τρίμηνο μου είπε εμένα κ μετά θα δούμε!!! Κι εγώ έχω πολύ υπνηλία!!! Είναι από τα utrogestan!!!Εγώ τα πίνω κ από το στόμα δεν με αφήνει κολπικά κ με ζαλίζουν!!! Δεν παραπονιέμαι το μωρό να είναι καλά!!! Απλά είχα απορία για εσάς να δω τι κάνουν οι άλλοι γιατροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ειναι η 1η μου προσπαθεια! Μου μετεφεραν 4 εμβρυα επειδη λεει ειμαι 40 χρονων για να αυξηθουν οι πιθανιτητες! Να σου πω την αληθεια κ μενα πολλα μου φανηκαν!

Καλή επιτυχία Δέσποινα! 

Μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Το πρώτο τρίμηνο μου είπε εμένα κ μετά θα δούμε!!! Κι εγώ έχω πολύ υπνηλία!!! Είναι από τα utrogestan!!!Εγώ τα πίνω κ από το στόμα δεν με αφήνει κολπικά κ με ζαλίζουν!!! Δεν παραπονιέμαι το μωρό να είναι καλά!!! Απλά είχα απορία για εσάς να δω τι κάνουν οι άλλοι γιατροι

Κ εγω απο το στομα τα παιρνω κολπικα βαζω vasclor. Κ ολη μερα να με αφησεις στο κρεβατι κοιμαμαι δεν εχω θεμα!!! Τωρα αλλαξα σιγα σιγα σεντόνια στο κρεβατι κ νιωθω λες κ εκανα γενικη καθαριότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλή επιτυχία Δέσποινα! 

Μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι!!!!

Ευχαριστω!!! Μακαρι γιατι απο προαισθημα μαυρο κ αραχνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ και τις 3 τις έκανα στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων για οικονομικούς και μόνο λόγους αλλά τώρα θα την κάνω σε ιδιωτικό που ακόμη το ψάχνω γιατί εκτός από καλό γιατρό πρέπει να βρω και καλό εργαστήριο που είναι σημαντικό! Το Γένεσης στην Αθήνα είναι το ίδιο με της Θεσσαλονίκης; Πόσο σου κόστισε η διαδικασία εκει;

Καλησπέρα σε όλες ξανά...!  @Ριρίκα όχι το Γενεσις στη Θες/νίκη είναι ανεξάρτητο από Γενεσις στην Αθήνα.Ομως ο Πάντος απο Γενεσις βλέπει περιστατικά του στο Διαβαλκανικό! Προσωπικά τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα της κάθε γυναίκας νομίζω!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια από εσάς scratching ενδομητρίου πριν την έμβρυομεταφορά χωρίς μέθη και αν ναι είναι επώδυνο πολύ?

Σας ευχαριστώ και σας εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Πως είμαστε σήμερα;;; @Elkμου περιμένουμε τα νέα σου απο τη Β' επιπέδου!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ είμαι να σκάσω!!! Μάλλον δεν έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα καθώς δε βρήκα θετικό τεστακι, 19η μέρα του κύκλου σήμερα κ μου τελείωσαν τα τεστ.. Παρήγγειλα προχθές αλλά δεν ήρθαν ακόμα. Έχουμε καμμία που περιμένουμε για τεστακι;;;; Να δούμε κανένα ευχάριστο;;
    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...